Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

savage3303

Celkom dobrý film. Prvá tretina filmu mi pripadala chaotická a niekedy som nevedel o čom je reč, bolo tam zbytočných krátkych príbehov niektorých postáv, kt. ďalšie pokračovanie filmu neovplivnili. Ale ostatná časť filmu bola fajn, skvelý príbeh, pekné zábery. V tomto filme som si nenašiel svoje miesto, chýbalo mi viac emóci alebo aspoň aby ma viac zasiahli. Mylovníci koní si prídu na svoje. 3 a 1/2*. ()

pepa3rd

Je to příběh popsaný už stokrát a i z těch několika řádků v popisu si dovedete představit, jak vše musí skončit. Jenže tady není důležitý jen příběh, ale i způsob vyprávění, který vás jím provází. Film skončil a já mám v sobě takový ten příjemný hřejivý pocit, nicméně nevím, jestli bych se chtěl na tohle dílko ještě někdy podívat znovu. Prozatím ale ty 4* dám. ()

anaon

Jeden z nejlepších sportovních filmů, který nad úroveň většiny ostatních posouvá především skvělé obsazení (v čele s Jeffem Bridgesem), nádherná výprava a zakomponování historických souvislostí. Vadil mi samotný úvod filmu, bylo sice důležité, abychom se seznámili s osudem hlavních představitelů, ale nemělo to být uděláno takovým dokumentárním stylem. Ale zase nemůžu souhlasit s tím, že by se nic nestalo, kdyby tam ta úvodní půlhodinka nebyla. Tenhle film utekl veškerému klišé a patosu přímo z lopaty a musím říct, že mě opravdu dostal. I když je řada scén velmi dojemných, nenutí vás ronit slzy, jen příjemně zahřeje na duši. A tak to má být. It's better to break a man's leg, than to break his heart. ()

Charlie84

Má vaše partnerka ráda zvířátka? Chcete jí udělat radost? Dejte Seabiscuitovi šanci! Doporučuji k němu nicméně přistupovat z pozice "taková hezká pohádka", protože pokud bychom to chtěli hodnotit jako vážně míněný film...ale to přece nechceme! Až Seabiscuit na Vánoce vystřídá už poněkud přešlého a vícekrát než by si zasloužil zachráněného Williho a Sama doma, pravděpodobně bude svět zase o něco hezčí...ale pět hvězd po mě proboha nechtějte... ()

Torpid

Dokonale provedený sportovní film po všech stránkách. Tvůrci natočili přesně to, co chtěli a pokud se necháte, emoční klistýr se dostaví. Pohádkové postavy, pohádkový vypravěč, hudba a koníček jako malovaný. V hrnečku z marcipánu ještě deset kostek cukru. Aby se zachovala rovnováha vesmírných energií, píšu tuhle ošklivou větu. "Když vám zemře syn, pořiďte si domácího mazlíčka". ()

tranquill

"Nezahodíte přece celej život proto, že není bez chyby..." Ač nejsem příznivcem těchto "sportovních" filmů, jednalo se o kvalitní drama. ()

Stíba

Pěkný a poctivý film s výborným obsazením a bonusem skutečného příběhu jakožto předlohy. Nechalo mě to trochu vlažnějším než bych si přál ale to mu na kvalitách nic neubírá. ()

Gardenboy

Tento film ma milo prekvapil. Nie je moc sentimentálny, ale pri tom má svoje čaro,ktoré dosiahol bez vraždenia a zbitočnej krvy na filmovom plátne... ()

