Jednička měla několik vrcholů, dvojka jen jeden. Chyba se tedy našla a tentokrát nejsem sužován tím pocitem dokonalosti... Michael žije v otcově odkazu a zažívá útrapy při řízení Corleonovského impéria. Spolu s tím sledujeme i příběh mladého Vita, který roku 1901, ještě jako malý kluk, uprchl ze Sicílie a doplul na newyorský Ellis Island. Pořád je to velká story, jenom o něco slabší. Charaktery mě už také tolik nezaujaly, nicméně ten Pacinův si (bráno už od minula) prošel zajímavým vývojem a skončil v nezávidění hodné situaci. Monstrum či nikoli? [HD](8.10.2010)

Náhrada Marlona Branda mladším De Nirem ve stejné roli (jen trošku jinak časově zařazené) se vyplatila. Díky této vložce se dostáváme více do historie rodini Corleonů. Ke vzniku jejich jména, tradic, problémů, nenávisti a pomstě. Bohužel druhá část v podobě "života v našem čase" je slabší. Ne o moc, ale stejně je to oproti jedničce viditelný nedostatek. Nevím možná je to pouze můj názor, ale opravdu mi přišli chvíle s Michaelem slabší než ostatní části.... I přesto naprosto výborná práce s opět skvělím koncem(stejně jako u jedničky, díky které si pamatuji skoro celou knězovu řeč :)).(16.6.2004)

Zde poprvé Vito vysloví své ,,a pamatujte si, že vám prokazuji službu“. Mezníky ,,rodinné“ historie, vyvíjení se vztahů, zjišťování, kdo je prozíravý a odvážný, komu věřit a komu prohnat kulkou oko. Moc dobře napsané, zrežírované, zahrané. Herecké koncerty Al Pacina, R. de Nira, D.Keaton atd, atd. A získání zkušenosti, že v životě je jen jedna jistota a to, že zabít je možné kohokoliv...... .(1.11.2006)

Povedlo se něco zdánlivě neproveditelného. Dokonalý film dostal ještě lepší pokračování. Ano, je to nesmyslné. Je to nelogické. Ale je to prostě tak. Propracovanější, nákladnější a vystupňované do filmařských orgií nejvyššího stupně. Vždyť jen samotné mládí Vita Corleona by samo o sobě vystačilo na bezchybný film. Ještě citově napjatější a emočně naprosto strhující - bezútěšné postavení a životní bezvýchodnost mafiánského života v nostalgicky překrásném zobrazení rodiny Corleonů, která ještě nepochopila, že časy pistolníků jsou nenávratně pryč.(20.9.2004)

Jestliže jsem první dil krapet nadhodnotil, tak druhý musím krapet podhodnotit. Marlon Brandon mi velice chybí. Byl pilířem prvního filmu. Al Pacino sice dostává více prostoru, už je oproti prvnímu dílu více v roli, ale bohužel jakkoli je v ní výborný, nedosahuje Brandova minimalistického mistrovství. Robert De Niro, hrající mladého Vita, kopíruje Branda seč může (a daří se mu to víc, než jsem čekal). Ovšem ta stopáž je vůči obsahu až přílišně natahovaná. Dějová linie, týkající se vzestupu mladého Vita, mi přišla bezpředmětná. Kmotr II je hodně velké sousto na jeden hlt. Možná, že mu křivdím. Pokusím se jej ještě ochutnat.(24.2.2006)

• - Postava Hymana Rotha (Lee Strasberg) bola čiastočne sfilmovaná podľa skutočného mafiána Meyera Lanského. Lansky, ktorý v čase uvedenia filmu žil v Miami, údajne zavolal Lee Strasbergovi a zablahoželal mu k jeho postave Rotha. (Stefan_M)

• - Na začátku filmu, kde mafie zabije mladičkého Paola, ho jeho matka poté objímá na zemi, přičemž je jasně vidět, jak dětský herec pohne rukou na kameni. (Mol)

• - Narozeniny Vita Corleone (Robert De Niro) jsou 7. prosince. Sonny (James Caan) nadává na Japonce, že shodili bombu na Havajské ostrovy, na základnu v Pearl Harbor,  v den narozenin jeho otce. (don corleone)