Redakce (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2004 - 2006, 39x50 min

David Matásek, Barbora Kodetová, Bořivoj Navrátil, Martina Preissová, Milan Šteindler, Zuzana Onufráková, Dana Batulková, Pavla Ptáčková-Vitázková, Roman Zach, Irena Máchová, Michal Novotný, Zdena Hadrbolcová, Karel Urbánek, Jiří Ployhar ml., Ilona Svobodová, Jiří Pecha, Zuzana Kajnarová, Jan Antonín Duchoslav, Pavel Lagner, Pavel Nový, Matyáš Valenta, Milan Enčev, Václav Marhoul, Petr Vondráček, Petr Lněnička, Michal Zelenka, Karel Šíp, Jiří Maria Sieber, Lenka Hornová, Susan May Pratt, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Daniel Svoboda, Carmen Mayerová, Ivan Vyskočil, Milan Šimáček, Miroslav Žbirka, Tomáš Pavelka, Filip Sychra, Dana Verzichová, Markéta Frösslová, Josef Pejchal, Jan Nemejovský, Anna Hlavicová-Bendová, Marek Galló, Petr Burian, Miroslav Hrabě, Markéta Štechová, Jiří Mádl, Iveta Bartošová, Ivana Buková, Klára Oltová, Jitka Malíková, Jaromíra Mílová, Martin Matejka, Jitka Sedláčková, Jan Vondráček, Zdeněk Maryška, Rostislav Novák ml., Lucie Štěpánková, Zuzana Mixová, Josef Nedorost, Lenka Svadbíková-Veliká, Miroslav Hanuš, Igor Chmela, Stanislav Lehký, Pavel Zatloukal, Lenka Horáková, Lada Jelínková, Josef Zyka, Lenka Krobotová, Ladislava Něrgešová, Eva Pilarová, Jiří Schwarz, Šárka Vaňková, Pavel Novotný, Vít Karas, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Pavel Slabý, Luděk Fiala, Miroslav Kořínek, Petra Hobzová, Dagmar Krejčí, Jiří Štrébl, Miloslav Študent, Martin Maxa, Karolína Rottová, Olga Schmidtová, Jiří Škoda, Jiří Hána, Kateřina Velebová, Zdeněk Vencl, Jana Staňková, Martin Učík, Zorita Azrak, Jana Bučka, Otakar Brousek ml., Andrea Němcová, Jaroslav Vlach, Drahomíra Vlachová, Otto Rošetzký, Martin Mňahončák, Lucie Váchová, Veronika Jeníková, Martin Janouš, Karel Janák, Jan Rosák, Michal Roneš, Matúš Bukovčan, Lucie Vačkářová, Renata Visnerová-Prokopová, Jaroslav Kříž, Leoš Juráček, Jan P. Muchow, Vanda Konečná Károlyi, Marcela Rojíčková, Petr Varga, Pavel Batěk, Svatopluk Říčánek, Radka Fišarová, Václav Legner, Jiří Král, Jiří Zeman, Hana Čížková, Miroslav Večerka, Ludmila Šafářová, Vít Pešina, Erik Kalivoda, Hynek Chmelař, Patrik Hezucký, Pavel Kočí, Oldřich Hrůza, Tomáš Krejčí, Aleš Spurný, Ludmila Mecerodová, Pavlína Danková, Eduard Jenický, Hanuš Bor, Jan Počepický, Ivo Novák, Michal Čeliš, Oldřich Vlach, Nikol Fischerová, Jiří Kohout, Petr Kadlec, Ondřej Kavan, Barbara Chybová, Martin Havelka, Pavel Vangeli, Petr Vršek, Vítězslav Bouchner, Lenka Loubalová, Monika Absolonová, Robert Tyleček, Richard Maška, Robert Jašków, Otta Tesař, Vladimír Tausinger, Petr Vágner, Jiří Bábek, Zdeněk Palusga, Stanislav Brunclík, Dana Černá, Alena Štréblová, Jiří Klepl, Zdeněk David, Michaela Maurerová, Lukáš Homola, Zdeněk Klumpar, Martin Dusbaba, Zdeněk Velen, Jiří Hájek, Renata Drösslerová, Zuzana Skalníková, Tomáš Palatý, Markéta Richterová, Petra Výtvarová, Ondřej Volejník, Šárka Kavanová, Klaudie Kovářová, Patrik Plešinger, Viktor Dvořák, Veronika Hong, Lina Wagnerová, Eva Kodešová, Milan Němec, Michael Kňažko, Martin Davídek, Josef Beck, Jaroslav Synek, Julian Záhorovský, Miroslav Horáček, Jakub Slach, Vojtěch Oulický, Jaromír Janeček, Jaroslav Pížl, Renata Drössler, Jaroslav Slánský, Michaela Urbanová, Roman Kracík, Andrea Schönová
  • ScreamJay

Z bláta, toho hutnýho sajrajtu telenovel a bezduchých tlacháren typu Rodinná pouta, přeci jen vzešel koukatelný seriál. Musím se přiznat, že právě u Redakce jsem to už vůbec nečekal, ale přeci se stalo. I přes toporné dialogy, do kterých když se zaposloucháte, je z nich patrná recitace, scénář je překvapivě vtipný, humor je nenásilný a docela dobře rozvržený. Herecky sice slušně zastoupené, ale ty naškrobený, toporný a našprtaný odříkávky se nevyhnuly ani takovým matadorům jako jsou Šteindler nebo Matásek. Jediný zcela naprosto přesvědčivý výkon tak podává vlezlá maminka Báry Kodetové – Zdena Hadrbolcová (ale to už je paní herečka). Vyděl jsem sice jen pár dílů, ale oproti Rodinným poutům, kde sem měl problém se zažíváním už po polovině první epizody a Pojišťovně štěstí, kde to jako mělo být dojemné a já to nějak neodhalil, má Redakce moderní šmrnc, slušnou grafiku a sázka na atraktivní novinářské prostředí tentokráte vyšla. Proto dávám 2 a 1/2 hvězdičky. Snad to připravovanýma dalšíma řadama nezprzněj. (P.S.: Tak zprznili!!!)(30.11.2004)

Oproti jinejm skvostum, ktere vyrabela televize Nova je tohle docela koukatelny. Herecky vykony mi pripadaly jako by spis improvizovali, ale ono s tak deravym scenarem se neni co divit. Nastesti i kdyz to je misty trapny, je to vetsinou docela pohodicka a kdyz to porovnam s jinejma skvostama (Rodinna pouta, libovolna telenovela) tak si to 3* zaslouzi.(10.7.2005)

Druhou řadu jsem téměř nesledoval, přišla mi o dost horší než ta první. Ta mě celkem bavila. Ano, je to účelová zábava, všechno je tam moc umělé a neuvěřitelné, ať už to jsou toporné dialogy, dokonalé prostředí nebo dávno profláknuté a předem odhadnutelné dějové "zvraty", odbočky, náměty jednotlivých dílů. Ale docela hezky se na to kouká a příjemně se u toho usíná... Jsou i mnohem horší seriály, kterými se dá zabít večer...(1.1.2006)

Když přistoupíte na pravidla seriálu (povětšinou neznámí herci, občasná zjednodušení soudobé popkultury) a dáte tomu šanci, bude vás to na české poměry celkem bavit. Řekněte, kolik seriálů dnes na televizi nezačíná slovem Kriminálka? Tady to občas máte taky, zjednodušeně a s mírným nadhledem, zdraviiim....(29.3.2014)

Jako menšího mne tento seriál zaujal. Všechno v něm bylo tak krásně čisté, nablýskané... mělo to i happy-endy (tedy aspoň první série). Děj byl zábavný, neotřelý, prostředí také (nebo snad to nebyl první seriál z novinářského prostředí?), dialogy se mi zdály vtipné, občas až se skrytým významem... Pak jsem ale vyrostl a z vychvalovaného dítka se stal tak trochu spratek. S odstupem času si uvědomuji, že to, co bylo dříve vtipné, je dnes bezduché, to co bylo neotřelé, je dnes pokulhávající. Happy-endy se změnily na nucené závěry, a i když pořád neoceňuji rozchod Veroniky a Lubora, tak mi přijde, že šlo o jeden z mála světlejších momentů seriálu. Samozřejmě prostředí a děj v něm je značně idealizovaný. Skutečné noviny takto nefungují, ať už hledíme na "ranní porady", věčné pití kávy a minerálky v kuchyňce, přehrabování se v archivu, vztah šéfů v pracovní době a tak dále, a tak dále. Co mi na snaze scénáristů vyloženě vadí, je snažit se udělat děj, za každou cenu. Díky tomu byla podle mého názoru obětován vztah Veroniky a Lubora, byl zde uveden příchod Hynka, vztah Anny a Lubora, byla vyšachována příjemná a sympatická Alice a nahrazená chladnou, až ledovou Kateřinou. A samozřejmě odchod charismatického Vincenta a nahrazení ho nudným a ospalým Ludvíkem bylo šlápnutí vedle jako hrom. K hercům žádné velké výtky nemám. Potěšila mě dvojice Roman Zach a Pavla Ptáčková, kteří byli známí už z několika dřívějších seriálů (a v případě Pavly i pohádek), a mezi nimi to opravdu celou první a i část druhé řady jiskřilo. Jenže bohužel, nevím z jakého důvodu tato akvizice vyšuměla do ztracena, a proto závěrečná katarze působila kopanec do bolestivého žaludku. Na druhou stranu, herci si seriál vyloženě užívají a nelze jim moc co vytknout. Snad jen Ireně Máchové, která zřejmě neprošla tolika rolemi, aby se dokázala úplně vžít do postavy (i když to možná bude i tím, že jí scénáristé napsali postavu poměrně nezajímavou a plochou) a Markétu Frösslovou, jejíž nepříjemný afektovaný hlas a snaha udělat ze sebe teenku, i když jí dávno nejsem, mě bude strašit po nocích ještě hodně dlouho. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Jiřího Ployhara, představitele Mrázka, který prosvětlil celý seriál a přidal mu hodně plusových bodů. Já osobně mám nejradši první sérii, po odchodu Alice mi zbytek seriálu přišel zbytečně natahovaný a uvadající. Když to ale shrnu, tak celkově jde o to lepší v dnešní české seriálové nabídce. Nemohu si stěžovat, a proto dávám to, co si seriál zaslouží - 50 %.(5.2.2015)