Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

Whitebeard

Pro ostatní nejlepší film DC, pro mě paradoxně zatim nejslabší. A to nazvdory neskutečně skvěle hrajícím Gal Gadot a Chrise Pine. Efekty to ale srážejí strašně dolů. 3+ ()

MrGregor

V záplavě komiksových filmů, které se na nás už několik let valí nelze očekávat, že každý bude kvalitní, proto jsem vždy u filmů podobného ražení opatrný a jsem psychicky připraven na naprostou blbost. Má to zřejmé výhody, člověk pak není zaskočen, když se film nepovede a naopak když se povede, ani nedutá a film si naprosto užívá (Bohužel takový pocit jsem měl zatím snad jen u prvního filmu Iron mana, a to jsem viděl spíš ty z lepších filmů dle komiksu...). ... Ale zpět k Wonder Woman, asi nejlépe můj pocit vystihne, když napíšu, že jsem se nespočetněkrát při filmu přistihl, že si říkám "proboha, to je ale kravina". Kde vůbec začít? Začátek je dlouhý, nudný. Amazonky, jako hrdinné válečnice se chovají naprosto neválečnicky, když na neznámé lidi o kterých nic neví naskakují na špagátech ze skály... K prostředku se film na chvíli zvedne, zvážní, a na člověka dopadne krátký závan reality, který ovšem rychle odvane, čemuž pomůže např. jakákoli promluva Ewena Bremnera v roli nejnepřesvědčivějšího Skota, jakého jsem kdy viděl (což je tedy výkon, když uvážíte, že se herec sám narodil v Edinburghu). Když už jsem u herců, nelze opomenout Gal Gadot. Asi není nečekané, že za představitelku do těsného kostýmku byla vybrána krásná herečka. Představitelka Diany má u mě také plus za angličtinu s izraelským přízvukem, který působí tak akorát exoticky a přitom nerušivě. Ovšem z jejího herectví (nebo možná z pokynů režiséra?) jsem moc nadšený nebyl. Přesněji, pokaždé, když se měla Diana tvářit odhodlaně / naštvaně / soustředěně / bojovně se tvářila spíše (nedá se to jinak napsat) jako kdyby měla zaražené větry... CGI je jak na houpačce, skvělé efekty vždy naruší několik Béčkových až Céčkových... Skoky a přemety hlavní hrdinky nepůsobí ani realisticky, ani komiksově, ale spíš "chtěli jsme to realistické, ale nelíbilo se nám, jak to vyšlo, jenže na předělání už jsme neměli peníze, tak jsme to vždy alespoň rozmazali"... Co se efektů týče u vyvrcholení filmu, to snad ani nebudu komentovat. ... Přemýšlel jsem, k čemu můj pocit z filmu nejlépe přirovnat a jediné co mě napadlo bylo, že je jako staré filmy, kde udatný hrdina bojuje s papundeklovými monstry, až na to, že doba pokročila a papundekl byl nahrazen CGI. Dále jsem se nemohl zbavit pocitu, jak moc mi film připomínal filmy typu Barbar Conan, tedy až na to, že Conan se nebral tak vážně. ... Při sledování filmu nedoporučuji ani moc uvažovat o příběhu. Jaký smysl dává to, že ten zlý Arés nakazil původně hodné lidi, kteří teď kvůli němu zabíjejí, a ta hodná Diana pak v boji s Arésem vraždí (ne vždy jen omračuje) nakažené a tedy vlastně nevinné Němce?... A jak silná je vlastně Diana? Spíše než postupné objevování nových sil šlo o typickou ukázku superhrdinsky nevyrovaných sil, aneb hrdina je přesně tak silný, jak scénárista zrovna potřebuje. ... Nejvíce však vypovídal o filmu závěr, kdy Diana skočí v efektním, ale i křečovitém a vlastně trapném úskoku, do vzduchu. Proč skáče? Kam skáče?... No... je to přece Wonder Woman! ... Takže shrnutí: Jen další z filmů o superhrdinech, jehož největší předností jsou přednosti Gal Gadot v těsném kostýmu a zahoukání vlaku, které člověka na zlomek vteřiny přenese na nástupiště 9 a 3/4. () (méně) (více)

papaguy

Že by i DC uměli... udelat pěkné závěrečné titulky? :-) 4,75 * za zvládnutý remake a citlivý fantasy film. Z Gadot bude jistě zasloužený miláček Hollywoodu. ()

tranquill

"Nejde o to, co si zaslouží, jde o to, v co věříš!" Vzhledem k tomu, že se mi zdál tento komiks překombinovaný bájemi a realitou, takže se mu nedalo moc věřit, zaslouží si trojku. ()

