Michael Brody pracuje na Floridě v zábavním parku Mořský svět, kde se chystá otevřít novou atrakci - systém prosklených tunelů hluboko pod hladinou, kde mohou lidé během procházky sledovat zázraky hlubin. Zaměstnancům parku se podaří odchytit mládě žraloka, které se do parku dostalo poškozenou bránou. Vedoucí parku Calvin Bouchard rozhodne, aby se mládě stalo atrakcí parku, to však o několik dnů později zemře. Michaelova přítelkyně, bioložka Kathrin, hledá příčinu podivného chování delfínů. Nepřímo ji odhalí údržbář, který se po pracovní době potopil ke dnu, aby opravil poškozená vrata. Byl totiž napaden a usmrcen obrovským žralokem. Michael a Kathrin ho jdou hledat. Přestože se je neklidní delfíni pokoušejí zastavit, jejich chování potápěči pochopí až v okamžiku, kdy jsou napadeni velkým žralokem. S pomocí delfínů se jim podaří uniknout. V podmořském tunelu se za sklem objeví mrtvola muže. Přivolaný Michael pozná údržbáře a Kathrin ze stop po kousnutí pochopí, že se stal obětí žraloka, pravděpodobně matky odchyceného mláděte. Marně se snaží varovat Boucharda. Ten nevěří, že by mohlo k něčemu dojít, až do chvíle, kdy se žralok objeví za oknem podmořské restaurace, která je součástí parku. Nebezpečné zvíře, které hledá své mládě, zaútočí proti sklu a podaří se mu vniknout do kontrolní místnosti. Rozpoutá se rozhodující střetnutí mezi zuřící bestií a zoufalými lidmi. (TV Nova)

J.Mayen

Asi nejslabší čelist jaká byla natočená, nemam moc co k filmu napsat, moc slabe digitalni pokusy, utrzena ruka dokreslena snad pastelkama ktera jakoby vubec do filmu nepatrila, na jednu stranu velke zklamani,ale na druhou stranu zase klasika, rad bych dal alespon prumer,ale za ty triky bohuzel. ()

harycek

Slabota , ale byl tam malinko dobrý nápad!?Ten žralok byl z natáčení tolika dílů už evidentně utahaný a pomalý!! ()

Stanmi

Mike Brody (Dennis Quaid) pracuje v mořském zábavním parku SeaWorld, který již brzy čeká slavnostní otevření. Na tuto slavnost přijíždí i jeho bratr Sean (John Putch). Do laguny, která tvoří samotný zábavní park, se však dostane velký a nebezpečný žralok… No sice to trvalo pár let, ale nakonec se i Čelisti dočkali svého třetího dílu, ovšem nabízí se otázka, jestli je to dobře nebo špatně. Tvůrci se tentokrát oprostili od městečka Amity, stejně jako od šerifa Brodyho a zvolili nové místo, a to mořský zábavní park, což si myslím nebyl vůbec špatný nápad, protože se jedná o nové, neokoukané a atraktivní prostředí. Aby zachovali aspoň určitou kontinuitu i mytologii celé série, tak se mezi hlavními hrdiny příběhu objeví alespoň Brodyho synové. Tím se částečně dostávám i k hereckému obsazení, kde si Michaela Brodyho zahrál (tehdy v zásadě začínající) Dennis Quiad a mladšího Seana ztvárnil (budoucí režisér) John Putch. Kromě této dvojky se zde objeví i Louis Gossett Jr., Simon MacCorkindale, Bess Armstrong nebo Lea Thomson. No úplně hvězdná sestava to není, ale přesto herecké obsazení má aspoň nějakou tu kvalitu (minimálně tedy na papíře). Se samotným příběhem je to už o poznání horší. Zatímco první polovina snímku, kdy se seznamujeme s prostředím, postavami a vůbec zápletkou sice není nijak převratná, ale svůj účel plní a osobně jsem se nijak nenudil. Nicméně poté, co hlavní hrdinové konečně zjistí, že se jim do parku dostal krapet větší žralok, tak se začne kupit série nepřesvědčivých a především nepravděpodobných zvratů (scénáristé si zdá se toho o žralocích moc nenastudovali), ale pokud se přes to člověk přenese (i když v některých případech to není úplně snadné), tak je to pořád ještě aspoň trochu zábavný film (viz třeba vtipné 3D efekty). Čelisti 3 jsou tak jasně nejslabším dílem celé trilogie, ale protože ještě existuje i čtvrtý díl, proti kterému je na tom trojka ještě docela dobře, tak se nejedná o nejhorší díl této žraločí série. Trojka Čelistí zkrátka není žádný filmový zázrak, ale jednou za čas se na ni kouknout dá. ()

mnx

Pokud se někomu podaří sehnat 3D verzi, tak možná pozor na oči - hloubku 3D zde v některých záběrech poněkud přestřelili, na rozdíl od novějších a vypiplanějších bijáků, vzniklých po vzoru Avatára. Takže jako raritní stereografický film (na pravé 3D si ještě dlouho počkáme) do sbírky se počítá, ale jako film je to klasické osmdesátkové béčko, neřkuli céčko. Atmosféru prvního dílu tu už nenajdete. Pár jakoby děsivých záběrů se tu ale přece jen najde. ()

