Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

hajner

Slušný výpravný príbeh. Trošku viac akcie a padnutých obrov by tomuto filmu neuškodilo(Jack zabije jedného či dvoch a už je zneho zabiják obrov,hrôza). Opäť funguje digitálne pojatie s tým hereckým. Príjemná atmosféra s klasicky upokujúcim prostredím Anglického venkova. Ja som bol spokojný a nerozplačem sa keď si to pozriem ešte raz. ()

Alairik

Název mi do toho moc nezapadá. Nenudná podívaná. Ze všech těch "remaků" klasických pohádek je tohle asi jeden z lepších. Je to vizuální podívaná, ale příběhově mi nepřinesl tento počin nic nového, převratného, či zajímavého. Chtěl bych říct předvídatelné (ještě aby ne, když konec jsem slyšel tolikrát) i přes ty novotiny. Pro mě jednoduchá, vizuálně hezká fantasy podívaná. ()

Terax

Především po audiovizuální stránce není co vytknout, design obrů je fantastický a po stránce kostýmu opět výborná práce. Člověk by se až divil, že se takové rozsáhlejší fantasy vyprávění vlezlo do 2 hodin. Naštěstí není v příběhu výraznější hluché místo, jen ten zacatek byl pomalejsi, ale z kina jsem odesel spokojen 75% ()

Solitude

Pravdupovediac vela som necakal ale prijemne ma to prekvapilo. Kostymi mi miestami prisli ako z gay pride pochodu ale celkove vzato dalo sa to zniest pretoze sa tolko na platne neobtrcali ()

el.bee

Sice jsem od malička poslouchal trochu jinou verzi, ale ani mi to moc nevadilo. Obři byli extrémně komičtí až dokonale hroziví. Obzvlášt kuchař se povedl :D Animačně hodně povedené. Nejmemotivnější scéna jako vystřižená z Pána prstenů, to když se vojsko obrů objevilo za zády prchajícího Jacka, mě opravdu dostala. Navíc neokoukaní herci v hlavních rolích. Prostě skvělá podívaná, která opravdu nemůže zklamat. Jediné, co bych vytknul, jsou kostýmy hlavního hrdiny Jacka. V jedné z posledních scén, kdy už jako otec vypráví nad postelí dětem svůj příběh, jsem váhal, jestli zrovna nesesedl z motorky. ()

GilmyHagrid

Na nátlak rozrůstající se komunity fanoušků tohoto filmu jsem nakonec svolil a podíval se na něj. A popravdě musím říct, že jsem byl zklamán. Honza málem králem si najde princeznu toužící po dobrodružství a zabije pár obrů dosti podivnými způsoby. Plus jediná neočekávaná věc byl fakt, že se z kouzelné koruny stala ta britská. Jediným plus byla propracovaná grafika u obrů. ()

ThorOdinson

Na tento film som sa tesil hmmm - jo jo to hmm znamena, ze ma trosku sklamal - nebolo to zle, ale mohlo to byt omnoho lepsie - jasne tam kraloval komandak Ewan McGregor a samotny kral Ian McShane bol ako vystrihnuty kral z alenky :-) i na toaletu hadam v zlatom zbroji sa siel vykadit :-)) ()

Emil69

Super akční a epická podívaná s dostatkem fantasy , romantiky, atmosféra, zvuk vše perfektní. Vždyť je to přeci pohádka tak proč na tom hledat mouchy !! Já se bavil.. ()

Zaja91

Po supermanovi jsem Singera dost zavrhl, takže na Jacka jsem se nějak moc netěšil. O to víc jsem byl překvapen, jak mě film bavil. Tempo bylo akorát, abych se nenudil a čas od času jsem se i zasmál. Rozhodně, jako film na nedělní odpoledne, a troufnu si říct, že i pro rodinu s dětmi 12-13 let, určitě neurazí. Palec polohou nahoru. ()

Henry

Další znásilnění klasické pohádky, které se může hrdě zařadit mezi takové "klenoty" jako Sněhurka a lovec, Sněhurka a další "pohádky", které na nás poslední dobou neúnavně chrlí kalifornská továrna na sny. Z původní pohádky už toho zbylo opravdu málo a to co zbylo se neúprosně ztrácí ve stupidně romantickém příběhu šíleně nesympatických hlavních protagonistů a také v záplavě CGI na níž tento filmový počin leží a běží. Byl jsem ve velkém pokušení ohodnotit toto veledílo odpadem, ale nevím co bych potom musel dát předchozí hrůze, kterou jsem shlédnul - Nádherné bytosti (vysoce nadhodnocené 2 hvězdičky ). Proto pojďme hodnotit objektivně matematicky ;-) 1 hvězdička za Billa Nighyho + 1 hvězdička za Evana McGregora + 1 hvězdička za CGI = 3 hvězdičky. ()

