Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

theonethat

Parádně emocionální film s hezkými obrazovými scémani a nenuceným dějem. Nelíbilo se mi nesmyslné zobrazení smrti na každém rohu. Žádné poučení jen smrt. **** za emoce, chybí trochu lidskosti v příběhu ()

Gwater

Ano, film sice má jméno Válečný kůň, ale já v něm viděl tu nesmyslnost války, tu absurditu, kterou na chvíli dokáže pozastavit společná záchrana uvězněného zvířete, ale ne člověka. Kéž by jakýkoliv takový film vnesl do duší lidí odpor k válce a zabránil jejímu vzniku. ()

bron

Jakkoliv může být War Horse pro Spielberga osobním snímkem a jakkoliv je jakousi vzpomínkou na klasický věk Hollywoodu, s ničím se to nesmí přehánět. Tolik patosu a klišé na jedné hromadě jsem už dlouho neviděl, a to jsem člověk, který hledí na tyto prvky ve filmech poměrně shovívavě. S tou neustále zdůrazňovanou zázračností Joeyho to bylo prostě trochu předimenzované. Na druhou stranu, filmy o zvířatech bývají i mnohem větší "dojáky". No a jinak, kamera je skvělá. ()

JerryPilsen

Klišé na klišé.Některé scény více než samoúčelné.Kdyby se zaměřili víc na jednoduchý příběh než hrotit každou vypjatou scénu do maxima.Scény co maj dokázat nesmyslnost války jsou dohnané ad absurdum a jsou záměrně v opozici s jinými které brutálně ukazují její nesmyslnost.a kde se vzal v první světové výraz "nácek"?Předpokládám neznalost spíše českého překladatele než amerického scénáristy,ale možné je obojí. ()

Rossemary

Príbeh o Albertovi a Joeyho ktorých rozdelila vojna no potom ich znovu spojila. Skvelý Steven Spielberg ktorý opäť nesklamal a mňa chytil za srdce. ()

Als.D

Z tohoto filmu jsem měl rozporuplné pocity. Když jsem si přečetl, že to režíroval Steven Spielberg, tak jsem se na to asi až moc těšil. Film mi připadal nezáživný. Nejsou tam vlastně žádné "hlavní" role, takže herci film nemohli nijak obohatit. V první polovině stále čekáte jestli to bude mít nějaký hlubší příběh, nebo tam celou dobu budete opravdu koukat na putujícího koně, který v průběhu 1. světové války občas potká nějaké lidi s nějakým krátkým osudem. Film je navíc zbytečně dlouhý a s naprosto předvídatelným koncem. Když se však ohlédnu zpět, uvědomím si, že je to typický spielbergovský film s výbornou režií, supr kamerou, ale už se zašlou slávou a špatně využitým dobrým nápadem. ()

lajda

Že je Spielberg génius, víme tak nějak všichni, ale poslední dobou mě začíná unavovat míra patosu v některých jeho filmech. Tomuhle jsem se dlouho bránila, protože mi bylo jasné, že to bude obrovský "tearjerker" a bohužel jsem měla pravdu. Od narození hříběte, přes jeho prodej na trhu, následné výměny "majitelů" s více či méně tragickými osudy a zamotání Joeyho do ostnatého drátu až po neskutečně předvídatelný happyend je film přesycen všemi klišé, které Vás k Americkému filmu mohou napadnout. Takže, abych to shrnula: dvouhodinová nuda s neuvěřitelně poslepovaným dějem a nereálným koncem. Jedna hvězda za Toma Hiddlestona, díky jehož asi 5 minutám byl tento film aspoň trošku snesitelnější. ()

Verdolin

No, kdybych měla hodnotit film objektivně, tak by byly hvězdičky stěží tři, ale jelikož když jde o zvířata ve filmu, hned mě to chytne za srdce... nezáleželo mi tu na provedení, ale ten příběh je fakt silnej a samozřejmě jsem si musela utírat oči, když se nakonec Albert se svým přítelem přes všechno čím kůň prošel shledá a je to prostě působivý no. Není to špatný film. Hlavní postavu bych samozřejmě hned vyměnila, ten herec mi nepřijde vůbec zajímavej, ale ten vztah, co tam měl s tím koněm, jsem mu věřila. ()

