12 opic

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)

Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean, Tom Noonan, Željko Ivanek, Emily Hampshire, Shannon Lucio, Ramon De Ocampo, Barbara Sukowa (více)

Série(4) / Epizody(47)

James Cole je poslán z budoucnosti, aby zachránil lidstvo před virem, který v roce 2017 zabije 7 miliard lidí. Musí najít a zabít muže, který virus vypustil... (TV Prima)

DavidWebb

Seriál 12 monkeys ponúka divákom možnosť užiť si žánrové "pole" sci-fi a mystery, čo ja osobne do značnej miery preferujem a cestovanie časom je pre scénaristov vďačné téma, pretože ponúka gigantické možnosti ako na rozvíjanie príbehu tak na jeho zvraty. V tomto prípade to dopadlo tak pol na pol, neviem koľko času seriál na prípravu mal, určite by sa tam našli nejaké prešľapy, ale medzi pozitívne zložky by som zaradil nápad, celkový dojem a atmosféru. Medzi negatívne casting (až na výnimky napr. Acevedo bol dobrý, Stanford mi hodne imponoval vo vedľajšej úlohe Birkoffa v Nikite, tu sa mi javil v hlavnej úlohe ako dosť nevýrazný a Amanda Schull akoby s každým dielom zostarla o rok), chýba tomu napätie v drvivej väčšine dielov a škoda aj slabšej hudby. Celkovo si ale myslím že v dnešnej dobe, keď sa filmy a seriály produkujú a predávajú ako teplé rožky, to zase nebolo až také zlé. 65% ()

RedRose

S původním dílem bych to úplně nesrovnával, přesto je to pro mě velmi milé překvapení! Je to svižné, pořád se tam něco děje, má to skvělou atmosféru a povedl se i casting! Stanford se mi líbil už v Nikitě a tady je taky dost dobrej! 5 dílů jsem vzal jedním dechem a jsem natěšený co bude dál! Jen mám trochu obavu, že to nasazené tempo nebudou tvůrci schopni udržet dost dlouho... Zatím skvělých 84% !! /// EDIT /// Druhá série byla o něco málo slabší, což se asi dalo očekávat a taky trochu zmatenější... Cestování nabralo větší záběr a je těžší udržet se v ději a ve všech změnách... Hodnocení zatím ponechávám a těším se na třetí sérii... /// EDIT2 /// Třetí i čtvrtá série se nese v podobném duchu jako ta druhá a tvůrcům se celkem daří udržet tempo, kvalitu i zajímavost, tak aby vše směřovalo k plánovanému finále, které bylo velice povedené !!! Seriál mi bude určitě chybět, ale podle všeho to tvůrci měli vymyšleno od začátku do konce, což je na celkovém dojmu hodně znát... Natočeno, uzavřeno, vyřešeno !! Navíc velice povedeným způsobem, který své filmové předloze ostudu rozhodně neudělal !! Nádhera !!! Takto zvládnuté, natočené a uzavřené seriály se dnes už často nevidí... Celkové hodnocení upravuji na 91% !! (zdejší modré hodnocení seriálu fakt škodí... mnozí jej podle komentářů ohodnotili podle 20-ti minut pilotu, což je fakt hrdinství... chtělo to dát mu šanci, alespoň 3 epizody, potom se děj rozjede a zastaví se až ve finále...) ()

RAFT

Wau seriálová podoba filmu .hmm to si nenechám ujít ,První dva díly, úplně naprosto ,skvěle natočené .Herci do seriálu vybráni dobře.Seriál má ten svůj správný driver .Těším se až bude další série .Za mě 80% ()

hero_bk

Vzdáno po dvou epizodách. Míchá to naprosto nepochopitelně oba koncepty cestování v čase - pokud jde minulost změnit (a na tom je to postavené), tak si postavy odlišné od Cola nemohou pamatovat, že se s ním potkaly v minulosti, když on tam ještě nebyl. Nemluvě o tom, co provedli s postavou Brada Pitta! Tahleta genderová vyrovnanost, která se poslední dobou prosazuje, je zvlášť tady fakt pěstí na oko. Znásilnění Giliamovy geniální klasiky, ruce pryč. ()

Daginka

První série byla pro mě, jako pro uctívače "toho filmu s Willisem", naprostý zklamání a nuda. Ve druhé sérii se to obrátilo, a jeden ryze hororovej díl mě zasáhnul, až mě to konečně chytnulo. A třetí série byla suprová. Jsem zvědavá na poslední díly v příštím roce. Když vydržíte první díly tohohle postapo dílka, začne se vám to líbit. Jen se nenechte odradit prvotníma klišé dialogama a počátečním až přehráváním Aarona Stanforda. Páč to pak dělat přestane, a seriál se konečně rozjede vstříc červenýmu lesu... ()

Najt

Tak poslední série je oproti prvni a druhé opravdu mazec a každá dalsi série je lepší a lepší. Ta poslední byla mozna na 2 díly opravdu vynikající a ze seriálu se stal celem slušnej masterpiece. Škoda, že už to skončilo.. ()

Mamlas

Zkraje zaujme, později moc keců, později už jen nudí. Osvědčeně jsem koukl na pár prvních dílů, čím dál větší otrava... Ostatní díly jsem proto vynechal a koukl až na poslední. O nic jsem nepřišel. Je to podobné jako Ulice nebo Ordinace. Vynecháte 1000 dílů, ale pak, až nějaký pustíte, jste hned zpět a chytnete se. Asi protože o nic nejde a vlastně se nic neděje. (16%) ()

ESNYR

Jednu pozitivní věc na tomhle seriálu ocenit musím a to je jeho počet dílů (konečně si někdo řekl že "klasických" 21 - 26 dílů je prostě moc, a tak to zkrátily na únosných 13 dílů) Divák tak neopustí seriál protože rozuzlení se bude konat až za 20 dílů ale na těch dalších 6 dílů si klidně vydrží počkat. ::::::: Seriál 12 opic, má z filmem společný jen název a základní myšlenku viru co vyhubí 99% populace. V seriálu je všechno nějak jinak a mnoho věcí je řešeno jinak. Vlastně se z toho asi po 3 díle stala taková nudná kriminálka, kdy někoho hledají a když ho najdou tak zjistí že to není ten hlavní a jdou hledat zese někoho jiného. Ze syna se stala dcera a ještě navíc se děj odklonil od filmu tím že partu 12 opic zapojil do virové nákazy. Když víte jak končí film, tak nemůžete v seriálu udělat odbočky které vedou k jinému konci. V tom případě se to nemělo jmenovat 12 opic ale úplně jinak, protože film končí tak jak končit má, což v seriálu zřejmě nehrozí, protože konec je otevřený a bude se točit 2 série. Škoda no. ()

hwnd

Zatím s tímto dílkem mám dost problém. Už opravdu velice dlouho se mi nestalo, že by mě seriál během max tří dílů nevtáhnul do děje a nepohltil (že se pak některým podařilo mě postupem času zase znechutit, to už je věc jiná). U 12ti opic momentálně žádná chemie, není to zle natočené, s filmem samozřejmě nesrovnávám, ale zatím je to pro mě pořád nuda o ničem. Tak snad se to zlepší. EDIT: Druhá série mě bavila mnohem víc, sice pořád na hlavu padlý, ale děj pěkně odsejpal a dalo se na to koukat. ()

B3n

Po prvej sérii je to taký priemer, ani výborný seriál, ani nudný. Niečo medzi tým. Prikovaný k obrazovke som nebol ani na chvíľu, ale nie je to ani na odbiehanie do chladničky či WC bez zastavovania videa. Príbeh je fajn, čo by som rád vyzdvihol, sú sympatickí herci v hlavných úlohách aj výborne vybraní záporáci. Toto je niečo, čo sa dnes už nevidí často. Najmä v poslednom čase v Hollywoode nemajú šťastnú ruku pri výbere hlavných hrdinov. V tomto prípade sa to však podarilo, chémia medzi hlavnou dvojicou výborne funguje, najmä vďaka Amande Schull. Po prvej sérii 60%. Chápem hodnotenia 40% až 80%. Dúfam, že to nebudú zbytočne naťahovať na sedem sérií, aby sa seriál nestal paródiou samého seba, ako napr. Supernatural. Pokojne by mohli skončiť po tretej sérii. ()

hufnagel

S filmom kvality Terry Gilliama sa to nedá vôbec porovnávať.Výber kopy nezáživných hercov určite seriálu neprospel,ale dejovo to celkom ušlo.1.séria 60%.2.séria 70%. ()

esmoke

Začalo to jako francouzský "film" La Jetée, jenž později byl předlohou pro 12 opic, teď se stanice SyFy rozhodla pro seriál. Základní děj se nemění – svět zachvátil zákeřný virus a většinu populace pohřbil pod zem. Jeden vyvolený je pověřen speciálním úkolem – cestovat zpět v čase, najít viníka, vymazat ho z historie a tím změnit budoucnost. Prostřední část seriálu je trochu slabší, ale konec je zase fajn.▐1. série (13 dílů) *** (2D titulky)▐2. série (13 dílů) *** (2D dabing) ()

pepca72

Viděny dva díly. Seriál je zatím velice napínavý a dobře zrealizovaný. Je to něco jiného než film, ze kterého si bere jen motiv. A je to dobře, film jsem nikdy moc nemusel, mně neoslovil, a je strašně přeceňován. Uvidíme, kam seriál půjde, kam jej SYFY dovede. Pak se k hodnocení vrátím. ()

shalash

všechno to má hlavu i patu, ale co to nehorázně potápí jsou herecké výkony včele s nacistickou bábou, jíž asi před každým natáčením opíchali hubu injekcemi proti bolesti. To je jediné vysvětlení toho, že má ve všech scénách úplně stejnej výraz. Fakt hrozná herecká žumpa. ()

Lukkyn

Nebudu tu srovnávat s Gilliamovým filmem!!Za prvé to ani nejde, protože film 12 opic beru jako kultovní film, patřící mezi špičku scifi o cestování časem a za druhé proto, že seriál se ubírá jiným směrem. Není to remake, naopak si žije svým vlastním životem tak, aby mohl naplno využít seriálových možností!!!!Časových skoků je v seriálu víc než dost, a proto je neustále potřeba dávat pozor, co a hlavně v jaké době se vlastně děje!!Většina epizod je svižných a pokud překonáte střed, kde jsem se chvílemi nudil , tak si myslím , že budete spokojeni. Herci nejsou nikterak výrazní (snad jedině Jennifer Goinsová stojí za zmínku) ale jelikož je tvůrcem stanice Syfy, tak můžeme být rádi aspoň za tohle!!!Celkově se mi první série líbila a poslední epizoda nabízí zajímavou látku pro druhou sérii tak uvidíme!!!! ()

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)