Spolužáci ze střední jsou už rok mrtví. Julie Jamesová (Jennifer Love Hewittová), která jako zázrakem přežila vražedné běsnění rybáře, je pronásledována přízraky a paranoidním strachem. Dokonce se rozešla se svým přítelem Rayem. Aby přišla na jiné myšlenky a dala si dohromady oprávněně rozházenou psychiku, přijímá nabídku své spolužačky z vysoké školy Karly, aby společně s přáteli strávili víkend na Bahamách. Nikdo z nich neví, že v tropickém ráji právě začíná sezóna hurikánů. Nikdo z nich netuší, že ani tady nebude mít Julie chvilku klidu. Venku se začíná zvedat vítr, je nejvyšší čas na první efektně brutální vraždu. Tajemství loňského léta není zapomenuto a Julie dostává brzy druhou šanci zemřít... (oficiální text distributora)

numi

Hororová rutina. No, hororová... Slasherová rutina. Úvodní snímek měl zajímavou atmosféru, protože se v něm střídaly rozmanité lokace (doky, šatna, sprchy, cesta, molo, ulice, pokoje, karneval, volba miss), ale Rok poté nabídne jen průměrně zajímavý úvod, který navíc v momentě, kdy padne otázka v rádiu, a hlavně odpoveď na ni, rozřeší celý zbytek děje. Teda, alespoň těm chytřejším (rozumějte všem neameričanům). A to je vše. Pak je to jen tmavý hotel a opět potemělé molo, jiná skupinka teenagerů a stejná Jennifer Love Hewitt - ve druhém dílu dostala více prostoru (lépe řečeno z plátna nesleze) a dokazuje, že alespoň filmy pro teenagery dokáže utáhnout klidně sama. Přesto film nepostrádá něco, co by se dalo nazvat atmosférou, ale patří jen do šedého průměru ostatních "rádobyhororů". [spren 2006] ()

blackrain

Vyhraná dovolená ještě nemusí být dar z nebes, může to být dobře vymyšlená past. Film obsahuje pár chyb a několik nelegičností, možná, že si jich na první pohled ani nevšimnete. Nicméně, druhé Tajemství koukatelné je. ()

kaylin

„Tajemství loňského léta 2: Rok poté“ je pokračováním, které nijak nepřispělo k budování čehokoli, akorát diváci budou mít pocit, že si zašli na jeden film dvakrát. A je to i tím, že ty postavy jsou stejné. Tím si navíc tvůrci v podstatě anulovali možnost, aby byl divák napjatý z toho, kdo je vlastně vrah, protože ona je ta pointa celkem očekávaná. Nikdo jiný do toho ani zapletený být nemůže. ()

Gorehound

Nemôžem si pomôcť, ale toto je ďalší z filmov mojej mladosti, a stále sa mi aj po rokoch bombasticky pozerá. Krásna Jennifer Love Hewitt, nádherné lokácie ostrova, veľmi atmosferická búrka a rybár s hákom na ruke je parádna slasher postava. Maximum, toto si vždy rád pozriem, a nie len kvôli nostalgii. ()

Thomassi

Pokračování hororu o zabijákovi s hákem. Tentokrát Julie a její kamarádi vyhrají víkend na Bahamách, který se ale změní v boj o přežití. Ben Willis stále žije. Jednička byla rozhodně lepší a měla v sobě mnohem víc originality. Druhý díl pak jenom ždíme s úspěchu prvního. Nicméně pro mě stále koukatelné. Rozhodně je spousta horších pokračování. Z herců zůstali jen Love Hewitt a Prinze Jr. (kdo jiný taky že, když ostatní jsou mrtví), ostatní nejsou tak výrazní. Kdo ale stojí za zmínku, je Jack Black v roli zhulence s drdama. Je tady spousta blbostí a nesmyslných záběrů, já se ale bavil a protože mám rád horory, dám 3*. ()

L_O_U_S

První díl jsem neviděl a tohle je klasická vyvražďovačka, na kterou se občas kouknu, když nedávají nic jiného nebo když mám chuť. (237.) ()

