12 opic

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)

Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean, Tom Noonan, Željko Ivanek, Emily Hampshire, Shannon Lucio, Ramon De Ocampo, Barbara Sukowa (více)

Série(4) / Epizody(47)

James Cole je poslán z budoucnosti, aby zachránil lidstvo před virem, který v roce 2017 zabije 7 miliard lidí. Musí najít a zabít muže, který virus vypustil... (TV Prima)

ollie24

Edit: Jako jeden z mála seriálů mají 12 Monkeys jasný konec - bez jakýcholiv scénaristických berliček či oslích můstků. Doslova “mega-finále” 4. série (dopředu avizovaná jako poslední) dovádí příběh do takřka perfektního konce, který umí na tolika rovinách vyrazit dech. Celá 4. série dokazuje, že se jedná o naprosto unikátní seriál, s téměř neuvěřitelným scénářem, a že je to bez okolků jeden z nejoriginálnějších a nejfascinujících seriálů televizní historie. Soustřeďte se! Tam kde je konec, je i začátek! —- Je potřeba se oprostit od filmové předlohy. Ta tu vlastně tak velkou roli nehraje, a asi nebylo ani záměrem dostát legendárnímu statutu. 12 Monkeys je výborně vyrobený seriál, od prvního okamžiku je napínavý a s každou další epizodou nabírá na kvalitě a skládá důmyslně promyšlenou mozaiku, kterou s pomocí předlohy načrtli scenáristé naprosto výborně. Dá se říct že seriál 12 Monkeys "zraje jako víno" - každým díl vás donutí víc a víc přemýšlet a nechá vás zamilovat se do hlavních postav. Hlavní je skutečně na filmovou předlohu zapomenout - ostatně ani není potřeba ji znát, abyste si tento seriál náramně užili. Krom občasných hereckých výkyvů snad není ani co vytknout. ()

nudlis odpad!

Zas si někdo mastí ego a kapsu na úspěchu těch druhých, v tomto případě na Gilliamově klasice. Pokud by člověk neviděl ten film ani v bedně, možná by seriál mohl bejt zajímavej, minimálně průměrnej. Ale takovejch lidí je minimum a proto se srovnání s filmem nikdo neubrání. A v tom seriál propadá a ztrácí se v průměrnosti těch milonů seriálů, kterými nás televize denně krmí. Takže "odpad" za zprznění jména i námětu. ()

zekon

Neskutečná slátanina která nemá hlavu ani patu. Přijde mi to jako slepenina práce více kameramanů nebo že kameraman byl permanentně sjetý. Ze skvělého sci-fi filmu udělat takový paskvil, škoda času a slov. ()

copstp

Willise jsem neviděl a tudíž jsem šel do seriálu bez toho, že bych něco očekával. Snad dobře a za neshlédnutí předlohy se upřímně stydím. Když jsem shlédl pilot, bylo mi celkem jasné, že tohle nebude nic moc pro mě. Okamžitě jsem si seriál zařadil do ignorace s tím, že se k němu sotva kdy vrátím. "Hehehe"..no, vrátil jsem se a zklamaný jsem nakonec nebyl. Dokoukal jsem první sérii celkem rychle a nakonec jsem seriál zařadil do sledovaných. Nemohu říci, že netrpělivě vyčkávám další sérii, ale až se mi dostane pod ruce, jistě jí nepohrdnu. Řekl bych, lepší průměr. Pomalu rozjíždím třetí sérii a pravděpodobně změním názor a hodnocení k horšímu. Začínám se v dějové linii poněkud ztrácet a jsem si vědom, že to bude spíše mou nepozorností. Jenže, nemohu se přinutit k soustředění. A to znamená, že seriál není až taková pecka, jak jsem po první sérii doufal...uvidíme co dál. ()

KreeDmaN

Po skončení seriálu zvedám na 4*. Všechny otázky zodpovězeny a některé věci z finále lze vyčíst už z první série. Perfektní promyšlenost. ()

Sa.sa

Toto je úžasný seriál, který se nedá s kultovním filmem srovnávat... Cestování časem je zajímavé a neuvěřitelně zamotané, ale co nakonec to vše dobře dopadne ;) ()

pouzivana

Srovnávat celovečerní film, nejtěžšího kalibru a seriál je dost scestné. Sice po pilotu netuším, jestli nás seriál oproti filmu něčím překvapí, ale svou kvalitu má. Herecké obsazení je celkem příjemné, takže proč tomu nedat šanci. Čtvrtá hvězda prozatím jen za žánr. ()

Ruzzyen

Serialová podoba se rozhodně nemůže rovnat filmu. Je to ale i tak vcelku zábavné. Má to vše co by seriál s tématikou cestování v čase měl mít, přesto mi tam však chybí nějaká taková ta až strašidelná atmosféra, která doprovázela film s Brucem Willisem. Pilotním dílem, který konkrétně mě zklamal se nenechte zmást. Následující díly jsou mnohem zajímavější. Po pěti dílech doporučuju všem fanouškum sci-fi. ()

Hidoshito

Zvládl jsem 7 dílů a víc nedám. Opravdu jen zřídkakdy je mi hlavní hrdina tak nesympatický jako v tomto seriálu. Celkově mi to přišlo "o ničem"; vyčpělé, žádný zajímavý nápad, bez špetky humoru a napětí. Vlastně ani nevím, za co dávám dvě hvězdy. Nejspíš za odkaz na skvělý film.:) ()

Jindra_S

Dobrý nápad využít potenciálu, kteý měl původní film, ale pro které nebyl prostor. Některé díly jsou super, některé slabší. Bohužel, seriál trpí neduhem snad všech moderních seriálů, které jsou jako by vytvořeny podle stále stejného receptu: Vezmete zajímavý nápad. Ukážete potenciál. Přidáte vatu. Dost vaty aby vyplnila formát 30-45 minut, ale aby neodradila. Nalákáte diváka. V dalším díle poodhalíte kousek. A zase přidáte vatu. A zase kousek, nemusí to ani dávat smysl, něco vysvětlovat. A tak to děláte do konce série. Nějakým vyvrcholením a odpověďmi se netrapte. Buď série skončí na nízkou sledovanost nebo podle stejného receptu namícháte další sérii. A další. A další, až se na to dívají jen skalní fanoušci čistě z povinnosti. Popravdě mě už ta hra přestává bavit - kolik bylo v posledních letech seriálů, které nakonec nevedly k ničemu? 4400, Lost, Flashforward, Heroes ... SPOILER: Ani 12 opic k ničemu v 1. sezóně nedojde. Nic se pořádně nevysvětlí, nakonec se zase o kousek poodhalí nové tajemství, na diskuzích se probere, jak super finále to bylo a v další sérii se pokračuje nanovo. ()

BigJohn02

Mě to bavilo, i když jsem se občas v časových smyčkách ztrácel. S filmem to nemá nic společného, ale vůbec to nevadí - kdyby seriál měl jiný název, nikoho by ani nenapadlo ho s ním srovnávat. Aaron Stanford je sice charismatický jak Budulínek, ale vynahrazují to jiné postavy. Zvláště s Emily Hampshire a s Toddem Stashwickem se člověk nikdy nenudí. Amanda Schull je jako herečka toporná jak pařez, ale hezky se na ní dívá. Jen ten konec seriálu - poslední půlhodina se táhne jak hlen. Ty nyvé pohledy a loučení se daly zkrátit na 10 minut. ()

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)