Odpadlik

Tyhle typy filmů "můžu". A hodně. Čas strávený sledováním pro mě byla exkurze do krásné přírody, pohled na jeden z nejkrásnějších sportů a v neposlední řadě i výlet do doby, kdy chlapská čest a fair-play něco znamenaly. Některé scény mě dojaly, jiné strhly k fandění, jako kdybych na té dostihové tribuně seděl také. Ti, co měli na starost choreografii závodů, odvedli spolu s kameramanem výbornou práci! ()

the.emef

Já na ty koně prostě nějak nejsem, takže mě to vážné moc nedojímalo, nicméně film je to natočený poctivě, Tobey je perfektní prosťáček a Jeff dobrosrdečný milionář, idylická kombinace na pěkné tři hvězdy, nicméně ještě jednu přidám jen a pouze panu Macymu za naprosto bezkonkurenčního hlasatele, ten mě bavil nejvíc. ()

ER

Neštěstí nechodí po horách,ale po lidech. Po shlédnutí tohoto filmu bych doplnil... a po koních. Jenže lidská vůle je někdy schopna i hory přenášet a ta koňská taky. Kdo by věřil koni se zlámanou nohou, polámanému jockeyovi,starému kovbojovi a zkrachovalému milionáři? Takový spolek vyvolává spíše pobavení a kůň by se měl zastřelit. Jenže všichni si řekli, že toho pechu už bylo v životě dost a zase se to musí otočit. Není to jednoduché a život občas hodí klacek pod nohy, ale co tě nezabije, tě posílí. A sílí i noha závodního koně, kterého dostihový svět zná jako Seabiscuit. Jeho tempo dokáže vtáhnout do děje a při každém sprintu na rovince mu začnete držet palce. Sláva vítězi,čest hercům, režii a kameře. ()

junxi91

No, čekal jsem to o něco lepší a hlavně začátek byl pro mě dost zmatečný a chvíli to trvalo, než se film dostal k hlavnímu námětu - přátelství podivínského koně s podivínským žokejem. Na začátku 20. století začíná v USA nová éra automobilismu a také stěhování se na západní pobřeží za lepším životem. Charles S. Howard si otevře obchod s jízdními koly v San Franciscu a brzy přejde na prodej automobilů, což z něj udělá největšího boháče v Bay Area. Přichází však rok 1929 a Velká hospodářská krize, která finančně zruinuje rodinu Kanaďana Johna "Reda" Pollarda. A tak rodiče nechávají svého synka žít v osadě u trenéra koní a se slzami odjíždějí. Mladý Pollard se díky tomu stává žokejem a také amatérským boxerem, a při jednom zápasu dostane ránu do okna a oslepne na něj. Howardův syn je zabit při automobilové nehodě a rodina se rozpadne a je rozvedena v Mexiku, kde se zrovna snaží mladý Pollard prosadit jako žokej. Nejvíce se mi líbilo, jak nebyl mezi ostatními v osadě vůbec oblíbený, neustále se vztekal a hlavně jeho návštěva u prostitutky - to byl pro mě highlight celého filmu. Howard se však seznámí s krásnou a mladou Marcelou Zabalou a ožení se s ní, takže dlouho netruchlí. Získá stáj dostihových koní a jako trenéra si najme uzavřeného kočovného jezdce Toma Smithe, který ušetří život jednoho koně, který má zlomenou nohu. Smith přesvědčí Pollarda, aby koupil hříbě jménem Seabiscuit. Seabiscuit je vnukem velkého Man o'Wara, který vyhrával jeden dostih za druhým a trénuje jej proslulý James E. Fitzsimmons. Přesto je ale Seabiscuit malý, líný a nezvladatelný kůň. Smith v jednom okamžiku vidí, jak se skupina chlápků snaží zkrotit Seabiscuita a také mladého Pollarda, který je naštvaný na všechny okolo a nadává. Oba mají nezvladatelné temperamenty, a tak ho napadne dát ty dva dohromady. Díky Smithovu tréninku se Seabiscuit stává nejlepším dostihovým koněm na západním pobřeží a smolařským hrdinou pro veřejnost. Howard vyzve k závodu Samuela D. Riddla, majitele šampiona z východního pobřeží jménem Admirál, který je držitelem titulu Trojité koruny za tři vítězství v nejlepších dostihových závodech. Riddle ale odmítá kalifornské dostihy jako méněcenné. Přichází prestižní soutěž Santa Anita Handicap, během které se Seabiscuit ujímá vedení, ale Pollard si díky slepotě na jedno oko nevšimne koně, který na něj doráží z vnější strany. Pollard tedy těsně prohraje a přizná Smithovi svou částečnou slepotu. Howard však nařídí, že Pollard zůstane Seabiscuitovým žokejem a shromáždí veřejnou podporu pro závod s Admirálem. Riddle nakonec souhlasí pod podmínkou, že použijí lano a zvonek místo klasické startovací brány. Smith vytrénuje Seabiscuita tak, aby skokově zrychlil při zazvonění. Závod se blíží, ale během tréninku spadne Pollard z Seabiscuita a ten jej nějakou dobu táhne za sebou a Pollard si zlomí nohu. Pollard se dozví, že nebude možná nikdy chodit, natožpak závodit, a tak doporučí svému kamarádovi, žokejovi Georgemu Woolfovi, aby jel na Seabiscuitovi místo něj a radí mu z nemocničního lůžka, jak se ke koni chovat a jak jej zvládat. Blíží se očekávaný "Závod století", stadion je vyprodaný, a v rádiu poslouchá přenos 40 milionů lidí. Seabiscuit se brzy ujímá vedení až do daleké zatáčky. Woolf nechá Seabiscuita, aby se podíval Admirálovi do očí (to je rada, kterou mu dal Pollard), než se kůň vrhne vší rychlostí vpřed a vyhraje o čtyři délky. O několik měsíců později si však Seabiscuit poraní nohu a tak je na tom stejně jako jeho žokej a oba se musí léčit. Seabiscuit začíná být konečně trochu fit, a tak jej Howard přivede zpět do Santa Anita Handicap, ale nechce Pollardovi dovolit na něm jezdit a riskovat další zranění. Woolf a Marcela na něj však naléhají a on se podvolí. A tak si Pollard vyrobí svou vlastní ortézu na nohu a zúčastní se dostihu proti Woolfovi. Výsledek závodu je snadno předvídatelný, film končí šťastně a nechybí nějaké to filozofování na závěr o tom, kdo komu více pomohl, zda Pollard Seabiscuitovi nebo naopak. Nebylo to úplně zlé, ale tyhle filmy nejsou úplně můj šálek čaje a abych se furt neopakoval, tak dám jen silné 3*.  () (méně) (více)

TomJ

Čistý priemer. Kone ma nikdy nejako obzvlášť nezaujali. Spracovanie je veľmi dobré. Pre milovníkov koní povinnosť. ()

Threepwood

Příběh,který se odvíjí přesně podle pravidel většiny sportovních filmů,ale díky vynikajícím hereckým výkonům,sklvělé režii a dobře fungujícm dojemným scémám si mě získal a rád se na něj kdykoliv podívám. ()

Mocoft

I přes to, že jde o poměrně dlouhou metráž, autoři se pokusili do ní nacpat vícek děje, než unesla. Film se velmi roztříštil a i když mohlo jít o kvalitní snímek, působí nakonec nudně, protože se v takové rychlosti nemůžete se žádnou postavou sžít. ()

shifter

Zrucne technicke spracovanie, mierne nepresvedcive herecke vykony, navyse pribeh, ktory tu uz v roznych mutaciach bol.. Zbytocne zdlhave, predvidatelny zaver, slusne som sa nudil. ()

Franche

Tobey Maguire podle mne po Pravidlech Moštárny opět potvrdil jak moc kvalitně umí hrát. Film, na který jsem se podívala s myšlenkou ''Možná příjemně překvapí'' se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů už jen proto, jak dobře je zpracován vývoj postav z ústředního týmu žokej,kůň,trenér a majitel. ()