Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

nudlis

Jedna hvězda. A vlastně ani nevím za co. Nuda a šeď a neustále našpulená tlama Andželíny mě nenechaly tuhle zbytečnost ani dokoukat. Jednička byla ještě jakžtakž, ale tohle už je jen slabej vývar a snaha tvůrců vytřískat ze značky "Lara Croft" co nejvíc peněz. A to i za tu cenu, že se lidi v kinech budou víceméně nudit. ()

chosan

Prvnímu dílu tento nesahá ani po kotníky. Nevím tady se zkrátka něco nepovedlo. Angelina již v tomto filmu nemá takovou páru jako v prvním díle a taky příběh je dost slabší. Dávám bídných 45%. ()

Chlo0opek

Mně prostě nestačí k dobrému hodnocení jen tupý výraz hlavní představitelky a její velké kozy. K tomu, aby se mi to líbilo, musí ta představitelka předvést něco sympatického, přitažlivého (ano, má ty velké vnady, ale když zbytek prostě nefunguje?). A to prostě Angelina moc neumí. Vlatně nepamatuji film, kde by to předvedla. A tento film nebyl výjimkou - zkrátka spíš podprůměrný film, s horšími dialogy a nic moc extra dějem. ()

soukyd33

Herecké výkony blbé. Závěrečné titulky hrůza, včetně koule+zvuky. Zvuk 5.1 si vyzkoušíte až při závěrečných titulcích. Příběh zajímavý. Soundtrack 👎. Problém tohohle filmu je, že to nikoho nemůže bavit. Je to hodně nepřehledné, a závěr je nudný. Poznámka: Pozor spoiler! Pandořina skříňka je celu dobu položená do černé kyseliny. Nakonec je tam opět vrácena, ale ihned se rozpustí. To nedává smysl. Hvězdiček 2 ()

Holly_Molly

Podobně jako v případě jedničky tady platí víceméně totéž s pár bonusy: Hudební podpis Alana Silvestriho je fakt znát a Lařin charakter má trochu větší hloubku... Ačkoliv by si ty hry určitě zasloužili lepší adaptaci, pořád nejde o vyloženej průser jako třeba v případě Mortal Kombat, Tekken nebo podobných hovadin a jde si to užít. ;-) ()

JoHoo

Narozdíl od jedničky si to udrželo tempo a množství blbostí po celou dobu stejné. Bohužel stejné jako bylo v druhé půli jedničky. ()

-ETIENNE-

Jednotka bola lepšia. Musím sa priznať, že od pokračovania som čakal ďaleko viacej. Teraz musím konštatovať, že Jan de Bont absolútne premárnil potenciál, ktorý v sebe Lara Croft obsahuje. ()

Daemonika

Druhé pokračování nebylo tak dobré jako díl první, Angelina Jolie podala vynikající výkon jako vždycky, nicméně jsem se i tak bavila, samozřejmě počítačový Tomb Raider je a vždy bude legendou. ()

mafounkešu

Další film, který se myslí, že se prosadí pod "Akční". Bohužel jako další za moc nestojí. Ale Lara a Angelina se k sobě prostě hodí a hodit bude. Celkové zpracování nic moc, lehce víc bez příběhu, místy nudné. Nudné někdy i při akci. A to se vám stane opruzem. A nechápal jsem proč přestala fungovat gravitace u tý kolébky. A pak ten vězeň ji zradil. Je to akční a dobrodružný. Ale taky nudný a opakující se.. ()

Bloodrayne

V tomto filmu se šlo o kus dál a máme možnost zde vidět Laru putovat po více zemích. Když jsem psala že jednička je dokonalá, vtrhne sem druhý film a……. je naprosto perfektní!!!!!! Oba filmy naprosto zbožňuji!!! Tento film byl postaven na hoooodně vysokou laťku a Angeliiny výkony jdou až za hranice lidských možností!!!!! Ale Angelina si s tím grandiózně poradila!!! Pane Bože! Kdo by dokázal to co ona???? Jezdit na koni (na dámském sedle!!!) a přitom máchat brokovnicí a ještě střílet do terče! :-O :-O nebo jezdit na vodním skůtru a udělat otočku o 360 stupňů (!!!) ve vzduchu!!!!!!! :-O a ještě jednou :-O !!! bože!! Miluju miluju miluju tento film!!!!!! A zase jako v jedničce mi zde nic nechybí! Akce, vtip, dobrodružství…… do žebříčku se nově přidala i skvělá hudba! Did my time je supr song!!! Taktéž mi zde vůbec nevadí song od Daveyho - Heart Go Faster. Ale jsem naprosto unešená hudbou (čistě hudba) ke konci, kdy je Lara v kolébce života a vrací nazpět Pandořinu skřínku, a hraje do toho ta přenádherná hudba!!!! Tu mohu poslouchat každý den!!! Takže od prvního filmu zde přibyly nové úžasné lokace (tř.-čínská zeď ) a navíc ještě bonbónek – báječná hudba!! Nemám k tomu co víc dodat! Od 1. Minuty kdy jsem film zapla, jsem se po poslední vteřinku naprosto dokonale bavila!! Báječný, úžasný film! Taktéž jako jednička! Angelina opět naprosto září! 5 hvězdiček – 150%!!!! Nemám co dodat! Jen žasnout!! Báječný film!!! ()

Smoldo56

Niektorí hovoria že jednotka bola lepšia, niektorí neznášajú oboje a niektorí, ako aj ja, vedia prečo sa im dvojka lúbi viac. Oproti jednotke je tu omnoho viac akcie, viac Lary ako človeka, viac lokácii a hlavne ucelenejší scenár z lepším záporákom. Tomb Raider COL ma úprimne prekvapil, pretože zatiaľ čo jednotka bola skor sebavykrádaním hry, dvojka ponúka niečo nové, čo sa zalúbi nielen fanúšikom ale aj obyčajním divákom. Skrátka Lara sa vracia a tentokrát jej narástli aj gule, pátra po Pandorinej skrinke, po ktorej pátra aj MI6 a spolu s vaznom, Terrym (bývalým) sa snažia ju nájsť skor ako nepriateľ, v opačnom prípade hrozí svetu katastrofa a to Lara nemože dopustiť. To však netuší že jej Terry má iné záujmy so záchranou sveta.. ()

Astu.

Vlastně děsně prázdný, ale po těžkém dni ideální na relax. Latexová Angelina + akce + kamera + líbivý pozlátko= 6/10 Proč ne. ()

Malignus

Druhý díl filmového zpracování počítačové hry o archeoložce Laře Croft... Co se změnilo? Máme tuz pořád Angelinu Jolie, režisér je lepší, scénář odpovídá pokračování 15 let staré počítačové hry... A opět je zajímavá jen Angelina a nevyužitý Chris Barrie. Jaká škoda, mohlo to být (stejně jako první díl) o dost lepší... :-( ()

slimi2

film nefilm....hrát to nějaká tuctovka tak je to úplně o ničem.... ale vzhledem k tomu že v Tomb Raideru hraje Angelina, která dle mýho je právě v tomhle dílu vizuelně úplně nej ze všech jejich působení ve filmech, tak ať je děj jakejkoliv mě bavil každej záběr na ní, protože se mi prostě líbí a na tom je to celý bych řek postavený.... Nemám extra scénář,nemám extra námět tak vemu do mýho projektu extra kost a budou na to koukat lidi jen kvůli ní.... a basta fidly:) ()

fernandez

První film ještě ušel, ale i jako velká fanynka her Tomb Raider jsem dvojku zvládla dokoukat až po letech napodruhé. Úvodní scéna plná nesmyslů a po ní neskutečná nuda. Bohužel ani jeden film neudělal dobré jméno herní sérii. Uvidíme s čím přijde reboot. ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)