• juta

Ne a ne a ne! To samé jako jednička. Trápil jsem se, i když jsem si zvýšil rychlost přehrávání... Tři hodiny a ono se tam ani nic pořádného nestalo. Někoho tam chtěli zabít a já ani nevím, jestli ho dostali nebo ne. Stále jsou tu nějaké oslavy či co, pak zase scény, které jsou tam úplně zbytečné atd. Polovinu filmu se mluví asi italsky a já italsky fakt neumím. Takže ve chvílích, kdy se nemluví česky jsem byl ztracenej a nevím oč tam šlo. Ani nevím jakou souvislost měly dva příběhy mezi Al pacinem a De Nirem. Bohužel Kmotr pro mě nikdy nebude to pravé, protože bych na to potřeboval obsáhlý návod, abych to všechno pochopil. Omlouvám se fanouškům tohoto filmu, ale nechápu, jak mohou být dva díly Kmotra v top 20.(23.11.2013)

„Pokud nás dějiny něco naučily, zabít je možné kohokoliv“ Oproti skvělé jedničce poměrně zklamání. Film vypráví dva příběhy z kterých je ten o mládí Vita Corleoneho rozhodně lepší - zásluhou mladého De Nira, do príběhu Michaela jsem se tak nemohl dostat. Přesto se filmu nedá mnoho vytknout a zaslouženě získal 3 oskary. 90%(10.12.2010)

Náhrada Marlona Branda mladším De Nirem ve stejné roli (jen trošku jinak časově zařazené) se vyplatila. Díky této vložce se dostáváme více do historie rodini Corleonů. Ke vzniku jejich jména, tradic, problémů, nenávisti a pomstě. Bohužel druhá část v podobě "života v našem čase" je slabší. Ne o moc, ale stejně je to oproti jedničce viditelný nedostatek. Nevím možná je to pouze můj názor, ale opravdu mi přišli chvíle s Michaelem slabší než ostatní části.... I přesto naprosto výborná práce s opět skvělím koncem(stejně jako u jedničky, díky které si pamatuji skoro celou knězovu řeč :)).(16.6.2004)

Kmotr zcela revolučně změnil můj pohled a názor na gangsterské filmy. Jedna z filmových ság, která nebude nikdy nikým překonána. Velkolepé dílo a dle mého skromného názoru je Kmotr II nejlepší a nejsilnější díl z této trilogie. Famózní hudba Nina Roty. Nepřekonatelný Al v jedné ze svých největších rolí. Tento film je příliš velký na to, aby se o něm pronášela pouhá slova. Musíte ho vidět. "Je to v tobě Michaeli, ta Sicílie. Je to v tobě už dva tisíce let..."(24.3.2009)

Druhý díl je o dost rozvážnější než více akčnější jednička. Tím pádem je zde kladen větší důraz na postavy, kterým režisér věnuje mnohem větší péči. John Cazale dostal například mnohem více prostoru a naprosto s přehledem vysekl ufňukaného Freda. Jestli bych měl určit ovšem svého hlavního favorita, tak tím je Robert De Niro, který si vychutnal Vito Corleona. Nikdy nezapomenu jak při své návštěvě Sicilie předá osobní pozdrav Donu Cicciovi.(22.9.2013)

• - Věta Tonyho Rosatoa (Danny Aiello): "Michael Corleone says hello," byla náhodná improvizace na konci scény. (don corleone)

• - Robert De Niro se na svou roli mladého Vita Corleoneho připravoval na Sicílii. (don corleone)

• - Francis Ford Coppola prohlásil, že by pokračování Kmotra raději pouze produkoval a na režii navrhnul místo sebe Martina Scorsese. Nakonec byl studiem přemluven a s několika podmínkami s natáčením souhlasil. Mimo jiné ho přesvědčilo studio i darovanou limuzínou Mercedes Benz. Šéfové studia mu také slíbili značný podíl ze zisku a do budoucna tvůrčí svobodu. Coppola pod vidinou svobodné budoucí seberealizace na nabídku kývl, i když natáčení prvního dílu bylo pro něho velmi vyčerpávající. (don corleone)