Komentáře uživatelů k filmu (1 961)

 • Hopkins
  *****

  K tomuto filmu jsem psal hodně do diskuze ale je na čase podělit se v komentářích o můj názor proč jsem tomuto filmu dal 5 hvězd a proč ho mám rád a proč doufám že se bude líbit i ostatním. Kmotra jsem viděl až hodně pozdě v roce 2001 a to ještě díky tomu že do videopůjčovny zrovna přišla celá triologie na DVD. Slyšel jsem o filmu už dávno předtím ale nikdy jsem nenašel důvod na to kouknout a od té doby si ho minimálně jednou ročně pustím . Brando jako Don všech donů :) nejlepší mafián který kdy pro mě bude existovat :o) I give him an offer he cannot refuse :o) Výtečná hudba mám doma soudtrack a nemám k tomu co dodat . Později jsem četl i knihu a mrzelo mě že jsem si jí nepřečetl jako první ovšem kniha vs. film 100% pocit v obou případech .(28.6.2012)

 • rimul
  *****

  Úžasný film, který nedovolí vstát z křesla a odejít....(16.8.2018)

 • DFA
  *****

  Technicky najlepšie zvládnutý film, aký kedy vznikol.(23.8.2018)

 • Peggyyy02
  *****

  Nemám co dodávat. Všichni ten film známe a všichni víme, jak skvělý je.(2.11.2018)

 • lattor
  *****

  Film mě bavil i přes svoji téměř tříhodinovou délku od začátku do konce. Mafiánské subsvěty od Maria Puza byly perfektně vyjádřeny filmovou řečí. Vynikající záběry a hudební podkres. Legendární postava Marlona Branda – don Vito Corleone – mě uchvátila ze všeho nejvíc. Jeho rozhodnost, tvrdost, jednoznačné jednání, láska k rodině, respekt, který k němu mají bližní. Na zajímavosti snímku přidává vývoj postavy Michaela Corleona. Zprvu je zdráhavým, ale je v něm krev otce, která se začíná projevovat. Jsem rád, že ve filmu nejsou akční scény – snímek by ztratil na realističnosti. Velice na mě zapůsobily nečekané zvraty. Rozhodně si zasluhuje Oscara za nejlepší film. Plno rodin by se mohlo inspirovat nějakými hodnotami rodiny Corleonů.(12.11.2018)

 • andydufrsn
  *****

  Je to neuvěřitelné, ale i přes téměř tříhodinovou stopáž, filmu chybí zhruba ¼ děje románu. Ale to co Coppola zachoval přenesl z Puzza tak skvěle, že zbývá jenom zatleskat!(19.11.2018)

 • lopkop
  *****

  Film je sice delší a v některých částech má pomalé tempo. To ale není špatná vlastnost, ne u Kmotra. Velmi kvalitně ztvárněný příběh rodiny Corleone. Film krásně ukazuje pomalou přeměnu celého charakteru Michaela. Samotný Vito Corleone je asi jedna z těch známějších postav kinematografie. Podívat se na Kmotra je nabídka, která se nedá odmítnout.(27.12.2018)

