Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Hapretor

Na fantasy přeplácané, na horor málo atmosférické, na komedii málo vtipné a na dobrodružný film nudné. Ústřední dvojice mi byla krajně protivná. Ani jsem to nedokoukal. ()

Gumby

Tohle teda Gilliamovi fest ujelo. Objektivně (když odhlídnu od svýho obecnýho nadšení pro režiséra) a s odstupem času to fakt neni ani za ty čtyři hvězdy. Po druhé už jsem neměl sílu to dokoukat. ()

Olík

Dobrý nápad udělat hlavními hrdiny výpravného blockbusteru, legendární německé sběratele klasických pohádek a mytologických příběhů, bratry Grimmy. Dobrým nápadem je i okrajové zapojení, kromě nosného story, dalších rozprávek a postaviček z jejich knih. Další dobrý nápad je Gilliamovské pojetí jejich dobrodružství (i když Terry není tak cítit jako obvykle). Dobrých nápadů bychom ve snímku našli přehršel…..dobrých, ale ne výborných a dobrý, alespoň co se týče školy, vždycky znamenalo za tři. ()

Heroine

Jak je pro Terry Gilliama dost typické, co se týká celovečerních filmů, obvykle se pohybují na hranici originálního, působivého díla, a trapné a kýčovité frašky. Tady to není výjimka, a i když je tu pár působivých scén, nelíbí se mi jak obsazení, tak většina scén. Nechutné a kýčovité. ()

BeranSon

Na mě to kouká jako příjemně laděná, sympatická nepohádka. Já jsem se ve stylu této rozprávky teda našel a stal se z ní jeden z mých oblíbenějších filmů, to nemůžu tvrdit o všem. Kletba Bratří Grummů je z velké části český film, což se na něm i dost podepsalo. Jsem vyvalený z faktu, že na to Damon s Ledgerem kývly. Stravitelný snímek. 7/10 Vlkodlak Hanák má to ale hezoučkou sekerenku. ()

valheru

fantazii terryho gilliama se hranice nekladou. ze začátku filmu mi to ale nijak nepřišlo. roztahaný, nijak zvlášť zábavný. ovšem, nejdřív si na chuť filmu musíte zvyknout. ale tak to bylo u gilliama vždycky. brazil (občas mi kletba bří grimmů připomínala i tenhle film), 12 opic mě napoprvé taky nějak nenadchlo, ale podruhé už jsem ho chtěl vidět potřetí. pokud bych měl ale říci, jak je na tom gilliam režisérsky u bří grimmů, neni to nějak oslnivé dílo. možná režisérovo průměrné, ovšem na současnou filmovou situaci nadprůměr. herecké role nic moc, spíš taková pohádková typizace hrdinů, ani bratři grimmové mě nijak nenadchli. ironický smysl pro humor je ale v celku vidět, ne že by se člověk smál od začátku až ke konci, možná že se někdo nezasměje vůbec, ale pokud přistoupíte na terryho hru, po tváři se vám bude rozlévat ironický úsměv. a řekl bych, že tenhle film za shlédnutí vážně stojí. ()

Filmárik

Teda od zhliadnutia filmu až do teraz skutočne neviem čo si mám o tomto myslieť. Spracovanie je absolútne bezchybné či triky alebo nádherné kulisy ( les by si sám o sebe zaslúžil oscara ). No z toho príbehu mám zvláštny pocit. Nieže by bol nepochopitelný, len sa mi to zdalo príliš chaotické a akási moc nabité akciou. Skutočne zvláštny film. ()

dokktor

bratři grimmové se obracejí v hrobě. je jasné, že gilliama musela uhranout ta zlá královna taky, jinak si nedokážu vysvětlit, že by se dokázal podepsat pod něco tak žalostného ()

farfalino

Hovno zabalené do třpitícího se balícího papíru. Zase vedle Terry. Nechápu proč proboha místo toho , aby jsi natočil nádhernej příběh pro děti i dospělé si natočil takovou sr.čku. Peníze na to byli, herci také. Nemoh jsem se na to ani dodívat a byl jsem nucen to v polovině filmu vypnout. Hrozně jsem se na to těši jako malé dítě. Jenže dítě tohle nemůže ani pochopit. Je to moc smíchané .Jestli toto měla být pocta Bratrům G. tak s Pánem Bohem. Pokus udělat z příběhu vtipnou pohadko-komedii mi přišlo trapné. Promrhat takové peníze a talent herců na to se tak brzo nezapomene. Já teda určitě né.P.S. Jěště jedno děvče do tuctu a pak se mě bojte. :) ()

Hovado

Zajímavě pojatý příběh německých rodáků na který bych rozhodně nešel s dětmi starších 12 let,protože uříznuté hlavy mě opravdu dostali a utvrdili v tom,že tenhle film není rozhodně pro děti.Zase byla skvěle navozená temná atmosféra,která vám opravdu strach nažene.Ani čeští herci se neztratili jako je pan Táborský nebo Tomáš Hanák a taky docela velkou roli si vystřihnul Jan Unger alias Ondra z Pošty pro tebe.Co jsem očekával bylo více filmové metráže s Monicou Bellucci,která filmem proletěla jako upír,který má centimetr před obličejem kříž ze stříbra a ještě obloženej česnekem.Taková to byla rychlost.Na druhou stranu se mi velice líbil Peter Stormare,který filmové řemeslo ovládá s přehledem.V celku mi film přišel jako jeden velký průměr,jedna velká pohádka o které stejně víte jak dopadne. ()

hribisko

Ten, kdo šel na Bráchy jenom kvůli tomu, že je to "another Gilliam...finally" nebo nedej bože "another Sleepy Hollow...finally" si snad mohl připadat lehce rozladěný a nenaplněný (a dobře mu tak), ale jinak je to celkem milý pohádkový příběh, navíc kouzelně vyprávěný. Setsakramentsky silná trojka. (Nebo taky kurevsky slabá čtyřka, jak vám to víc sedne.) ()

Cruchot

Poněkud bezkrevný žánrový mišmaš, který moc nezachránilo ani zajímavé herecké obsazení ani několik velmi zdařilých a působivých scén, ani hodně zajímavá hudba Daria Marianelliho. Potenciál tu byl velký, ale výsledek je víc než rozpačitý. ()

Tryman

Tenhle snímek mohl dopadnout úplně jinak, kdyby se jeho tvůrci dohodli na jednom žánru. Osobně bych asi upustil od některých občas až trapných vtipů a z filmu bych udělal Fantasy. Mohl by to být i dobrý horor, ale k tomu by byly nutné lepší vizuální efekty a několik úprav scénaře. ()

Johny M.

Ze začátku to vypadalo na opravdu trapnou podívanou, kde byli bouhužel nejtrapnější Damon s Ledgerem. Asi v půlce se to zlepšilo, ale i tak jde nakonec jen o průměrnou pohádku... resp. splácaninu několika pohádek. 2,5* PS: co je to za spravedlnost, že T. Hanák si může objímat Monicu Bellucci a M. Táborský jen Matta Damona? :) ()

Porp

Film, ktorý som dopozeral iba preto, že som čakal kedy sa tam začne niečo diať alebo lepšie povedané: kedy to celé začne mať logiku. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)