Žralokonádo

(TV film)
všechny plakáty

Do Los Angeles se blíží bouře, jakou ještě svět neviděl. Bouře totiž způsobí, že žraloci, kteří do této chvíle požírali lidi jen v oceánu, se nyní objevují i ve vzduchu a na souši. Jak si lidstvo poradí s touto katastrofou? (LIVINGDEAD)

Necrotongue

"Film" jsem si sehnal jen proto, že jsem byl upozorněn na sestřih jeho nejstupidnějších scén na Youtube. To znamená, že jsem v podstatě věděl do čeho jdu, tedy myslel jsem si, že vím. Nebylo to tak. O tom, že děj bude příšerná kravina, nemohlo být pochyb, ale to, co předvedl filmový štáb v čele s režisérem, kterého geniálním způsobem doplňoval zejména střihač a tvůrci CGI, jsem opravdu nečekal. Byl to takový neumětelský srágol, že jsem málem změnil své rozhodnutí, udělit snímku hvězdičku za nechtěný humor. Pak ale došlo na Karkulku, vzpomněl jsem si i na větu z první třetiny filmu: "Aerodynamika auta není dělaná na vlny." a přece jen jsem ji tam fláknul. Padla tam jak žralok na heliport. Už jen tři díly... ()

MáŠa

je tam tornádo, rozbouřené moře, vše vysvětlené v podstatě globálním oteplováním, a nejdřív se to moře rozlejvá do LA, všude samej žralok, kterej umí skákat strašně vysoko do výšky a jeho jedinou starostí je něco sežrat, a ke konci tam jsou i tornáda, která nabrala v oceánu kupu žraloků, a vždycky, když to tornádu zničej, tak ti žraloci z toho začnou padat, a to tam pak vidíte krásné WTF scény jako v trajleru. A to hlavně tuto: SPOILER: Holka vypadne z vrtulníku a sežere jí žralok. Ten pak po nějaké době padá na zem. A bývalá hvězda Beverly Hills, jak si mohla vidět v tom videu, mu skočí do držky i s motorovkou. Rozřeže ho zevnitř a vyleze z něj. Čirou náhodou to byl z těch tisíců žraloků ten, co zežral tu holku, co padala z vrtulníku. Chlápek jí vyndá, je v celku, ani on s tou motorovkou ji neškráb. Mít tak štěstí v životě, jak ta holka. Dají jí umělé dýchání a žije. Jupíííííí :D KONEC SPOILERU. Nádhernej WTF okamžik, ani oko nezůstalo suché :D Kdyby to těch WTF okamžiků mělo víc, tak v hodnocení přidám, ale hlavně v druhé polovině mě ta pitomost spíš štvala - a tím nemyslím, že jsou žraloci v tornádu. ()

JASON_X

Naprosto neuvěřitelný biják!! Jsem z něho totálně odvařený a perplex. Žraločí povodeň se přelije přes pláže Santa Monicy do ulic L.A., kde poté dochází k nemilosrdným žraločím pogromům na lidi. Bezpečno ale není ani v Beverly Hills, protože žraloci vylétají jako torpéda z odvodňovacích kanálů, proskakují okny do domů a rejdí zběsile z pokoje do pokoje! Naštěstí je však na místě párek drsných surfařských týpků s baseballkou a jedna pěkná mexikánská buchta, co to zatraceně dobře umí s brokárnou... Jenže pak začnou žraloci padat i z oblohy a prokousávat se střechami do automobilů, no a to už přestává být legrace. Nebo vlastně to teprve začíná být legrace! Sharknado sice není tak extrémně deviantně zábavné jako geniální Birdemic (1 i 2), ale zato je mnohem sofistikovanější a rafinovanější! Protože zatímco u Birdemicu kromě úplných mimoňů musí každý soudný člověk záhy pochopit, že se jedná o vypečený anarchisticko-dadaistický žert, u Sharknada už je to kapánek těžší, aspoň zpočátku. Ale po akci s motorovkou před hangárem a posléze ve žralokovi už je snad vše jasné i těm méně chápavým... (Ehm, vlastně není, když tak čtu některé zdejší komentáře...) Každopádně Sharknado je asi dosud nejlepší kousek od společnoti Asylum. Jo a titulní poppunkový song od skupiny Quint je docela chytlavý. ()

Morholt odpad!

