Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

Džef!

pobíhající spocená Angelina, která střílí neviditelné, rychlé a mazané opice, aby našla kolébku všeho života... ()

C0r0ner

Jednička nebyla nic úžasného, dvojka je příšerná blbost. Dost slušné obsazení vzalo role asi jenom proto, že jim k honoráři přidali spoustu chlastu a drog, protože si jinak neumím představit, proč by se někdo s takovou debilitou zahazoval. Škoda, protože adaptace počítačových her si rozhodně zaslouží něco lepšího. 15% ()

Wormboy

Úplna katastrofa bez štipky nápadu. Snaha nadviazať na Indyho stroskotala.Dufam,ze to bolo posledny krat a pokracovanie sa uz snad nechysta...aj ked dnesny divak zozerie asi vsetko:( ()

Flynn

Film, který klade důraz na svůdné křivky hlavní představitelky, né že by to nezabíralo, ale jaxi je asi potřeba trochu více.... typický film pro večerní program českých TV stanic, u kterého vás nemrzí, ani když si zajdete na toaletu mezi reklamníma vložkama. ()

c.tucker

Tentokráte bezduchý děj a velmi přehnané a nudné akční sekvence už nedokáže zachránit ani vyzáž Angeliny Jolie. ()

WolfR

Stejné jako jednička,natočeno jako videoklip, ne zrovna zajímavé ale se sexy Angelinou. Scénář byl tentokrát lepší než minule, ale bohužel jej zazdila horší režie de Bonta, výsledek je tudíž stejný, 2 hvězdy. ()

dr.fish

První díl byl tragický, druhý je kupodivu mnohem lepší. Nabízí mnohem lépe natočenou akci, přehlednou a není jí zbytečně moc. Lara a i ostatní postavy nemají takový ten "robotický" charakter, ale mají normální lidské vlastnosti- emoce, chamtivost, poslušnost, podrazáctví atd. Lara sama ukáže i nějaká slabá místa ve svém psychprofilu. Obrazová stránka věci je pěkná. Je to zeměpisný výlet s využitím moderních technologií, takže zatímco úvod v chrámu je ještě natočen jako Lara z prvního dílu, zbytek už je road movie a to dává filmu dynamiku. Závěrečný "boj o skříňku" je dobře udělaný a konec ala Indiana Jones mne vysloveně potěšil. Takže nakonec překvapení a solidních 70%. ()

Flyer

Po špatném prvním dílu jsem na pokračování moc chuť neměl. O to více jsem byl překvapen ze zjištění, že Kolébka života zase až tak hrozná není. Oproti předchůdci je vizuálně mnohem přitažlivější a pochvalu si rovněž zaslouží výborný hudební doprovod. To by bylo asi tak ke kladům, nyní k záporům. Scénář je možná o chloupek lepší, ale stále se o žádný zázrak nejedná a herci jsou až na Angelinu hrozně nevýrazní. Dále je zde několik scén, které snad ani autoři nemohli myslet vážně (například když Lara "zmlátí" žraloka) a speciální efekty působí, stejně jako u předchůdce, velice špatným dojmem. Naštěstí jich zde není příliš mnoho. Když to shrnu, tak Kolébka života je intelektuálně nenáročná akční podívaná, která neurazí, ale ani příliš nenadchne. Prostě průměr. ()

Rockwood

Tohle se fakt tvůrcům vymklo z rukou. A když říkám že vymklo, tak fest. Příběh stojí za starou belu, a celkové herecké podání... No, není to pravé ořechové. A nějak ani nevidím moc podobnost s Tombem Raiderem jak ho známe z PC. ()

Nivenx

Tak kolébka života byla o poznání ještě o něco slabší jak díl první, který měl alespoň dobré akce a nenudil. Ale film je pořád neskutečně studený, bez nějakých hlubších linek a plný akcí, které se po skouknutí filmu stratí do nicoty. Když už Lara je béčko jak vyšité, tak by měla mít alespoň šikovnějšího režiséra, který z toho vymáčkne více. Takhle jde pouze o rutinní záležitost, která se v konkurenci stratí. 40% ()

SeanLSD

Pokračovanie pre mňa začína v podstate tam, kde prvá časť končila - že sa rúca nádherný staroveký chrám. Nikto preto Lare nemôže vyčítať, že je obyčajná vykrádačka, keďže aspoň jednu tisícinu tých kultúrnych pokladov vždy v poslednej chvíli zachráni - samozrejme tú, ktorá má moc zničiť svet. Potom dá po papuli žralokovi a odvezie sa na ňom do žiarivého slnka... - a to je iba začiatok... Celý ten film je ako umelá hmota...a ani Alan Silvestri tomu nepomohol. Angelina je príliš sexy na to, aby som zistil, či vie aj hrať, ale výkony výborných hercov G. Butlera, T. Schweigera či D. Hounsoua dokazujú, že to De Bont nezvládol ani na tomto poli. Butler si síce užil o trochu viac ako minule Craig, ale o to horšie aj dopadol. Pretože Lara je predsa taká superžena, že chlapov vlastne ani vôbec nepotrebuje - okrem svojich symbolických mužských sluhov. Dohovorí sa svahilsky rovnako dobre ako čínsky, majstrovsky ovláda všetky zbrane aj dopravné prostriedky, vždy pristáva presne, aj v najzapadlejšej čínskej či africkej dedine má kamošov a tvári sa pritom strašne znudene.. Stále vyzerá výborne, ale už nemá ani tú iskru, čo predtým... a všetko ostatné v tomto filme je strašné. ()

COF_666

Daleko lepší než jednička která působila značně laciným dojmem. Kolébka života je pro mě poctivě udělaný akční film který mě baví a Angelina je prostě nádherná a boží, jinou herečku bych si pro ztvárnění téhle herní legendy nedokázal představit. ()

hans500

"Kolébka života" je přibližně stejně kvalitní jako první díl, takže film opět zachraňují herci (Chris Barrie, Angelina Jolie a Butler, který nahradil Craiga). ()

Sokkk_y

Dvojka je strašně divná, blbá, hrozná a ujetá. Jediné pozitivum je Angelina Jolie ve svém sexy uplém stříbrném oblečku a s nadměrně dlouhým........ copem. Dobrodružství je zde minimální, akce nulová a drama se pohybuje pod bodem mrazu. Jednu hvězdu dám tedy kvůli Angelině. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když Lara jede na koni a střílí do terčů, tak do posledního udělá docela velkou díru. V dalším záběru Lara odjíždí na koni pryč, ale terč je zcela neporušený. ()

Qitek

Nejlepší scéna je stejně granát (chápejte dostat pěstí) pod vodou, kterej zasadí "naše Lara" žralokovi. Ten se chudák malá jen otřepe a odplave raději do hajzlu. Udělal dobře. Já ze svou poloviční sledovaností udělal to samé. Ale tahle scéna mi zůstane vryta do paměti, jako nejlepší parodie na sebe sama. ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)