Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  *****

  Tento díl už není tolik gangsterský a věnuje se hlavně mezilidským vztahům v Corleonovic famiglii. Jelikož postavy jsou opravdu brilantně napsané vše šlape jak po drátkách. Oceňuji hlavně dějovou linii s mladým Vito Corleonem, jelikož si můžeme vychutnat ještě o jeden herecký koncert navíc. Film má téměř 4 hodiny a naprosto nenudí.(17.1.2005)

 • Niktorius
  ****

  Souhlasím s Civalem. Kmotr II je jakousi nástavbou původního filmu, která není dostatečně obsahově nabitá, což kompenzuje zbytečnou rozvláčností. Mnohem lépe působí "vedlejší" příběhová linie vzpomínající na dětsví Vita Corleona (čtenáři knihy vědí). Nebýt propracovanější výpravy a s tím spojeným ještě krásnějším vizuálem, než byl ten, co zdobil původní film, těžko by se objevovala tvrzení, že pokračování je lepší. Je to sice natěsno, ale přesto raději zůstanu u čtyřhvězdí...(20.9.2007)

 • Falko
  *****

  Al Pacino - (Don Michael Corleone) +++ James Caan - (Santino ´Sonny´ Corleone) +++ Robert Duvall - (Tom Hagen) +++ Diane Keaton - (Kay Adams) +++ Robert De Niro - (Vito Corleone) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Harry Dean Stanton - (Muz z FBI) +++ Danny Aiello - (Tony Rosato) +++ Roger Corman - (Senator) +++ Hudba: Nino Rota +++ Druha cast je rovnako zaujimava a aj napinava, ako aj prva. Proste Coppola aj s Mariom Puzom su talenti, pricom studio chcelo pocas prvej casti Coppolu niekolkokrat vyhodit pocas natacania. Aj napriek tomu, ze film trva viac nez 3 hodiny mi film ubehol velmi rychlo, aj ked chvilkami som sa nudil, ale aj tak davam 5 *. Zaujimava bola uloha Roberta De Nira v podani mladeho Vita Corleoneho, ale aj Ala Pacina, ktory svojou dominanciou pomaly stracal aj tych najblizsich. V tomto filme sme De Nira a Pacina spolu vidiet nemohli, ale nakoniec sa to podarilo napriklad vo filme Michaela Manna NELITOSTNY SOUBOJ (1995)...............20.10.2008(26.9.2006)

 • 3DD!3
  *****

  Málokdy se pokračování podaří stejně dokonale jako původní díl, ale u druhého KMOTRA se to téměř povedlo. Navazujeme na život Michaela Corleona, který se stal novým kmotrem, hlavou rodiného podniku a sledujeme jeho životní komplikace. V excelentním podání Al Pacina, který předvádí ještě lepší výkon než v jedničce, jde o úchvatnou podívanou. V paralele s Mikovým příběhem však sledujeme i vzestup jeho otce Vita Corleona (jediná část, která čerpá z původní Puzovy knihy), jeho příjezd do Ameriky a získávání tolik ceněné úcty. Robert De Niro je jako mladý Vito vynikající a téměř se vyrovnává Pacinovi. Výborné pokračování, které předčilo mé původní očekávání. Poslední scéna filmu je naprosto odzbrojující a při jejím sledování mi bylo tak nějak teskno po všech těch co už byli... mrtví.(7.10.2006)

 • Legas
  ***

  Jestliže jsem první dil krapet nadhodnotil, tak druhý musím krapet podhodnotit. Marlon Brandon mi velice chybí. Byl pilířem prvního filmu. Al Pacino sice dostává více prostoru, už je oproti prvnímu dílu více v roli, ale bohužel jakkoli je v ní výborný, nedosahuje Brandova minimalistického mistrovství. Robert De Niro, hrající mladého Vita, kopíruje Branda seč může (a daří se mu to víc, než jsem čekal). Ovšem ta stopáž je vůči obsahu až přílišně natahovaná. Dějová linie, týkající se vzestupu mladého Vita, mi přišla bezpředmětná. Kmotr II je hodně velké sousto na jeden hlt. Možná, že mu křivdím. Pokusím se jej ještě ochutnat.(24.2.2006)

 • - James Caan dostal za svou epizodní roli Sonnyho ve vzpomínkové scéně na konci filmu stejnou částku, jakou dostal za natáčení prvního dílu. (don corleone)

 • - Ve scénách, kdy se děj vrací do minulosti, byly vidět na některých pánech kalhoty se zipem. Někdo ze štábu si toho všiml a upozornil, že zip v té době nebyl ještě vynalezen. Coppola musel některé scény natočit znovu s kalhoty na knoflíky. (don corleone)

 • - Loď, která převáží mladého Vita Corleone (Oreste Baldini) do New Yorku, se jmenovala Moshulu. Z lodi byla postavena restaurace, která je nyní ve Philadelphii. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace