Redakce (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2004, 39x50 min

David Matásek, Barbora Kodetová, Bořivoj Navrátil, Martina Preissová, Milan Šteindler, Zuzana Onufráková, Dana Batulková, Pavla Ptáčková-Vitázková, Roman Zach, Irena Máchová, Michal Novotný, Zdena Hadrbolcová, Karel Urbánek, Jiří Ployhar ml., Ilona Svobodová, Jiří Pecha, Zuzana Kajnarová, Jan Antonín Duchoslav, Pavel Lagner, Pavel Nový, Matyáš Valenta, Milan Enčev, Václav Marhoul, Petr Vondráček, Petr Lněnička, Michal Zelenka, Karel Šíp, Jiří Maria Sieber, Lenka Hornová, Susan May Pratt, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Daniel Svoboda, Carmen Mayerová, Ivan Vyskočil, Milan Šimáček, Miroslav Žbirka, Tomáš Pavelka, Filip Sychra, Dana Verzichová, Markéta Frösslová, Josef Pejchal, Jan Nemejovský, Anna Hlavicová-Bendová, Marek Galló, Petr Burian, Miroslav Hrabě, Markéta Štechová, Jiří Mádl, Iveta Bartošová, Ivana Buková, Klára Oltová, Jitka Malíková, Jaromíra Mílová, Martin Matejka, Jitka Sedláčková, Jan Vondráček, Zdeněk Maryška, Rostislav Novák ml., Lucie Štěpánková, Zuzana Mixová, Josef Nedorost, Lenka Svadbíková-Veliká, Miroslav Hanuš, Igor Chmela, Stanislav Lehký, Pavel Zatloukal, Lenka Horáková, Lada Jelínková, Josef Zyka, Lenka Krobotová, Ladislava Něrgešová, Eva Pilarová, Jiří Schwarz, Šárka Vaňková, Pavel Novotný, Vít Karas, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Pavel Slabý, Luděk Fiala, Miroslav Kořínek, Petra Hobzová, Dagmar Krejčí, Jiří Štrébl, Miloslav Študent, Martin Maxa, Karolína Rottová, Olga Schmidtová, Jiří Škoda, Jiří Hána, Kateřina Velebová, Zdeněk Vencl, Jana Staňková, Martin Učík, Zorita Azrak, Jana Bučka, Otakar Brousek ml., Andrea Němcová, Jaroslav Vlach, Drahomíra Vlachová, Otto Rošetzký, Martin Mňahončák, Lucie Váchová, Veronika Jeníková, Martin Janouš, Karel Janák, Jan Rosák, Michal Roneš, Matúš Bukovčan, Lucie Vačkářová, Renata Visnerová-Prokopová, Jaroslav Kříž, Leoš Juráček, Jan P. Muchow, Vanda Károlyi Konečná, Marcela Rojíčková, Petr Varga, Pavel Batěk, Svatopluk Říčánek, Radka Fišarová, Václav Legner, Jiří Král, Jiří Zeman, Hana Čížková, Miroslav Večerka, Ludmila Šafářová, Vít Pešina, Erik Kalivoda, Hynek Chmelař, Patrik Hezucký, Pavel Kočí, Oldřich Hrůza, Tomáš Krejčí, Aleš Spurný, Ludmila Mecerodová, Pavlína Danková, Eduard Jenický, Hanuš Bor, Jan Počepický, Ivo Novák, Michal Čeliš, Oldřich Vlach, Nikol Fischerová, Jiří Kohout, Petr Kadlec, Ondřej Kavan, Barbara Chybová, Martin Havelka, Pavel Vangeli, Petr Vršek, Vítězslav Bouchner, Lenka Loubalová, Monika Absolonová, Robert Tyleček, Richard Maška, Robert Jašków, Otta Tesař, Vladimír Tausinger, Petr Vágner, Jiří Bábek, Zdeněk Palusga, Stanislav Brunclík, Dana Černá, Alena Štréblová, Jiří Klepl, Zdeněk David, Michaela Maurerová, Lukáš Homola, Zdeněk Klumpar, Martin Dusbaba, Zdeněk Velen, Jiří Hájek, Renata Drösslerová, Zuzana Skalníková, Tomáš Palatý, Markéta Richterová, Petra Výtvarová, Ondřej Volejník, Šárka Kavanová, Klaudie Kovářová, Patrik Plešinger, Viktor Dvořák, Veronika Hong, Lina Wagnerová, Eva Kodešová, Milan Němec, Michael Kňažko, Martin Davídek, Josef Beck, Jaroslav Synek, Julian Záhorovský, Miroslav Horáček, Jakub Slach, Vojtěch Oulický, Jaromír Janeček, Jaroslav Pížl, Renata Drössler, Jaroslav Slánský, Michaela Urbanová, Roman Kracík

Filip Bobinski

Jakub Sýkora

Scénografie:

Marcel Hána, Jan Vlasák
  • gudaulin

Téhle produkci jednoduše neholduju, ale na svůj žánr má Redakce slušné hodnocení, a tak jsem zkonzumoval celý jeden díl. Vykašlat jsem ho nemohl, vyplivnout taky ne, a tak ho v sobě pořád nosím a tíží mě v žaludku. Ať se nikdo nezlobí, ale po stránce dialogů je to naprosto zoufalá záležitost a herecky nepřesvědčiví jsou i ti herci, do kterých bych to nikdy neřekl. Měl jsem pocit trapnosti. Celkový dojem: 10 %.(19.7.2008)

• Lukoboss

Viděl jsem dva díly a naprosto mně to stačilo. Celé je to kýčovité (znělky mezi každým střihem jsou jako z telenovely), křečovité a naprosto stupidní a prvoplánovité (když už se blíží nějaký ten problém, zazvoní telefon nebo někdo přiběhne, že už je vše v pořádku - to je ale náhoda že!?). Jestli nemáme na lepší seriály, tak ať je raději nikdo netočí.(8.7.2008)

• WANDRWALL

Dříve - za socialismu byly seriálové ambice vyšší. Co se zjistilo, že pro zisk diváků stačí točit "materiální" seriálky, tak je každé pracoviště dobré. Ale pozor! Nejde o český vynález. Jde jen o to, že takové seriály dávkují průměrnému divákovi přesně to, co chce. A to sem přišlo ze západu. tedy od jejich scenáristů. Jen se to upravuje na zdejší kulisy a specifika. Zde je to tedy REDAKCE. Tu a tam i něco zajímavého, ale je toho tak málo, že výsledně vzato seriál skoro odpadový.(11.7.2010)

Oproti jinejm skvostum, ktere vyrabela televize Nova je tohle docela koukatelny. Herecky vykony mi pripadaly jako by spis improvizovali, ale ono s tak deravym scenarem se neni co divit. Nastesti i kdyz to je misty trapny, je to vetsinou docela pohodicka a kdyz to porovnam s jinejma skvostama (Rodinna pouta, libovolna telenovela) tak si to 3* zaslouzi.(10.7.2005)

Zaujímavé obsadenie v pomerne zábavnom seriále z prostredia, ktoré na Nove zasa až tak často nevidíme. Kvalita seriálu je samozrejme priamo úmerná úrovni jednotlivých dielov, ale celkový dojem by mohol byť bez problémov trojhviezdičkový. A mimo, z môjho pohľadu asi najlepšia úloha Michala Novotného.(10.8.2014)