poster

Dobyvatelé ztracené archy

 • Česko

  Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

 • USA

  Raiders of the Lost Ark

 • USA

  Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark

 • USA

  Indiana Jones

  (pracovní název)
 • USA

  The Adventures of Indiana Smith

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Dobyvatelia stratenej archy

 • Slovensko

  Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  *****

  Kdo tuhle geniální jízdu napříč dějinami dobrodružných a stylistických vzorců nebere za absolutní kult, je zralej na psychiatra. Spielberg s Lucasem stvořili novou formu zábavy, která s trochou štěstí nezestárne ani za 1000 let. Příklad stoprocentně fungující aplikace přežitých žánrů a odkazů na dominantní a zábavný filmařský rukopis. Hravé a strhující propojení bájných mýtů s reálnými tematickými podklady. Dokonalá hudba a kamera. Prďácký Harrison Ford a dost možná nejikoničtější postava filmové historie. A tak dále, a tak dále…(5.5.2018)

 • Dever
  ****

  Soundtrack John Williams: 1. In The Jungle ,2. The Idol Temple ,3. Escape From The Temple ,4. Flight From Peru ,5. Washington Men / Indy's Home [#] ,6. A Thought For Marion / To Nepal ,7. The Medallion ,8. Flight to Cairo ,9. The Basket Game ,10. Bad Dates [#] ,11. The Map Room: Dawn ,12. Reunion In The Tent / Searching For ,13. The Well Of The Souls ,14. Indy Rides The Statue [#] ,15. The Fist Fight / The Flying Wing ,16. Desert Chase ,17. Marion's Theme / The Crate ,18. The German Sub ,19. Ride To The Nazi Hideout ,20. Indy Follows The Ark ,21. The Miracle Of The Ark ,22. Washington Ending & Raiders March ,(23.5.2011)

 • Marigold
  *****

  Můj první velký dobrodružný film a nebýt Poslední křížové výpravy, zůstal by také tím největším. Spielberg má vzacný talent skloubit napínavý příběh, mysticky mrazivou atmosféru, skvěle vykreslené postavy a vypravěčský odpich ve výbušný celek, který je – vtipný, strašidelný, napínavý a emotivní. Doktor Jones, muž dvou tváří, versus Hitlerova říše zla v prostředí tajemných a prastarých sil. Kultovní od první do poslední vteřiny, báječně natočené, sehrané, nazvučené, natrikované... Je to tak trochu pohádka, tak trochu horror a každým coulem dobrodružná jízda, která z dospělých mužů dělá malé kluky a z malých kluků velké hrdiny... A co na to dámy?(18.4.2004)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Výtečně vtipné dobrodružství doprovázené svištivým práskáním biče, ve kterém Spielberg vytvořil prototyp nového neokoukaného hrdiny - intelektuálně zdatného, s bitkou srozuměného a s perfektně padnoucí hláškou připravenou k okamžitému vypuštění v kteroukoli denní či noční hodinu, na jakémkoli místě na světě.(22.7.2011)

 • Lima
  *****

  Měl jsem to štěstí, že jsem tenhle film poprvé viděl jako malý špunt při české premiéře v naprosto narvaným kině (sedělo se i na schodech), za hlubokýho totáče, kdy všichni byli paf z toho, že vidí i něco jinýho, než film ze sovětské provenience (a to i přes mnoholeté zpoždění). Ta divácká pospolitost a ten neskutečný výbuch smíchu celého kina při Indyho souboji s mečovým ekvilibristou, to je něco, na co do smrti nezapomenu. Nádherná zábava.(13.4.2003)

 • - Indický klobúk a sako z filmu navrhla Deborah Nadoolman Landis, ktorá tiež navrhla ikonickú červenú a čiernu bundu Michaela Jacksona z jeho kultového hudobného videa Thriller (1983). (WalterIK7)

 • - V scéne, kde mal Satipo (Alfred Molina) na chrbte samčekov tarantuly, nastal problém, pretože sa nechceli pohnúť. Problém vyriešili tak, že mu dali na hrudník samičku a hneď sa dali do pohybu. (Jayem)

 • - Na letadle, které na začátku odlétá s Indym (Harrison Ford) z Peru, je značka OB-CPO, což je zkratka Obi-Wan Kenobi a C-3PO z filmové série Hvězdné války. (movieband)