Mno druhej dil si bere z knizky jen cast o detstvi Vita a druha polovina deje uz neni podle knizky a to je ten problem. Zatimco casti s Vitem jsou naprosto bezchybny, jeho cesta k moci je proste dokonala a Robert De Niro se Marlonovi skoro vyrovna, tak cast o obchodech Michaela Corleona pusobi trochu zmatene. Casti z Vitem povazuju za jedny z nejlepsich scen ze vsech tri Kmotru. Sice na zaver do sebe zapadne i cast z Michaelem, ale ze zacatku jsem se v deji docela ztracel a misty jsem netusil kdo je kdo a co kdo chce a jelikoz jsem se nemohl stotoznit s postavama, obcas jsem se nudil, ale jen vyjimecne. Zachranuje to hlavne Al Pacino a John Cazale, ty nemaj chybu. Druhej dil uz je slabsi nez prvni, ale presto vybornej mafianskej film a dustojne pokracovani.(20.7.2006)

Jednička měla několik vrcholů, dvojka jen jeden. Chyba se tedy našla a tentokrát nejsem sužován tím pocitem dokonalosti... Michael žije v otcově odkazu a zažívá útrapy při řízení Corleonovského impéria. Spolu s tím sledujeme i příběh mladého Vita, který roku 1901, ještě jako malý kluk, uprchl ze Sicílie a doplul na newyorský Ellis Island. Pořád je to velká story, jenom o něco slabší. Charaktery mě už také tolik nezaujaly, nicméně ten Pacinův si (bráno už od minula) prošel zajímavým vývojem a skončil v nezávidění hodné situaci. Monstrum či nikoli? [HD](8.10.2010)

"Krstný otec 2" prichádza vo veľkom štýle a priam vyráža dych. Mafiánska sága rodiny Corleoneov je neprekonateľná. Mám kopu obľúbených "Mobs" alebo inak povedané "Wiseguys movies", ale tento právom patrí do TOP. Rozdelenie do dvoch dejových línii-súčasnosť, ktorá mapuje počíňanie si Michaela (Al Pacino) a minulosť-obdobie v ktorom sa odkrýva osobnosť menom Vito Corleone (Robert De Niro) je fenomenálne aj napriek absencií charizmatického Marlona Branda. Vidno veľkých investícii, opäť geniálna réžia, atmosféra k nezaplateniu. Niekto považuje prvý diel za lepší, pre mňa obidva 101%(6.2.2009)

Ještě výpravnější, nákladnější a monumentálnější než díl první. Netroufám si však říci, který z nich je kvalitnější. V díle s pořadovým číslem dvě mi však trochu uniká smysl retrospektivní části, kde je divákovi ukazován Vito Corleone (mistrovský výkon De Nira) v mladých letech. Samozřejmě pro upřesnění a detailní popsání historie rodiny Corleonů je to věc pozitivní, avšak díky těmto vložkám je stopáž naprosto gigantická a pokud k tomu připočteme i některé méně záživné pasáže zobrazující současnost, může délka snímku dělat leckterému divákovi problém. Přesto všechno je však Kmotr 2 více než skvělý film, který s neskutečnou pečlivostí popisuje vztahy a obchodní praktiky mafiánských rodin v letech čtyřicátých a padesátých. Coppola zaválel i napodruhé.(25.4.2004)

„Vždy som mal o teba starosť, Fredo.“ Prequel a sequel v úchvatnom dvestominútovom gangsterskom epose. Kým Michael (Al Pacino) starne a sleduje zradu (manželka Diane Keatonová) i vernosť (plešivejúci consigliori Tom Hagen Roberta Duvalla) a preberá otcove gestá, mimiku a hlas, v minulosti sledujeme vzostup jeho otca (Robert De Niro fascinujúco hrá mladšieho Marlona Branda – táto „rovina z minulosti“ je podrobne popísaná v Puzovej knihe, ale táto „rovina z minulosti“ sa do originálu neprebojovala). KRSTNÝ OTEC II, ktorý prišiel dva roky po „jednotke“, býva často pokladaný za jedno z najlepších voľných pokračovaní vôbec (aj keď Randy Meeks si o tom myslel svoje) a znova je strhujúco režírovaný Francisom Fordom Coppolaom, ktorý na rozdiel od komplikovaného pôrodu originálu dostal od Paramount Pictures úplne voľné ruky a vytvoril vďaka tomu surové, mrazivé ale tiež vtipné (a na jedenásť Oscarov nominované) klasické veľdielo o ponukách, aké sa neodmietajú. Veľká škoda, že kolos Brando sa odmietol vrátiť do peknej záverečnej scény, zasa na rozbroje medzi hercom a štúdiom doplatili diváci.(24.3.2009)

• - Když si mladý Vito Corleone (Robert De Niro) a Clemenza (Bruno Kirby) jdou koupit zbraně, kupují je od člověka jménem Augustino Coppola (Romano Pianti), který měl syna Carmine (Thomas Mars). Tyto postavy dodal do scénáře režisér, inspiroval ho jeho otec a dědeček, který se prodejem zbraní skutečně živil. (don corleone)

• - Michael Corleone (Al Pacino) dáva bozk svojmu bratovi Fredovi (John Cazale) po tom, čo sa dozvie o jeho zrade. Táto scéna z filmu je odvolávkou na Bibliu, konkrétne na časť, kedy Judáš pobozká v Getsemanskej záhrade Ježiša, aby ho označil rímskym vojakom. Bozk sa rovná zrada. (Samuellsson)

• - Na začátku filmu, kde mafie zabije mladičkého Paola, ho jeho matka poté objímá na zemi, přičemž je jasně vidět, jak dětský herec pohne rukou na kameni. (Mol)