Stejně jako v případě prvního Kmotra, i tento díl jsem docenil až časem. Strhující příběh mafiánské rodiny má něco do sebe. Takovéhle filmy by už dnes vzniknout nemohly...(1.4.2009)

Jasný top mých gangsterek. Výborný Al Pacino a ještě mnohem lepší De Niro předvedli, jak to za starých časů chodilo mezi mafiánskými gangstery.(28.11.2010)

Povedlo se něco zdánlivě neproveditelného. Dokonalý film dostal ještě lepší pokračování. Ano, je to nesmyslné. Je to nelogické. Ale je to prostě tak. Propracovanější, nákladnější a vystupňované do filmařských orgií nejvyššího stupně. Vždyť jen samotné mládí Vita Corleona by samo o sobě vystačilo na bezchybný film. Ještě citově napjatější a emočně naprosto strhující - bezútěšné postavení a životní bezvýchodnost mafiánského života v nostalgicky překrásném zobrazení rodiny Corleonů, která ještě nepochopila, že časy pistolníků jsou nenávratně pryč.(20.9.2004)

Nebudu tvrdit, že mé tisící hodnocení padlo na druhého Kmotra náhodou. Ne ne, nechával jsem si tento očekávaný filmový zážitek na tuto slavnostní chvíli zcela záměrně. No ale za moc to tedy nestálo. Nevím, zda-li se tak stalo kvůli přehnaným očekáváním, ale snímek mě celou dobu nedokázal vtáhnout do děje, vinou neskutečné stopáže jsem měl tendence usínat. Režie a herecké výkony jsou dokonalé, ale kdyby Coppola natočil s Al Pacinem a De Nirem tříhodinovou velmi věrnou adaptaci zasedání Parlamentu, také by to na pět hvězdiček nebylo, že ne? Šesté místo v topce se mi zdá neskutečně nadsazené.(14.12.2008)

Opravdu vynikající "dotvoření" prvního dílu. Dokonalost ve všech stránkách od režie, kamery, hudby až po výběr herců pro role, které jim padnou jak ulité. A Al Pacino ? - to se musí vidět ! Vzhledem ke své délce doporučuji pečlivý výběr klidných 3 1/2 hodiny ke sledování :-)(24.2.2003)

• - Lee Strasberg súhlasil s postavou Hymana Rotha na žiadosť Al Pacina. Najprv ale odmietol. Až po 45 minútovom stretnutí s otcom Francisa Forda Coppolu, Carminom Coppolom, súhlasil. (Stefan_M)

• - Robert De Niro (Vito Corleone) se při přípravě na svou roli učil čtyři měsíce mluvit sicilským dialektem. Ve filmu tak opravdu mluví většinu svých dialogů autenticky. (HellFire)

• - James Caan dostal za svou epizodní roli Sonnyho ve vzpomínkové scéně na konci filmu stejnou částku, jakou dostal za natáčení prvního dílu. (don corleone)