Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

Radim

Krásný a dojemný film o koních a lidech. Mám rád příběhy, kde to outsider všem natře. A kdyby se tak 20 minut sestříhalo, dal bych možná hvězdiček pět. Trochu jsem se bál výkonu Tobeyoho Maguira - byl to první film po Spidermanovi, který jsem s ním viděl -, ale mile mě překvapil. ()

Drc

Pohodový film z dostihového prostředí, který se o něco více zajímá o osudy lidí a koní v něm, než o samotné sportovní výkony. Důležité události a zvraty jsou dopředu avizovány, takže nějakého velkého napětí se nedočkáme, prostě taková víceméně poklidnější a příjemná podívaná. ()

jasiska

Nádherný film. Boli časy, keď ma kone a dostihy vôbec nezaujímali, dokonca ma dosť nudili. Potom prišlo obdobie Dicka Francisa a na dostihy som sa hneď začala pozerať ináč. S takto pozmeneným pohľadom bol pre mňa Seabiscuit neskutočným príbehom - o ľuďoch i zvieratách, ale hlavne o nezlomnej vôli. Z filmu vyžaruje teplo, ktoré sa divákovi usádza okola srdca a v cieľovej rovinke ani nedýcha, aby im to nepokazil. ()

Prochy38

Jeden z mnoha takových filmů. Všechny jsou podle skutečné události, všechny jsou o koni, který vyšel z ničeho a který dokázal více než ti nejlepší své doby. Herecké obazení nadprůměrné, hudba suprová. Celý příběh neměl chybu. Když to srovnám (snad se nikdo neurazí) se Secretariatem (2010), kterého jsem viděl nedávno, jsem na vážkách. Zde se víc hraje na emoce, to je zřejmé. Taky je film podstatně delší. Secretariat prostě vyhrával a vyhrával a vyhrával. Seabiscuit je zase kůň, kterého odepsali všichni, který byl zraněn, týrán a až přístup pravého člověka z něj udělal "zase koně". Jo, je to asi tak. Líbilo, ale nezasáhlo tolik, jako třeba onen PharLap! ()

DannyBoy80

Na film o koních, které mě moc nezajímají to bylo dobré. Herecky výborné. Přišlo mě to podobné jako CIndarella man, ovšem z jiného sportovního prostředí. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Sometimes all somebody needs is a second chance."     Športová dráma o pádoch na dno a opätovnom vzchopení sa, ktorá ma napriek svojim kvalitám veľmi nechytila. V prvom rade sú tie reálie až príliš špecificky americké (osamelý kovboj, americký sen, milionár, atď.), čo ma až tak zaujať nedokázalo. Ešte horšie však je to, že všetky postavy sa na niečo hrajú, niečo predstierajú, všetko je akési strojené a neprirodzené (ako tá umelá, afektovaná fiflena v podaní topornej Elizabeth Banks). Dlho (celú hodinu) som si nevedel nájsť k filmu cestu, keďže navyše nie som žiadnym priaznivcom konských dostihov (a stávkovania už tobôž nie), hoci kone naopak obdivujem (sú to nádherné a inteligentné zvieratá). Napokon, po spomínanej hodine, sa dostavili aj pozitíva - zaujal ma príbeh štyroch životných stroskotancov (vrátane Seabiscuita), ktorých osud zviedol dokopy, zaujalo ma výborné herectvo Jeffa Bridgesa ("milionár") a Chrisa Coopera ("kovboj"), cez ktorých som si našiel cestu aj k ich postavám a zaujala ma ešte aj postava veľmi svojského komentátora v podaní Williama H. Macyho. A nechýba ani pár veľmi pekných scén (napr. pohodička Seabiscuita v stajni s ďalším koňom a so psom). Problém však mám s celkovým posolstvom, ktoré akoby sa film snažil podať. Byť za každú cenu najlepším (je jedno v čom) je to najdôležitejšie na svete? Aby som mal obrovskú publicitu a mohol dávať veľkohubé vyhlásenia, že aký som skvelý? Tak toto sú tie pravé hodnoty? S tým sa akosi nedokážem stotožniť. Ale taký je proste obraz Ameriky (Závod 2 koni počúvalo 40 miliónov ľudí? Seabiscuitovi postavili sochu? Tak to akosi nechápem...). K tomu sa ešte pridáva konská dávka pátosu (vrátane patetickej, medovo vtieravej hudby Randyho Newmana, ktorá má ale občas aj veľmi svetlé momenty) a dielo je dokonané.     "Everybody thinks we found this broken-down horse and fixed him, but we din't. He fixed us. Every one of us." ()

Cong

Ale jo. Vzhledem k následujícím faktorům: Tobey Maguire, režisér městečka Pleasantville, mladík se zlomenou duší, kůň se zlomenou duší, hodný milionář s traumatem, chápavý zaříkávač koní, hospodářská krize atd. je výsledná koncentrace cukru a patosu nakonec docela v pohodě a rozhodně menší než by se dala čekat. Nadprůměr v kategorii "hřejivých srdečných filmečků", kterou většinou opravdu nemusím. ()

Ollie235

Skoro po každém podobném sportovním filmu si říkám, jak mě ty dokola stejné zápletky a dobré konce v rámci žánru už unavují. Pak se ale najde film jako je Seabiscuit, který se sice drží ohrané šablony, ale působí natolik věrohodně a lidsky, že je těžké jej jakkoliv kritizovat. Čistá sportovní touha a odhodlání jít za svým cílem jsou zde zobrazeny natolik dokonale, že divák na veškerá klišé rychle zapomene. 140 minut uteklo jako voda, skvělý zážitek. ()

kaze

Neviem, každý tento film zhadzuje, takže ma tento film príjemne prekvapil. Je to náhodou krásne urobený film so skvelými hereckými výkonmi hlavných hrdinov. Najkrajší tento film bude pre tých, ktorí vedia, čo je to udržať sa na koni v takejto rýchlosti. Kto nezažil jazdu na koni, pochopí z filmu len polovicu. ()

Berry

Krásný film, který je nejen o příběhu jednoho koně, ale i o příběhu tří lidí, kteří se snaží najít novou naději jeden v druhém. Film navíc podporuje herecké trio Maguire-Bridges-Cooper. ()

goniss

Pro mě osobně nádherný zážitek a příběh, kdy se dva ztracení našli a znovu narodily. Nepřekonatelný běhař Seabiscuit, leč tak malý, s obrovským srdcem, v sedle s někým, kdo mu otevřel okno do duše. Jo tak nějak se ve mě probouzí smysl pro romantiku a poeticky blouzním, protože ten film miluju! Hltám každý okamžik celého filmu, a pokaždé se neubráním slzám v závěru velkého závodu. Rovněž pohled na chudáka Johnyho ve mě vzbuzuje spíše pohled na nejbohatšího člověka na světě, protože si získla tu opravdovou lásku zvířete, které ji jen tak někomu nedá.. ()

Chundys

Mě se to líbilo víc než Secretariat :-)! Žádná postava mi nevadila a opravdu i přes délku filmu jsem hltal vše ()

luxuska

nikdy bych nevěřila, že se vydržím přes dvě hodiny dívat na film o koni a dostizích a bude mě to neskutečně bavit:) ()

Axident

Úžasné obsazení, s kterým to snad ani nemohlo dopadnout jinak - velmi pěkná věc, doják, ale ztrhne, s manželkou jsme si zafandili :o) ()

Pitaya

Škoda toho zbytečného, zdlouhavého začátku, který trval asi 3/4 hodiny, protože jakmile se děj přesune ke koni o kterém má film být, nedá se mu nic moc vytknout. ()

Radek.SCH

Nevím proč jsem se tomu vyhýbal, jestli kvůli rudému melíru Spider-mana, nic neříkajícímu názvu nebo koňské tématice, ale podobnou příjemnou dobovku (sice bez větších konfliktů) aby člověk pohledal. - 70 % ()

Rathalos

Kone su nadherne zvierata a tato sportova drama je pohodovy,mily a velmi pekny,vydareny film v hlavnej ulohe s Tobeym Maguireom,ktoremu tato rola pristala,urcite hodnotim plnym poctom a odporucam kazdemu,kto miluje neme tvory...:-) ()