Těmhle asylumáckejm věcem se buď musí dát plnej počet, nebo odpad. Jinak to snad ani nejde. Sharknado považuji za asi největší žraločí úlet s řadou neskutečnejch scén. Produkci se navíc podařilo ulovit dvě dávno zašlý hvězdičky, Iana Zieringa a Taru Reid, kteří tomu všemu ještě dodávají na absurnosti. Největší WTF scéna je asi ta, kdy žraloci obklíčí vrtulník a Ziering je ze země sestřeluje pistolí. To jsem myslel, že chcípnu. Dvojku si rozhodně nenechám ujít. :D ()

Genero

Stárnoucí idol Ian a po čertech hnusná Tara srdnatě bojují s přírodním živlem, občasnými výpadky elektřiny, nedostatkem zboží v samoobsluze, zubatými parybami a pokročilou scénáristickou demencí. Ve volných chvílích samozřejmě dojde i na takové atrakce jako jsou dlouhé, existenciální dialogy o manželské krizi, nesnesitelné lehkosti lidského bytí, pomíjivosti života a řešení všech hladomorů třetího světa. Největším lákadlem jsou ale žraloci, kteří se vyskytují opravdu v hojném počtu, leží na gauči v obýváku, s dětinským tleskáním se točí na ruském kole a vysedávají v kavárně. Laik až žasne, jaké zázraky dneska dokáže ve Photoshopu vykouzlit zručná ruka mistra. Je víc než vhodné pogratulovat pánům Ferrantemu a Levinovi, že se ta lobotomie, kterou společně podstoupili, tak báječně vydařila a mohl vzniknout tento filmový skvost. Je mi opravdu líto uživatelů, kteří zde hodnotí dílo odpadem. Takoví by bohužel nepoznali dobrý film, ani kdyby jim vyprstil prdel. ()

maseer2

Sharknado aneb Bude pršet, žraloci lítají nízko při zemi.. ukrutně debilní nebetyčná sračka, což je samozřejmě přesně to, co jsem od tohohle ultimátního braku s nejulítlejším námětem za poslední roky (nebo všech dob?) očekával.. rovněž jsem ale čekal, že to bude prdel a že si film bude dělat víc srandu sám ze sebe, přičemž ani jedno z toho se tady moc neděje.. šťáva tomu dojde asi po půl hodině a pak už Sharknado (to "WTF???!!!" na adresu geniálně dementního názvu si prostě nemůžu odpustit) vlastně jen nudí, což je ke konci už dost ubíjející, jelikož by tomu stačilo tak 50 minut stopáže.. jasně, člověk se i tak občas (vlastně často.. vlastně all the time..) uchichtne ve stylu "pane bože, jaká existence tuhle slátaninu vymyslela?", ale jinak to prostě až na pár výjimek vtipné není.. P.S.: pusťte si to jedině na sračku zmaštění, pak věřím, že to musí být nepřekonatelnej zážitek.. mně se takový rozpoložení bohužel zrovna nepoštěstilo :)) ()

Borrtex

Není nad to, pustit si večer krásný napínavý hororový snímek o velkých létajících žralocích! Rozhodně jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby. Svou originalitou je zcela nedosažitelný ničím jiným v dnešní kinematografické tvorbě! Naprosto dokonalé efekty, které se skoro, ale opravdu jen skoro podobají grafické a možná i zvukové kvalitě GTA San Andreas! Jsem v naprostém úžase jak kvalitní film byli schopni naši dlouholetí předci natočit :-) ........... Jo počkat, ono je to 2013? ()

Tommassi3

"Máma vždycky říkala, že mě Hollywood zabije.." ;) A taky zabil !! Zabili Johna Hearda !! Parchanti !! Totiž sežrali !! Ale on to tu taky zabil, v jedné ze svých nejpozoruhodnějších rolí coby věčně nalitý štamgast vyzbrojený barovkou..;) Neskutečná nálož bizarně inspirativní sebeuvědomělé trashové demence s nečekaně chytrým a pomrkávajícím scénářem Thundera Levina a pravděpodobně i zásadní počin studia Asylum a rozhodně i Anthonyho Ferranteho, který svou zábavností předčí vlastně většinu svých ostatních projektů a který mu Wynorski s Bollem mohou jen tiše závidět.. A Ian Ziering ?? Jeden nestačí zierat, protože tenhle sympaťák by tu rozkošnou sebeironii, kterou ukázal už dříve třeba ve Scottovu Dominu, snad mohl rozdávat na potkání.. ()

argenson

Když Steve Sanders na ulici motorovou pilou rozkuchne žraloka a z jeho pajšlu šťastně vytáhne živou kamarádku, to je úlet naprosto nevídanej. Zasmál jsem se hodně a nejvíc mě asi rozsekalo, že to má tři díly. Sračka neuvěřitelná, ale za jistých okolností zábavná kulisa (páč nám na noční v práci v televizi jela jenom Nova). ()

Terva

Vzhledem k tomu, že vím, co od Asylum mám čekat, tak jsem prostě nic nečekal. CITÁT - Vidím, že jste obchodník.......... Ani se nebojte žraloků, jsou tak nádherně animovaní, že z nich běhá smích na ústech. Jenže ono to má jiskru a dobrý nápad, jen to zpracování je šílené. Nechte plavat ve vodě celý Hollywood, Bollywood a Český les a vyplňte svou filmovou neznalou mezeru Asylem. Vypněte mozek a prostě se jen bavte. Celý film jsem se culil jak žralok na dvacetiletého obézního surfaře a dostal chuť na malou svačinku. Film zachránila celkem dobrá hudba a příběh. CITÁT - Už můžu střílet??...... Tak já to vidím na tři hvězdy, respektive na 50% - když už tedy venku pršej žraloci. ()

joehot

Sakra, to mohlo být guilty pleasure jako řemen. Ale výsledek je tak blbý, až ani není zábavný. (Až na několik světlých chvil.) ()

