Svět pod hlavou

• angličtina World under Head (více)
Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Epizody(10)

carl.oesch

Skvělé. Všem těm, kteří tvrdí, že to tak "nebylo" ukazuji fakáče. Stejně jako v Občanském průkazu bylo a i když je to tady poněkud ironičtěji podáno, všechen ten hnus a bídu oné pozdní normalizace, po které tady řada "intělektálů" tak teskní nebo ji zpochybňuje opakuji znovu a znovu - takováhle hovada, jako jsou ti nejrůznější ředitelové, esenbáci či onen Taclíkem jenom dokonale zpodobněný Janeček byla a potkal jsme jich ve svém mládí celou řadu, stejně jako lidí, které představuje Judit Bardos. Pokud si někdo myslí, že v té době vás esenbák nevzal pendrekem, když jste mu něco řekli při buzerační kontrole, co se mu nelíbilo, tak je vedle, jako jedle. Jestli si někdo myslí, že se vše neřešilo v prvé řadě "politick" a "třídně", jak to ukazuje Klement (Budař) a většina těch vedoucích nebyla v lepším případě takovými alibisty, jako Kopta, tak si nezaslouží nic jiného, než aby do podobnýho hnoje spadli znova.....hodnotit budu až na konci, ale takhle dokonalý retro, to se hned tak nevidí. Výjimečně se ČT něco povedlo, ale když se podívám na režii a scénář, tak se nedivím, stejně jako na řadu figurek, které třeba excelují v Tondovi Blaníkovi (včetně jeho samého) ve stínu kapradiny..... ()

reno.d

Jednoznačně jeden z nejlepších seriálů,jaký česká televize vypustila!Výbornej děj,výborný herecký obsazení,kterýmu vévodí trio Neužil,Trojan a Budař,fakt pecka! ()

jfaba

Life on Mars v Ústí nad Labem. Tak nevím... V '82. jsem žil v severních Čechách 10 km od Ústí, ale že by to tak bylo? No nevím. Soudruhu se říkalo na vojně a ve škole a né i paní na ulici. Z těch esenbáků udělali ještě větší tupce než byli. Kdo nezná LoM nemůže se v tom vůbec vyznat. Je to běs. Už se na to dívat asi nebudu, proto seriál hodnotím po druhé části. Není už přeTrojanováno? ()

Gortyna

Z mého pohledu nejlepší český seriál za dlouho. Napínavý, výborně zahraný a ještě odlehčený. Příznivcům komunistů se jistě moc líbit nebude. ()

Fíma

Seriál mě mile překvapil. Už jsem se tolikrát zklamal, že už raději moc nečekám a tentokrát byly konečně obavy zbytečné. Dvojice Neužil, Trojan je vynikající a Budař je zde dokonalá svině. Nejvíc jsem se bál té mysteriozní linie, se kterou si nakonec seriál poradil celkem dobře. Každopádně povedené detektivní retro, aneb co v Pitavalovi neuvidíte. ()

caMen

V pořádku. Tandem Neužil - Trojan mi fungoval. Slabý místo - Kopta (bohužel vyznívá jako karikatura sebe sama). Hezké záběry původních panelových domů a jiných dobových reálií. Jen by ty auta VB nemusely jezdit pořád tak naleštěný... ()

CrazymanM

Velmi povedený seriál,zpočátku spíše vtipné,posléze už vážnější,perfektní herecké osazenstvo,tleskám a chválím ČT!!! ()

silak_xup

Hodně zábavný retro krimi seriál, který je navíc celkově podkreslen ,,cestou do minulosti´´, která má vliv na současnost. Hodně dobrý nápad, po dlouhé době mě bavili úplně všichni herci a celkově to podkreslila ta komoušská atmosféra, na kterou se zde pohlíží tak jako s černým humorem. Fakt dobrý. ()

Enelya

Skvělé herecké výkony, skvělá atmosféra, skvělá kamera i střih. A přes to všechno z toho nejsem odvázaná. 60% za zmíněné. ()

J.Mayen odpad!

Puvodne jsem dal * , ale tohle opravdu ne, lidove sračka jak noha, dal jsem 3 díly, oststni jsem smazal z povrchu zemskeho. I ty maly deti z flashbacku hraly lip nez 99 % dospelych. 76% v tomle pripade snad nepochopim nikdy. ()

mr.ratus

Sejde se hostinskej Mírka, Tonda Blaník a kapitán Samotář v detektivním seriálu.. Občas je to vtip, občas temnější více či méně uvěřitelný příběh, orámovaný přesahem do neuvěřitelna s šmrcem přímé inspirace v Twin Peaks. Údajně nezmiňuju hlavní postavu Filipa Marvana, jehož výkon jsem si opravdu Neužil. Jeho emocionální a herecký nevýkon může trumfnout snad jen Steven Seagal. Nejlépe mu jde nenadálé omdlení, které praktikuje v každém díle aspoň třikrát a drží tak kontakt s budoucností, kde dlí jeho tělo v komatu. První housle tak hraje druhý detektiv v podání skvělého Ivana Trojana. Břitký reálně sociálistický sarkasmus sune kvalitu dopředu. Jak to u seriálu bývá, tak díly, co se týče kvality poskakují tam i zpět. Nicméně jsem se dobře bavil a dávám čtyři kapitánské hvězdy adeptu na kultovní mix mystické kriminálky Anděl s postkomunistickou verzí majora Zemana trvale relokovaného kdesi v Pustině. ()

Mamutol

Po dvou letech jsem to zkouknul znova a zvyšuji hodnocení na plný počet. Tu dobu jsem prožil, takže vím ... Hodně mi to připomnělo kreslený seriál Tvrz z časopisu ABC, který jsem jako malej kluk četl a pořád ho mám vylepený v jednom sešitě. ()

hrumsrt

Už celkově podruhé jsem si to sjel celé.. A jen se utvrzuji ve velikosti a zábavnosti seriálu, který je pro mě osobně tím pomyslným českým vrcholem. Jsme země, kde se točí především kriminálky a to hlavně pro svoji jednoduchost a diváckou úspěšnost. Současně ale můžeme vidět, jak úspěšně se daří vracet k době minulé, a jaký kult je třeba takový seriál Vyprávěj.. Tak co to spojit! Můžeme si říkat, jak to jinde je a bylo lepší, ale když ona ta česká historie je magická.. I když se to dá shrnout to série utlačovacích vln, kde je jedno, kdo sedí zrovna u moci, lidi budou pořád nadávat, jak tehdy a tehdy bylo líp.. A tady to vidíte. Za dob Československé socialistické republiky jsme se přece měli všichni stejně dobře, akorát že SNB tak nějak nesloužila lidu ale straně a hodnoty na kterých stojí moderní stát jako spravedlnost, svoboda a láska nebyli nic ve srovnání s ochranou vlasti proti imperialistům.. /E1: Zbytečně zatracovaný úvod, který jen rozehřívá sbor, jehož inspirací je Major Zeman. E2: Blázni jsou jen lidi, co vidí to, co mi vidět nechceme. Když sníte opravdu moc ruské zmrzliny vystřelí vás to na měsíc. E3: Ne bombu ne, pane Reagane! E4: Čím více lidí, tím nepřesnější obraz události, anebo to bude jak chce strana. E5: Mládež je tu od toho, aby studovala, a pokud ne je potřeba jí to patřičnými metodami vysvětlit. E6: Když budeš sledovat chlapíky, dostane tě to až k ruské ruletě. Ale co když vlastní máma ani neví, že se máš narodit, má hra o život pak smysl? E7: Sovětská delegace je příležitost k imperiálnímu úderu. E8: Trvá to než přijdeme na to, že soudruzi na OPBH mají daleko větší potenciál než jen prostrkávat trubky.. E9: Útok na jednoho z nás je útokem na nás všechny a celý socializmus. E10: Proč jsem tady? Je to sen? Je to skutečnost? Aha už vím./.. Svět pod hlavou je jedna z nejnádhernějších a nejpestřejších děl, co jsem kdy viděl.. Ano, lze namítat, že celé rádoby zápletka, která se táhne napříč všemi desíti epizodami není tak úplně z české hlavičky, ale teprve v těch našich osmdesátkách se daří ukázat potenciál.. Vynikající obsazení, jak už ústřední kriminalistické Dejvické duo, tak především největší komunistický patolízal Klement Kratěna (není víc socialistický jméno než Klement).. Přestože úvod je trošku zmatenější, ale následně jde už o perfektní záležitost, která navíc využívá v úvodu nastíněné prvky a i kvalitativně nedostačující kousky zúročí.. Ale tohle není ten miniseriál stojící na jednom příběhu, nýbrž série několika drobných etud, z nichž každá dokáže v různých mírách kombinovat absurdní kriminální situace v hávu tehdejší doby.. Někdy už v aktuální situace nemá řešení a pro východiska se musí člověk ohlédnout.. Hláškující ideologický vizionář, kterého to už v roce 1983 tak trošku nebaví, v podání Ivana Trojana je nejgeniálnější postava jakou jsem v českých hájích viděl.. A já mám radši lásku než-li bombu, jsem vnitřně fanoušek Slok, tenhle režim byla největší absurdnost v dějinách lidstva! Ale spíš mám ten svět v hlavě.. 100% () (méně) (více)

EddieIron

Co tohle, krucinál, má být??? Na první díl jsem čuměl asi tak jako ta Neužilova postava, když se ocitla v roce 1982. Tedy pardon, v roce 1982, jak si ho představují tvůrci. S realitou toho má seriál společného míň, než Major Zeman nebo Žena za pultem. Nástup vesničanů na kontrolu zubů? Policajt, který jen tak pro zábavu kdekoho mlátí? Vy volové /Štindl, Geisler, Tuček/, na co si to hrajete? O co se snažíte? Těžkej, ale opravdu těžkej úlet ČT a přičtu-li k tomu Slíbenou princeznu, začínám mít dojem, že se na Kavčích horách někdo zbláznil. ()

brasek

Ivan Trojan je pán herec a jeho postava predčí všetko čo je možné vidieť a počuť v tomto seriáli. A samotný seriál? Absolútne nechápem scenár... robia si z diváka blbca? Je to komédia postavená na hlavu? Alebo retro kriminálka? Epizóda č.3 ma odrovnala, to bola absolútna kravina... pravdepodobne skončím s týmto seriálom. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky