poster

Prezident v pořadí (TV seriál)

 • USA

  Designated Survivor

Drama / Thriller

USA, 2016–2019, 38 h 38 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

David Guggenheim

Hrají:

Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Adan Canto, Italia Ricci, Jake Epstein, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Kal Penn, Maggie Q, Malik Yoba, Mckenna Grace, Kevin McNally, Virginia Madsen, Noam Jenkins, Arjay Smith, Peter Outerbridge, Michael Gaston, Richard Bekins, Mark Quigley, David Ingram, Colin Woodell, Ashley Zukerman, Lara Jean Chorostecki, Dylan Walsh, Paulino Nunes, Alex Mallari Jr., Mykelti Williamson, Elisa Moolecherry, Michael Kinney, Dan Lett, Melanie Scrofano, Michael Therriault, George Tchortov, Mariana Klaveno, Wesley French, Erik Palladino, Vladimir Jon Cubrt, Hrant Alianak, Raven Dauda, Richard Waugh, Glenda Braganza, Rob Morrow, Reed Diamond, David Reale, Geoff Pierson, Ruben Santiago-Hudson, Mark Deklin, Janaya Stephens, Grace Lynn Kung, Mercedes de la Zerda, Linda Purl, John Tench, Martin Doyle, Terry Serpico, Romina D'Ugo, Guy Buller, Vieslav Krystyan, Jocelyne Zucco, Scott Williams, Dan MacKay, David Miller, Darryl Flatman, Maria Ricossa, Sophia Walker, Zoe McLellan, Ben Lawson, Paulo Costanzo, Meghan Allen, Rochelle Aytes, Bonnie Bedelia, David Fox, Zachary Bennett, Bo Martyn, Kimberly-Sue Murray, Michael James Regan, Stewart Arnott, Brian Howe, Jenny Raven, Matt Wells, Michael Brown, Vincent Rodriguez III, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Phillip Jarrett, Dwight McFee, Phil Abrams, Michael B. Silver, Jon Jon Briones, Ali Hassan, Zach Smadu, Gage Graham-Arbuthnot, Hamza Fouad, Robinne Fanfair, Angela Thompson, Brendan Beiser, Naomi Snieckus, Anthony Edwards, Christopher Jacot, Elena Tovar, Michael J. Fox, Anton Gillis-Adelman, Doug MacLeod, Jamie Clayton, Jonathan Potts, Keara Graves, Julia Knope, Cory Lee, Vitali Makarov, Hannah Levinson, Amanda Martínez, Darrin Baker, Shazdeh Kapadia, Shanice Johnson, Morgan David Jones, Vanessa Burns, Jennifer Vallance, Bert Cardozo, Hamza Haq
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (56)

 • KevSpa
  ****

  Je to ještě lepší, než jsem čekala. A to jsem čekala opravdu hodně. Tohle bude pořádná závislost. Kiefer Sutherland si to jako obvykle neskutečně dává, navíc tentokrát má dost velký prostor pro vývoj postavy, takže se jistě máme na co těšit. Doufejme, že zbytek řady bude stejně povedený jako úvodní díl. Pilot - 100%(23.9.2016)

 • verbal
  ****

  Kýfr se na stará kolena transformoval z podrážděného pitbula Jendy Bauera do páprdovitě naivního prasidenta Spojených sráčů amerických, ovšem ukrutně správňáckého, morálně neposqrněného, pyjonýrsky čestného a zásadového, který si libuje v pateticko patriotistických projevech a po nocích samou láskou k vlasti vášnivě prcá srolovanou hvězdopruhatou vlajku. No charakterizace xblití a jako vystřižená z nějaké kýčovité ufonské Emerichárny. Ovšem na straně druhé je tahle naivní konspirační bajka O poctivém chujopletovi, jenž pravdou a návistí sveřepě potře každou lež a nelásku ohrožující integritu nejzdegenerovanější demokracie světa, tak nějak vinně potěšující a svižně odsejpající, až jsem se těšil na každý další díl. A navíc je Mařenka Kvéčko snad jediná ťamanka, které bych dobrovolně zabrnkal na Géčko, aniž by musela přinést vlastní kytaru, platit nebo úpěnlivě škemrat.(22.5.2017)

 • Psychor
  *

  Jack Bauer si splnil svůj americký sen a z pozice budoucího předsedy Mezinárodního palačinkového výboru to za pomoci drobné detonace dotáhl až do Bílého domu, z kterého bude nyní ochraňovat Ameriku před všudypřítomnými teroristy. No ještě se národu ani nepředstavil do televizních kamer a už si stihl připsat první diplomatický úspěch v podobě odvrácení války s Íránem. Jenže pohádka nemusí mít dlouhého trvání. Během těch pár minut v prezidentském úřadu si totiž stihl vytvořit spoustu nepřátel, takže spiklenci již kují pikle na jeho odstranění. Jsem nadšen. V rámci oddechové televizní zábavy nemá podobný námět konkurenci a já už napjatě očekávám, jakým směrem se bude scénáristova fantazie ubírat dále.(22.9.2016)

 • StarsFan
  **

  Nerealistické, předvídatelné, patetické. Designated Survivor je show, kde je prezidentovi dovoleno, aby se bez ochranky a neprůstřelné vesty procházel po místě výbuchu navzdory tomu, že desítky osob v jeho okolí nebyly nijak prověřeny; kde je generál takovou karikaturou bojechtivého šílence, že si naprosto iracionálně dovolí porušit prezidentův výslovný zákaz; kde prezidentův mluvčí využije den svého jmenování k tomu, aby před novináři v Bílém domě pronesl příšernou řeč o tom, jak nikdy tuhle pozici nechtěl, ignorujíce všechny profesionální protokoly a předpokládaje, že jeho osobní život bude v čase krize vůbec někoho zajímat. Před dvaceti nebo třiceti lety by podobný formát mohl ABC projít, v době, kdy však kvalitu politických dramat nastavilo House of Cards a Borgen, je to velký krok vedle. Na Netflixu jsem viděla první čtyři díly a dál navzdory svým sympatiím ke Kieferu Sutherlandovi pokračovat nebudu.(15.11.2016)

 • Davies182
  ***

  Fajn politickej thriller, kterýmu zatím v PILOTu citelně chybí taková ta vážnější, profesionálnější patina, známá ze stájí amerických kabelovek. Takže je tu Kiefer spíš legrační než seriózní. Spojení dramatu s veřejnoprávkama prostě skřípe častěji než je zdrávo.(4.10.2016)

 • Aky
  ****

  Chytře vymyšlený a napínavě vyprávěný zcela nepravděpodobný příběh o tom, jak se veskrze slušný člověk dostane nečekaně do prostředí, kde se slušnost příliš neočekává ani neoceňuje. Hlavními devízami jsou Kiefer Sutherland, Maggie Q,a prostředí Bílého domu.(22.4.2019)

 • InJo
  ****

  Moc pěkně namíchaný koktejl "pravdoláskařského" House of Cards a klasického konspiračního thrilleru. Sutherlandovou životní rolí sice (nepřekvapivě) nadále zůstává nekompromisní Jack Bauer, ale i jako "mirkodušínovský" americký prezident je ohromně sympatický. Pro fandy 24 hodin každopádně naprostá povinnost! ;-) S01: 80 %(21.5.2017)

 • amirgal
  **

  Proboha proč?(30.1.2020)

 • JohnCZ
  ***

  --- PRVNÍ SÉRIE --- Ačkoli jsem House of Cards prozatím neviděl, tvrzení, že Designated Survivor je jeho "light" verze, k tomuto seriálu imo docela sedět bude. Ne že by nebyl Designated Survivor dostatečně propracovaný. Politika hraje hlavní slovo, ale celé se to nese na takovém tom typicky americkém zidealizovaném duchu. Prezident Tom Kirkman je oproti Jacku Bauerovi naprosto plochá postava, která se snaží za každou cenu konat dobro a "správně" se rozhodovat, a to až tak, že to často působí otravně. Akční složka je spíše okrajová, ale konspirační linka je poměrně odvážná a škoda, že ji v závěru tvůrci tak odflákli. Ona celkově druhá polovina série poněkud ztrácí prvotní drajv. Jenže je to pořád chytlavé, i navzdory námětu příjemně oddychové. Vemte 24ku, zredukujte akci, zbavte se kontroverze a nechte tam politiku, z Bauera udělejte patriotistického pionýra a dostanete Designated Survivor. Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- To, co s tímhle seriálem tvůrci provedli, jsem upřímně vůbec nepobral. Proč sakra zahodili tak dobře rozjetou konspirační linku? Proč se absolutně vykašlali na jakoukoli návaznost a místo propracovaného politického thrilleru seriál položili na úroveň epizodické zkratkovité soap opery pro idioty, kde nic pořádně nedává smysl a zápletky se cucají z prstu? Proč šel writing tak razantně kvalitativně dolů, že ani herci často viditelně nevěří tomu, co říkají? Proč tam umírají hlavní postavy naprosto wtf způsoby a o dva díly později si na ně pomalu ani nikdo nevzpomene? Co kruciš tvůrce vedlo, aby udělali takovýhle krok? Veškeré ambice, věrohodnost a potenciál byly vědomě rozmetány a rozcupovány a pro seriál to v tuto chvíli znamená prakticky jistý a oprávněný konec. Že chtěli tvůrci mít polohumornou no-brain oddychovku, kde dobro vždy zvítězí, bych ještě pochopil, ale proč tak razantní proměna u žánrově úplně odlišně a celkově vcelku kvalitně rozjetého seriálu? Vždyť to nedává smysl maj gat a něco mi řiká, že se v zákulisí dělo něco hodně moc zlého, že tohle vůbec prošlo. Hodnocení série: 1/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Přišel Netflix a zachránil den. První série to sice není, ale konečně je writing zase na úrovni a i když nechybí vzletné amerikanské proslovy a tlačení na city, je to vlastně fajn nenáročný politický seriál. I přes sympatické postavy a zajímavá témata, která vesměs reflektují problémy dnešní doby, jsou jisté věci dost uspěchány a nedotaženy (konspirační linka). A i když mě třetí série oproti té předchozí tragédii fakt hodně bavila, úplně 100% pocit jsem z toho neměl. Hodně věcí však zachraňuje závěrečná Kirkmanova věta, která je údernou tečkou nejen za celým seriálem (zejména 2. sérií), ale funguje jako trefné shrnutí politiky obecně. Hodnocení série: 3/5(14.7.2018)

 • Morholt
  ****

  Seriál se celkem záhy rozdělí na dvě linky. Ta první se dá označit za vyšetřovatelsko-konspirační, kdy se agenti FBI snaží odhalit pozadí a původce atentátu a je docela zábavná, byť to v ní občas zaskřípe. Ta druhá je víceméně politická a nezkušený prezident se v ní snaží vypořádat s nově nabytou mocí a z ní pramenící odpovědností. Tady už to trošku hapruje, protože Sutherlandův "určený přeživší" je správňák od kosti a dělá téměř všechno podle příručky Mirka Dušína. Navíc je tu hromada klasického amerického patosu. To sice bylo zpočátku tak nějak mile naivní, ale postupem času mi to docela začalo lézt na nervy. A jestliže je klišovitá postava prezidenta, tak to samé se dá říct i o ostatních aktérech a byť si seriál místy snaží hrát na House Of Cards, moc mu to nejde. Ale i když je tu much nepočítaně, na mě to docela fungovalo, protože to má spád, takže člověk celkem snadno některé nedostatky přehlédne a vydařil se i casting. Tak snad to tvůrci v další řadě ještě vyladí. 70% Edit: Po sedmém díle druhé řady končím. Je to pořád na jedno brdo, postavy se nikam neposouvají a vlastně to samé se dá říct o ději.(19.5.2017)

 • slunicko2
  ***

  Béčkový seriál úrovně a myšlenkového rozsahu Rosemundy Pilcherové se dobře sleduje jako černobílý boj dobra a zla. 1) Kdo by nefandil Jacku Bauerovi, který povýšil do funkce prezidenta Spojených států?_____ 2) Chvílemi až hloupé dialogy a dějové zvraty doprovázejí průhledné zápletky na hraně snesitelného a slušného._____ 3) Psáno po první řadě.(26.1.2020)

 • lucifrid
  ****

  Clancyho série o Jacku Ryanovi patří mezi mých TOP5 knih. Vzniklo pár filmů, z nichž některé jsou fajn, jiné horší, kvalit knížek ale nedosahují. Amazon sice chystá seriál, ale ten bude pouze "na motivy" knih. V Designated Survivor pracuje s premisou jedné z nej knih série, Z rozkazu prezidenta. V ní je celá vláda zlikvidována a dočasný viceprezident, absolutní antipolitik, čestný člověk se zdravým selským rozumem musí sestavit celou novou vládu. Tohle je v podstatě to samé, navíc i v tom směru, že postava Kiefera Sutherlanda je Jackovi Ryanovi podobná tak, až z toho mrazí (I v dalších postavách si najdu podobu s knihami). Pilot mě dovedl do stavu "WTF, já se musim probudit, tohle nemůže být pravda, bože ano!" a já se nemůžu dočkat dalších dílů.(24.9.2016)

 • arbitr
  **

  Viděl jsem 7 dílů a končím. Takovou podobnost s House of Cards jsem nečekal, dokonce se ani nemáhali postavy jinak pojmenovat. Tedy ne, že by hrála stejná jména stejné postavy. Ale jediné co oba počiny odlišuje jsou prezidentské děti. A pak kvalita. Zatímco Underwoodovský boj o Bílý dům má pro mě punc uvěřitelnosti, tohle je pouze pohádka plná amerického patosu. Ale možná je to jen o tom, že nemám růžové brýle a nedokážu si představit hodné vládce USA, vykreslené klaďákem Kieferem a jeho věrnou družkou Nataschou, mimochodem stále jí to moc sluší, stejně jako v Californication.(25.11.2016)

 • sir-dave
  ***

  Příjemné politické překvapení smíchané s akcí. Úvodní díly trochu nemastné neslané, než se rozjede postranní zápletka, kdo vše tahá za nitky. Kiefer si to dává podobně jako ve 24, funkčně povýšil a nezapomenul ani na damn it. Ostatní postavy trochu šablonovité, zatím se dá zjistit kdo kope za koho. Mohl by přijít i nějaký nečekaná zvrat. Prvních 10 epizod nabralo pěkný spád a těším se na zbytek. Druhá polovina už nebyla tak dobrá a byla poměrně vleklá.. Snižuju na 3* Uvidíme s čím přijde druhá sezóna (hodnocení za 1. sérii) (12.1.2017)

 • vyfuk
  ****

  1. série: Tento seriál má velký potenciál. Dokáže člověka zaujmout a umí být v mnoha ohledech zajímavý. Problémem je, že to celé působí tak "telenovelácky" a utahaně, že chápu lidi, kteří se přes to nedostanou. Je to dlouhý seriál a zřejmě ještě dlouhý bude a i přesto, že se vždy neřeší kraviny, stejně je to běh na velmi dlouhou trať. Celkově bych to ohodnotil jako méně zábavnější a víc prosťácké House of Cards. A taky seriál je život ze stínu tohoto velikána.(3.6.2017)

 • tom.nosek
  ****

  1. série: Myšlenka seriálu je opravdu zajímavá. Celkově seriál je uchopený velice dobře a věrohodně. Je v něm dávka napětí, je v něm dávka zajímavosti, že jaké jsou plány "co by kdyby", a i vybraní herci jsou sympatičtí. Problém nastává v polovině první série, kdy prezident začne řešit "obyčejná" témata a v zásadě zajímavá dějová linka se přesune výhradně do roviny FBI/tajné služby při hledání záporáků. První polovina řady 5*, druhá polovina 3*.(28.4.2019)

 • Gogo333
  ***

  Na papíře vypadal seriál zajímavě a obsazení je hodněl slušné, hromada známých herců v čele s Kieferem Sutherlandem. Takže jsem byl zvědav jaký to bude. Pilot docela navnadil a celou sérii se pořád něco děje, že to i pěkně utíká. K.S. hraje výborně, stejně tak i zbytek obsazenstva. Maggie Q si jede další Nikitu a Kal Penn zajišťuje komediální odlehčení. Bohužel tomu seriálu něco chybí, přišlo mi to takové prázdné a občas roztahané. ABC je hodně znát, což je velká škoda. Celkově jsem relativně spokojen, znova už na to koukat ale nebudu. První série skončila prakticky uzavřeně, i když tam maj dvířka pro druhou řadu a tak pravděpodobně druhou řadou pokračovat ani nebudu. 70%(19.5.2017)

 • noby
  ***

  Velmi slibně rozjetý seriál, bohužel postupem času ztrácí na zajímavosti. Na začátku stojí neotřelá situace a logických lapsů jsem si nevšiml. Koncem série už se jen opakuje a nelogický a nerealistický je tolik, že přehlížet to dá pořádnou práci.(14.9.2017)

 • AndrejBB
  *****

  Na to, že ide o politický triler, o akciu nie je núdza. V každej časti sa niečo deje a divák sa nemá šancu nudiť. Za mňa veľmi pozitívne prekvapenie a skvelý predkrm pred novou sériou House of Cards. Teším sa na pokračovanie.(4.6.2017)

 • RickyFitts
  *

  Zábavné téma, ale příšerný seriál. Nelogické, nerealistické, patetické, neodvážné. V každém díle je nějaká nová blbost. Zápletky celkem banální, herci nijak světoborní. Nejhorší je, že je úplně prkenná hlavní postava detektivky, takže si k ní ani neuděláte vztah.(23.2.2019)

<< předchozí 1 2 3