Brennos

Předvídatelné lekačky, hodně mlhy a deště, křečovitě konstruovaný děj, scénář bez nápadu... jediné, na co se dalo koukat, byla Jennifer Love Hewitt. Ale jako pozadí k jiné činnosti - proč ne. ()

lioncel

krásná, štíhlá, vyvinutá Jennifer Love Hewitt v sexy nátělníku, případně v opalovačkách, nebo jen tak v košilce .. to máme automaticky ***** .. jenže tady je mezi tím spousta zbytečností, které hvězdičky ubírají .. např., když vás chce někdo vysvobodit ze solárka, kde se vás někdo moc zlý snaží usmažit – co kdyby ho nejdříve vypnul a teprve pak vás tahal ven .. apod. .. já normálně tyhle blbosti nesleduji, nebo je odpouštím, ale nesmí to zas tak řvát a mlátit do očí jako tady, ale jinak .. jak už jsem naznačil .. opravdu, na tu kočičku je krásný pohled … ()

balba

Rok poté byl natočen jen proto , že první díl měl velký úspěch.Výsledek filmu zůstal stejně podprůměrný. ()

Martin741

Podstatne slabsie pokracovanie nez I Know WWhat You Did Last Summer 1. Strasidelna atmosfera este stale funguje /sice uz len skor dychavicne/, ale co film potapa, su herci. Presnejsie povedane, su to strasne herecke polena, ktore absolutne nevedia hrat. Krasna Jennifer Love Hewitt je aj tu, ale chyba par ludi /Michelle Gellar a Ryan Phillipe/ z jednicky. Slusne vyvrazdovacky a la jednotka su definitivne tatam, a reziser Danny Cannon odviedol len priemernu pracu. 55 % ()

rakovnik

Slušná horrorová teen-age vyvražďovačka, která kromě pěkného prostředí oproti jedničce ničím nepřekvapí. Nicméně zajímavá je tím, že spratkové v hlavních rolích jsou svou arogancí a stupiditou opravdu na zabití. Takže téměř od začátku jsem fandil panu tajemnému zabijákovi. ()

Rodriguez

I na druhé pokračování si film udržel své tempo (i když u obouch byli hodně stupidní konce). Nebýt Hewitt a Prinze Jr. asi by jsme koukali na pěknej propadák. ()

PavelVanekArt

Nedívalo se na to vůbec špatně, rozhodně líp, než na 60% dnešních slasherů. Doslova a do písmene nádherná Hewittová to tahala přes prsa celej film a přesně o to v tu dobu šlo. Tupé scénáře, hromada postav v čekárně na smrt, nelogické chování, blbej konec. Co víc si přát. Na to, že jsem to vydržel sledovat až do půl třetí a neuspávalo mě to, je slušný. Prdím na zdejší hodnocení, nasolím tomu slabší 4*. ()

Sabrewulf odpad!

Chování hrdinů nemá cenu komentovat. A v případě hlavní hrdinky platí to samé, co u hrdinky Vřískotu (viz Vřískot 3). ()

Gavin87 odpad!

...ale jako parodie to není špatné. Začínající filmaři by se mohli na této sračce poučit, čemu se vyhnout. Všechny rádoby napínavé scény jsou prvoplánové, dávno profláknuté a nudné, přičemž spíše loudí na tváři úsměv, než-li strnulost strachem. Docela mě ale příjemně překvapilo, že v závěrečné scéně, kdy Julie do vraha vyprázdnila celý zásobník, tento po následném pádu do hrobu ještě neotevřel oči. Sázel jsem se, že tak učiní... ()

panMartin

Tak to byla slabota! Pokračování je mizerné a bohužel i docela nudné oproti prvnímu dílu, většina věcí už tam působí prostě nelogicky. Většina diváků hned po půl hodině ví kdo je komplic a kdo vrah. Jediné, na co se dalo koukat, byla Jennifer Love Hewitt. Ještě se mi líbí vybrané místo na těch Bahamách. No a poslední scéna je pak vyloženě směšná. ()