Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

liborzel

Ano-přesně podle čertíka "jsem malej ale šikovnej".Co je malý to je hezký.Vůbec to neznamená,že by měl i malé srdce-naopak-tento téměř už ztracený hřebeček dokázal co znamená vyhrávat a nevzdávat se ani v těžkých chvílích.Nebýt toho začátku,kdy hodně dlouho trvalo,než to začalo být o Seabiscuitovi,tak bych dal plný počet.Už jsem to skoro chtěl vzdát a vypnout to,ale nakonec se vyplatilo počkat.Další z řady krásných filmů o úžasných a nádherných koních a lidech okolo nich. ()

DJKubeeCzech

Nezaujatý pohled na jednu těžkou éru americké historie, na němž je postaven sportovní film s velkým S i F a jedním malým koněm. Film nepadá do patosu "lesu smyčců" a přitom má vše co by měl skvělý představitel tohoto žánru mít. Skvělý cast, přirozený scénář a citlivá režie nenudí ani nevydírají, spíš naplňují. Tématem i dopadem činů titulního hrdiny bych film srovnal s podobně zasahujícím Cinderella Man, s nímž i sdílí éru, byť Seabiscuit je podle mě o půl koňské délky (resp. o druhý emocionální vrchol) lepší. Ze 7 nominací by si podle mě i nějakého toho Oscara zasloužil, to by ale nesměl mít smůlu že šel proti Návratu Krále. ()

JerryPilsen

Netradičně pojaté sportovní drama,které se nesoustředí jenom na na hlavní osu,ale trochu zeširoka přibližuje všechny okolnosti.Tím film dostává úplně jiný rozměr a staví ho to nad podobná díla. ()

Breaker

Nejen sportovní drama o slavném koni, ale také vynikající až strhující herecké výkony. Společně pak film hoden vysokého hodnocení. ()

ragnar1

Hodně silný příběh spolu se skvělými herci vždy zafunguje. Námět je ze začátku velmi zajímavě rozvrstven a vše se střetává prolnutím životních osudů všech zúčastněných. Následně přicházejí dramatické vzestupy a pády, u kterých se nechce až věřit, že se skutečně staly. Za pochvalu určitě stojí výborná kamera, díky které můžeme vidět mnoho zajímavých záběrů z žokejovi perspektivy. Film je vhodně doplněný o dobové reálie a záběry. Všem doporučuji podívat se také na legendární závod Seabiscuita s Admirálem (https://www.youtube.com/watch?v=WVT2MPNCqgM) z roku 1938. Celkově je film velmi příjemným počinem. ()

doublejuahel

Zlomená doba, zlomení lidé, zlomený kluk a zlomený kůň, ale naděje umírá poslední... "Chtěl bych být koněm"... Dívejte se a užívejte si to... ()

gapa466

Píběh: from zero to hero.  Tento film mě dostal a vůbec jsem to nečekal. Trochu pohádkové zakončení, ale krásné. A přiznám se, že i slza ukápla. 5*. ()

ttknezu

Příběh závodního koně, od kterého jsem vůbec nic nečekala (o Seabiscuitovi jsem nikdy předtím neslyšela, takže jsem vůbec nevěděla, o co půjde), ale neuvěřitelně mě dostal. Hrdinové jsou velmi sympatičtí a všechno je to navíc skvěle zahrané. Vlastně teď ani nevím, co bych tomu mohla vytknout. Krásný film plný emocí. Můžu jen doporučit :) ()

Sejkorka

Docela dobrý, z počátku však trochu rozvleklý. Člověk čeká, kdy se objeví ten kůň a diví se, že John je něco mezi boxerem a otloukacím panákem. Jsou tu nejasnosti v letopočtech (krach na burze 1929, o 6 let později 1933, ale třeba jsem se překouk a bylo to 6 měsíců. Taky je nejasné stáří Charlesova syna, je-li to to miminko zpočátku filmu. No, ale jako celkem je to nadprůměrný film, 70% nahoru na 4*. ()