Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

DavidS.

Proč musí každý superhrdina nebo polobůh plachtit vzduchem jako geroj v kamaších a pláštěnce? Proč se finále ze špinavé zákopové války a bláta opět zvrhne do Snyderovských úmorných a směšných digiomalovánek, které mohou být zaměněny za kteréhokoliv jeho Supermana? I DC apokalypsa by měla znát svou míru...Gal prostě rozkošná... ()

Rudinsky

Po všetkých sračkách, čo do nás nové DC unverzum od čias Man of Steel naládovalo, tento film vyzerá ako z celkom iného produkčného plánu. Solídna retro oddychovka, ktorá mi pre jej srdce a rozkošný portrét hlavnej ženskej hrdinky sadla oveľa viac, ako trebárs podobne ladený CA. Vlastne mi WW sadla úplne. Dokonca som ochotný oželieť tatka Thewlisa v roli antického boha vojny. Byť ja Diana, tak ho v tom smetnom koši s dierami na oči súcitne obijmem, a nie udlávim tankom. Okrem tejto nepochopenej kastingovej blbinky ( neviem, či chlapci z Warnerov videli Hustonovu kreáciu v 30 dní noci ) ale veľká spokojnosť. PS: Gadot sa s rolou popasovala rovnako šikovne, ako Cavill so Supermanom. ()

joora1

Nudné, nezajímavé a velmi dlouhé. DC opět pokračují ve své špatné sérii od povedeného Man of Steele. Představitelka Wonder Woman sice krásná, ale v hraní velmi toporná. Její výrazy by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Navíc ve scénách, které mají být vtipné v jejím podání opravdu vtipné nejsou.Chrise Pine navíc nemám moc v lásce a zde to jen potvrdil. Navíc jsem se ani neztotožnil s příběhem. Pořád jsem jakoby čekal co zajímavého ve filmu bude a najednou jsem zjistil, že je konec filmu a ničeho jsem se nedočkal. ()

Wally

Ach jo...zlatí Avengers, Iron Mani, Batmani a ostatní cháska...tohle nemělo šťávu a nebavilo mne to. GG mne vůbec nenadchla.do herečky má daleko..a závěrečný souboj? Možná kdyby vypnul proud, tak dám o hvězdu více... ()

Kratas558

Líbivé scenerie, které působí až neskutečně, poměrně snadno předvídatelný příběh a velká porce oné filmovosti, aby to jako bylo kůl. Protože po dobytí nepřátelské linie v zákopech, které má na svědomí skoro nahá polobohyně, se jen tak stane, že jsou otevřený kavárny, lidi sedí u stolů venku, spokojeně pijí čaj, hraje muzika a k tomu jim romanticky sněží. Konečná bitka přináší další porci kýýýblu nudy. Ach jo. Sem zlá, já vím. ()

Han22

DC se povedlo zahrát si na Marvela a totálně mě Wonder Woman překvapit. Očekával jsem superhrdinský komix ze současnosti a ono to bylo úplně něco jiného. Začátek na ostrově Amazonek mě kostýmy, bojovými akcemi a celou mytologií s Diem a Áreem připoměl zlaté časy 90. let, kdy jsem žral Xenu a Hercula, přičemž vše končí kulervoucí bitkou Amazonky versus skopčáci s puškami. Pak film mění prudce žánr, přesouváme se do první světové války, nejprve do Londýna, pak do pekla zákopů a nakonec do tajné náckovské, ehm skopčácké fabriky na vyhlazování lidstva. Přiznávám, že výprava, ladění a vůbec celý nápad zasadit to do téhle doby je perfektní. Tak trošku mi to připomělo výborný seriál Mladý Indiana Jones. Ovšem superhero scény a závěrečný fight s Áreem mě prostě do filmu o první světové, který mám brát vážně nesedí. Nicméně filozofické pozadí, že Äres (ďábel?) je jen našeptávač a lidstvo si zlo nosí v sobě samo je perfektní, stejně jako výborný Chris Pine. Jen tak hrdinka je tak trochu prkenná a hodně ošklivá. Což je ovšem subjektivní, bratrovi se líbila. Takže za 4* a první DC film, který se může rovnat Marvelu. ()

Loki_Six

My father told me once, he said, "If you see something wrong happening in the world, you can either do nothing, or you can do something". And I already tried nothing. ()

Lisabellla

Úplně přesně nevím, o co jde všem zdejším kritikům. Je to přece komiksovka a je parádně udělaná. Je rozhodně na co se dívat a pro všechny milovníky daného žánru nadprůměrná zábava. ()

rozbris

U tohoto kousku DC komiksovech jsem si tak trochu uvědomil, že jsem z toho už asi "vyrostl." Nebýt Chrise Pine a Wonder Woman sexy oblečku (ve filmu jde vidět, že i herečce Gal Gadot je v tom oblečku trochu zima) tak stěží bych dal jednu hvězdičku. Děj je tak nelogický, sem tam až moc zpomalený, chabý a místy i nudný. Stačí přetrpět svět amazonek, skouknout konec filmu a to bohatě stačí udělat si obrázek. Trochu se bojím, jak bude vypadat pokračování, protože mají co dohánět ;-) ()

