Filmy Kmotr (třetí jsem ještě neviděl, takže..) jsou jako olivy. První chutná strašně trpce a říkáte si, že už si snad ani druhou nevezmete. Jenže pak neodoláte a už žvýkáte druhou. Je pořád trpká, ale už vám začíná chutnat a při třetí už tuto pochutinu považujete za drogu. Chcete víc a nemůžete přestat. A přesně takhle to mám s Kmotrem. První díl s Marlonem Brandonem je sice úchvátný, ale prostě mě to neposadilo na zadek. Dvojka je ale přesně to co jsem chtěl vidět. Emoce, hádky, přestřelky, nenávist, pocity úzkosti atd. Nejvíc se mi líbilo prolínání se s dětstvím Vita, to prostě mělo švih a De Niro tomu všemu vévodil (ten jeho hlas byl skvělej). Ovšem přehlednutí Al Pacina akademií byla opravdu ostuda: "Styďte se!". Za nějakou dobu se určitě budu chtít podívat na finální díl a nesmím zapomenout koupit si k němu olivy :D "Pasuji tímto režiséra F.F. Coppolu do královského stavu ! ".(30.8.2007)

Al Pacino - (Don Michael Corleone) +++ James Caan - (Santino ´Sonny´ Corleone) +++ Robert Duvall - (Tom Hagen) +++ Diane Keaton - (Kay Adams) +++ Robert De Niro - (Vito Corleone) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Harry Dean Stanton - (Muz z FBI) +++ Danny Aiello - (Tony Rosato) +++ Roger Corman - (Senator) +++ Hudba: Nino Rota +++ Druha cast je rovnako zaujimava a aj napinava, ako aj prva. Proste Coppola aj s Mariom Puzom su talenti, pricom studio chcelo pocas prvej casti Coppolu niekolkokrat vyhodit pocas natacania. Aj napriek tomu, ze film trva viac nez 3 hodiny mi film ubehol velmi rychlo, aj ked chvilkami som sa nudil, ale aj tak davam 5 *. Zaujimava bola uloha Roberta De Nira v podani mladeho Vita Corleoneho, ale aj Ala Pacina, ktory svojou dominanciou pomaly stracal aj tych najblizsich. V tomto filme sme De Nira a Pacina spolu vidiet nemohli, ale nakoniec sa to podarilo napriklad vo filme Michaela Manna NELITOSTNY SOUBOJ (1995)...............20.10.2008(26.9.2006)

Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Výtečný, leč trochu natahovaný, proto místy ne tak působivý, přírůstek do ságy rodu Corleone. Ani Robert De Niro nedokázal přesunout ručičku vah na stranu někdy přechvalované dvojky. Kmotr II. se kvalitou, jak formální tak hereckou sice přibližuje svému předchůdci, ale v některých pasážích je už hodně přebubřelý a pro mě tak bude vždy “jen“ dvojkou. 95%.(21.10.2007)

Jedna z mála výjimek, potvrzující pravidlo o slabším pokračování.. Tohle pokračování je minimálně stejně dobré, jako první díl. Herecké výkony stále na maximální možné úrovni, režie špičková, děj precizně zpracovaný - je jen málo příběhů, kdy se nedá jednoznačně posoudit, zda je lepší kniha, nebo film.(13.8.2002)

Filmové řemeslo se jen velmi vzácně projeví v té nejkvalitnější podobě, a Kmotr II si v žebříčku těch nejlepších filmů své místo jistojistě zaslouží. Hodně se mi líbil bravurní nápad s jemným prolínáním dvou důležitých dějových linií, ve kterých jsem mohl sledovat dvě hlavní postavy filmu, které ztvárnili jedni z nejosobitějších herců Hollywoodu. Al Pacino spolu s Robertem De Nirem mi doslova uhranuli a byla jedna radost sledovat jejich strastiplné šplhání po pomyslém žebříčku až k těm nejvyšším výšinám. Jako mnozí další také považuji tento díl za o něco lepší než jeho předchůdce, film mě více bavil a užíval jsem si každou minutu.(18.4.2009)

• - James Caan dostal za svou epizodní roli Sonnyho ve vzpomínkové scéně na konci filmu stejnou částku, jakou dostal za natáčení prvního dílu. (don corleone)

• - Postava Hymana Rotha (Lee Strasberg) bola čiastočne sfilmovaná podľa skutočného mafiána Meyera Lanského. Lansky, ktorý v čase uvedenia filmu žil v Miami, údajne zavolal Lee Strasbergovi a zablahoželal mu k jeho postave Rotha. (Stefan_M)

• - Robert De Niro se na svou roli mladého Vita Corleoneho připravoval na Sicílii. (don corleone)