Filmy Kmotr (třetí jsem ještě neviděl, takže..) jsou jako olivy. První chutná strašně trpce a říkáte si, že už si snad ani druhou nevezmete. Jenže pak neodoláte a už žvýkáte druhou. Je pořád trpká, ale už vám začíná chutnat a při třetí už tuto pochutinu považujete za drogu. Chcete víc a nemůžete přestat. A přesně takhle to mám s Kmotrem. První díl s Marlonem Brandonem je sice úchvátný, ale prostě mě to neposadilo na zadek. Dvojka je ale přesně to co jsem chtěl vidět. Emoce, hádky, přestřelky, nenávist, pocity úzkosti atd. Nejvíc se mi líbilo prolínání se s dětstvím Vita, to prostě mělo švih a De Niro tomu všemu vévodil (ten jeho hlas byl skvělej). Ovšem přehlednutí Al Pacina akademií byla opravdu ostuda: "Styďte se!". Za nějakou dobu se určitě budu chtít podívat na finální díl a nesmím zapomenout koupit si k němu olivy :D "Pasuji tímto režiséra F.F. Coppolu do královského stavu ! ".(30.8.2007)

Otěže po Marlonu Brandovi převzal Al Pacino. A to jak v rodině, tak herecky coby Don Conleone. Musím se přiznat, že první díl mě bavil mnohem více a nemá to co dělat s tím, že v tomhle díle je delší stopáž atd... po režijní stránce je to opravdu další skost, proto zůstávám u hodnocení nejvyššího a ani herecky zde nebyly opět nejmenší chybičky. Pouze a jen příběh už nebyl tolik atmosferický, jako v díle prvním. Ale jak říkám... skvost to je a není o tom pochyb. ((Pacino gangsterem))(18.9.2009)

Jestliže jsem první dil krapet nadhodnotil, tak druhý musím krapet podhodnotit. Marlon Brandon mi velice chybí. Byl pilířem prvního filmu. Al Pacino sice dostává více prostoru, už je oproti prvnímu dílu více v roli, ale bohužel jakkoli je v ní výborný, nedosahuje Brandova minimalistického mistrovství. Robert De Niro, hrající mladého Vita, kopíruje Branda seč může (a daří se mu to víc, než jsem čekal). Ovšem ta stopáž je vůči obsahu až přílišně natahovaná. Dějová linie, týkající se vzestupu mladého Vita, mi přišla bezpředmětná. Kmotr II je hodně velké sousto na jeden hlt. Možná, že mu křivdím. Pokusím se jej ještě ochutnat.(24.2.2006)

Kmotr zcela revolučně změnil můj pohled a názor na gangsterské filmy. Jedna z filmových ság, která nebude nikdy nikým překonána. Velkolepé dílo a dle mého skromného názoru je Kmotr II nejlepší a nejsilnější díl z této trilogie. Famózní hudba Nina Roty. Nepřekonatelný Al v jedné ze svých největších rolí. Tento film je příliš velký na to, aby se o něm pronášela pouhá slova. Musíte ho vidět. "Je to v tobě Michaeli, ta Sicílie. Je to v tobě už dva tisíce let..."(24.3.2009)

Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Výtečný, leč trochu natahovaný, proto místy ne tak působivý, přírůstek do ságy rodu Corleone. Ani Robert De Niro nedokázal přesunout ručičku vah na stranu někdy přechvalované dvojky. Kmotr II. se kvalitou, jak formální tak hereckou sice přibližuje svému předchůdci, ale v některých pasážích je už hodně přebubřelý a pro mě tak bude vždy “jen“ dvojkou. 95%.(21.10.2007)

• - Na začátku filmu, kde mafie zabije mladičkého Paola, ho jeho matka poté objímá na zemi, přičemž je jasně vidět, jak dětský herec pohne rukou na kameni. (Mol)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 16 úmrtí. (don corleone)

• - Loď, která převáží mladého Vita Corleone (Oreste Baldini) do New Yorku, se jmenovala Moshulu. Z lodi byla postavena restaurace, která je nyní ve Philadelphii. (don corleone)