Nikolas__

Hate trošku přemrštěný, vlastně mě to celé bavilo více než dvojka. Efekty sice směšné, ale tak co? Není to super film ale těch 24% je dle mého opravdu přehnaných. ()

blondboss

Najprv som tomuto sequelu chcel dať tri priemerné hviezdy, ale ten katastrofálny záver ma utvrdil v tom, že jednu musím ubrať. Musíme si naliať čistého vína, že to bolo ozaj vizuálne peklo s veľmi jednoducho nalinkovaným dejom a otrasnými dialógmi. Ale stále to malo akú-takú atmosféra a tá občasná hudba od Williamsa stále hreje za srdcom pri útoku žraloka. Inak ale to malo asi už ostať pri tej dvojke. No, nevadí, aj Dennis Quaid musel nejako začínať. 40 % ()

Salus

Po geniálním Spielbergovi byla řemeslně slušná dvojka, ale tohle tedy vrchol. Žraloci co vrčí mě tedy nevyděsí. A ty triky bych asi vystřihl doma za pomocí nůžek, pastelky a lepidla lépe. ()

till85

Jestě to ujde.Ale v jednom záběru jak žralok plave k hlavním hrdinům spravující tunel se mi zdálo že jim dovnitř trošku zatejká pač mu z hřbetní ploutve stoupaly bublinky! ()

YOGI_BEAR odpad!

Tak tohle je skutečně neskutečnej průser. Ždímat, ždímat, furt dokola, zas a znova, dokud z toho ještě něco kape. Klasickej postup. Už dvojka nebyla teda nic moc, ale tohle je naprostý vrchol, úplný Himaláj. A nejvíc mě dostalo, když se za sklem objevil žralok, který byl snad vystřižen a nalepen z novin. Tak nějak to vypadalo. To sem teda fakt koukal. A prý, že je i čtyřka.. ()

brasek odpad!

Nie, ďakujem! Takto znehodnotiť kultové Čeľuste?! Fakt na hanbu... Príbeh slabota a atmosféru robia snáď len kvákajúce žaby... potom ten umelý žralok, však skoro mi od hnusu oči vypadli! Snáď by potešilo diváka ak by žralok vo finálnej fázy aj si niečo ulovil, ale prídu delfíny a je po zábave... zachránia všetkých. ()

Retimo

Z filmu mi zůstala jen vzpomínka na snad nejhorší efekty,které jsem kdy viděl u filmu,který měl asi nějaké ambice. ()

maniak.sused

Tretie pokračovanie legendy podmorského napätia je určitým spôsobom precedensom, lebo už v 83-om roku zadefinovalo mnohé postupy céčiek z 21. storočia v rámci subžánru ,,natural horror" (ináč pre gurmánov odporúčam tento výborný prehľad http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_natural_horror_films ). Pravdou je, že na zlé analógové efekty sa pozerá vždy lepšie ako na zlé digitálne. Predsalen, aj akýkoľvek nevydarený model žraloka sa, na rozdiel od nevydarenej asylumáckej počítačovej animácie, reálne nachádza v danom priestore pred kamerou a oči to teda ,,reže" určite menej ako dosadený digitálny krypel. Avšak scéna v závere, keď sa ,,3D" animovaný žralok rúti na riadiace centrum.... Takú scénu si proste táto séria nezaslúžila. Na jednej strane by sa to dalo brať za najvtipnejšiu a najhoršiu céčkovú monster scénu, aká tu kedy bola. Lenže to by sa film musel volať ,,Gigasharkosaurus destroys the world" alebo nejak podobne. V treťom pokračovaní jedného z najzásadnejších thrillerov kinematografie to pôsobí len neuveriteľne trápne a preveľmi zle a kvôli tejto scéne ma fakt svrbel prst na ,,odpad". ()

lepo

Tento film má s Čeľusťami a la Spielberg spoločný bohužiaľ iba názov. Nečudujem sa ostatným hodnoteniam. Je to na nešťastie iba slabý odvar žraločích plutiev. ()

Saxos

Alespoň snaha o nějaký příběh. Příprava a otevření zábavního Podmořského království. Některé záběry podmořského prostředí jsou slušné. Jediná zajímavá scéna - první kontakt s mládětem žraloka /žralok, dva delfíni, dva pracovníci parku/. Co film srazilo! Žádné napětí. Odfláknutá hudba. Hrozné dialogy. Herecké nevýkony. Zbytečné záběry v té době obvyklé. Jako např. ukouslá hlava ryby, ukouslá ruka, náraz žraloka do skla podvodního střediska, pár záběrů miniponorky. Vše jak malované žákem mateřské školy a nemající vliv na děj filmu. Úplné nesmysly - mluvení na člověka, který je ve vodě pod hladinou. Nebo, že by to mohl slyšet? Jedničce se zdaleka pokračování nepřiblížilo. A hurá na 4. díl a zjistit jestli došlo k nějaké pozitivní změně. ()

KukulienkaHO

Čaro prvých Čeľustí sa už definitívne vytratilo a "Čeľuste 3" sú iba béčkovou drámou s otrasnými vizuálnymi efektami. