Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

Tomco

velmi vlazne a pomerne nezazivne...pacil sa mi chris cooper, ako v kazdom jeho dalsom filme..cakal som od toho ovela viac, skoda..lepsich 70% ()

FrodoF

V rámci žánru sportovních filmů určitě jeden z vrcholů. Už několikrát omleté téma o outsiderovi, který se dokázal vypracovat až na úplný vrchol je zde podáno jedinečným způsobem, nebude vám vadit ani ta spousta klišé sportovních filmů. Protože scénář je opravdu dobrý a všichny hlavní postavy jsou nejen skvěle ztvárněny vynikajícími herci, ale především jsou dobře psychlogicky vykresleny. Stejně tak hudba, kamera a celkový look filmu je velice pěkný. ()

Chrustyn

Po všech stránkách výborný snímek z prostředí koňských dostihů, jehož kvality jsou závislé na divákově zájmu k danému sportu i koňům, jako takovým. V tomto případě si přidejte minimálně hvězdu navíc. ()

classic

Nie je to ani také zlé, ako strašne - extrémne nudné, až to v zadku štípe ! Predvídateľné, dementné, odpudivé. Nezachránia to ani dobrí herci, ba ani tých - zbytočných - 7. nominácii na Oscara. Myslel som, že sa zbláznim z tej šialenej nudy, ešte k tomu, tvorcovia si nezobrali nožnice do rúk a nezostrihali aspoň - 20. minút, ak by pridali ďalších 10. min, tak to by ma už definitívne pochovalo ! Hodnotenie - TU, je nadmieru neefektívne ! Len tak tak - funguje - kamera, keď je v dynamickom pohybe, vtedy sa vytvárajú pekné a zručné zábery, inak je to pre mňa - dávno zabudnutý a zbytočný film, akým zbytočným Gary Ross, JE, čo sa týka réžie ! ()

Marze

Seabiscuit byl jedním z nejpozoruhodnějších závodních koní historie. Film zároveň ukazuje špatné ekonomické podmínky v 30.letech v USA. ()

rikitiki

Je to moc roztomilá pohádka o nezdolnosti a několikanásobném vzestupu po drtivém pádu, dokonce i s mírnou vzdělávací linkou o hospodářské krizi. Máme tu koně v běhu a vítězství outsidera, další provedení obíbené variace na Popelku. Příběh je jednoduchý a čistý, scenárista osekal četné podstatné odbočky a zjednodušil linii historky, která ve skutečném životě byla mnohem spletitější a mnohoznačnější a neměla zdaleka tolik pohádkových motivů. Právě proto tento starosvětský film působí hřejivě jako hrníček kakaa s mísou koláčků. SHRNUTÍ: Největší vítězství není vždy vyhrávat, ale prohrát, zvednout se a pak teprve zvítězit. ()

J.Connor

"Lodní suchar" se mi opravdu netrefil do vkusu. Ale i kdybych byl hodně naladěn, tak na víc jak 3 * by to nebylo. Je to jeden z těch filmů u nichž máte pocit, že jsou vyrobeny v nějakém generátoru. Generátoru situací, herců, scénáře a zejména hudby. No byl tam jednou Moby nebo co to bylo, ale jinak klasický motivy ke klasickým situacím, které jste už slyšeli (a viděli) milionkrát. Další kapitolou je kamera, nerozumím tomu technicky, ale je to ten typ, kdy je vše nasnímáno tak, že máte pocit, že jste si dali PCP. Vše je takové narůžovělé, teplé barvy, oblé hrany. Naprostá ztráta jakékoliv autentičnosti a syrovosti. Hrdinu opouští rodiče či mu kůň valchuje nohu a vy máte pocit, že se tomu tak dějě v domečku pro panenky. Ne fakt né. ()

ARI50

Sportovní záležitost která mě dvakrát nenadchla škoda, protože takové film, mám rád ale tady od samého začátku se mnou příběhové vůbec nehýbali, což je prostě potom ve finále špatný dopad. ()

becki_tu

"Raději chlapovi zlomte nohu než-li srdce." Krásné drama z prostředí koňských dostihů, které mě sice tolik nenadchlo, ale rozhodně jde o výborný film. Jen mi asi vadily rozvleklý začátek, pomalejší, až skoro literární forma vyprávění a těžko uvěřitelný konec. ()

Gary

Nádherné dynamické scény s dostihovými závody, skvělé herecké výkony a krásná hudba. Však to všechno dokazuje taky nominace na Oscara za nejlepší film. Nechápu, proč to nešlo do kina. ()

fishki

Krásny ľudský (zvierací) príbeh s parádnou plejádou hercov. Krásny výkon Williama H. Macyho v role komentátora. Film postráda všetky patosné zdĺhavé scény, čo je obrovské PLUS. Chytľavá hudba, krásne kone, výbroní herci a so-všetkým-čo-má-byť urobený film. ()

Padme_Anakin

Nádherné, jedním slovem nádherné, strhující příběh prcka a zrzka, oba zlomení, plní hněvu, podobní si jako vejce vejci a právě proto si rozumějí víc než jiní. Film o naději, tlukoucím srdci, druhé šanci, přátelství a víře jeden v druhého. Sportovní drama jako řemen, trojice hlavních postav - Tobey Maguire, Jeff Bridges a Chris Cooper - úžasná, krásné záběry s velice příjemným hudebním podmazem. A o tom, jak mi tekly slzy jako hrachy, pomlčím... ()

corpsy

V tých najlepších tradíciách veľkých životopisných snímkov sa odvíja tento skvelo zahraný a zrežírovaný film, ktorý prekonal všetky komerčné očakávania a tých pár nominácii na Oscara si celkovo aj zaslúžil. ()

FFilipCZ

Krásné dobové sportovní drama s dostihovou tématikou. Líbí se mi tam to vykreslení období, ve kterém se film odehrává, i když to má trošku dopad na celkovou stopáž filmu a lehce to odvádí od tématu (především začátek a střed filmu, než se dostaneme doopravdy k dostihům) - právě za to jednu hvězdu dolů. Jedničku s hvězdičkou u mě má William H. Macy za roli sportovního komentátora/reportéra v rádiu, neskutečně mě bavil! ()

Z0oMb3E

Ten príbeh všetci dobre poznáme. Blesk šmaril do mora a už to išlo. Jedna bunka, dve bunky, trilobity. Ryba vybehla z vody a z nej sa vyvinuli dinosaury. Tie síce padli, ale prežilo niečo z čoho nakoniec vznikla americká pýcha evolúcie: Henry Ford! Tento film je však úplne o niečom inom. Je o kvantovej fyzike pretože iba v nej je možné, aby mala hádanka dve správne odpovede. Aká hadanka? Je to krpaté, zúrivé, žerie za dvoch a stojí len 2000dolárov? Chcete ďalšie pomôcky? OK kripel, ktorý je stelesnením amerického sna, v ktorom sa dá realita premôcť silným chcením za doprovodu burácajúceho orchestra. Áno, správne odpovede sú dve. Toby a koník, až na to že jednému by ste najradšej dali cukor a druhého umlátili záhradnou hadicou zakaždým keď vliezli do záberu. Takže nechajte kone 2 hodiny cválať, ono ten patetický nerv sa u diváka niekedy dostaviť musí. ()

Lukrecie

"Naší hranicí je jedině obloha." "Nezahodite celý život jen proto, že není bez chyby." Velmi dobrý, kvalitní a krásný film. Udivuje mě, že nezískal ani jedno hlavní ocenění přes četné nominace. Mám velmi ráda filmy, kde jsou různé linky a pak se osudy propojí ve filmový koncert. 😉 ()

Rakosnicek77

O kvalitě tohoto snímku není vůbec třeba diskutovat. Jedná se o dokonalé sportovní drama, které svojí kvalitou získalo i několik nominací na Oskara, navíc se jedná o autentický příběh, natočený podle reálného základu a takové příběhy ze života bývají ty nejsilnější. Opravdu jsem si dokázal užít každou minutu z těch více než dvou hodin stopáže filmu, kdyby bylo více takových dílek, byl bych opravdu spokojený. Teď budu rád, že se ve výčtu mnou shlédnoutých filmů, objeví alespoň občas podobně kvalitní snímek, celkově mu totiž nemám vůbec co vytknout. Rozhodně mohu doporučit úplně každému fanouškovi dramatických životních příběhů. ()

Aiax

Maguire, Bridges a hlavně Macy jsou výborní, koníci nádherní, tempo sice trochu kolísá a sem tam se vleče, ale jinak moc moc příjemný a pohodový film, na kterém je vidět, že se penězi nešetřilo (stál přes sto melounů). A to je dobře. ()