Alcatraz

• USA Alcatraz
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)

Epizody(13)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

Hanys_

Po první sérii. Nový mysteriozní seriál z Abramsovy dílny, který navíc několika detaily (Hurley, tajemné klíče k tajemným dveřím, flasbacky) připomíná trošku Lost. Bez nich by to byl ale naprosto tuctový seriál o týmu detektivů, chytající sériové vrahy (tím se ale pořád ještě může stát). Úvodní a závěrečné dvoudíly perfektní - zbytek jen nutné zlo, kdy jsem už měl párkrát chuť se sledováním seknout, protože představa, že budu sledovat 300 dílů o 300 vězních (z nichž jen pár bude opravdu zajímavých) moc neláká. Každopádně lišák Abrams ví, kdy useknout první sérii a nalákat tak diváky na tu druhou (zdravíme Ztracené). 6/10 ()

Druby

Ale jo, proč ne, může to fungovat, jen nevím, jestli tolik dílů, kolik by bylo potřeba, aby "skočili" všichni aktéři. Největším průšvihem je pak pro mě konec první série, škoda, tohle se stát nemuselo. I tak líbivých 71 %. ()

DaeF

Není to dobré. Pokud by seriál měl konkurovat s bílou zdí, tak samozřejmě vyhraje, nicméně pokud máte na práci, alespoň něco trochu lepšího, než je ta bílá zeď, neztrácejte s seriálem čas. ()

Doom351

Když jsem v traileru uviděl jméno J.J. Abrams byl jsem nadšený a zároveň jsem si myslel že se dočkáme něčeho podobného jako byly Losti ... První díl mi přišel průměrný ale myslel jsem si že jsem od toho prostě jen moc čekal ... Ovšem každým dílem mi přišel seriál akorát více stereotypní a nakonec jsem přestal doufat že se seriál nějak vytáhne a zabalil jsem to ... Opravdu nechápu jak to někdo mohl takto zmršit ... Stereotyp se dal čekat, ale myslel jsem že se s tím tvůrci nějak poperou ... Pro mě naprostá slátanina a nakonec jsem měl ze seriálu tak špatný pocit že jsem mu musel dát jen jednu hvězdičku. ()

sona123

Kdo se našel v Lostech, bude se mu líbit i Alcatraz. Zvuk zavírajícíchvězeňských dveří mi stále zní v uších, roztomilý Hurley mne bavil i zde a osud jednotlivých postav mne také nenechával chladnou. Chci druhou řadu! ()

PAVEK

Měl to být hit sezony, je to s prominutím mimořádná sračka. Jediné, co lze ocenit, je to, že z trailerů a ukázek seriál vypadal vskutku famózně, s výbornou atmosférou. Ve skutečnosti samozřejmě v seriálu žádná atmosféra není. Nebýt Sama Neilla, tak se to snad nedá sledovat vůbec. Místo zajímavého příběhu se jede podle trapné šablony 1 díl = 1 vězeň z minulosti kterého naši úžasní agenti chytí. Otřesné, otřesné.... ()

wampire23

Nechcel som dávať hodnotenie po úvodných dvoch dieloch, ale nevidím veľkú perspektívu tohto seriálu. Meno J.J.Abramsa už nie je ani zďaleka takou istotou ako kedysi. Väčšinu fanúšikov Lostu (ako aj mňa) sklamal a Alcatraz zrejme dopadne rovnako. Opäť seriál, ktorý chce nastoliť veľa otázok (na ktoré zrejme aj tak nikdy nedostaneme odpoveď ako je u tohto tvorcu zvykom). Ale väčšinu času sledovania som sa nudil. Nič, čo by držalo divákove napätie. Vyzerá to na podobné sklamanie ako minuloročné Falling Skies od Spielberga. No ale pár dielov si ešte pozriem a možno (o čom pochybujem) zmením názor. Zatiaľ 3* s prižmúreným okom. ()

Illy

Dobré, určitě nadprůměr. Kriminálka s nosným mysteriózním tématem, sem tam něco skřípne, ale bavilo mě to. Klasicky na konci první série víme...že nic nevíme. Tak snad bude další.... Já budu koukat určitě. ()

barrahir

Musím říct, že v porovnání s další letošní novinkou od Foxu - Terra Novou, je to o něco lepší, ale pořád velmi slabé, srovnání s Lost je úplně mimo. Prostě další kriminálka, jen se pokouší hrát na mysteriózní nitky, ale moc nuceně, žádný potenciál v tom nevidím. ()

Lachvos

Po 6 dílech jedeme dál. Ztraceni (2004) to nejsou -tahle věta už musí lézt J.J. krkem :)- ale snímek se ubírá velmi podobným směrem, doufám že do onoho množství nejrůznějších tajemství a záhad nezabředne jako výše zmínéný Abramsův starší počin, to by bylo opravdu škoda, však taky zatím se to co se počtu informací/dezinformací dá přežít. Hlavní trojka je sympatická, respektive nesympatická přesně tím stylem, jak má, námět podáván po malých zato zajímavých dávkách...tak pokračujem, hochu ;) ()

Thomm

Pamatuju si jen, že to byla nudná blbost, hrál tam Sam Neill a hlavní hrdinka měla větší kozy než Hurley, kterej tam hrál taky. ()

nessbeal

No ja mam pocit ze tie herecke vykony su slabe velmi slabe, prebehli 2 casti a stale opakuju to ako mali väzni opustit Alcatraz ale to sa nestalo. Jorge Garcia je ako mamut a hrat nehra vobec len tam tape. Vsetko maju hned za sekundu vyriesene. A dialogy napr ked pride do toho lunaparku 3 mrtvy a pyta sa co tu mame dnes? Nehovorim ze nebudem serial pozerat, prave naopak budem, a hodnotenie mozem casom upravit. Ale moj dojem je ze to vyssie uz asi nepojde. Serial ma prestal bavit. ()

kailik

Hodnotim po shlidnuti prvnich dvou dilu. Cekal sem, ze se bude jednat o poradnej serial, kterej bude stat alespon za to, ale bohuzel se nestalo. Vsechno se to delo az moc rychle, predvidatelne a pro me teda naprosto nezajimave. V puli prvniho dilu, uz je vam jasny, co se tak asi stane v druhym dile a jak to vsechno bude probihat, zadny prekvapeni, nic, co by me zaujalo. Pripadalo mi to jako lacina urychlena kopie Fringe, ale to je ciste muj nazor. Na druhou stranu musim pochvalit hudbu, znamou z Lostu a zmineneho Fringe. Obsazeni postav je skvele, tomu bych nemel ani co vytknout. Bohuzel mi to proste cely nejak nesedi, uvidime, dam sanci dalsim dilum a mozna i zmenim nazor. ()

warrenur

Uvidime. Serial ma zatial prvymi troma dielmi nalakal. Dufam, ze sa coskoro o zmiznuti a navratoch dozvieme nieco viac podstatne, zlomove, ci mysteriozne. Pretoze bez toho, s vyhladom na dalsich 260 casti, priradiac jednemu navrativsiemu veznovi, ci dozorcovi jednu, by bol ten stereotyp zrejmi uz po desiatich dieloch. A to by divakov iste po case ubudalo. Uvidime, co nam naserviruju v dalsich castiach. Nuz a po dalsich castiach musim znizit hodnotenie a serial odsuvam na niekedy pocas sluzobky na zabitie casu. Akosi dochadza k stereotypu a hlavna dejova linia sa moc neodvija. Skoda. Zaverecny diel, sice co to odhalil ale zazivam pocit ako ked som zacal sledovat lost. Clovek je pomaly za 20tou castou a stale len na nieco caka.....toto veru nie. Idem kuknut Homeland alebo American Horror Story. ()

Košoun

Ze začátku to bylo hodně nadějné, ale další díly seriál uvrhly do takového trapného stereotypu, že to musel vydržet jen opravdu hodně vytrvalý divák. Hrálo si to na inteligentní detektivku se záhadou, kterou nám samozřejmě nehodlaly jen tak odhalit. Detektivní část seriálu zcela selhávala, postavy tak zvláštně nesympatické, i když dobře zahrané. Není tedy divu, že seriál skončil takovým smutným fiaskem (zvláště po J.J.Abramse, který měl být zárukou kvality, ale po konci LOST už mu to snad nikdo nemůže žrát). ()

Matli

Hodně dobrej námět, J.J. Abrams se nezapře, ale je to takové celé bez šťávy. Možná by z toho mohl být dobrej celovečerňák. 60% ()

Bozvav

Parádní rozjezd, který mne doslova uchvátil. Od 4 dílu mírný sešup dolů, spousta nedořešených věcí a pořád opakující se situace. zakončení je pro mne vyloženě zklamáním, Neb o co vlastně šlo jsem se nedozvěděla. BU´d měli přihodit ještě druhou řadu, nebo alespoň nějaký film na závěr. jinak nápad super, muzika dobrá a postavy uvěřitelné. Za mne 70%. Dala bych i 90, kdyby byla řada rázně ukončena. ()

kostej_

Zatím je to plné nenápaditého klišé bez větší vyhlídky na zlepšení... a to to má mít ještě 299 dílů! ()

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály