Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

shimpy(CZ)

Clint Eastwood mě opět spolehlivě uzemnil svou genialitou. Hillary Swank podává neskutečný výkon, její charakter mě opravdu dostal, každou její emoci jsem sdílel i já. Opravdu neskutečné. Boxu nějak nefandím, sportovní filmy mě nikdy netáhly. Ale toto je drama stojící na osudu jedné osoby. Já zkrátka nemám slov. Nádhera. ()

.MJ.

Starý morous s předsudky, odhodlaná bojovnice a k tomu jim sekunduje vyhaslá boxerská hvězda. Krásný příběh o jednom nenaplněném snu a o tom jak může být život těžký. Clint mě už poněkolikáté, a doufám že ne naposled, dokonale přesvědčil, že je režisér par excellence!! 92% ()

Xavi6

Jo, starej Eastwood opravdu umí režírovat a hrát zároveň, to ať mu nikdo nebere. Sice neustále působí dojmem protivného staříka, ale dobrák to stále je a bude a to ho šlechtí! ()

Marrty3

Mo cuishle ! Na dramata moc nejsem ale tohle mě vzalo .A to asi proto že to bylo ze sportovního prostředí. Bojovnost Maggie mě vážně dostala. Závěrečná půlhodinka mě posadila na zadek,otevřela pusu dokořán a nenechala mě klidným. Výborné herecké výkony,jak Eastwooda,Swank tak Morgana Freemana. To co dokáže režijně Clint Eastwood je úžasné ! ()

Erinye

Nejen, že je Clint Eastwood výborný herec, ale také skvělý režisér, o čemž jsem se mnohokrát přesvědčila. Zvlášť tento film řadím mezi více než vydařené. Hilary Swank je tady hodně přesvědčivá a je na ní vidět, že musela v posilovně strávit hodně času. Ale o tom to není. Podobně jako v těžké váze, je to o velkém odhodlání jít si za svým cílem za každou cenu, ať to stojí, co to stojí. Je to sice už delší dobu, co jsem tenhle film viděla, ale na co nezapomenu, tak na závěr, který jsem celý probrečela. Jeden z mála amerických filmů bez šťastného konce. Pro mě rozhodně film s herci s velkým H a film s velkým F. ()

Hanes88

Opět famózní film Eastwooda. Samozřejmě i skvěle zahrál, ale především to byl výkon Hilary Swank, co mě přímo uchvátil. Doslova se do role vžila a co se týče děje, ten byl nádherný. 90% ()

J*A*M*A*L

Perfektní boxerský film kde se pro tentokrát třískali ženské a musím říct že to bylo lepší než nějaký chlapi co si to ty dvě minuty v ringu odstojí a pár sekund v rohu odsedí.Ale je zase fakt že to byl jen film, ale za to dost perfektní film kde se rozhodně jen tak nudit nebudete.Clint se snad s kamerou narodil protože to co nám natočil byla vážně dokonalost.Mám rád boxerské filmy a mám i rád Eastwoodovi filmy a tyhle dvě kombinace v jednom bylo fakt něco.Řekl bych že Hilary Swank taky není žádná padavka která se objeví jen v romantickejch filmech a.t.d. a zde to dává najevo protože jak do nich třískala bylo fakt něco.Eastwood se zřejmě s tímto filmem dvakrát tak nepáral.99% ()

Andree8

Nejsem nijak zvlášť vysazený na bojovky, obzvlášť, když všechny jsou natočené jako přes kopírák - z totálního outsidera se za pomocí trenéra, ducha, nebo pevné vůle stane mlátička, která poráží jednoho soupeře za druhým a ve finále u posledního souboje, když už to vypadá, že téměř umírá sebere hlavní hrdina poslední zbytky sil a soupeře (opět nejčastěji Rus, nebo východní Němec - jedná-li se o americký film) porazí a stane se legendou. Kolik takových filmů jsem všichni viděli??? Čekal jsem, že Million Dollar Baby bude něco podobného, ale když jsem zjistil, že rozhodující souboj se odehrává v půlce filmu, dávalo mi něco tušit, že to není hlavní zápletka. A jsem rád, že to tak dopadlo. Druhá polovina filmu mě totálně rozebrala a po jeho skončení se mi dostalo přesně toho pocitu, kvůli kterému chci koukat na výborné filmy. MDB mě nezklamalo, naopak mě velmi mile překvapilo! :-) ()

Paldiny

Keby som nebol zasvätený, dám ruku do ohňa, že ide príbeh zo života. Dej točiaci sa okolo outsjderky s ťarchou 30-tich rokov spočiatku pripomína osud Talianskeho žrebca, ale čo prinesú nasledujúce minúty vyvracia na ruby tradičné poňatie príbuzných filmov. Spoľahlivý Morgan, čoby vyslúžili boxer a rozprávač, pôsobí síce ako pridaná hodnota, no v príbehu si miesto zastane. Najdôležitejšie role pripadajú Eastwoodovi s Hilary, ktorých vzťah by v závere odsúdila nejedná cirkev a rozplakala nejedného racionálne zmýšľajúceho človeka. Skutočne silný filmový zážitok. ()

IvoB

Film, který v sobě pojí hned několik témat, a všechny mu vycházejí. Boduje jak v rovině sportovního filmu, tak vyhroceného, dojemného a intimního dramatu. A po celou dobu si vystačí jen s velmi jednoduchou zápletkou, několika málo postavami (avšak výborně zahranými!) a prostým provedením. Sám Eastwood (který film i režíruje) zde výborně vystřídá hned několik hereckých poloh. Závěr je možná už trošku přetažený, ale jinak je to velká paráda – 9/10 ()

peetriss

Spolu s pozdějším Gran Torinem nejlepší režijní počin Clinta Eastwooda. Skvělý příběh o, zpočátku trochu krkolomném, zrodu citového pouta mezi dvěmi emočně strádajícími lidmi, v drsném a bolestivém boxerském prostředí, emocím zdánlivě nezaslíbenému. Výborný je film napříč celou stopáží, kdy hlavní hrdince prostě musíte fandit, prožíváte její dřinu, sportovní úspěchy i sociální a rodinné bolesti i její následný nefér pád z životního vrcholu. Podobné je to s Eastwoodem či Morganem Freemanem ve výrazné vedlejší roli. Závěrečná třetina je velmi silná s potenciálem zanechat dlouhodobé otisky v divákově mysli i srdci. Eastwood celé dění drží pevně v rukou, což je podpořeno famózním hereckým koncertem celého hlavního tria (Hilary Swank v životní formě, zaslouženě korunované Oscarem). Napodruhé mě toto dílo dostalo ještě intenzivněji, a tak jsem prostě musel zvýšit na plné hodnocení, ono i toho sentimentu je někdy potřeba ve vyšší dávce! ()

Luff

Dev*a cerna! Kdyby byla fer dopadlo by to uplne jinak. Kruci ze ja to zapinala vubec...jo,rozbrecelo me to. ()

janesX

Je to dráma o zmysle života a zmysle smrti, ale nedostala ma ani zďaleka tak na kolená ako ďalšia Eastwoodova dráma na zamyslenie, Gran Torino. Film je to dobrý, ale netlačil tak na pílu ani na city, a tak ma nestrhol so sebou a rýchlo naňho zabudnem. V tejto chvíli je Million Dollar Baby s osemdesiatimiôsmimi percentami šesťdesiatyprvý najlepší film, takže u divákov asi nemá chybu. Mne tam ale dosť vadili scénky s kňazom v ktorých mňa vôbec nezaujímalo čo ten pako hovorí alebo čo si myslí. Našťastie neboli dlhé, zato zbytočné boli určite. Mala to byť vedľajšia línia filmu? Na mňa teda nezabrala, iba ak opačným smerom. Hudba je taká nijaká, melodramatická, akoby sa nič nedialo, mohla aspoň v dramatických situáciách trochu gradovať. Asi ju zložil sám Clint (moment pozriem sa). Áno, a škoda že pritom trochu pozabudol na to, že ako muzikant nie je tak dobrý ako filmár. No ale postava Maggie bola od samého začiatku tak milá a pokorná, že mi jej bolo potom ľúto, a tú herečku som si asi obľúbil. Celkovo nič strhujúce, lepší priemer. ()

derryl

Výborný film, který si jde přímo za svým s přesným úderem boxera... Clint Eastwood je skvělý režisér a točí náměty, které jen tak nezapadnou a dávají divákům vše, co mají a musejí vidět i prožít. ()

Marius_ss

Taký smutnejší Shawshank z boxerského prostredia. A jeden z najlepších príkladov aký je Clint Eastwood charizmatický herec a zároveň skvelý režisér. ()

Rozjimatel

"People love violence. They'll slow down at a car wreck to check for bodies. Same people claim to love boxing, They got no idea what it is. Boxing is about respect. Getting it for yourself, and taking it away from the other guy."     Športová dráma zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Ja teda box vôbec neobľubujem, skôr by som dokonca povedal, že ma až odpudzuje, napriek tomu som pri tých zápasoch takmer ani nedýchal, tak strhujúco sú stvárnené. No a to vynaliezavé zastavovanie krvácania? Jednoducho nádhera! Všetko okolo boxu (tréning, vysvetlenie, filozofia) je podané tak pútavo, že ma to ohromne bavilo, a to je svojim spôsobom zázrak. Našťastie, film nie je ani zďaleka iba o boxe, ale má viacero zaujímavých vrstiev. V prvom rade je tu veľmi ľudský, dojímavý príbeh so sociálnym podtónom, v ktorom hrajú prim tri postavy - Frankie (Clint Eastwood), Maggie alias "Mo Chuisle" (Hilary Swank) a Eddie (Morgan Freeman). Všetky tieto postavy majú svoju psychologickú hĺbku, majú svoj vlastný životný príbeh a je medzi nimi skvelá chémia, podporená výbornými dialógmi. A ani nemusím dodávať, že sú aj vynikajúco zahrané. Obzvlášť skvelá je Hilary Swank (Oscar) ako húževnatá a nepoddajná Maggie (jej fyzická pripravenosť je obdivuhodná), ktorá síce veľa krásy nepobrala, ale ten jej šarm je neodolateľný a nemenej skvelý je i štýlovo úsporný, sarkastický Clint Eastwood (nominácia na Oscara), ktorého uťahovanie si z kňaza je roztomilé ("Can you spare a few minutes for the Immaculate Conception?"). A toto je vlastne tiež jedna z vrstiev filmu, to Eastwoodove vŕtanie do náboženstva, ktoré je často v rozpore s realitou, čo sa naplno ukáže v závere filmu. Silnou stránkou filmu je aj Eastwoodova hudba, používajúca jednoduchý motív, ktorý sa však do filmu veľmi dobre hodí. Záver filmu sa nesie v nesmierne skľučujúcom duchu, čo je vlastne aj dôvod, prečo ma veľmi neláka pozerať film znova a znova.     "Danger, while you're thinking about that punch, I'll be right back." ()

dehlie

na film som išiel s istým dešpektom, nevedel som si predstaviť, že ma zaujme príbeh boxerky. najmä ten strašne smutný koniec ma presvedčil. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)