Davidkkk

Prozatím nejkvalitnější film DCEU. Wonder Woman je vynikající oddychovka, kterou strhává k nižšímu hodnocení samotný závěr, který se snaží býti zbytečně epickým a šokujícím. Gal Gadot do role akční superhrdinky padne jak vyšitá, získala si mě takřka ihned a nemůžu se dočkat, jak se vybarví v týmovce Justice League. ()

ViktorS

Wonder Woman je dôkazom, že film o ženskej superhrdinke môže fungovať. Aj keď išlo o pomerne dlhú snímku, tak celý čas sa bolo na čo pozerať a až do konca film nenudil. Zasadenie deja do obdobia Prvej svetovej vojny sa mi skutočne páčilo. Keďže išlo v tej dobe o najväčší konflikt posledných čias, tak to dokonale sedelo k Áresovi. Je tu skvelá vyváženosť akčných scén s kľudnejšími pasážami, kedy sa pekne vyvíja vzťah medzi Dianou a Steveom. Dokonale medzi nimi funguje chémia a človeka na konci filmu môže až mrzieť, že tieto hlavné postavy nemohol spoznať viac. ()

JBMAVERICK

Kapitán Amerika jako Mirek Dušín ve Druhej světovej válce a Wonder Woman jako trochu menší Mirek Dušín, ve Válce první. No vlastně mě to nutí do srovnání pouze těchto dvou filmů. Marvel vs. DC a mě hvězda navíc pro DC. Skvělý souboje a skvělá DIana na kterou se dalo, narozdíl od teplýho Kapitána Ameriky, hezky koukat. ()

geek.ondra

Příjemná dobová komiksovka s půvabnou Gal Gadot, božím Chrisem Pinem ale i s jakžtakž zvládnutou romancí. Akce je solidní a režie překvapivě sebejistá. Zamrzí tak pouze příšerně roztahaný scénář a naprosto směšně natočené finále. 7/10 ()

AxelWers

Celkovým prevedením je to taká ženská verzia Capa Ameriky, ale na Gal Gadot sa rozhodne lepšie pozerá ako na Chrisa Evansa. ()

JimiH

Ve světle ostatních DCEU filmů patří (alespoň pro mě) Wonder Woman k těm méně problémovým. Nebojí se nadhledu, občas probleskne feministicky laděná myšlenka a poslední třetina je opravdu skvělá. Zvláštní uznání za tři velmi zajímavé záporáky a skvělé ústřední hudební téma. ()

Komar55

Tento film je pro mě dozajista o něco lepší než předchozí DCEU snímek a to hned z několika důvodů.    1.) Lepší akce - Nechápejte mě špatně, ostatní DCEU filmy měly také velice zdařilou a líbivou akci, ale akce v tomto filmu je přece jen o něco čistčí, přehlednější a kynetyčtější.     2.) Více a lépe užívaný humor - Humor ve filmech není na škodu a když se využije ve správných momentech může snímku i něco dát. Například většina MCU humoru v posledních letech je už značně přes čáru a filmům to vesměs škodí, než co jiného. Zde se však Patty Jenkins podařilo perfektně vyvážit dávkování akce, humoru a dialogů, které pomáhají filmu rychleji odsýpat.    3.) Přímočarost - Vlastně se docela divím, že tomu tak je, protože podle většiny mých předchozích zkušeností je přímočarost jedna z věcí, která snímek tak nějak zobyčejňuje a shazuje. Ovšem filmy Zacka Snydera jsou zase druhý extrém. Ve většině jeho filmů jsem se po hodině tak trochu přestal orientovat a začal jsem v nich mít chaós. Nejspíš je to záměr, ale z většiny jeho filmů mám takový pocit, jako by tam byl nějaký obrovský přesah, který nechápu, ale vesměs je to jen obal, pod kterým se skrývá úplně obyčejná zápletka. Zde se však přímočarost vyplatila. Z hlediska vývoje filmu to i dává větší smysl. Naivnost scénáře dokonale ladí s Dianiným naivním pohledem na svět. Film má samozřejmě spoustu dalších plusů i mínusů, ale tohle jsou ty tři hlavní věci, které jsem zde chtěl vypíchnout. 8/10 ()

