Grace v jednom kole (TV seriál)

Grace Under Fire

Komedie

USA, 1993, 112x30 min

Tvůrci:

Chuck Lorre

Brett Butler, Dave Thomas, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Julie White, Jon Paul Steuer, Walter Olkewicz, Tom Poston, Alan Autry, Peggy Rea, Geoff Pierson, Nancy Lenehan, Gary Graham, Tom Everett Scott, William Fichtner, Paul Dooley, Charles Hallahan, Lauren Tom, Will Ferrell, Mari Weiss, Patrika Darbo, Patrick Warburton, Sean Whalen, Marianne Muellerleile, Mark Harelik, Kathryn Joosten, Wallace Langham, Penny Johnson Jerald, Sam Horrigan, Stephen Lee, Karl T. Wright, Alicia Leigh Willis, Robert Klein, Taylor Negron, Barry Bostwick, Alice Drummond, Leelee Sobieski, Louis Mandylor, Kenny Johnson, Kim Gillingham, Mike Hagerty, Garrett M. Brown, Blake Clark, Warren Frost, Tim Maculan, Lorna Scott, Cristine Rose, Ed Marinaro, Kathleen M. Darcy, Dennis Dun, Jennifer Blanc-Biehn, Jean Stapleton, Marcus T. Paulk, Don McManus, Danielle Keaton, Penny Fuller, Jodi Thelen, Lyle Kanouse, Noah Segan, Hunter Bodine, Steve Susskind, Larry Thomas, John Aylward, Charles Rocket, Debra Mooney, Nick Bakay, Casey Sander, Richard Herd, Bill Erwin, Jerry Van Dyke, Tammy Lauren, David Brisbin, John Apicella, Craig Richard Nelson, Kari Coleman, Rondi Reed, Jordan Warkol, Rebecca McFarland, Peter Crombie, Vic Polizos, Roy Brocksmith, Kathy Kinney, Sam Whipple, Kyle T. Heffner, Dave Florek, Andy Berman, Mik Scriba, Francis Guinan, Micole Mercurio, Bradford English, Joseph Latimore, Dorothy Patterson, Dan Leegant, Eve Brent, Stephanie Erb, Wesley Mann, Ken Thorley, Rickey D'Shon Collins, Susan French, Todd Susman, Marcello Thedford, Alison Martin, Helena Carroll, Ralph Manza, Valri Bromfield, Susan Blommaert, Joyce Brothers, Vernée Watson-Johnson, Fred Applegate, Clifton Davis, Richard Roat, Charlie Dell, Patricia Bethune, Diana Bellamy, Suzy Cote, Becky Thyre, Everett Greenbaum, Spencer Rochfort, Vicki Lewis, Richard McKenzie, Drew Pillsbury, Peg Shirley, Beverly Archer, David Dunard, Steve Vinovich, Mitzi Hoag, Kevin Crowley, Christine Dunford, Jean Speegle Howard, Edward Edwards, J. Madison Wright, Danny Zuker, Brandis Kemp, Deborah Strang

Scénografie:

Garvin Eddy

Kostýmy:

Emily Draper
  • Oskar

Jeden z horších amerických sitcomů. Hlavní herečka má něco do sebe, navíc pokládám za velmi originální nápad, že ji nadabovala Zuzana Bydžovská, nicméně podruhé už bych s tím neztrácel čas.(28.7.2003)

• Terva

Viděl jsem asi tak deset dílů na přeskáčku, ale nic moc.(26.3.2012)

Nova to nasadila kolem čtvrté hodiny odpoledne a to seriálu zlomilo vaz v USa běžel 5 let na Nově 5 týdnů.... (blbej čas na přežití) ale mě to bavilo. Sarkastické lakonické vtipné. Si pamatuji dvě repliky..."Vy jste abstinent? Ano. Proč ? Pamamtujete si loňské léto ? Ano! Já ne... Tu druhou jen když bude zájem :-))) Grace mluvila Bydžovská...(5.5.2011)

• danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (3) - 52. ročník (za rok) 1994 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Brett Butler, 54. ročník 1996 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Brett Butler(5.3.2009)