Kult, ktorý ide úplne mimo mňa. Derivátne pokračovanie, ktoré si musí vypomáhať flashbackmi s mladým Vitom, zakrývajúcimi riedky dej. Herci s výnimkou Al Pacina nič moc (a i ten má ďaleko od strhujúceho Marlona Branda), vizuál o tri triedy horší, kultová scéna žiadna, naopak je tu zbytočný humor (najmä vo flashbackoch) a kľúčové momenty často stoja na replikovaní jednotky (predvídateľný záver). Tých 200 minút celkom zbehne, ale na majstrovskú jednotku to ani zďaleka nemá.(27.2.2018)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $57,300,000Tržby Celosvetovo $193,000,000║ Pokračovanie vyšperkovaného prvého Krstného otca už ani z ďaleka neovplíva takým silným príbehom, v tomto prípade to už príde až príliš moc naťahované na silu, len aby tam bol nejaký ten dej ale ide o to či aj tak skvelo fungujúci pre celý film, lebo mi tam už chýbalo také skutočné zanietenie postáv. Jedine postava Al Pacina, keď sa objaví na pľace dokáže všetku pozornosť upriamiť na seba, ostatné prídu akési nevýrazne pre dej, chýba tu aj nejaký silný protivník, čo by to tam viac rozprúdil. Vedľajšia príbehová vetva s Robertom De Nirom ako mladým Don Corleonem je dosť nevýrazná na to aby vyznela lepšie pre celkový dojem v rámci príbehu, aj keď sa tam ukáže pár zaujímavých vecí zo života mladého Dona Corleone ako sa postupne dostal na vrchol ale na danej ploche to pôsobí trošku strácajúce sa v sebe a aj keď sa De Niro po hereckej stránke celkom snaží, celkový výsledok nevyznie v žiadnu silnú vetvu pre daný film. V podstate na celej ploche filmu máme možnosť sledovať len to čo už sme zažili, lenže v lepšej forme to bolo v prvom filme, tu to už je len taká opakovačka bez skutočnej šťavy. Doslova mi to príde ako Coppolová stávka na istotu, na overenú istotu to čom mu tak výsostne vyšlo v prvom filme, chýba mi tu nejaký progres, pokus o niečo čo by štylisticky obohatilo dej a nie len nám ponúkalo v trošku inom prevedení to čom sme už videli. Samozrejme, že sa tu nájdu nejaké tie lepšie momentky, ako bol súd, Sylvester na Havane, vnútorný boj Mikea Corleone s rodinou a starším bratom, ale to je fakt málo na to aby to bol až tak vychvaľovaný film. /80%/ ...ak by som to porovnával s prvým filmom dal by som tomuto filmu tak 60%(17.6.2005)

Místy to prostě chtělo šikovnější ruku, za tím si stojím. Jedni slintají, další jsou téměř na vrcholu blaženosti a euforie, třetí litují víc než tří hodin života a ohánějí se ostrými výrazy. Najdou se samozřejmě i tací mezi tím vším, kteří zas tolik na větvi nejsou. Mezi takové se řadím. Mafiánský opus s vybroušenými hereckými výkony, kterým vévodí do role opět naprosto ponořený Al Pacino nebo další z posledních ikon důchodcovského věku Robert De Niro. Až mi bude třeba čtyřicet, třeba si vzestup a strmý pád rodiny Corleone kompletně zopáknu. Ale nemyslím si, že nějak zásadně změním názor.(25.8.2019)

Zde poprvé Vito vysloví své ,,a pamatujte si, že vám prokazuji službu“. Mezníky ,,rodinné“ historie, vyvíjení se vztahů, zjišťování, kdo je prozíravý a odvážný, komu věřit a komu prohnat kulkou oko. Moc dobře napsané, zrežírované, zahrané. Herecké koncerty Al Pacina, R. de Nira, D.Keaton atd, atd. A získání zkušenosti, že v životě je jen jedna jistota a to, že zabít je možné kohokoliv...... .(1.11.2006)

Al Pacino je výborný, charizmatický herec. O tom ma už viac krát presvedčil. No to aký výkon predviedol v druhej časti filmovej trilógie "Krstný otec" je niečo nevídané, famózne, dokonalé. Pod vedením perfekcionalistického režiséra Francisa Forda Coppolu dokázal stvoriť kultovú postavu svetovej kinematografie. Hlava jednej z najväčších organizovaných, zločineckých skupín v USA, Don Michael Corleone, je v jeho podaní neuveriteľne presvedčivý. Vzbudzuje rešpekt, ide z neho strach. Rovnako skvelý je aj Robert DeNiro v úlohe jeho otca Vita, zakladateľa talianskoamerickej mafiánskej dynastie Corleoneovcov. *****(21.1.2012)