PORTER44

Po stránce efektů a masek tak výborné,obři skvělá monstra.Celkově jako film docela dobrá dobrodružná fantazy podívaná,pár nudných částí,ale ty efekty to vynahradí ,obří fazole super. ()

jarkametelka

Prekvapive osvezujici a napinava (ne)pohadka.I kdyz na ceskou pohadku to nema,celkem vyborne jsem se bavil.A jestli cekate nejakou sladkobolnou uknouranou pohadku pro deti,ve ktere jedine nasili je kopanec do zadku,tak na to rychle zapomente.Tady se ji lidi,vrazi se nuz do padoucha,hazi fazole do zaludku obra atd.Proto si je treba dobre promyslet,jakou vekovou kategorii deti na film vzit.Zakomponovane nasili ve forme pojidani vojacku by jiste ocenila i nebozka Bozka Nemcu...V titulni roli Jacka mi jen chybel Pavel Travnicek,nebot me Nicholas Hoult pripominajici mladeho Karla Gotta z dob Semaforu,nejak zvlast nezaujal...Ale ani princezna nebyla nejak moc vyrazna.To Ewan McGregor je jina kapitola,ten se v brneni a trochu prihlouplem ucesu Elmonta citil jako doma a je to zrejme nejvyraznejsi role filmu.Jinak obri jsou digitalni,coz nese trochu problemu ktere se odrazi v jejich chladnych ocich,obcas priblblych vyrazech a ucesech...Nevim,co meli tvurci s temi ucesy...Byt vama,soustredil bych se na ty ucesy.Ale nechapu,proc to nehraji normalni herci,kteri by se dali trikove zvetsit...Takze podtrzeno a zarovnano-toto se tak nejak povedlo,takze cekam pokracovani,doufam,ze ve stejnem stylu,jako byl tento. A komu chybi ve spolecnosti obri,tak at vyrazi za nima aspon do kina,kdyz uz mu tolik schazi,me budou schazet taky,aspon tedy ti filmovy... ()

Aresko123

Videne v 3D. A zase velke ocakavanie a velke sklamanie. Film len priemerny a nicim zaujimavy. Dal by som o jednu hviezdicku viac nebyt hlavneho hrdinu ktoreho hra STRASNY, NEPRIRODZENY, TUPY a IMBECILNY Nicholas Hoult. Tento debil vobec nezapadal do tohoto filmu, bol tam ako pest na oko !!!! Naozaj hrozny tupy herec............ ()

dinko22

Výborné fantasy... Vrelo doporučujem všetkým, ktorí maju radi tento druh filmov... *Dobrodružstvo, vtip i láska :) ... Maximalná spokojnosť ()

Cumacbegyc

Za mě v pohodě pohádka, až teda na postavu Jacka - je mi krajně nesympatická a tím kazí můj dojem z filmu /uvažoval jsem původně jen o 3 hvězdách/. Jelikož mám fantasy pohádky rád a vím že se na to podívám ještě minimálně jednou, tak tedy 4 * :) ()

Iveta47

Nikdy som tento príbeh o Jackovi a fazuľke nevidela,lebo som to odsúdila do kategorie pre detského diváka.Lenže prišiel Bryan Singer a natočil niečo čo ma zaujalo už len z počutia.Tak som to riskla a pozrela som si čo vlastne ten Jack má z tou fazulkou a mne sa to veľmi páčilo.Takže som teraz detinská ja,ale neľutujem,že som sa nechala nahovoriť na príbeh o Jackovi a obroch.4* ()

majorzeman13

Celkově vzato příjemná,dobře, efektně natočená dobrodružná fantasy pohádka. Ps: (na to ,že jde o jeden z propadáku roku z hlediska tržeb) je to milá,hezká,koukatelná podívaná!! ()

Caravagio

Áno, takúto fantasy som od tohto filmu očakával. Bavilo ma to a neľutujem čas v kine. Trikovo výborné, námet skvelý, herci to nejako nevyšperkovali,ale ani nič nepokazili. Kľudne si to pozriem znovu keď sa to dostane do tv. ()

panter666

No tak jako jo. Nebylo to špatný a prznění originálu se celkem nekonalo. Sice originální název bych změnil, protože zabít tři obry z tebe určitě zabijáka neudělá. Nedá se říct, že bych z toho padal blahem, ale ani sem nenadával, jako špaček. Takže průměr. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica