12 opic

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)

Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean, Tom Noonan, Željko Ivanek, Emily Hampshire, Shannon Lucio, Ramon De Ocampo, Barbara Sukowa (více)

Série(4) / Epizody(47)

James Cole je poslán z budoucnosti, aby zachránil lidstvo před virem, který v roce 2017 zabije 7 miliard lidí. Musí najít a zabít muže, který virus vypustil... (TV Prima)

elanius

(51/2015) / Tvári sa to o triedu sofistikovanejšie ako Helix, ale zábavné asi tak rovnako. Celkom mám rád tieto Syfy série, nič náročné, stále sa niečo deje. 12 Monkeys má celkom dobré momenty, ale klasicky sa dej po pár dieloch spomalí a už sa rieši a rieši a nić podstatné sa dopredu v deji už nehýbe. Taký klasický zabijak času. (6/10) ()

Pavlínka9

Jedna série a to mi rozhodně stačilo :) Vůbec nemám v plánu dívat se na druhou :D :D :D První díl - ok - zaujalo mě to - proto jsem jela dál :) :) Pak mi začalo lízt na nervy věčné oslovování blonďaté starší paní s brýlemi - "Pane Cole", pak mi začala lízt na nervy blonďatá hlavní představitelka, která nejen, že neustále byla krásná, ale prostě její herecké výkony byly pro mě úděsné :D :D A pak mi začalo být celkem jedno, jak to dopadne, jelikož mezi 5tým a 8mým dílem jsem měla asi 3 měsíce pauzu, páč mě to vůbec nezajímalo :D :D Začala jsem se v tom dost ztrácet, jelikož neustále přeskakování 2017, 2015, 2043 nebo ještě ke všemu, když by se tam objevil nějaký další rok :D :D Takže jsem vlastně už jen čekala na to, zdali někdo další zemře, zdali tedy se to ukončí či jak :D A vůbec jsem nechápala souvislosti a navazující situace (ano - mohla to být moje pozorovatelská chyba či schopnost sledovat a soustředit se). Zděšení nastalo ve chvíli, kdy jsem pochopila, že nezůstane u jediné série :D :D Takže poslední záběr a čao :) Nikdy více :) Nápad dobrý, realizace příšerná :) ()

Melios

Slušná prerábka starého filmu z Brucom Willisom ,ktorú si užijú hlavne ľudia s primalým množstvom voľného času ,alebo neznalci originálneho príbehu. Ja osobne som zastáncom originálu ,ale ak ste ho nevideli seriálom nič nepokazíte. 3,6 Not great, not terrible. ()

Kracken

S tímhle seriálem to je jako s písničkou kterou máte spojenou s nějakým příjemným zážitkem z minulosti. Film 12 opic od Terryho Giliama miluju. A tohle mi příjde snesitelné jen ze dvou důvodů. Ten první důvod je momentální tragikomická situace která vládne světu a ten druhej je že si tou písničkou rád připomenu jaký to kdysi bylo sedět v kině Kapitol a být s Willisem a Pittem při tom. ()

eratni

Většinou nehodnotím seriály dříve, než po sérii, ale pokud je možnost ohodnotit něco, jako první (teď už teda druhej) na csfd, jdu do toho. Pilot nás okamžitě hodí do děje, bez cavyků okolo, jako ve filmu od Gilliama je poslán muž zpět do minulosti (naší přítomnosti), aby našel původ viru, kterej vyvraždí 99% populace. Paní doktorka je sympaťanda, ten herec, co ztvárňuje postavu Willise už tak ne a místo postavy Brada Pitta bude asi ženská, ale to nemění nic na tom, že trailer docela zaujal, odsejpal a asi budu koukat, co se z toho vyvrbí. 75% ()

BlackHood

Seriál je strašně napínavý, už i od pilotu. Jak jsem si četl komentáře, tak ten, kdo viděl a líbil se mu film, tak tohle mu moc neleze (nebo to je taky tím, že se neumí sžít s novou dobou, připadá jím teď film, jako film, a je pro ně jen originální to, co vzniklo před mnoha lety), já jsem film neviděl a je to pro mě skvělý seriál. Když si chcete pustit něco napínavého, nového a ne zastaralého, tak do toho určitě jděte. ()

Tominecek

Naprostá seriálová pecka! S každým dalším dílem nabírá na síle a napětí, takže chcete vidět další a další díly. A přitom každý další díl neuvěřitelně rozvíjí a navazuje na všechny díly předchozí, takže v celku postaví neuvěřitelnou příběhovou mozaiku, která se nádhěrně na konci uzavře. Mńamka, kterou jsem předjedl, a vřele doporučuji. ()

barteca

Pilot: uchovávám velké naděje.... Původní film je totiž tak dokonalý !! Fakt mi chyběly ty naléhavě existenciální zářezy harmoniky do uší. ()

Doomcourier

12 opic bych se nebál označit jako jeden z nejvíce podceňovaných seriálu všech dob. Většina diváků se totiž nechá odradit průměrnou první sérií, která je spíš takové sci-fi béčko, ale druhou a čtvrtou sérii by si žádný fanoušek sci-fi a hlavně cestování časem neměl nechat ujít. První Série 3,5/5. Druhá série 5/5. Třetí série 4/5. Čtvrtá série 5/5. ()

HyneX

zatím jsem viděl jenom pilot, ale celkem dobrý na to, že ta televize ani neví, jak se správně píše sci-fi. Snaží se aspoň trochu kopírovat původní předlohu, není to trapný. Tak snad jim to vydrží. ()

Ben Nevis

První série: Seriál mě bavil víc, než jsem čekala. Hluchá místa skoro nemá, protože hlavní děj je vyplněný různými flashbacky a je tam několik časových rovin. Občas je to pořád dokolečka, protože zkušený divák ví, jak akce na zničení viru dopadne, pokud nemá seriál skončit po pár dílech. Obsazení se ale nepovedlo. Na Cola je utrpení se dívat, i když uznávám, že mohli vybrat hůře. Doktorka vypadá jako barbína a ani neoslní hereckým výkonem. Německá vědkyně je zase převtělený Mengele v týmu klaďasů. Závěr se dostal do moc sentimentální osobní roviny a už nejde o záchranu lidstva, ale řeší se existence blízkých osob. ()

Qeo

Poměrně slušný rozjezd, ale po několika dílech začne silně nudit. Děj se točí pořád dokola a posun v podstatě žádný. Chtělo by to méně vaty... ()

papaguy

Druhá polovina 3. série všechna očekávání přepisuje a zvyšuji na 4*. Scénář intenzivně rozvíjí mytologickou linku a castingové angažmá Jamese Callise do role předpovězeného Svědka byl skvělý tah. Hluchá místa prakticky neexistují. Děj graduje a pracuje s překvapivými zvraty. Zdá se, že "do role" se dostávají nejen notoričtí neherci Stanford a Schull(ová), ale i scénáristé a režiséři. || 4. Série: WTF. Tvůrci si ze všeho dělají p*del, mixují žánry a hrají si časovou osou (asi nemají seriál kam posouvat, proč ale chtějí něco měnit, když 3. série byla dobrá!). Začíná už být také mírně iritující, jak cesty všech filmových štábů vedou do... Prahy. Nejsilnější moment tak zůstává, když si Svědek vytře (vy víte co...) s mapou časového cyklu. || Pokud Vás zajímá koment k první a druhé sérii - - - - > Vezměte filmovou předlohu, od všeho odeberte tak 50 % (scénář, atmosféra, herecký um, kamera...) a máte seriálovou podobu. Která sice není úplně tupá, ale také není extra dobrá. Scénáristé posílají Coleho v čase sem a tam, aby hledal indicie k odvrácení virové pandemie. Aby mu nebylo smutno, přidají mu kámošku doktorku. S tématy jako časový paradox se snaží vypořádat po svém. Sem tam přidají novou postavu, která míchá kartami. Jinak divák sleduje obvyklou seriálovou konstrukci. Uvidíme, dám tomu ještě pár dílů, než si udělám definitivní názor. Zatím slabší***. / / / PS: Hlavní hrdina Cole má hrát inteligentního a zároveň drsňáka. Se svým obličejem by se ale spíš hodil do nějaké komedie. Jeho kámoš - budďák Ramsay - je opravdu na zabití. Poflakuje se kolem hlavního hrdiny, zpochybňuje a ostatní zdržuje od práce. Jediná jeho funkce je hrát si na svědomí a přidat pár zbytečných dialogů. / / / Vtípek s interferencemi pobavil. / / / Od cca e06 se to rozběhne a začíná to být zajímavé. Kéž by jim to pár dílů vydrželo. / / / / Druhá série: Postavy se vyvíjejí - k lepšímu. Na "vidří očka" jsem si zvykl a Ramsay dostal také trochu víc prostoru. Seriózně nejzábavnější postava je Jennifer. Vědečno a boj s nákazou postupně ustupuje mysticismu (jestli k lepšímu, nebo k horšímu, se ještě uvidí). Dějově je už seriál někde jinde, než původní příběh. Škoda jen, že to postupně začíná být jak v pohádce "brýden, jste očekáván!". A dočkáme se i nehorázné vykrádačky z Edge of Tomorrow. ()

feryk

Pokud si chcete seriál užít, tak zapomeňte na film a nesrovnávejte. Seriál se ubírá trochu jiným směrem než původní filmová předloha a přesunů v čase si tam užijeme docela dost. Občas působí béčkovým dojmem a byť se nejedná o žádné terno, tak má děj svižný spád a nuda nehrozí. Příběh sleduje dvě hlavní linie a zaobírá se hlavně tím, jestli je osud předem daný a vše co uděláme je předurčeno. Výsledek není nijak překvapivý, naopak jde o klišé, aneb láska dokáže změnit osud. Jsem zvědavý, co nám předvedou ve druhé serii a jestli nepůjde jen o natahovanou kaši, nezodpovězených otázek zůstalo hodně. Seriál jinak bavil a zaslouží slušných 74%. ()

Ziggy Zagg

Tohle se vážně nepovedlo. Už když jsem v prvních minutách zahlédl seriálového Colea, tušil jsem že celý casting bude stát za hovno. Taky že jo. Postavám jsem nevěřil ani pozdrav a sledování seriálu přerušil v půlce pátého dílu. Tak časté cestování časem jsem tedy nečekal. Vždyť ten metrosexuálek tam cestuje časem, jak když jede do práce městskou dopravou s třemi přestupy. ()

Shakaar

Další ze seriálů s tématikou cesty časem. Tentokrát střižena původním snímkem z roku 1995 a tím asi podobnost končí. Doménou seriálu nejsou ani tak efekty, vůbec ne herci a jejich charaktery, ale příběh takový, který mě u seriálu drží i po třech řadách, přestože třetí řada byla trochu utrpením. Jedná se o USA produkci, takže na rozdíl od Continuum zde vidíme více lokací a rozsáhlou dějovou linii prakticky od Viktorianské éry, po vzdálenou budoucnost. Seriál trochu sráží "epizodičnost", aneb jde se tam kam vědec z budoucnosti nebo Cole ukáže prstem, či pokud se hlavně v třetí řadě jedná o osobní agendu. I přes to všechno, seriál přežil a dočká se zakončení v podobě čtvrté řady. Což z něj i přes negativa dělá v dnešní dobře prověřenou seriálovou značku. ()

TomasRichtr

Já si myslím, že tento seriál dost trpí srovnáním se svou filmovou předlohou. Sám o sobě není vůbec špatný, ale v porovnání s geniálním filmem působí jako retardovaný bratranec. ()

Likan7

První sérii berte jako samostatný seriál, který se snaží remakovat kultovní film s Willisem. A moc mu to nejde. Stanford je herecký pako, kterýmu nic neuvěříte. Ve vedlejších rolích může být fajn, ale jeho největší zkušenost je ten pošahanej kámoš Icemana ve druhých Xmenech. Vzpomínáte na toho blbečka, co mu hráblo a metal plameny? Naopak Amandu Schull mám rád a v Suits jsem jí vyloženě zbožňoval. Jenže tady tvoří pár s naprosto neexistující chemií. Amanda k tomu vypadá jako by Stanforda přeprala s rukou za zády. Nápad obsadit tyhle dva do akčnějších rolí je nápad za milion...facek. Každopádně 12 opic jaké známe, po první sérii skončí. A začne ŠÍLENEJ GULÁŠ. Začne se hopkat v čase sem a tam doslova co 2 minuty a mě to hodně rychle přestalo nějak extra bavit, natož abych všechny ty stále se opakující paradoxy a kontinua pochytil. Občas je něco fajn, humor je dobrej, je tu plno přímých popkulturních odkazů, ale hraní si na nějakou epičnost nebo osudovost se tady hrubě nepovedla. Finále seriálu je fajn, o tom žádná, ale vynášení do nebes, jak musíte první sérii přetrpět a pak je to geniální seriál? Jo, možná vypadá lépe, je rozmáchlejší, ale je to čistej průměr, který je zamotaný jak klubko provázku. ()

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)