O poklad Anežky České

(pořad)
Soutěžní / Historický
Česko, 1993, 129 x 34-50 min

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)

V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)

Andrew1987

Seriál iste zaujímavý, škoda, že Slováci niečo podobné nemajú, kde by nám mohli priblížiť našu históriu, národné pamiatky a krásu našej krajiny. Oceňujem najmä tie súťaže, ktoré pridávajú na pútavosti celého seriálu. ()

P/\/EL

no, trošku náročnější soutěž pro náročnější, nedávno se na netu objevilo pár zajímavých sestřihů: http://www.youtube.com/watch?v=h22qivdD4X8&feature=related _jinak obvykle se spíše posmívám lidem, co moc nevědí(videa z pořadů tv nova té doby - kolotoč často spíše smutný.), ale spíš to je tak pro zajmavost - móda 90. let v postkom. Česku....jinak poučné, avšak nepříliš záživné..prostě Česká televize - zastaralé postupy, neatraktivní výhry, dlouhou dobu slabší grafika..ikdyž pochopitelně u něčeho takového na tom zas až tolik nezáleží..... ()

Tylos

O poklad Anežky České - soutěžní série s Markem Ebenem ukazující nám hrady a zámky naší vlasti mne celkem zaujala - nejen zajímavými místy, ale i osobitým projevem pana Ebena. Tento inteligentní pán se ukázal jako velice vtipný průvodce a jako doplněk má u sebe krásnou Kláru Doležalovou. Ani scénky sehrané v přepychových interiérech a exteriérech po letech nepůsobí hloupě. Technika a oblečení soutěžících po letech působí velice úsměvně. Pro tohle vše doporučuji před návštěvou nějakého z našich klenotů daný díl shlédnout. ()

Artess

Povedený a hlavně inteligentní pořad, od kterého by se mohly učit dnešní televizní soutěže. Marek Eben byl vždycky úžasný moderátor, vtipný a inteligentní. ()

Ctx

Tahle soutěž se mi vždycky moc líbila, asi i kvůli mému vztahu k historii a oblibě návštěvy hradů a zámků. Ale také kvůli jejímu zpracování. Za mě 5*! ()

Verbudrak

Neviděl jsem těch dílů mnoho, protože jsem je nikdy nevyhledával, to asi dělal málokdo... ale kdykoli jsem na nějaký náhodou narazil, podíval jsem se dycinky rád. (Zvlášť když to bylo o hradu, kde jsem sám byl.) Což by platilo i dnes, akorát šance je malá. Samozřejmě, že je to v kontextu všeho jiného televizního obsahu v podstatě totální úchylárna, ale to je tou velmi úzkou cílovkou, jinak po všech stránkách a v rámci možností jde o vrcholnou kvalitu tvorby. A víte, proč? To kvůli té pozitivní energii a nadšení, co do toho tvůrci dávali. Včetně pana pregéře. Ta role mi přišla vždy nesmírně ponižující, ale ten herec do toho dával duši. :) ()