Ďaleká budúcnosť. Pri prenose zmrznutých ľadových objektov zo spustošenej Zeme sa z jedného z ľadovcov vynorí Jason Voorhees a posádka lode má po chlebe. Desiaty diel hororovej série Piatok trinásteho. (POMO)

Sany33

Ak som v komentáre na predchádzajúci diel povedal, že celá séria okolo univerza Jasona Woohresa išla do breku tak som sa mýlil tá séria išla ku dnu až touto časťou, kedy sa definitívne pochovala aj malá nádej na znovuzrodenie pôvodného premakaného atmosférického slaheru od jazera Cristal Lake. Tu sa nám Jason predstaví v scifi kvádre a k tomu všetkému v uzavretej lodi. To je Jason je v podstate nesmrteľné hovado, ktoré sa nedá zabiť sme si už zvykli ale aby splynul s časťami lode a k tomu všetkému sa z neho stal super upgradeovaný mega dick tak to už bola vážne fantastika ako sa patrí. Čo sa týka tej hororovej časti nechýbalo mi nič, ak by išlo o úplne prvý diel a nešlo tam o známe univerzum moje hodnotenie by bolo oveľa vyššie ale takto dojebať jednu kultovú záležitosť je z môjho pohľadu neodpustiteľné. 20% ()

lykan9

Nejedná se sice o bůh ví jaké dílo, ale na druhou stranu zasadit příběh o Jasonovi do budoucnosti, se my líbil. I vizáž vylepšeného Jasona byla skvělá. Bohužel příběh velmi pokulhává a ta část, kdy se komando snaží Jasona dostat, byla zbytečně dlouhá, nezajímavá a připomínala mi špatný odvar Vetřelců. Na béčkový horor to vcelku stále ušlo. ()

cross

Bože, čeho všeho se ještě dočkáme! Nechci nějak přehánět, ale o pitomosti tohoto filmu by se dalo napsat hned několik knih!!! Jedna hvězdička za (občas) celkem slušné triky a (občas) nějakou tu velmi vydařenou mrtvolku. ()

KASUGI

Je to odpad, ale na rozdíl od jiných kousků se alespoň člověk baví nad stupiditou scénáristů. "Je to v pořádku lidi, chce jen svoji mačetu." :)))))))))))))) ()

Kosmik 1

Ale jo, celkem solidní pokračování. Líbí se mi upgradovaný Jason, ve vesmíru mu to taky jde, masku má, jsem rád, že nedošlo k žádnému převtělování. Navíc i dobrá hudba. I triky ujdou. Oproti devátému dílu je to pro změnu skok kupředu. 75% ()

Kali4 odpad!

Když už netočí sra*ky sami Kanaďani, točí je Amíci s kanadskými herci... Tomu se říká progress. ()

Jaro.Krafcik

Popravde som čakal od tohto filmu aj vďaka hodnoteniu 36% a môjho kamaráta ,filmového znalca a jeho striktného hodnotenia väčšiu hlúposť. Jason X sa ale dal pozrieť a keďže je dnes ten piatok 13... 2* ()

pfa

[Pátek třináctého toť horor mého dětství. Na Pátku jsem vyrůstal a není důvodu ho nezahrnovat mezi moje oblíbené série klasických hororů-vyvražďovaček. Nejlepší, alespoň podle mě je z celkového pohledu díl druhý, do pátého dílu je to celkem v klasické Jasonově notě. Díl šestý pokládám v podstatě za jakýsi konec té dobré série Pátků třináctého, se starým dobrým zlobivým a prohnilým Jasonem. Sedmička a zvlášť osmička je prostě hrozná, devátý díl jsem (zatím) neviděl, no a Jason X je trochu o něčem jiném... K Pátku třináctého také patří neodmyslitelná výborná "poznávací" hudba a hororové zvuky, které nezaměnitelně podtrhují dobrou a dnes již klasickou hororovou atmosféru této série.] Jason X = ? ()

TroiMae

Nakonec jsem byl překvapený, čekal jsem dvě* jako vždy… Je fakt, že díky sci-fi si u mne šplhne hodně filmů… ale mám pocit, že to díky tomu bylo nakonec docela inovativní i vtipné (když přistoupíte na pravidla, že nic jiného od série čekat nelze)… nanosondy, upgradeovaný Jason… a vytvořit holografickou hru pro Jasona (mohl by nakonec dožít v rezervaci :), kdy mlátí jednou slečnou ve spacáku druhou slečnu ve spacáku, zatímco obě se chichotají, protože „mají rády předmanželský sex“ ;)) ()

Jello Biafra odpad!

Som fanda hororovej série Friday the 13th, ale toto je strašný brak ktorý patrí na smetisko filmových dejín. Jason vo vesmíre je fakt trapas. ()

Fox85

Jednou se takhle sešli šéfové studia a řekli si, že by nebylo špatné natočit další film k sérii Pátek třináctého. Jenže se jim nechtělo zabíjet další děcka u jezera, a tak si řekli, proč neposlat Jasona do vesmíru. Vždyť to je přeci tak skvělý nápad! ... Ne, není! Tento film je naprostý odpad ve všech směrech, ale spousta věcí je tak stupidních a amatérských, až je to docela vtipný. Takže jedna * za to, že jsem se bavil. ()

Smileface

Film Jason X mě opravdu zklamal.Pokud to má být horor,vůbec jsem se nebál.Celý děj je v podstatě o tom že skupina lidí zmateně pobíhá po kosmické lodi a šílenej téměř nezastřelitelnej týpek(Jason z Pátku třináctého) drtí mačetou každého na koho narazí.Prostě o ničem. ()

sedm.1

Ješte nyní se směju při pomyšlení na scénku s děvčaty ve spacáku.Zbytek je bohužel ovšem spíš k pláči!Převést Jasona do vesmíru se mi zdál zprvu jako docela dobrý nápad,bohužel,nedopadlo to zrovna dvakrát slavně.Závěrečná scéna,kdy lítá Jason ve vesmíru je možná jedna z nejděsnějších filmových scén,které jsem kdy vůbec viděl.O sci-fi efektech kladně taktéž mluvit nemohu,a těch pár gore efektů film nezachrání.Herci odvádí výkony hodných televizních seriálů.Jestli by měli vznikat další díly takovéto úrovně,tak to ať je radši Jason X ten pomyslný poslední hřebíček do Jasonovi rakve. ()

Šakalík odpad!

Duchovní otec téhle série Sean S. Cunningham někdy počátkem devadesátých let zřejmě přišel o rozum a protože si svou nemoc přenesl i do nového století, tak v domnění, že co je už jednou zmrvené, to se znova zmrvit nedá, naservíroval nám coby producent další ze svých zvrácených vizí o komerčním využití téhle série. Hluboce se mýlil. Tento díl – stejně jako předchozí, osm let starý SHIT Jason Goes to Hell – osobně jako součást série vůbec neuznávám, přesto mě opětovné parazitování na značce Jason Voorhees dost rozladilo. Tenhle futuristický slasher má sice oproti svému předchůdci výhodu v tom, že v něm alespoň vystupuje samotný Jason, nicméně tady všechny klady končí. Tohle jako horor prostě nefunguje. Nemá to náboj, scénář je mizerný a krom jedné úsměvné vraždy (zmrazený ksicht) to není ani nijak nápadité. No a když dojde na Jasona coby kyborga, zatlačí věrný fanoušek slzu a počne se modlit, aby byl co nejrychleji konec. Odpad, odpad, odpad! ()

misstake

Pátek 13. je série s devíti díly, které jsou všechny na jedno brdo, v desítce si Jason řekl: "A dost!" Žádný Pátek 13. 10, ale Jason X a uděláme to trochu jinak, naroubujem se do sci-fi, co třeba takhle něco ála Vetřelec:Vzkříšení. Přisypem trochu černého humoru, zmaříme několik lidských životů, poškádlíme kempující teenagerky. A tady tím vším Jason docela nakrkl, stejně jako v případě Vetřelce, své věrné fanoušky, kteří na něco takového nebyli připraveni. Nechat se musí, že Jason tentokrát měl dobrý nápad jak reinkarnovat svou zdánlivě mrtvou sérii; provedení se mu ale moc nepovedlo. Podle mě je to ale pořád mnohem lepší než donekonečna opakovat šablonu prvního dílu. (Pozn. Pomo nám zde předvádí názorný příklad "nestranného" obsahu k filmu:-)) ()

NICOX

No já teda nevim, vidim tu samý odpady! Ale podle mýho názoru to zas tak špatný nebylo. Líbil se mi ten nápad, že se to odehrává ve vesmíru, v jiný době... Já vim, možná je to trochu přehnaný, ale co maj pořád ty filmaři vymejšlet (po desátý)?? 60 % ()

Carpenter je Psychopath

Carpenter je Psychopath

18.05.2005

Legendárny John Carpenter (na obr.) sa po štvorročnej odmlke vracia na scénu. Jeho najnovším filmom bude thriller PSYCHOPATH o bývalom agentovi CIA, ktorý je povolaný späť do akcie, aby zastavil… (více)