Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

mortak

Pokus o akční komiksový film pro dámskou jízdu plnou zhrzených dívek a žen, které alespoň prostřednictvím plátna mohou všechny ty proradné muže nakopat do koulí. Snad se to cílovce líbilo. Bitky sice evokují duo Spencer-Hill (hlavně ta závěrečná), a Rosie Perez je miscast roku, ale na jedno podívání, jako průhled do jiného vesmíru, to víceméně pobaví i obyčejného muže jako jsem já. ()

majo0007

Postava Harley Quinn je nudná a nezaujímavá (mne osobne liezla na nervy) a nedokáže utiahnuť svoj celý samostatný film. Toto nebude hit ani v kancelárii MeToo. ()

SeanLSD

Tak ako celá JEDNOTKA SAMOVRAHOV nebola dosť lotrovská, Harley Quinn ako jediná, čo z nej v showbiznise prežila, nie je dosť šialená. A nie je dokonca už ani sexy. A to je dobre, lebo vďaka tomu opäť vynikne, ako veľmi dobrá je Margot Robbie herečka. Ťahá ten film ako lokomotíva. BIRDS OF PREY je okrem jej excelovania krikľavý videoklip plný nesympatických (teda nepríťažlivých) hercov (teda herečiek), naratívnych efektov a perfektnej choreografie, ktorý pohromade drží prekvapivo naozajstný príbeh. A ten je prekvapivo nekomiksový - v zmysle toho, čo to dnes znamená vo filmovom priemysle. Teda je vlastne veľmi komiksový - v tom zmysle, že si komiksy môžu dovoliť viac a inak, než vkusu obecenstva podriadená kinematografia. Hrdinka sa totiž nesnaží zachraňovať svet, a vlastne ani nikomu pomáhať - jedine sebe samej - a k ostatnému ju dovedie iba zhoda okolností. K tej prispieva predovšetkým tá skutočnosť, že v celom tomto filmovom priestore nie je jednej jedinej mužskej postavy, ktorá by nebola zvrhlík alebo hajzel (prípadne metrosexuálne vyšinutý Ewan McGregor). Je samozrejme otázne, či je celkový koncept tak premyslený alebo tak nezvládnutý, ale ja som sa bavil kráľovsky (ako keby som bol dievča po rozchode). ___ V celkovom kontexte "ženského" filmu tu máme dokonalú Ilustráciu výstrah psychológov, že dievčatá dnes vo všetkých ohľadoch prekonávajú chlapcov. Prečo ? Pretože tí sa dívajú na takéto blbiny. ()

StanislachKo

Ach, jo, opäť tu musím byť za šovinistu, ale nepredpokladal som, že žena režisérka feministického nelogického upatlanca dokáže urobiť takto šťavnato krvavé R-ko. Určite pomohli minimálne očakávania, ale asi vďaka nim som bavil sa skoro nonstop. Mínusy: McGregor AKA Black Mask príliš tlačil na pílu afektom a s tým sa spojilo kopec zbytočných scén. A pre mňa nepochopiteľne v poslednom čase už druhý film, čo miesto megalomanského finále spraví suchý odvar z už videného. Škoda, kosti k záveru, keď ich už prevaríš praskajú podstatne menej (ba dum...). Ale Margot R.v podaní Harleen Quinzel je strašne úžasná! Tu výnimočne ani tak, že by si sa vyrelaxoval (tu skôr, že vobec), ale tie jej kukuče a strihy so stuntmankou fakt nesmierne bavili. RT:78%/78% ()

alisa.upir odpad!

Naprostá ztráta času, peněz, talentu... Jo, je to in dělat filmy with female lead actresses, ale když nejdůležitější při bojových scénách jsou záběry na podprsenky, a každá póza musí být hlavně sexy, a Harley Quinn je na začátku úplně protivná a plochá jak Alexis ze Schitt's Creeku, a maskérna na ní teda fakt odflákla práci, tak fakt se na to dívat nedá. To že obsazení má potenciál, ještě neznamená, že se z toho potenciálu něco využije. Hm. ()

Radiq

Opět zářný příklad ženské emancipace (a Eman Cipace je bratrem Karla Cipace) a toho, že Hollywood na nás chtěl vychrlit ryze pohlavně ženskou týmovku. A když už takhle pohlavně, tak hlavně nezapomenout  obsadit všechny lidské rasy (bílá, černá, latino, šikmooká).. plus hyenu, aby ten seznam byl kompletní. Největší WTF jsou ty momenty, kdy se holky perou v situacích, kde by se mělo střílet. Ale záporáci je v tom asi přišli podpořit a zbraně často nechali doma nebo si je nechali vykopnout z bezprostřední blízkosti. Margot Robbie si roli očividně užívala, i když její nadšení vyšlo naprázdno a děj byl smutně blbý. A protože nám jej vypráví bláznivá Harley Quinn, je to trochu na přeskáčku, aby to vypadalo komplikovaněji. Ewan McGregor coby Black Mask je dost slabý záporák - mnohem víc se předvede jeho poskok Victor Zsasz. Ale my cílíme hlavně na ženské postavy, takže prostoru mají trestumálo (trestuhodně málo). Rating 18+ je tady jen kvůli nějaké té sprosté mluvě a závěrečnému odpálení granátem, jinak je to jak pro děcka. Nebo možná pro ty ženy/dívky, které by se v tom měly najít. Pro mě ta podivuhodná proměna Harley Quinn byla zabití postavy a nevyužitý potenciál a spíš mě nebavil, než bavil. Zasloužilo by si to jednu hvězdu, ale kvůli několika ucházejícím momentům to přesouvám do průměru... ééé, rozmyslel jsem si to. ()

Sabrewulf odpad!

Normálně se k tomuto typu (odpadových) filmů vždycky pořádně rozepíšu, ale když vidím těch 55%, tak je to jako kopat do mrtvoly a to není moc zábavné, tak jenom opravdu ve stručnosti: 1) Woke trash. 2) Ženské obsazení úplně mimo, postavy jsou nezajímavé, postrádají charisma a co hůř - šíleně k sobě ta parta neladí, žádná chemie, nic. 3) Bitky strašně jalové, asi neměli na choreografa. 4) Záporák není žádnou hrozbou, je to v podstatě jen takový šovinistický debílek (toto téma trefně rozebral Critical Drinker na youtube). 5) Nejzbytečnější komiksová postava Harley Queen aka Margot Robbie je s tím svým otravným ksichtěním (čti přehráváním) a ZOUFALOU snahou být jakože hrozně cool a nad věcí na přesdržku (ostatně jako ve všech filmech, kde se vyskytuje). 6) Je to přesně ten typ uhlazeného, vyměklého eRka, na které jsem hrozně alergický. Přece když už vím, že jedu takovýto typ filmu na eRko rating, tak to trochu rozjedu, ne? 7) Hudební doprovod příšerný. ()

UhLee

(7/10). 2. Z nejočekávanějších filmů roku 2020. Feministická nálož šílenství, barev a konfet. Margotka se do role Harley neskutečně hodí a já ji prostě zbožňuju. Hlavně ten její zlomyslný smích. Jediné velké mínus jsem zde viděl v Black Cannary a jejím nadlidském zpěvu. To mi přišlo jako blbost. Zkazilo mi to takový pocit "reálnosti" snímku. Ale jinak je to skvělá, šílená jednohubka. ()

filmmovier

Možná by to bylo i na dvě hvězdy, ale nechce se mi. Tenhle film je strašná kravina a blbost, jakože opravdu. Vtipy a hlášky v něm sice fungují náramně dobře, ale to je asi tak všechno. Margot je pořád skvělá a rozkošná, v Suicide Squad ale bohužel byla lepší. Ostatní postavy jsou více či méně blbé, kromě Black Maska, který je naprosto pitomý. Nechápu, že se Ewan McGregor v tomhle filmu vůbec ocitl. Vyprávění je zmatené, šíleně přeskakuje tam a zpátky, nedává to absolutně smysl a ta girl power je bohužel absolutně a zcela nefunkční. Blbé postavy, blbě zahrané v totálně blbém příběhu. Birds of Prey jsou prostě funkční jen po stránce humoru, a to je takový ten deadpoolovský humor, který ale není tak dobrý. Vůbec nechápu, jak DC tohle mohlo pustit ven, protože je to nejhorší film, který kdy natočili. Přitom mohl být fakt neskutečně dobrý, možná i poměrně originální a po vizuální stránce nápaditý. Boháúžel, tohle režijní zklamání je propadákem asi zcela po právu. Tři hvězdy za Margot, vtip, nějaké ty odkazy a že to není tak blbé, jako Bloodshot. Birds of Prey si zasloužili mnohem, mnohem lepší film. ()

Triple H

Škoda, že na režisérskej stoličke nesedel niekto ako Matthew Vaughn. Ten by filmu dodal šťavu a švih, ktoré chýbajú a ktoré tento strelený komiks potreboval. McGregor sem nepasuje a osobne som mal pocit, že jeho postava (aspoň sčasti) bola pôvodne Joker a potom ako Leto vybuchol sa rýchlo prepisovalo. Sklamal ma aj vizuál. Ako jednohubka zvládnuteľné, ale tentokrát bez chuti. Suicide Squad bolo tiež obsahovo o ničom, ale aspoň to malo trochu šmrnc. ()