DarthFailord

Stejně jako byl Doctor Strange strange, Wonder Woman je wonder. Just wonder. Gal Gadot je asi nejkrásnější herečka současnosti a lepší představitelku do filmu prostě nemohli vybrat. Naprostá slast a dokonalost sledovat ji na plátně. Napříč spektrem superhrdinek v komiksových filmech není žádne jiné takové. Just owned. Film jako takový je nejlepší co prozatím z dílny DC filmů vzešlo. Pominu-li samozřejmě Nolanovi Batmany, ale ti se prostě vymykají. Někdo tady napsal, že je Wonder Woman sinusoida. Opravdu je to přesně tak. Skvělé a epické pasáže se střídají se zbytečně dlouhými kousky. Což se pojí asi s největším problémem filmu - stopáž je přehnaně dlouhá a stačíly by bohatě 2 hodiny. Akční scény zmáknuté na jedničku a bitva na frontě, ale hlavně ta "za frontou" byla epická. Konečně taky do DC dorazil vtipný humor - neznalost Diany "moderního" světa ke vtipným scénám přímo vybízí. Rozhovory mezi ústřední dvojicí jsou často velmi zábavné. Příjemně a inteligentně zábavné. Chris Pine byl....no prostě Chris Pine...kapitán Kirk v první světové...Obsazení bylo takové nijaké. Kromě Gal Gadot, která prostě zazářila a zastínila zbytek ansáblu stál za to už jen profesor Lupin z Harryho Pottera. Film má určitě hluchá místa, ale s přihmouřením jednoho oka a s tím, že se před filmem řádně vymočíte si to náramně užijete. Bože Gal Gadot.....80% ()

Hellierer

Takhle nějak má vypadat "super"hrdinský film. Je to naivní? Ano. Je to občas hloupé? Ano. Je to zábavné? Zatraceně hodně. V DC pořád vede Nolanovská Bat-trilogy, nicméně Wonder Woman se nenechá zahambit. Kráčí samozřejmě v naprosto jiných šlépějích než-li zmiňované opusy, ovšem dělá to zatraceně dobře. Akce je skvělá a i když se jedná ke konci už o takzvaný "digibordel" furt je nápaditá. Zpomalovačky po dlouhé době vypadají cool a i přes jejich přehršel se neokoukají. Gal Gadot něco málo hraje, což je více než jsem čekal a Chris Pine naprosto kraluje celému filmu. Jeho postavu si nejde nezamilovat a i klasická rom-linka zde nepůsobí rušivě, protože k obou hlavním postavám si vytvoříte vztah. V čem ale DC filmy mají navrh oproti Marvelu je jejich hudba. Oproti generickém podkresu "rudého" týmu jsou nám nabídnuty zapamatovatelné skladby v čele s hlavní znělkou od Hansa Zimmera. Konec zaváněl sice Capem a scéna na plese je při nejmenším hloupoučká, ale myslím si, že si ten "pětikvalt" zaslouží, i když čistě subjektivní. ()

Clockwooork

Ať si kluci z moviezone říkají co chtějí. Je to dobrý, lepší než zbytek DC, 45 minut navíc tam fakt není a finále jo... To je fakt trochu divný ()

Patrik200s

Gal nie je typická herečka, skôr ostane vždy viac modelkou. Povedzme si ale pravdu, že na podobnú akčnú fantasy úlohu zasa netreba mať herecké nadanie Al Pacina. Všetko malo aspekty ako som očakával. Treba sa pripraviť na to, že to nebude mať pestrosť ako marvelovky ale ostáva to v duchu DC s vlastnou pečaťou. Ako ďalší vklad do tohto žánrovéhu šaflíka je to v pohode. Gal úloha sadla a naozaj si neviem predstaviť na koho iného by sa tak dobre pozeralo v spomalených záberoch. ()

mazic

Gal Gadot se nedá označovat za herečku. Výrazově dvě polohy - naštvání a údiv. Nic víc. Ale za dvouhodinovou erekci jsem spokojený. Kamarád a velký fanoušek Marvelu se mnou odmítl jít, že Thor je mytologický bůh a má nějakou logiku, ale že na nasranou striptérku do kina chodit nebude. Musím uznat porážku a krom té erekce byl film slaboučkej.... ()

Sweat55

Tohle má být ten nejlepší DC film po The Dark Knight? Nejlepší DCEU film vůbec? Ani náhodou, vlastně jsem se docela nudil. Přišlo mi, že se Patty Jenkins snaží do filmu nacpat zbytečně moc linek (ta romance tam byla proboha proč?), jenže se jí to tak trochu rozpadá pod rukama a místo parádního akčního nářezu, jakým Wonder Woman mohla rozhodně být, dostáváme naprosto tuctový příběh o hledání sama sebe s nudnými dialogy, málo akcí, tuctovým soundtrackem a zbytečným humorem. Záporák je hodně slabej. Takových originů už bylo bezpočet a mě další a další zrození hrdiny přestává bavit. Zachraňuje to pouze Gal Gadot a její parťák Chris Pine, i když to zbytečně kazí ta romantika. To, že se to až moc podobá skvělému Captain America: První Avenger, raději zmiňovat ani nebudu. ()

Mouchal

Časem to muselo přijít. V rámci novodobé světové politické korektnosti a emancipace jsme se museli dočkat už i komiksového filmu, ve kterém se hlavní role ujme žena (a režie jakbysmet). Rozhodně to není na škodu, jelikož WW je jednou z nejzákladnějších pilířů celého DC Comics a takovéto zpracování si zaslouží. Jak to nakonec dopadlo? Film má své mouchy, ale ty člověk dokáže přehlídnout a film si ve výsledku výborně užít. Gal Gadot v hlavní roli je opravdu trefa do černého. Ikdyž nemá nějaké oscarové herecké schopnosti, vše vynahrazuje svým vzhledem a tréninkem, a jen málokdy se vidí, že se okolo hlavni hvězdy jakéhokoliv filmu strhne taková obří lavina "hypeu". Gal má opravdu všechno, co by taková WW měla mít (možná dvě věci jí malinko chybí, ale v dnešním Holywoodu je pouze hrstka hereček, které by tyto kvality měly). Na druhé straně, reprezentující nás obyčejné smrtelníky, Chris Pine je zásahem ještě větším a je veliká škoda, že už se ho v pokračování nedočkáme (ikdyž jeho hrdinská smrt byla těžce zbytečná). Na druhou stranu casting jejich vojenského týmu byla docela politicky korektní (a jéje, zase?) slátanina všeho možnýho (i nemožnýho) a herec Árese byl opravdu k smíchu. Áres s knírkem byla asi nejvtipnější věc v celém filmu (nechápu, jak se to mohlo dostat do finální verze filmu). Celý film rychle utíká, má velmi dobré tempo a ani ten finální DC digi bordel na stokrát jinak tady není na škodu (je to komiksovka, lidi...). Ještě spokojenější bych byl, kdyby WW navlékli do trochu "méně obnažujícího" kostýmu, aby nemusela na frontě pobíhat polonahá a odrážet kulky náramkama jak Serena při tenisovém matchi, ale jsem jen obyčejný muž, takže víte co? Mou poslední výtku vyškrtněte. 80% ()

Human_Traf

Hudební leitmotiv wonder woman na mě vážně působí, navíc celé je to soudržnější, než BvS a bitva v zákopech má hodně dobrou atmosféru. Takže je škoda, že po ní následuje unylý závěr, kdy si ženská hrdinka musí uvědomit, že miluje chlapa (feministky celého světa určitě naříkají), aby v sobě našla sílu vzdorovat padouchovi. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)