K8MK

Krásný smysluplný film , který nabízí příběh koně a jeho chlapce . Děj filmu je plynulý , scénář dobrý , kamera vynikající a totéž i režie. ()

phoenix9

Film, ktorý som odkladal 3 roky , lebo som pochyboval , že táto téma by ma zaujala. Film kde hlavnú rolu hraje v podstate kôň. Ale svojho skoro najoblubenejšieho režiséra som podcenil. Je to krásne a citlivo natočené a plný počet nedám iba preto , lebo na najlepšie filmy Spielberga sa to ani tak nechytá. Spokojnosť a prekvapenie. 75 % ()

klarka05

Námět je velmi dojemný, zupracování nice extra. Navíc londýnské představení s loutkami, které je naprosto geniální, film prostě nemůže překonat. ()

L.u.x

Roky som sa odhodlávala, lebo filmy s touto tematikou citového vydieračstva neznášam. Nakoniec ma presvedčil ujo Štefan a môj milovaný Tom. Bohužiaľ na tých pár kratučkých scénok v ktorých sa objavil, to nestačilo. Filmová patetičnosť vyboptnala až za hranicu znesiteľnosti a človek by neraz vyronil z kútika oka slzičku dojatia nad tou neskonalou chrabrosťou jednéhoto statočného koníka na pestrofarebnom pozadí. K tomu (ako keby toho pátosu bolo málo) hlavný hrdina- toporný chlapec s debilným výrazom v ksichte ma celý čas monštruózne iritoval. Na druhej strane, nemôžem byť iba zlá, * za scénku zo zákopov kedy náš hnedák spojí dokopy osudy dvoch mladíkov na opačných frontoch. Spočítané, podtrhnuté , 2*. Pán Spielberg, to bol teda gýč. A ešte ako dlho trval. ()

StaryMech

Klišé, kam se člověk podívá. První třetina je zřejmě určena dětem, u zbytku si cílovou skupinou nejsem jist. Kritici odkazují na Forda i Bressona, mě připadala výstižnější charakteristika snímku jako křížence "Lassie" a "Vojína Ryana". (Působivá sekvence záchrany zvířete uvízlého v ostnatých drátech věrně kopíruje ústřední motiv povídky Michaila Šolochova "Společná řeč" - jen národnost vojáků je jiná a los byl vyměněn za koně.) Placatý slzodoj doprovodil John Williams hudbou, kterou bych nepřál pozůstalým na mém pohřbu. Ale stačilo přečíst si VERBALův hanopis a stres z "Válečného koně" byl tentam. ()

Ruda.neck

Jako pocta všem koním, kteří za 1. světové války trpěli minimálně stejně jako lidé, dejme tomu, jinak je to sladkobolná hollywoodská "konina". Také zobrazení 1. světové války mě příliš nenadchlo, snad kromě scén odehrávajících se na Sommě. Stále jsem čekal, kdy se ozve "houkání sovy", na což nás chystal skoro hodinový úvod filmu, a dočkal jsem se, samozřejmě přesně ve chvíli, kdy měl být "zázračný" kůň utracen. Pak už následoval jen asi čtvrthodinový konec plný trapných klišé. Těch je ostatně plný celý film. ()

neo_ap

Nejsem nějaký znalec filmů, a jejich tvorby, kterých je tu, jak jsem si všiml, spousta. Mohu jen posoudit, můj, subjektivní názor. Tento film, je opravdu moc krásný. Mapuje život jednoho koně, který si projde první světovou válkou. A přiblíží nám jejich strasti, a útrapy, na které se jaksi zapomnělo. A to jen proto, že je to „jen“ zvíře. - Na nic jiného si snímek nehraje. Tak není, co mu v zásadně vytknout. Pěkná podívaná, a to nejen pro milovníky koní. 80/100. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga