Mike (Al Pacino) převzal nadvládu a rozjel to hned ve velkém stylu, což už ukázal konec prvního dílu. Al Pacino znovu předvádí jeho životní herecký výkon. Znovu zajímavý příběh a i chytlaví děj s perfektní hudbou jako v předchozím díle. Jak už se mnohdy stává, tak mi ve dvojce něco málo vadilo, ale není to nic zásadního. Zděsil jsem se, když jsem viděl 193 minut a ano docela právem. Godfather II je zbytečně utahaný a už jednička byla dlouhá, ale dvojka je ještě o půl hodiny delší. Jediné mínus je právě tohle, ale u tak skvělého filmu se to překonat dá a já to překonal. Právě o tuhle věc horší než jednička, ale pořád kvalitní filmový zážitek... 9/10 = 95%(31.12.2011)

„Vždy som mal o teba starosť, Fredo.“ Jeden z minima filmov v histórii kinematografie, ktorý je prequelom a sequelom zároveň. Úchvatný, 200-minútový gangsterský epos. Kým Michael (Al Pacino) starne a sleduje zradu (manželka Diane Keaton) i vernosť (plešivejúci consigliori Tom Hagen Roberta Duvalla) a preberá otcove gestá, mimiku a hlas, v minulosti sledujeme vzostup jeho otca (Robert De Niro v podstate hrajúci Marlona Branda – táto „rovina z minulosti“ je podrobne popísaná v Puzovej knihe, ale čo sa filmov týka, dostala sa až do dvojky). KRSTNÝ OTEC II, ktorý prišiel dva roky po jednotke, býva často pokladaný za jedno z najlepších pokračovaní (aj keď Randy Meeks si o tom myslel svoje) a aj jeho strhujúco režíroval F.F. Coppola, ktorý dostal od štúdia (na rozdiel od v dosť komplikovaných podmienkach vznikajúcej jednotky) voľné ruky. Vytvoril vďaka tomu surové, mrazivé a na 11 Oscarov nominované klasické (veľ?)dielo o ponukách, aké sa neodmietajú. Škoda, že Brando sa odmietol vrátiť do záverečnej scény; zasa raz na rozbroje medzi hercom a štúdiom doplatili nevinní diváci. Ale tak už to v živote chodí.(24.3.2009)

Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Výtečný, leč trochu natahovaný, proto místy ne tak působivý, přírůstek do ságy rodu Corleone. Ani Robert De Niro nedokázal přesunout ručičku vah na stranu někdy přechvalované dvojky. Kmotr II. se kvalitou, jak formální tak hereckou sice přibližuje svému předchůdci, ale v některých pasážích je už hodně přebubřelý a pro mě tak bude vždy “jen“ dvojkou. 95%.(21.10.2007)

Kmotr 2 je moje první plnohodnotné setkání s touto kultovní filmovou ságou. Nelze než napsat, že film v mých očích dostál své pověsti. Coppola si poradil opravdu s bravurou a originalitou. Divák by od takového mafiánského snímku očekával krvavé žně, ale režisér nechává působit zcela odlišné stránky mafiánského života. Většinu filmu tvoří dialogy, které sice nejdou zrovna k jádru věci a přesto působí mnohem více, než vyvražďování. Skvělé také je, že film je poslepován z útržků jednotlivých událostí a často se vrací do dávné minulosti, aniž by to však působilo jakkoliv rušivě. Naopak to film obohacuje. No a nakonec nelze nepět chválu na obsazení. De Niro, Al Pacino i Duvall jsou prostě fenomenální.(22.5.2007)

Druhá návštěva u Corleonů dopadla nad má očekávání, že se bude jednat jen o umělé prodloužení mafiánské ságy. Patrně díky fenomenálnímu šeptání Vita juniora jsem dospěl ke kacířské myšlence, že tohle je ještě o kousek lepší než jednička. Přesto jsou ty tři hoďky dostatečně dlouhé na to, abych stihl několikrát zazívat a nenápadně zatlačit ručičky na hodinkách směrem k závěrečným titulkům.(21.7.2011)

• - Vito Corleone (Marlon Brando) se měl vrátit v krátké vzpomínkové scéně, ale Marlon Brando odmítnul kvůli tomu, jak se k němu studio chovalo během natáčení prvního dílu. (don corleone)

• - Narozeniny Vita Corleone (Robert De Niro) jsou 7. prosince. Sonny (James Caan) nadává na Japonce, že shodili bombu na Havajské ostrovy, na základnu v Pearl Harbor,  v den narozenin jeho otce. (don corleone)

• - Na začátku filmu, kde mafie zabije mladičkého Paola, ho jeho matka poté objímá na zemi, přičemž je jasně vidět, jak dětský herec pohne rukou na kameni. (Mol)