 • Upiri kralik
  ***

  Kmotra jsem si pustil s nadšením, poháněným slovy mých kamarádů: "Tenhle film prostě musíš vidět! Je tam všechna pravda o životě, kterou potřebuješ vědět!" Inu...hledal jsem fakt pracně, ale nenašel jsem ji. Sotva jsem film dokoukal do konce. Předně - co se mi líbilo a za co dávám tři hvězdy. Jedna je za výtvarné zpracování - krásné barvy, interiéry a tak dále (sorry, jestli používám špatné technické výrazy). Fakt je na co se dívat a čím se kochat. Potom jednu a půl za Al Pacina - záběry s ním jsem sledoval se zatajeným dechem. A půl hvězdy za italské záběry. A teď ta převažující negativa....Jedno, do očí bijící - italská mafie, která mluví anglicky s neidentifikovatelným přízvukem? To mysleli tvůrci jako vážně? Sám jsem imigrant a dokázal bych pochopit, kdyby se starší generace bavila mezi sebou italsky a anglicky s dětmi, ale tohle jsem překousnout nedokázal. Četl jsem spoustu chvály na hru Marlona Branda, ale mně ten jeho kamenný obličej a mluva skrz zuby nepřišla nijak sexy, zpětně si ani nedokážu vybavit žádnou zajímavou scénu s ním kromě té, kde se skácí na zahradě vedle vnuka. Třeba je to tím, že v ní toho moc nenamluví... A nakonec - v tomhle filmu fakt není žádná pravda. Romantický obraz gangsterů a věrné rodiny, co drží u sebe, jaksi vytěsňuje prostituci, prodej drog a přepadení, která jsou zdrojem jejich příjmů. Moc nechápu, že zrovna ve Státech s místním kultem zákonu a pořádku se tento film stal tak úspěšným. Nejspíš zakázané ovoce nejlépe chutná... Vyobrazení mafie mi nepřijde nijak věrohodné, spíš jako karikatura, ale je to jen můj osobní dojem, který nemůžu podpořit osobním setkáním :) Nevnímal jsem žádný osobní vývoj postav, co se v nich dělo uvnitř, snad kromě dona Corleoneho, který si po zranění uvědomuje, že už nemůže pokračovat jako don a musí volit nástupce. Přestanu v nejlepším. Byl jsem zklamaný a podle mě jde o líbivý a technicky krásný snímek, na který stálo za to se jednou podívat, ale jinak je to jedno z nejpřeceňovanějších uměleckých děl všech dob.(8.2.2019)

 • hmyzovrah
  *

  Film plný patosu, Italské nudy, žádné atmosféry, nudných dialogů a jen jedné dobré postavy, která je hned na začátku postřelena. Zub času patrný a jednu hvězdu dávám za Marlon Branda.(26.5.2019)

 • Furis
  *****

  Za mě nejlepší film v historii. Dívám se na něj snad po sté a pořád mě baví. Scénář, hudba, obsazení, režie, atd... všechno neskutečnà pecka.(25.6.2019)

 • ricardo2803
  *****

  Kniha nebo filmové zpracování? Jako náctiletý jsem přečetl Kmotra jedním dechem. Když mi bylo 20, tak jsem poprvé viděl filmovou verzi a vůbec mě to nebavilo. Po několika letech jsem to zkusil znovu a ejhle, ono to fungovalo. Najednou na mě dýchla ta atmosféra, kterou jsem cítil při čtení. Bravurní herecké výkony, hudba, střih, kamera. Prostě to má spád a člověk se alespoň na 3 hodiny stane jedním z členů rodiny. Robert Duvall jako Tom Hagen byla dokonalá volba.Přesně takhle jsem ho při čtení viděl. A samozřejmě Brando a Al Pacino. Už se těším, až se na to znova podívám.(10.7.2019)

 • ThulsaDoom
  *****

  "It's not personal, Sonny. It's strictly business."(11.8.2019)

 • JoeAZ
  *****

  Filmový diamant(25.8.2019)

 • T1000
  *****

  Naprostý klenot kinematografie, který právem podle většiny kritiků je ten vůbec nejlepší film všech dob. To, co předvedl Francis Ford Coppola je naprostý majstrštyk snad žádný jiný film nepředstihuje svojí knižní podobu a to zvlášť když jde o fenomenální knihu Maria Puza a jeho Kmotra. Výtečný Marlon Brando, za kterým skoro nezaostává Al Pacino. Prostě základní vzdělání, film který musí vidět každý.(23.9.2019)

 • charlee.dog
  *****

  Další z filmů, které rozhodně musí vidět každý. Film je to opravdu kvalitní, zvlášť na tu dobu, kdy byl natočen. Herci byli výborní a sázka na Marlona Branda se vyplatila. On snad musel být mafiánem i ve skutečném životě. Film je vyprávěn pomalým tempem, ale rozhodně ne nudně, takže ani celková délka nevadí. Žádné složité dějové eskapády, žádné přehnané zvraty. Vše v duchu realismu. Coppola opět spíše než nějaké šokování diváka sází na uvěřitelné plynutí děje a hlavně atmosféru. U Kmotra se zkrátka vše povedlo. Výborná hudba, skvělé obsazení, sebejistá režie a silný příběh. I přes vysokou kvalitu je film srozumitelný pro širokou veřejnost. Točit dobře a zároveň pro víc lidí je totiž taky kumšt. Je tam krásně zobrazená jak spojitost rodiny, tak krutost mafie. A přesto všechno je vám klan Corleonů sympatický. Jeden z nejlepších mafiánských filmů.(21.10.2019)

 • bardem
  *****

  Film starý jako já. Vysoká škola filmařská, Kmotr se musí líbit všem.(23.11.2019)

 • boss123
  *****

  Krstný otec je filmom, ktorý som videl už mnoho krát a stále ma viac a viac baví a nachádzam v ňom stále niečo nové, čo som si predtým nevšimol. Aj to svedčí o tom akým veľkým a pre Hollywood dôležitým dielom je Krstný otec. Je to film zapísaným zlatým písmom v histórii kinematografie. Práve vďaka tomuto filmu sa Francisco Ford Coppola stal svetovo uznávaným režisérom. Nebolo by to, ale, keby najprv nevznikol román Maria Puza. Ten som bohužiaľ nečítal takže nemôžem posúdiť, ako sa film od knihy líši, ale určite to plánujem napraviť a prečítať si aj knižnú predlohu. Krstný otec boduje najmä v hereckých výkonoch, fantastickej hudbe a v pevných réžií. Čo sa týka hereckých predstaviteľov tak sú to dnes už herecké hviezdy. Veľmi sa mi páčil vo svojej úlohe predovšetkým Marlon Brando. Ten herecky exceluje a jeho Vito Corleone je nezabudnuteľný. Tej istej úlohy Vita Corleoneho len v mladších rokoch sa zhostil aj Robert De Niro. Ten tiež nesklamal a aj jeho Vito Corleone je charizmatický, aj keď Marlon Brando mi v tej úlohe sadol ešte viac. Veľmi presvedčivý je Al Pacino v úlohe Michaela Corleoneho, ktorý je vlastne ústrednou postavou trilógie. V prvom filme vidíme hlavne jeho zločinecké začiatky a prerod z muža, ktorý s hriechmi svojej rodiny nechce mať nič spoločné až po krstného otca rodiny Corleone. Hovoriť akým úžasným filmom je Krstný otec je dnes už pomerne klišé takže na záver ešte toľko, že z trojice filmov mi najviac sadla práve prvá časť. Považujem ju spolu s celou trilógiou za jednu z najlepších filmových trilógií aké som mal možnosť vidieť. Cez scenár, kameru, herecké výkony a réžiu je to filmový klenot a ja nemôžem inak, ako ho každému odporučiť a ohodnotiť silnými piatimi hviezdami. Čo sa týka percent tak 95%.(6.12.2019)

 • OtokPag
  *****

  Film Kmotr je nabidka, která nejde odmítnout 😎(7.1.2020)

 • Lada1962
  ****

  No, co k tomu říct... Po technické stránce je to skvost, lépe a kvalitněji natočený film jsem snad nikdy neviděl a Marlon Brando jako Kmotr je další obrovské plus. Tím u mě ale plusy končí. Asi největším mínusem je fakt, že místy to nudí k smrti + občas už se ztrácíte v postavách, ve jménech a v tom kdo byl kde a kdy a proč umřel. I přes tyto nedostatky jsem se po dlouhém rozhodování rozhodl dát tomuto filmu 4* a doufám, že" to je nabídka která se neodmítá."(7.1.2020)

 • Mart4s
  *****

  Existuje spousta filmů z mafiánského prostředí, z prostředí zkorumpovaných politiků, policistů a mocichtivých jedinců. Ale pouze jeden stál na počátku toho všeho. A tím je právě Kmotr. Tento dnes již kultovní film nemá pouze skvělé herecké obsazení, atmosféru poválečné Ameriky, ale především vlastní styl dlouhého vyprávění, kdy si ani nevšimnete, že úvodní scéna trvá skoro 45 minut. Výborná volba Al Pacina, jehož proměna v chladnou hlavu rodiny nešla vykreslit lépe. Na konci filmu si pak pouze říkáte ,,chlape, tak tebe bych nasrat nechtěl" Maličko mě mrzí, že jsem si moc neužil Marlona Branda právě v roli kmotra. Godfather sice patří do kategorie filmů, které stačí vidět pouze párkrát za život, ale o to víc si příběh užijete.(8.1.2020)

 • andreas_tool
  *****

  Kmotr. Legenda natočená legendou, plná legend, podle legendární knihy. Chápeš?! Pokud ne, tak se podívej na film, kde skvělý a geniální Al Pacino hraje druhé housle Marlonu Brandovi... 7*(14.1.2020)