Hem.m

Sharknado je nedoceněná komedie s brutální hororovou atmosférou, která by se dala krájet. Musím určitě pochválit originalitu filmu, protože málo, který film může říct, že toto tady ještě nebylo. ()

corpsy

Každé políčko filmu dokazuje, že ide o absolútnu kravinu, či už po stránke obsahovej alebo vizuálnej. No je to o dosť zábavnejšie, ako ostatné ´´eposy´´ od Asylumu. Takže hor sa na žraloky! ()

Torision

Nemám sebemenší pochopení pro lidi, který tu sází odpady, jako by se nechumelilo. Vždyť je to dokonalá prdel, lidi, a nejen, že jsem se u toho dobře bavil a měl celou dobu oči přikovaný k obrazovce, ale já tomu díky posledním dvaceti minutám musím dát i plnej počet hvězd. Pravda je, že netuším, zda je tenhle film jen seriózně se tvářící parodií nebo jakej byl režisérův prvotní zájem, ale prostě jsem se u jeho epičnosti bavil, jak jen to šlo. Už jen ten název "Sharknado", k tomu efekty alá FIFA 98, Ziering vraždící žraloky více způsobama než Steven Seagal láme kosti (jednomu třeba vlítne do chřtánu s motorovkou, dalšího odřízne od lana, protože ten žralok se za ním snaží vyšplhat etc. etc.) a úpně nejlepší jsou ty různý nahodilý smrti ve filmu. Třeba si jen tak pijete v baru a najednou vyskočí žralok oknem a uhryzně vám celý torzo. No já se upřímně bavil celou dobu, ale posledních 20 minut, to byla špica špicovatá špicovatostí. Dokonce mi tu ani svou přítomností nevadila Tara Reid, která je snad nejhorší herečkou na světě. Tady sice hraje furt stejně prkenně jako vždy předtím, ale sem to celkem sedí. P. S. Určitě jsem Sharkando neviděl naposledy a asi zkusím i druhej díl. ()

ledzepfan odpad!

Stáhnul jsem si to jako "výbornou zábavu na deštivé odpoledne" a ve výsledku jsem rád, že jsem si nezavolal sanitku. Pro tohle prostě neexistuje jakákoliv omluva! Nežeru kecy o snaze natočit co největší demenci, která bude bavit lidi svou absurdní a nadsazenou hloupostí. Tohle je na férovku nebezpečné pro lidské duševní zdraví a vnitřní rovnováhu. Podobné projekty snižují laťku tak hluboko, že už jí ani velký J.Cameron nenajde. Do toho mi během filmu pořád vyskakovalo tv upozornění, že po tomhle "klenotu" bude následovat "útok dvouhlavého žraloka" a já věřím, že po tomhle kombu získala vláda USA statisíce dálkově ovládaných robotů bez vůle.... Mě zaskočí máloco, ale u tohodle jsem si zakrýval zděšením oči.... Absolutní dno žabích sraček! ()

hous.enka

Tak tenhle film byl pro mě totální relax a zábava. Steve, co se řítí směrem na Beverly Hills, zabíjí vše, co pohne ploutví nebo mrkne rybím okem - má k tomu parádní brokádu, skvělou motorovku (oooh, až příště M. vezme svou motorovku asi se mi rozklepou rozrušením kolena) a další roztomilé zbraně. Steve se nebojí ničeho a nikoho. Steva nezneklidní, když lidi běhají kolem pobřeží oceánu jak splašené sardele (ach, strašně dlouho jsem tohle spojení chtěla použít). Steve se rychle rozhoduje. Steve je předvídavý a ví, že tihle žraloci přicházejí po třech. Tohohle Steva, jeho sexy barmanku s jizvou od žraloka (od toho, co zabil dokonce i jejího dědečka) a štamgasta ze Stevova baru, co se brání stolička nestolička - to všechno já prostě žeru. Žralokonádo je totiž nejlepší béčko, co jsem za poslední roky viděla. PS: Chybí snad jen ukázka plnosti hrudníků, což mi jako té něžnější polovičce lidstva nechybí. ()

EastWicka

Jedno z nejrozpustilejších béček všech dob. Chce to jednu, dvě lahvinky a pak už stačí jen šikovně uhýbat před tou zubatou chátrou a vzduchem létajícími troskami civilizace. Nebudu prozrazovat proč, abych vám nezkazila ten zážitek, ale díky bohu za Stevena z Bebrly! A to já hloupá vždycky preferovala Dylana... ()

Blíží se Sharknado 3

Blíží se Sharknado 3