Devadesát Dva

V první polovině až překvapivě zábavná, i když pitomoučká a průměrná, pohádečka. Gal Gadot tuhle clueless hrdinku s jejím odhodlaným výrazem musíte žrát (protože je dime piece), jako kdyby se pro podobnou roli narodila. Jako DC shit jak říkám, celkem průměr, obzvláště v druhé půli to sklouzne do děsně profláklýho a tisíckrát omletýho konceptu + komiksový filmy mě poslední roky prakticky nebaví, popravdě jsem se chtěl dodatečně podívat právě a jen kvůli Gal Gadot, kterou tenhle film hodně vyšvihl, nejen jako herečku, ale pomalu jako kulturní femi-ikonu a připadalo mi to jako takovej rest, od kterýho mě pořád něco odhánělo. Not bad. ()

provitamin

Kvalitný komix a rozmýšľal som aj nad plným hodnotením. Hlavná herečka je blbá modelečka - neherecké drevo, ktorá je tam kvôli tomu aby tam bola a hádzala pózy. O herectvo sa našťastie starajú ostatní a to Robin Wright, Chris Pine a David Thewlis a zaujímavým oživením je Ewen Bremner, ktorého si už navždy budem spojovať s Trainspottingom. Dej je zasadený do obdobia prvej svetovej vojny a číča sa dostáva na západný front a sundáva Nemcov a hľadá Áresa. Perfektná hudobná zložka filmu, som si najprv myslel že je to Zimmer. Škoda toľkého digibordelu vo finále. ()

aquiver

Tuctové, naprosto rutinně natočené a předvídatelné, plné zbytečných digitálních efektů, místy mě trápil dost necitlivý střih, vtip přicházel i tam, kde by dle mě neměl (my na té frontě umřeme – smích v sále), byť pohledná Gal Gadot nehraje moc dobře, jen se tváří a nemá co hrát, plochost scénáře jí nic neumožňuje. Teenagery tihle různí nesmrtelní superhrdinové pořád dokola baví a komerčně to sype, takže tvůrci se nemusí snažit něco vymýšlet, stačí obměnit postavy a prostředí.  IMAX 3D (efekt nic moc), 40 %. ()

kukuuuc10

80% Kino. Konečně se z velké části povedlo naplnit potenciál DC Comics. Monitoroval jsem velmi pečlivě další pokus a já ho přijal takřka se vším všudy. Na Gal Gadot se v této roli krásně kouká a na rozdíl od Batman vs Superman, tady dává příběh mnohem větší smysl. Wonder Woman mi svým charakterem připomíná Supermana, mého nejoblíbenějšího. Je idealistka, která bere v potaz to, čemu věří a přes to nejede vlak. Ani na vteřinu jsem se nenudil a to chce už sakra práci, když má snímek dvě a půl hodiny. Skvostně vykreslený svět amazonek, přechod do světa lidí a úžasné momenty v akčních scénách. Jedinou výtku bych našel v závěru filmu, který na mě působil dost přeplácaně, naivně a nuceně diváka zaujmout tím "digibordelem", jak už tady zaznělo od rádoby kritiků. Chápu, že se musela objevit nějaká výraznější záporná postava, protože WW lidi kosila jak farmář pozdní kvítí, ale díval jsem se na posledních 25 minut opravdu dosti s rezervou. V kostce - je pořád na čem pracovat. V listopadu další pokus s Justice League, no ale já to vidím jasně. Zack Snyder by se více hodil Transformers. Tento DC svět superhrdinů si zaslouží lepší režii a produkci. ()

Zmrv

Naprostá spokojenost, i když k dokonalosti tomu chybí ještě o něco lepší scénář, tam se ještě DC má co učit. Konečně ale našli správnou vyváženost mezi temnotou a humorem. V tomto ohledu, a vzhledem k válečnému zasazení, se nemůžu vyhnout srovnání s prvním Kapitánem Amerikou, které vyhrává Wonder Woman. Ta je totiž sice stejně patetická jako všechny superhrdinské filmy, ale na rozdíl od Kapitána v tom všem zvládne i ukázat válku se všemi jejími hrůzami i malými radostmi (po osvobození vesnice), a navíc jsou zde i relativně uvěřitelné a sympatické postavy. Navíc je v mém, uznávám neobjektivním, pohledu Ares relativně dobrým záporákem, ačkoliv jím vlastně nakonec zas tak moc není. I když výběr herce bych si uměl představit lepší. Jediným co mi tak ve výsledku opravdu vadilo, byla místy přehnaná míra CGI, ale to už je jen malá chybka na kráse. Věřím, že Justice League si z Wonder Woman vezme to co se povedlo a vylepší její chyby a konečně ospravedlní existenci DC Extended Universe i pro ty, kteří ji zatím neuznávají. Wonder Woman je zatím nejpovedenějším z nové série DC filmů. 85% ()

Ripley

Tohle je castingová pecka.Gal Gadot je nádherná a Wonder.Pomáhá tomuto filmu s mnoha mouchami podobně jako Angelina Jolie v Tomb Raiderovi.Díky ní se k filmu budu rád vracet. ()

Krabak

Musím říct, že pokud by šel DC tímhle směrem, tak by mohl začít konkurovat Marvelu. I když...píšu to dost s předstihem, ale potenciál by v tom byl. Přes opravdu nepovedené Supermany, přes propadák Suicide Squad konečně přišli s filmem, který mě v podstatě nikde nenudil. Možná to bude i tím, že Gal Gadot je zatraceně sexy a co se dělo kolem ní, tak jsem moc nevnímal. Ale proč ne. Novodobé DC u mě co se týče zfilmovaných hrdinu vytvořilo asi první oblíbenou postavu z jejich dílny. Bohužel po shlédnutí traileru na Ligu spravedlivých si nejsem jistý, jestli k tomu jen tak nějaká ještě přibude. Prozatím kromě Gal jsou mi všichni dost nesympatičtí (s Momoou na prvním místě) --->75% ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)