Druhý Halloween se kultovní jedničce může směle rovnat, v pár momentech jí snad dokonce i překonává. Dějově je to samozřejmě opět velmi jednoduché, ale ona lineárnost je rozhodně ku prospěchu věci, aspoň diváka nic neruší při přehlídce Michaelových vražd (a že jich není málo) a jejich různorodém vykonávání (vede vířivka). Nechybí ani mrazivé momenty (pro mě asi nejsilnější chvíle, kdy stál Myers u postýlek novorozeňat, kde to měl jak švédský stůl- odolal pokušení? :-). Jamie Lee Curtis fešnější víc než kdy dřív i potom, nechybí skvělý ústřední motiv, ani funění skrz masku. Perfektní Halloween.(17.8.2013)

Dvojka začala tam,kde jednotka skončila.Tu už tých vrážd bolo viacej,ale tu už bolo aj viacej náhod,ktoré trochu znížili úroveň tohto filmu.Má to skoro všetko ako jednota.Herci,dusná atmosféra,aj hudba sú super.Ale už to nemá tu auru originálu.Aj spracovanie je slabšie,lebo tu je toho už veľmi veľa.Film sa ani tak nesústreďuje na Michaela a jeho jedinú preživšiú obeť ale aj na nepodstatne veci.Ale veľmi dobrý ťah.Pribeh presunutý do nemocnice,temné chodby,tmavé zákutia,injekcie v oku,strašidelnost ako vyšitá.Ale už som tu spozoroval aj viacej nezmyselnosti ktore ma tu otravovali.Táto čast je horšia ako jednotka ale aj tak si udržuje dobrú úroveň.(12.9.2014)

Můj nejoblíbenější díl. Navazuje bezprostředně na skvělou jedničku, ale kromě precizně vystavěné atmosféry tentokrát přináší i víc zabíjení navíc všechno se odehrává ve specifickém a velmi depresivním prostředí potemnělé nemocnice. Zakončení filmu je pak přímo geniální. skoro si troufám tvrdit, že už další Haloween prostě neměl být i když pár dobrých dílů vzniklo. Tady to rozsekli hustě. Maximální spokojenost.95%(21.9.2014)

• Bachy

Dobře. Tentokrát už funguje jen Michael a ústřední motiv. Všechny tyhle staré kultovní horory přišli s úžasnou znělkou a skvělým nápadem o velmi charismatickém vrahovi a pak to všechno zabalili do debilního příběhu a dali k dispozici. První Halloween mě příjemně potěšil, že by tomu mohlo býti i jinak. Druhý přišel a řekl:"Haha."(9.5.2010)

Tento film mohol byť najtemnejší diel série (prenechal to H20). Nápad sledovať osudy postáv hneď po konci jednotky je geniálny - mohla tam byť opäť krásna temná atmosféra a pomalé tempo. No Rosenthal na to rezignoval. Film sa mohol utápať v riekach Laurienej depresie, mesta pod vplyvom udalostí a v paranoji zúfalého Loomisa. Áno to všetko tam je, lenže je to kazené sexom, vraždami, ktoré sa konajú každých 5 minút, bez ohľadu, či Michael pozná obeť. Taktiež hudba je dosť čudná. Halloween theme je akosi upravená a podobne aj ostatné témy z jednotky. Rovnako aj Michaelova maska je negatívne pozmenená (tie kruhy pod očami, alebo čo to bolo). Ale pár krát som sa pekne vydesil a Jamie Lee Curtis je skvelá (a aj ten psychadelický sen, čo mala Laurie), tak nemôžem ísť pod 60%. No a ten známy zvrat, ktorý tak ovplyvnil celú sériu? Nedáva to hlavu ani pätu. PS: Vďaka farebnému hodnoteniu, tu na CSFD, vzniká chybný dojem, že Halloween 2 je oveľa lepší film ako Halloween H20. Avšak opak je pravdou. Všetko čo malo byť už v dvojke, je až v H20. PS: môj rebríček ságy: H1, H20, H4, H6, H3, H2, H8, H5(22.10.2005)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 9 lidí. (fiLLthe3DD)

• - John Carpenter odmítl režii filmu, ale podílel se na scénáři. Navíc natočil a přidal do filmu několik krvavějších scén. (HellFire)

• - Natáčelo se v nemocnici Morningside Hospital v Los Angeles, která již byla uzavřena a připravena k demolici. (HellFire)