Dosť dobré pokračovanie prveho dielu. Mychael Myers má zas chuť niekoho sejmut a aký je deň?.....No predsa halloween. Ale jednička bola lepšia. Ale ten Mychael je riadny bujak. 6 ran z revolveru a on sebe normalne ujde. Aj ja by som tak chcel. Tá jeho nesmrtelnost mi tu trošička vadí totiž mohli to natočiť trocha reálnejšie. Ale keďže to má byť aj tak vymyslený a hlavne "horor" tak nech je po vašom.(31.8.2008)

• Lucasion

Hrůzná noc ještě neskončila a Myerse pokračuje ve svém vraždění. Tam kde jsme skončili v prvním Halloweenu, tak ve dvojce pokračujeme. A přitom se s námi vrací celé herecké obsazení. Jak jsem plný nadšený skočil do téhle série, tak už v druhém díle moje nadšení opadlo. Tenhle film má tři drobní vady. Zaprvé - málo ikonické hudby. Zadruhé - příběh dvojky nedokáže vůbec vtáhnout. A zatřetí - trošku už to s nesmrtelností Michaela přehnali. Ve dvojce se přesuneme z backyardů a uliček Haddonfieldu do nitra nemocnice. Opět bude mladá Laurie usilovat o život. Myerse je tady už velmi vynalézavý a nestačí mu pouze nůž, ale použije i horkou vanu či jehlu do oka. Na mě prostě v tomhle pokračování vůbec nešla atmosféra toho původního dílu. Navíc mě drásá, že Myerse zvládne nejen šest kulek, co schytal v prvním díle, ale tady dostane další zásobníkovou nálož a stále si to projde dveřmi jakoby nic. Škoda. (45 %)(24.11.2018)

V jedenaosmdesátém měl Carpenter plné ruce práce s Útěkem z New Yorku, takže štafetu rozjeté série společně se svým scénářem předal Ricku Rosenthalovi. Ten si sice jako debutant občas musí pomoci inspirací u svého učitele (hra světel a stínů, použití hudby, 1st person view), ale co do napínavosti se s ním může směle měřit. Co na tom, že se zde vtírají nepříjemné myšlenky ohledně příliš prázdné nemocnice či Michaelově výdrži. Koho při postávání u novorozenců či horké koupeli nemrazí, ten je těžkým sucharem. 4 a ½.(29.7.2007)

• Frajer42

Samozřejmě, že stáří filmu se projevuje na každém kroku, ale dívat se na to dá. Na každý pád je tohle pokračování o pořádný kus lepší než jednička. Míša Myers se nám zdravě rozjel, a dokonce začíná experimentovat s novými způsoby usmrcování, což je hrozně fajn. Pohodové prostředí nemocnice tomu dodává potřebný šmrnc. Dnes už se tomu všemu člověk pouze zasměje, ale jisté kvality upřít filmu nelze.(28.8.2014)

Halloween 2 nám stějně jako jeho starší bratříček servíruje hromadu klišé (včetně mé oblíbené BBBdS - Blbé Blondýny Běžící do Schodů), ovšem zde to už tolik nefuguje. Nevím, možná, že takovéhle dnes již fádní věci fungují skutečně jen napoprvé v podání originálu. Možná, že jsem rozmlsaný. I tak ovšem označení "legendární" tomuto pokračování odpárat nelze a spolu s prvním dílem tvoří pevný základní kámen žánru slasher. Už jen proto si zaslouží úctu.(29.8.2011)

• - Natáčelo se v nemocnici Morningside Hospital v Los Angeles, která již byla uzavřena a připravena k demolici. (HellFire)

• - Při úvodní scéně, která se opakuje ze závěru filmu Halloween (1981), když vyběhne ven Dr. Sam Loomis (Malcolm McDowell) ujstit se, že Michael (Tyler Mane) je pryč, je vidět, že obrys těla je vytlačen v hustém trávníku. Přičemž na konci prvního dílu je místo dopadu Michaela Myerse pokryté především hlínou. (sQelle)

• - Jediný film série, který produkovalo studio Universal. Když pokračování nedopadlo podle představ, Universal prodal práva Trancas International. Roku 1996 byla práva prodána Dimension. (HellFire)