Zde poprvé Vito vysloví své ,,a pamatujte si, že vám prokazuji službu“. Mezníky ,,rodinné“ historie, vyvíjení se vztahů, zjišťování, kdo je prozíravý a odvážný, komu věřit a komu prohnat kulkou oko. Moc dobře napsané, zrežírované, zahrané. Herecké koncerty Al Pacina, R. de Nira, D.Keaton atd, atd. A získání zkušenosti, že v životě je jen jedna jistota a to, že zabít je možné kohokoliv...... .(1.11.2006)

Jedna z mála výjimek, potvrzující pravidlo o slabším pokračování.. Tohle pokračování je minimálně stejně dobré, jako první díl. Herecké výkony stále na maximální možné úrovni, režie špičková, děj precizně zpracovaný - je jen málo příběhů, kdy se nedá jednoznačně posoudit, zda je lepší kniha, nebo film.(13.8.2002)

Náhrada Marlona Branda mladším De Nirem ve stejné roli (jen trošku jinak časově zařazené) se vyplatila. Díky této vložce se dostáváme více do historie rodini Corleonů. Ke vzniku jejich jména, tradic, problémů, nenávisti a pomstě. Bohužel druhá část v podobě "života v našem čase" je slabší. Ne o moc, ale stejně je to oproti jedničce viditelný nedostatek. Nevím možná je to pouze můj názor, ale opravdu mi přišli chvíle s Michaelem slabší než ostatní části.... I přesto naprosto výborná práce s opět skvělím koncem(stejně jako u jedničky, díky které si pamatuji skoro celou knězovu řeč :)).(16.6.2004)

Kmotra ll, si tentokrát Coppola rozdělil do dvou časových rovin. Jedna volně navazuje na původní snímek, druhá sleduje příběh Vita Corleoneho, ještě před tím, než se stal hlavou rodiny. V jedné září Pacino, ve druhé senzační De Niro (tu mám o něco radši) a obě jako celek tvoří nezapomenutelný film. Opravdu mistrovské dílo! P.S. Scéna na chodbě, s pohasínající žárovkou, kdy se v polostínu ukrývá mladý Corleone, jenž se poté chopí své šance, patří k mým největším filmovým zážitkům vůbec.(25.11.2018)

"Nechci zabít všechny. Jen své nepřátele." Úžasný. Neuvěřitelný. Nikdy bych nevěřila, že se dvojka Kmotra dokáže vyrovnat brilantní jedničce. A přitom mám pokračování stejně ráda, co je lepší si netroufám odhadnout. Pro Kmotra II jsem ale přece jen měla trochu usnadněné podmínky, neztrácela jsem se v postavách jako v jedničce, ani jsem se nakonec nerozhodla před dokoukáním přečíst knížku, abych pochopila děj. Tedy jsem ani předem neznala dějové zvraty. A závěr? Krásné, prostě krásné... a navíc skutečně srozumitelné. Vývoj postavy Michaela Corleona je podán naprosto přesvědčivě a mimořádně zajímavě, když jsem si jeho obraz zarmouceného muže v závěru srovnala s tím klukem ze svatby z prvního dílu, začala jsem ho až litovat. A ta krásná italština! Nemůžu si pomoct, ale zdálo se mi, že se v pokračování objevuje mnohem víc, navíc jak z úst Pacina, tak i De Nira zní více než příjemně. Co dodat? Kmotr II je obrovským soubojem dvou herců, kteří patří mezi nejlepší (nejen mafiánské) herce, jací se kdy narodili. Roberta De Nira a Al Pacina. A tentokrát De Niro Pacina možná skutečně přehrál. To ale rozhodně neznamená, že by vás Pacino jediným pohledem nedokázal naprosto uzemnit. Nádhera, nádhera... "Otec mě v této místnosti naučil řadu věcí. Říkal mi: 'Drž se přátele blízko u těla, ale nepřátele ještě blíž.'"(14.12.2007)

• - Vtedy neznámy Joe Pesci nemal ďaleko k tomu, aby hral postavu mladého Petera Clemenzy. Úlohu ale nakoniec získal Bruno Kirby. (Stefan_M)

• - Když si mladý Vito Corleone (Robert De Niro) a Clemenza (Bruno Kirby) jdou koupit zbraně, kupují je od člověka jménem Augustino Coppola (Romano Pianti), který měl syna Carmine (Thomas Mars). Tyto postavy dodal do scénáře režisér, inspiroval ho jeho otec a dědeček, který se prodejem zbraní skutečně živil. (don corleone)

• - Na začátku filmu, kde mafie zabije mladičkého Paola, ho jeho matka poté objímá na zemi, přičemž je jasně vidět, jak dětský herec pohne rukou na kameni. (Mol)