Remivsremi

Snaha o cool podívanou s našlapaným ženským týmem selhávající ve všech aspektech vyprávění a provázanosti postav. Urychlené, nedomyšlené, otravné. Občas se objeví docela fajn akční scéna, ale zbytek je vážně vaření z vody. 40% ()

Akira777

DC Harley Quinn rádo hrozně využívá ať v komiksech, tak ve filmech tak v seriálu, který je celkem vtipný. Avšak já musím říct, že i přesto že mám rád v celku šílené postavy, Harley nepatří mezi mé nejoblíbenější ani v DC (nikdy jím asi neodpustím, že se na komiks o Ivy vykašlali) natož abych kvůli ní lezl jen tak do kina, tak jsem zase jel s kamarádem. Napíšu to takhle, film jsem si užil, ale něco mi k tomu chybělo. Akce mi přišla celkem dobrá, musím říct že akční scény u DC jsou opravdu povedený, co bylo povedený je postava Huntress, Bruce-hyena, i Black Canary celkem šla. Avšak můj velký problém není postava Harley Quinn, ale Cassandra Cain, pro představu v komiksech je to někdo kdo neumí pořádně anglicky mluvit, jde o osobu co dokáže porazit Batmana, díky svému výcviku, jenže ta osoba co je ve filmu není prostě Cass, ale je to jen nějaká zlodějka, tohle těžko filmu odpouštím. Další problém je nevyužití Black Maska, toho magora mám v celku rád, jenže ve filmu i když sem tam něco předvedl, no nebyl to úplný Black Mask. No a příběh, něco jako typický komiksový film, užít se to dá, jenže asi tak na jedno podívání. ()

Johnny.ARN

Nie je to zlé a nie je to tímovka. Skoro celu stopáž to je hlavne o Margotke, ktorá si toto vyslovene užíva. Potom sa tam priplichtia aj iné ženy, aby nakoniec museli spojiť svoje sily a porazili zlého uja Ewana. A vtedy to tímovka trošku zafunguje a vy si to zoskúpenie viete predstaviť aj v ďalšom filme, hlavne s Margotkou a lepším príbehom. Nebolo to našťastie tak katastrofálne prepálené CGI ako DC vie, skôr veľa farieb a svetla, nezvyk. Súboje boli fajn, hlavne vodný v celách a záverečný. Aj to rozprávanie príbehu bolo také, aké bolo aktuálne rozpoloženie Harley. Treba si na to len zvyknúť. Rozhodne som neodchádzal znechutený, len je to dosť priemerné a tesne nad tou hranicou to drží len casting. Je to zábavné, farebné, s dobrým soundtrackom. Ja som spokojný, 3 z 5 ( Cinema City Polus ) ()

Mr.Husts

Příběhově docela fajn road movie, která se netáhne a slušně odsejpá. Postavy mi nelezly na nervy tak jak bych očekával od tak feministicky laděného filmu a po trailerech a plakátech- větší držky už do týmu k Harley sehnat nemohli? :D Z čeho jsem byl ale překvapen nejvíc je kulervoucí naprosto brutálně natočená akce plná zpomalovaček, promakané choreografie soubojů (Bravo kaskadéři z Johna Wicka) plné zapamatovatelných vizuálně cool momentů (fight v napůl zaplaveném vězení LIBOVKA). V rámci komiksovek to řadím na TOP místa filmů z nejlíp natočených akčních scén co jsem viděl a to si hvězdu navíc zaslouží. Styl vyprávení "po Quinnovsku" mi přišel svěží a zábavnej a ve výsledku to drželo pohormadě líp než volný předchůzce Suicide squad. Mít dost nízké očekávání se v tomhle případě rozhodně vyplatilo. ()

Lachtaan

Několik prvních zářezů Warner Bros do vesmíru komiksů od DC jsem opětkoval a nehodlám se starými rozhodnutími již hýbat, třebaže se svým tehdejším já příliš nesouhlasím a bojím se každého nového přírůstku do tohoto prokletého univerza. Jedna z jeho nejlepších postav ale právě dostala film, kterému bezprostředně vévodí a její představitelka dokonce i finančně přispěla, aby se mohla opravdu vydovádět a kupodivu jsem jí sednul na lep. Birds of Prey jsem se bál už jen z důvodu obav ze vzniku feministické frašky, místo toho jsem se dočkal vtipné akční komedie s hromadou funkčních rvaček a výborného výběru hudebního doprovodu. ()

Qitek

Příšerně otravná a nesnesitelně nesympatická věc za dlouhá léta. Tak okatě wannabe cool and "girl power" movie, až to bolí po všech čertech. Margot Robbie mám rád, ale tady přehrává doslova jako o život. Příšernej film. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020