Halloween 2 nám stějně jako jeho starší bratříček servíruje hromadu klišé (včetně mé oblíbené BBBdS - Blbé Blondýny Běžící do Schodů), ovšem zde to už tolik nefuguje. Nevím, možná, že takovéhle dnes již fádní věci fungují skutečně jen napoprvé v podání originálu. Možná, že jsem rozmlsaný. I tak ovšem označení "legendární" tomuto pokračování odpárat nelze a spolu s prvním dílem tvoří pevný základní kámen žánru slasher. Už jen proto si zaslouží úctu.(29.8.2011)

vhupli sme do osemdesiatych a teda: klavír v hlavnom hudobnom motíve sa zmenil na synťák, pribudol celkový počet vrážd a zmenila sa aj ich kvalita - už sú to vraždy rôznorodé, sem-tam sa objaví aj nejaký ten maskérsky efekt a pokocháme sa aj fajnovými cickami... stále si to však uchovalo atmosféru prvého dielu a tu treba produkcii ia réžii pochváliť výsledok a síce, že po troch rokoch dokázali znova vierohodne oživiť tú istú noc - 31.10.1978: pozeral som jednotku a dvojku po sebe a je to teda naozaj na nerozoznanie. najlepšia je zrejme tá desivá atmosféra prázdnej nočnej nemocnice a samotná figúra mikea myersa, nezničiteľného, nepriestrelného, azbestového - až pri tomto dieli som si uvedomil, ako veľmi je celý jason vorhees lacná, béčková kópia svojho staršieho brata s haddonfieldu.(29.9.2013)

Dvojce chybí reálnější prostředí, zatímco v jedničce nadpřirozený Michael Myers rozehrál svou vražednou hru v naprosto přirozeném prostředí malého města, dvojka se smrskla na jednu nemocnici, která je nepřirozeně prázdná,co se pacientů i personálu týče, ale novorozenců je tam dost, asi proto, aby byl Michael strašidelnější...no nic(27.7.2009)

Super pokračovanie, má to švih, dozvedáme sa niečo viac o zabijákovi, prečo vlastne Michael chce zabiť Laurie. Naviac netušil som, že Cameron sa pri Terminátorovi (1984) celkom slušne inšpiroval Halloweenom 2 v scénke kde Michael Myers vychádza horiaci z plameňov, záber na Laurie, Michael padá na kolená, záber na horiacu roztápajúcu sa masku...(9.12.2006)

Nemůžu říct, že by Halloween 2 byl špatnej film. Jenom myslím že na to, jak dobrá byla jednička, mohl Rick Rosenthal navázat mnohem líp a využít skvělou atmosféru, zpracování a úspěšnost prvního dílu. Tenhle film byl slabší a konec, pardon, ale ten byl naprosto zcestnej. Ještě jsem taky nezachápal rádoby moderní přepracování Carpenterovy hudby. Ale za to herci a střihači nemůžou a vzhledem k tomu že produkci tvořil John Carpenter a Debra Hill, tak tenhle film asi je dobrej.(5.11.2006)

• - Micheal Meyers nosí stejnou masku, která byla použita i při natáčení prvního Halloweenu. (Chatterer)

• - Jamie Lee Curtis po prvním díle změnila účes, proto v tomto díle odehrála vše s parukou. (Chatterer)

• - Pamela Susan Shoop (Karen) během natáčení scény ve vířivce dostala ušní infekci. Později říkala, že voda ve vířivce nebyla moc čistá. (Chatterer)