Spartakus

TV spot 5
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

miistr

Dějově zajímavý, postavy taky celkem dobré, intrikami přeplněné, ale to vše by mi ještě vyhovovalo. Jenže ... ty vizuální efekty byly naprosto, ale naprosto šílené. Přehnanost krve ve scénách a k tomu vyloženě neumělé animace zranění to vše mi kazilo kouzlo bojových scén. A to ještě musím vzpomenout, že během prvních dílů jsem měl pocit jako bych koukal na nějaké trošku více příběhové porno. ()

Bumerang

Velmi příjemné překvapení. První dva díly jsou hodně slabé a trapně kopírují 300. Překonejte je a čeká vás parádní jízda plná intrik, překvapení, strhujících dějových zvratů a (samozřejmě) krve. Sex (na rozdíl od zmiňovaných prvních dvou dílů) už konečně není trapně prvoplánový a když už se souloží, tak z nějakého důvodu. Navíc, i když každý zná Spartakův příběh, do poslední chvíle nevěříte, že k (brutálně, fakt BRUTÁLNĚ drsnému) povstání opravdu dojde. Pochválit moc musím i herecké výkony a hodně solidní historickou věrohodnost. Konečně gladiátoři vypadají jak mají, mirmillo je mirmillo a provocator je prostě provocator. A ty litry digitální krve při jejich soubojích ani moc nevadí. ()

futbalista

Tak som sa tešil na tento serial, až ma sklamalo aké násilnicke to bolo po videní 6 častí... Efekty boli vydarené, scenár ten nebol zlý, ale všetko okolo bolo sex, sex, sex... Pochybujem, že to bolo tak. Tvorcovia sa snažia robiť tieto serialy erotickejšie. Tie scény boli ako z erotického filmu. Dobrý efekt robili hlavne bitky a dej okolo inač to bolo blood and sex... Sklamaný ale ma to u mňa 3/5 ()

Avicii

Nejdříve jsem shédl prequel "Spartakus Bohové arény", který mě zaujal a příjemně naladil na navazující "Spartakus Krev a písek" tento seriál jsem si vychutnával plnými doušky. Krvavé souboje na život a na smrt, efektní a dojemné scény, intriky, drsní gladiátoři, krásné ženy, sprostými slovy se tu nešetří a potoky krve to jsou jedny z hlavních důvodů, proč jsem si mě tento historický seriál získal. Hlavního hrdinu Spartaka, jsem si oblíbil hned od počátku a fandil mu až do konce, kdy získal vytouženou svobodu i s ostatními gladiátory...... Druhá řada taky moc povedená, ale ten Andy Whitfield mi tam vážně chybí, už to bez něj není úplně ono. Závěrečná bitva byla parádní, jak Spartacus s ostatními převálcovali Římany a skoncoval jednou provždy s prétorem Glaberem... Třetí řada nezklamala, závěrečný díl byl fantastický, lepší konec bych si ani nedokázal představit! ()

elpin

Na každém kroku je z toho cítit nízký rozpočet a žánrová rozpolcenost. Snad všechny scény jsou točeny ve studiu s pár herci a rozmazaným počítačovým pozadím a snaha udělat z filmu komixový "art" ve stylu filmů 300 nebo Sin City tu je tak spíš nutností než záměrem. Tento seriál NENÍ z produkce HBO a je to znát. Herci, scénář, výprava - ze všeho je cítit typická Béčkovost. 84% to tady má snad jen kvůli tomu ze je jen v prvním díle asi pět porno scén. Pokud se chcete podívat na opravdu kvalitní sandálový seriál doporučuju Hru o Trůny (Game of Thrones). ()

IZFNP

300 u mňa zabodovalo, tak som sa teda odhodlala i na Spartaka. A stálo to za to. Z miernej rozpačitosti u prvých 2-3 dielov som prešla na maniakálne nadšenie pri vyhliadke na ďalší diel. Andy v hlavnej úlohe predvádzal maximálnu charizmu, s ktorou by k povstaniu vyburcoval aj mňa a scenár sa rozrástol o množstvo intríg, vzťahov, pohnútok a cieľov. Už to by stačilo k tomu, aby sa mi seriál páčil. Ale on mal ešte niečo viac, niečo, k čomu iste prispeli hektolitre krvi, hnedé vyrysované telá gladiátorov, slovo "fuck" používané s kadenciou guľometu a množstvo skvele napísaných a zahraných charakterov. ()

