Svět pod hlavou

• angličtina World under Head (více)
Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Epizody(10)

ArthasKarfa

Jeden z nejlepších seriálů posledních pár let, opravdu velmi kvalitně vymyšlená zápletka a skvěle obsazení od hlavních postav, až po drobné epizodní roličky. Líbil se mi styl s jakým byly 80s vylíčeny i kostýmy a jednotlivé kriminální případy. Skvělý byl zejména Neužil s Trojanem, ale rovněž Budař s Koptou vyrovnávali roviny celého seriálu. ()

Garch

Nečekaně působivá mysteriózní cesta zpět do Normalizace. Zpočátku dialogově divné, ale přechodem do retra, kde jsou "osmdesátky" opravdu přísné, se příběh stále zlepšuje až k vynikající páté epizodě.... ... PS "Musíš tu buzeraci posílat dál, jinak se Ti usadí v játrech.".... Bohužel, poslední epizoda nedosahuje očekávání. Škoda, mohl být i nezapomenutelný. ......PS V stínu kapradiny opravdu sedí. ()

Psice

Mně se to líbí a moc – Václav Neužil je pro mě stejně překvapivým zjevením jako tenhle krimi seriál na obrazovkách ČT. No a co, že je to „vykrádačka“ Life on Mars? Vždyť se Svět pod hlavou otevřeně hlásí k tomu, že vznikl podle původního seriálu Life on Mars vyrobeného pro BBC ... Myslím, že to získává na síle právě proto, že je to zasazené do českých reálií se skvělými českými herci a je to neotřele vtipné. A proč pořád musí být něco autentické, historicky sedět? Pokud je celý příběh postavený na tom, že se někdo z 21. století ocitne ve století 20. a žije ještě dřív, než se vlastně narodí atp., pak mi přijde takový požadavek uhozený. Pokud je ve hře kreativita a imaginace, není směšné se ohlížet na rozum? Ano, nedává mu to smysl, je puntičkář a věčně nespokojený, touží po dokonalosti, která není - neumí si totiž hrát … ()

IvcaSammet

Na Svět pod hlavou jsem se těšila jako malé dítě na Vánoce. Kryštof Hádek a Ivan Trojan v jednom seriálu, to je opravdu víc než splněný sen. Už od první epizody mě seriál pevně chytil a nepustil až do konce. V průběhu jsem těchto deseti týdnů jsem se opravdu vyloženě těšila na to, až bude pondělí :) S každým novým dílem jsem si říkala, že přece není možné, aby byl ještě lepší než ten předchozí. A přece jenom to možné bylo. Moje obavy z toho, že se ke konci přece jenom něco pokazí a bude z toho výborný seriál s podprůměrným koncem nakonec ale s poslední epizodou zmizely. Závěr seriálu sice byl v něčem trochu předvídatelný, ale taky v něčem překvapil a ve finále byl ještě lepší, než jsem čekala, že bude ... Kromě stupňující temné a vypjaté atmosféry mě dokonale potěšil i scénář, který byl jak dostatečně napínavý, tak i vtipný ... Ivan Trojan zde předvedl opravdu vynikající herecký výkon. Jemu ty postavy všelijakých strážců zákona prostě padnou jako ulité ... I Kryštof Hádek mě svým hereckým výkonem absolutně nadchl. Role máničky se k němu překvapivě hodila naprosto úžasně a i toho alkoholika zahrál naprosto bezchybně. Díky roli Filipa Marvana jsem si taky docela dost oblíbila pro mě předtím celkem neznámého Václava Neužila, naopak Jan Budař, kterého mám jako herce opravdu ráda, dokázal vytvořit z Klementa Kratěny tak nepříjemnou postavu, že mi už jenom při pohledu na jeho obličej vyskočila husí kůže ... Netvrdím, že bylo všechno úplně stoprocentní, ale ve finále v seriálu nedokážu najít jedinou zásadní věc, která by mi v něm vadila nebo neseděla. Naprosto čistých pět hvězdiček! Svět pod hlavou je jeden z nejlepších Českých seriálů vůbec a velmi ráda se na něj podívám znovu. ()

JM87

Jeden z mála serialu ČT, kterej mě bavil. Super herci (jak volbou, tak hraním), dobrý dobový rekvizity a hlášky (potvrzujou i starší) a do toho trošku mysteriozna, čachrování s časem atd :) ()

Haniczka

Tak když tomu flanker.27 dal odpad, tak mě to hned zaujalo. Asi nepochopil, že zatímco sledoval příběh z roku 1982, sledoval představu člověka o tomto roce. Asi nepochopil, že zatímco sledoval detektivku, sledoval představu o detektivce. Asi nepochopil, že zatímco sledoval zápletku postav, sledoval v kómatu bdělým mozkem utvořenou zápletku postav. Já se u toho královsky bavila a všechno mi dávalo smysl. ()

jilda

Motiv je sice převzatý, ale zpracování a herci jsou lepší než originál. Trojan je tu zase o level nad všemi a perlí neskutečné hlášky. Tři nově napsané normalizační hitovky podtrhují atmosféru kulturního zmaru. Soudruzi, já se výborně bavil! ()

petikacka

Naprostý nadprůměr české seriálové tvorby...I když jde o převzatý britský model...Ovšem zasazen do české socialistické doby, kde se spousta lidí najde...Sqělé herecké obsazení...Sqělý scénář....A přes to, že všichni víme, co se stane v roce 1989, stejně je to napínavé jak kšandy...Výborné a přeju si jen houšť a větší kapky...Za mě 98% ()

gonga

Je super, že v seriálu je vidět Ústí nad Labem, jinak mi ale přijde, že při zdůrazňování dobových policejních reálií příliš tlačí na pilu. ()

Candida

Souhlasím s komentářem: EddieIron: Co tohle, krucinál, má být??? Na první díl jsem čuměl asi tak jako ta Neužilova postava, když se ocitla v roce 1982. Tedy pardon, v roce 1982, jak si ho představují tvůrci. S realitou toho má seriál společného míň, než Major Zeman nebo Žena za pultem. Nástup vesničanů na kontrolu zubů? Policajt, který jen tak pro zábavu kdekoho mlátí? Vy volové /Štindl, Geisler, Tuček/, na co si to hrajete? O co se snažíte? Těžkej, ale opravdu těžkej úlet ČT a přičtu-li k tomu Slíbenou princeznu, začínám mít dojem, že se na Kavčích horách někdo zbláznil. ()

Mlle

Tak tohle je zatím bomba. Velmi vtipné dialogy samozřejmě v Trojanově podání cestují ještě do úplně jiné dimenze, tak nějak jako zdejší hlavní hrdina. Povedlo se všechno, skvělý scénář, dobré nápady a ty lokace – skvělá práce. ()

johnymdoe

1* za cestu v čase, jinak odpad. Antikomunistická, nesledovatelná slátanina připomínající mi snad jen Pomalé šípy. Bez Dobrého scénáře, bez dobré režie, bez dobrých herců..až na Trojana, z kterého je mi tady k zvracení. ()

dawe787

Poctivě dokoukáno všech deset dílů. Když pominu trochu haluzové story, hlavně tedy v závěru, tak seriál je vyjimečný hlavně dobou, ve které se příběh odehrává a to převážně v roce 1982. Pro mladší ročníky možná nezajímavé, pro Husákové děcka jako já je to naprosto dobovej zákusek :) ()

inachisio

Tento seriál považuji za naprosto skvělou podívanou. Je skvěle ztvárněn jak herecky, především ze strany Trojana, Budaře a dalších, ale také naprosto dokonalým scénářem i atmosferickou hudbou. Člověk je okamžitě vtažen do děje a nemůže se přestat dívat. Detektivní případy jsou poutavé a zajímavé, především pak rozvíjející se Marvanův příběh je neuvěřitelně napínavý. Originální zápletka dává už tak dobře ztvárněnému dramatu prudký spád. Nejprve mi vadila Marvanova pasivita, ale pak jsem zjistila, jak se to tam vlastně všechno hodí a dokonale do sebe zapadá. ()

RedDuck

Krimi průměrné a ta linie postavy mi přijde absolutně zbytečná. Hlavní postava je i se svýma, útrnýma pohledama a topornou ironií hrozně nudná. Ještě že vše napravuje ta retro satira, která zatím vypadá tematicky dávkovaná a je super. Edit: na konci musím ocenit že to dává nějaký smysl i celkově:) ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky