Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

Rodin

Oproti Spidermanovi tohle pro mě byla téměř bomba. On totiž Tobey má opět (konečně) co hrát. Z jeho filmových výkonů je tohle pro mě hned po Pravidlech moštárny na čestném druhém místě. Všchno ostatní, co bych rád dodal, předdal již golfista. ()

jafuska

fajn sportovním film o nalezení své vlastní podstaty, tří hlavních postav během všech krizí v minulé době, s pomocí koně Seabiscuita, který pomůže všem, aniž by to člověk čekal, jediná výtka, zbytečně dlouhý film, ale nakonec to bylo celkem fajn film ()

Peter-1307

O čo pomalší rozbeh o to silnejší záver. Silne ľudský príbeh zo športového prostredia, ktorý ukázal aký krásny je svet koní a dostihov. Film, v ktorom Tobey Maguire predviedol výkon hodný pána herca a natrvalo si získal môj obdiv. A ďalší mu tvrdo šliapali na päty. A scénar, výprava i kamera taktiež poctivo pomohli vybudovať "gold image" tohoto snímku zo športového prostredia. ()

dundy666

Škoda škodoucí. Režisér se snažil vecpat historii Ameriky do snímku o koni a jeho žokejovi. Scény pro mě dost nepotřebné. Příběh je to hezký a postava Charlese je suprová, ale chybělo mi trochu vystupňování děje do strhujícího závěru. Hodnocení mám asi spíše k 5*, ale zároveň si myslím, že takový Phar Lap, nebo Secretariat jsou ještě o třídu výše. Co se mi ale líbilo bylo zobrazování vztahu koně ku člověku a v podstatě vyjádření osobnosti obou z nich. ()

PAVLIS

50% Otrocký přepis kniha-scénář-film bez výraznějšího vkladu řežiséra a scénáristy. Zvláště prvních zhruba 40 minut je nuda k uzoufání. ()

Ukrizku

Celý dostihový příběh je hodně idealistický, leč nadto příjemně pozitivní, dobrácký, povzbuzující a něžný stejně jako ďolíčky v tváři Tobey Maguira. ()

subic

Pokud něco fakt nemusím, samozřejmě na pár výjimek, jsou to westerny, muzikály a sportovní filmy. Film je nekonečně dlouhý plný vaty, první hodina by šla zkrátit tak na 10 minut, zbytek je o trochu lepší a finále je vygradované. Celou dobu jsem přemýšlel, jestli bych se na to někdy třeba za 10 či 20 let znovu díval, aby to splnilo moje kriterium 3 frček. A jako jo někdy jo. 55% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 78%, Audience Score - 76% | FDb.cz - 76,2% | Sportovním filmům se nikdy nebráníme, ba je spíše vyhledáváme. A i když se zde nic nevyvíjí nadějně, nic ze začátku nefunguje, když přetrpíte asi prvních 35 minut, začne parádní, napínavá a také originální (!) sportovní jízda, dokonale zasazená do 30. let 20. století v USA. A u závěrečného závodu jsme prostě cítili něco nepopsatelného. Něco, co budete cítit i vy a co vás (tedy aspoň nás :) donutí dát plný počet hvězd i přes první rozpačitou čtvrtinu filmu... 85% ()

Pavlin

Film odehrávající se v atraktivním prostředí dostihových koní.Milovníky koní jistě potěší.Mě se moc nelíbíly scény které přibližovaly dobu hospodářské krize,narušovaly tempo a plynulost filmu.Asi by bylo šťastnější je přímo zabudovat do příběhu.To je ale jediný nedostatek. ()

Mr.Lojza

Krásný příběh z období krize nám ukáže více než vítězství a pobaví nás po celé dvě hodinky. Nevím co bych víc řekl, snad jen to, že je to jeden z nejhezčích filmů. ()

kitram71

závěrečná dostihová scéna a moje "zimomravky" - to patří k sobě pokaždé, když ten film vidím .. nádherný film o nadějích a o víře, svělý malý Biscuit se srdcem velkého závodníka ()

nikus120

Jeden kôň spojil všetkých. Páči sa mi táto myšlienka vo filme. Mám rada filmy o koňoch ale tento nieje len o koňoch, rozpráva príbeh vacierích ľudí ktorých dokázal tento živočích spojiť a priviesť k lepšiemu. Maguiremu určite nepristanú ryšavé vlasy ale jeho výkon v tomto filme ma prekvapil. Nemohla som uveriť že tento príbeh sa naozaj stal. Ale film je sám o sebe dielom. ()

Pokahoka

Skvelý film natočený podľa skutočnej udalosti, ktorý ma dokázal dokonale vtiahnuť do deja. Ako milovník koní nemám čo vytknúť, keďže film som sledovala so zatajeným dychom :) ()

blazma

Dost zajímavý film, celkově jeden z mála filmů o dostizích, které jsou zkrátka výborné. Celé obsazení dle mého zvládli své role výborně a zkrátka se člověk bude bavit :) ()

djcremo

Tento film je troška iný ako sme zvyknutý u takéhoto typu filmov. Nezaoberá sa len osudom koňa, ale aj charakteristikou postáv, ich osudom, čo všetko tomu predchádzalo a ako došli k tomu svojmu osudu a ďalšia línia filmu poukazuje aj na americkú krízu a krásne to dotvára tento neskutočný príbeh. ()

AndysekAndys

Jako velký přívrženec dostihového sportu jsem tento film očekávala s nadšením a opravdu mě nezklamal. Porovnávala jsem film s dokumentem, hlavně jsem pečlivě sledovala, zda nebudou nějaké odchylky od skutečného příběhu a naštěstí nebyly, což mě nejvíc potěšilo. K tomu skvělá režie a výborná kamera a k tomu dobové vyprávění filmu dodalo na lesku. Alespoň jednoho Oscara snímek zasloužil. Rozhodně film stojí za zhlédnutí i pro totální laiky a lidi, co mají rádi velkolepé návraty a šťastné konce. ()