PeterMC

Davam obycajne tri hviezdy pretoze cez vsetku tu krv a vsetok ten sex to bola len bohapusta telenovela, odeta do photoshopovej krajiny s digitalnymi ranami a teenage blood design ... rozhodne ziadna konkurencia >vymakanemu< RIMU sa nekona .... cez to vsetko sa to dalo dopozerat bez vacsich naznakov nudy. Herecke vykony priemerne, nedovolil by som si tvrdit ze Lucy L. podala podpriemerny vykon, urcite sa tam nasli slabsie clanky. Serial neublizi, cas straveny pri Spartakovi lutovat nebudete ale nadsenie sa u mna nekonalo. .......................................... ale ked som sa dozvedel ze bude aj druha sezona tak moje srdce sa uprimne potesilo, takze moznoze spartacus nepovedal este posledne 3-oj hviezdickove slovo :) ()

Centime

Po pěti minutách jsem to vypla kvůli opravdu přehnané kýčoviosti a vůbec celkovému "bombastickému" pojetí. Zkrátka tvůrci si asi mysleli, že když v prvních pěti mutách není dostatek krve, sexu, dojemných scén a nejlépe všeho najednou, tak se na to nikdo dívat nebude. Takže mě to dost otrávilo a z prvních pěti minut je to u mě odpad, ale chápu že by to nebylo objektivní hodnocení. ()

Dave_ff

Dobří herci, ale jinak nic světoborného... EDIT 11.11.2014: Pořád dokola to samé - krev, krev, krev a občas ten sex. Je to hrozná nuda... Hodnocení snižuji ze *** na *. ()

davistercz

Skvělá bojovka s celkem přijatelným dějem. Všude samá korupce atd. Ale ty erotické scény by se mohli zrušit, po každém díle to tam vidim, až meě to unavuje a celý seriál tak znuduje. ()

Kapka68

Pro mě v současnosti jeden z nejlepší seriálů. První série se ze začátku zdála nudná, což bylo ovšem po zhruba 3 dílech zapomenuto a divák (nebo alespoň já) se od Sprtaka nemůže odtrhnout a musí koukat na další a další díl. Seriál je plný brutality, všude stříkajíc hektolitry krve a sex? Ten je opravdu na denním pořád, aneb kdo nepí*á s náma pí*á proti nám. Z mého pohledu brilantně ztvárnil hlavní postavu Spartaka Any Whitfiedl, který bohužel pohrál boj s rakovinou (RIP) a musel ho nahradit už né tolik famózní Liam McIntyre což druhé sérii, trošku ubírá na kvalitně a dá se to překousnout. I postavy prohnilého Batiata (John Hannah) a jeho ještě prohnilejší ženy Lucretie (Lucy Lawless) v první sérii stojí určitě za povšimnutí. Zkrátka seriál kterej má koule! =) ()

Charlinka

Podle různého hodnocení soudím, že spousta z vás hodnotí bez shlédnutí celého seriálu (neplatí to pouze u tohoto seriálu ale všeobecně). Avšak je těžké hodnotit něco, co jste neviděli celé. Jedna z mých zásad je vždy vše dokoukat a až pak rozhodnout. Už mnohokrát jsem se přesvědčila, že nudný začátek filmu je nudný jen proto, aby měl o to ráznější závěr. (Například u Million Dollar Baby kdy v první polovině si říkáte proč je to tak oceňované, když je to vlastně o ničem a až teprve v druhé polovině pochopíte) U tohoto seriálu jsem však od začátku věděla do čeho jdu. Věděla jsem, jakým stylem je seriál natočen a byla na to připravena. Proto jsem nadšena. Neříkám, že se zařadí mezi mé nejoblíbenější, avšak rozhodně mi nepřijde, že by byl nepovedený či snad dokonce špatně udělaný. Navíc je skvělé jak se vypořádali s nečekanou smrtí hlavního představitele. Andy byl pro svou roli perfektní ale Liam se ho nijak nesnaží zastínit pouze pokračovat v tak dobře rozjetém seriálu. Jsem zvědavá co nám přinese nová série. ()

chrustie

První série celkem slušná. Krev, sex a násilí. Druhá je totální ukecaná sračka typu" tak jde čas". Intriky a kecy. Tohle pěkně posrali a udělali ze seriálu "pro kluky" , odporný vývar zvráceného homouše. Ještě že se toho Andy nedožil. ()

red gnome

Něco takového jsem opravdu nečekal. Toto je seriál, který je vážně jen pro silné povahy, seriál, který se nebojí plýtvat krví, či potem, seriál, jež pro děti rozhodně není, ale vlastně i pro teenagery může být trochu moc - pro mě ale nebyl, mám silný žaludek. Dle mého skromného názoru jde o brilantní zpracování 1) tehdejšího gladiátorského života v ludu 2) normálního života v Římě tehdejší doby 3) intrik a politiky Říma. Nemůžu jinak než dát 5*, protože tento seriál si vás chytí a nepustí vás, dokud z vás nevychová pořádně silnou povahu, která už potom může vidět opravdu všechno (Hvězdná pěchota je od devátého dílu první série Spartaka pro mě pohádka). ()

Vimrak158

Starověký Řím-úžasné místo plné úžasných mýtů, legend a zajímavých historických událostí. Jednou z nich je příběh gladiátora Spartaca, který byl vycvičen v domě Batiatovo, aby následně uprchl a rozpoutal Římu válku. Ne, nebudu tu vyzrazovat průběh celého seriálu (ostatně to, že uprchl musí každý znát). Spíše se budu snažit popsat jak svěží, zábavný a neskutečně krvavý film je. Pokud si chcete představit jaký může Spartakus být, představte si film 300 Bitva u Thermopyl v kulisách starověkého Říma. Asi tak. Na seriálu je neskutečně patrné, jak se vše odehrává před zeleným pozadím, ale divákovi to vůbec nemusí vadit ba naopak. Tak krásné pohledy na starověký Řím jsem v životě v žádném filmu nezažil a perfektně zpracované gladiátorské zápasy jsou jen třešničkou na dortu skvělého a zábavného příběhu, kdy si v 1. sérii Spartakus prožíval své příhody v domě Batiatovo aby následně rozpoutal Římu svoji ,,vengeance“ . První série byla skvělá, měla spád, přiměřený počet dílů. Gods of the Arena byla zajímavým náhledem na události ,,před příchodem“ ale kvalit 1. série v žádném případě nedosahovala, i tak se ale jednalo o špičkovou podívanou. 2. série si naopak udělala úplně jiné základy než série 1. a divák si chvíli musel na nový styl podání zvykat. Každopádně vše je skvěle udělané od kulis, gladiátorských soubojů až po výborné herecké výkony. Palce nahoru a velmi se těším na sérii 3. a zároveň poslední. Tak ať to finále stojí za to.. ()

Dixieboy

Velice kvalitní seriál od tvůrců Xeny (Lucy Lawless to v jejím věku neskutečně sekne) a Hercula, který se velmi často nedrží historických faktů a je pojat opravdu trochu komiksově a "navoněně", ale je to výborná zábava! Je tam dostatek všeho... akce, krev, sex, celkem ucházející (i když někdy zbytečně zdlouhavý) scénář a hudba od Josepha LoDucy (který složil hudbu už pro Xenu a získal za ni Emmy Award)... Dokonce i ukázka mužského přirození se oceňuje... Takže, pro mě parádní zábava a to občasné nedržení se historických faktů...? Čert to vem, nikdo z nás v té době nežil, tak jak můžeme vědět :) jen jedna věc mě mrzí... R.I.P. Andy Whitfield... ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)