„This is the business we´ve chosen.“ Rodina, moc, loajalita, tahání za nitky a všudypřítomná smrt aneb Coppola pokračuje v precizní filmařině, byť se z jeho díla s honosnou výpravou kamsi vytratily potřebné emoce a střihači učinil nabídku, kterou nelze odmítnout („Jdi domů, chlapče, nebudu tě potřebovat.“). Naštěstí však filmařský štětec Maria Puza vše vynahradil nabitou poslední půlhodinou, kde především don Pacino exceluje (u scény s oznámením interrupce vypadají jeho oči jak Etna vteřinu před výbuchem), aby jako z vlaku mávající loutka voděná od dětství otcem trpce přemítal, jak vše, po čem toužil, získal, ale při tom toho ještě více ztratil. Mimochodem, teď už chápu, proč Vít Bárta z naší Cosa Pubblico Nostra nosí ten šátek kolem krku, ale tam veškeré chtění o podobnost s Michaelem Corleonem končí. A nebo se mýlím..?(30.5.2011)

Jednička měla několik vrcholů, dvojka jen jeden. Chyba se tedy našla a tentokrát nejsem sužován tím pocitem dokonalosti... Michael žije v otcově odkazu a zažívá útrapy při řízení Corleonovského impéria. Spolu s tím sledujeme i příběh mladého Vita, který roku 1901, ještě jako malý kluk, uprchl ze Sicílie a doplul na newyorský Ellis Island. Pořád je to velká story, jenom o něco slabší. Charaktery mě už také tolik nezaujaly, nicméně ten Pacinův si (bráno už od minula) prošel zajímavým vývojem a skončil v nezávidění hodné situaci. Monstrum či nikoli? [HD](8.10.2010)

Souhlasím s Civalem. Kmotr II je jakousi nástavbou původního filmu, která není dostatečně obsahově nabitá, což kompenzuje zbytečnou rozvláčností. Mnohem lépe působí "vedlejší" příběhová linie vzpomínající na dětsví Vita Corleona (čtenáři knihy vědí). Nebýt propracovanější výpravy a s tím spojeným ještě krásnějším vizuálem, než byl ten, co zdobil původní film, těžko by se objevovala tvrzení, že pokračování je lepší. Je to sice natěsno, ale přesto raději zůstanu u čtyřhvězdí...(20.9.2007)

Po každej stránke excelentná "podívaná". Coppola svetu dokázal, že nie každé pokračovanie musí automaticky opakovať a priživovať sa na svojom predchodcovi, ale práve naopak, pootvoril dvere do, pomaly, ešte vyššieho levelu ako v jednotke. Po hereckej stránke opäť koncert viacerých predstaviteľov, po stránke príbehovej chytľavá a atraktívna tematika.. Dalo by sa pokračovať naozaj donekonečna. Aj pre mňa 100%.(24.1.2006)

Jeden z těch filmů (potažmo trilogií), který se nepodřídí divákovi, to on k němu musí dospět. Asi nemá film smysl vidět v brzkém věku, proto jsem se na něj šetřil, abych si ho náležitě vychutnal, pochopil a docenil. Dále asi netřeba rozepsiovat tisíckrát provařené, tehdy se zkárkta vše povedlo a film zraje jako víno. Je vlastně jedno jak je starý. Že je to právě 40 let? Jestli se film natáčel před sto lety, 60ti (děj filmu) nebo právě 40ti stejně nijak zásadně neodhadnu a naopak to pomáhá navodit pocit autenticity. PS : Pacino, De Niro? Prostě bohové...100%(9.9.2014)

• - Film bol natočený za 104 dní. (Stefan_M)

• - Tržby v USA za první víkend: 244 000 USD. Náklady na výrobu: 13 mil. USD. (Steew)

• - Narozeniny Vita Corleone (Robert De Niro) jsou 7. prosince. Sonny (James Caan) nadává na Japonce, že shodili bombu na Havajské ostrovy, na základnu v Pearl Harbor,  v den narozenin jeho otce. (don corleone)