O poklad Anežky České

(pořad)
Soutěžní / Historický
Česko, 1993, 129 x 34-50 min

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)

V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)

lskala

Nudnej, nezáživnej a strašně "uťáplej" soutěžní pořad, který uváděl podobně laděnej moderátor. 10% - 1* ()

Ferinka

Neříkám, že je to soutěž napínavá nebo dokonce zábavná, ale to není ani její primární účel. Spíš je vystavěna tak, aby divákovi (ať už je to dějepisný nadšenec nebo naprostý analfabet v tomto oboru) naservírovala historii na stříbrém podnose. Navíc Marek Eben a výborné tématické scénky herců během soutěže jí povyšují ještě o stupínek výše. ()

Cejny

Zas až tak často jsem na tuto soutěž nenarazil, ale když už jsem ji zhlédl, tak to rozhodně stálo za to. Dějepis mám rád a Marek Eben je výborný řečník a komentátor a k dějinám se rozhodně jeho projev hodí nejlépe. ()

rozbris

Tak tento pořad mě docela bavil a dokonce jste se mohli dozvědět něco o českých dějinách + k tomu s nejlepším komentátorem Markem Ebenem. ()

klúčik

Treba len pochváliť ludí, ktorí sa zaujímajú o históriu. Tento serial som sledoval dosť často, nielen preto aby som sa niečo naučil, ale aj preto aby som videl prekrásne české a moravské hrady a zámky. 65%. ()

CSSML

Tohle byla díky Marku Ebenovi nejkultivovanější soutěž, která se u nás vysílala. Velmi poučná a celkem zábavná. Vzhledem k datu vzniku mi dochází, že jsem musel v dětství vidět záznam. ()

Zagros

Ač jsme jako malí s rodiči často jezdili na mnoho hradů a zámků, to prostředí mě vlastně nikdy moc nelákalo a nebavilo. Svým obsahem mě tak nelákala ani televizní soutěž O poklad Anežky české. Pár dílů jsem ale viděl a pro diváky, kteří mají rádi historii, hrady a zámky, to muselo být jako stvořené. Sice soutěž neoplývala žádným strhujícím napětím, ale její forma byla právě pro historiky udělána dobře. No a k tomu byl Marek Eben, který by zvládl umoderovat naprosto cokoli na té nejvyšší úrovni. Navíc měl k ruce vždy i sympatickou asistentku Kláru, na kterou se dobře dívalo. ()

wosho

Jako pokus o propagaci naších památek dobrý, ale jako soutěžní vědomostí pořad nic moc. Naštěstí Anežku uváděl pan Eben a ten si tu čtvrtou * zaslouží. ()

Bohemák

Mám rád historii a duchaplný humor, takže mi to moc chybí! Špičkoví herci jako průvodci naším dějepisem - to si dám líbit! ()

Paity

Velice inteligentní soutěž, kde skutečně vědomosti něco znamenají. I když řada soutěžících vypadala, že by potřebovala Chocholouška, Eben ukázal, jak vypadá pořad na úrovni. ()

Wishkah

Jediný důvod proč sem to sledoval byl Marek Eben. On je opravdu elitou mezi moderátory. Jeho příjemné a zábavné podání české historie je opravdu skvělé ()

mira007

Inteligentní zábavný pořad, který inteligentní a zábavnou formou přibližuje historii inteligentním divákům, kterým vše zprostředkuje inteligentní moderátor. S veškerým respektem musím konstatovat, že jediné adjektivum, který ve mne tento pořad evokuje je slovo inteligentní. ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2001 v kategorii "Původní domácí tvorba - Moderátorka / Moderátor", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

vaviva

Historie hrou, tato soutěž mě moc bavila , některé hrady, zámky , jsem navštívila alespon přes tv obrazovku,a na Humprecht u Sobotky jsme mohli na prohlídku až další den, než jsme původně zamýšleli, zrovna Anežku natáčeli. ()

RadimFišer

Nádherná pouť po českých zámcích, které si velice vážím. Zde pro mě předvedl pan Eben vrcholnou roli. Pověstné pípačky byli až směšné, protože občas nešli. A tak celkově 3 body odpovídají. Chtěl bych se podívat na více zámků. Škoda, že takový pořad v televizi není. ()

TomasKotlant

Solidní pořad, který si i přes klesající úroveň televizní seriálové produkce zachoval důstojnost, zejména díky Marku Ebenovi. *** Ve zkratce: Soutěžící soutěží o stříbrňáky a zlaťáky v dobovém prostředí za dohledu Marka Ebeny a "jeho Klár". ()

bangee

Eben je takovej, že mi trvalo hodně dlouho, než mi řpestal vadit a pak ještě dýl, než-li jsem si ho oblíbil. Tento pořad má na tom velkou váhu. Soutěžení samo o sobě bylo nic moc, na druhou stranu po historické stránce je nadprůměrný a navíc vcelku zabavně provedený pořad. Takže mezi českými výtvory tenhle patří k těm lepším. ()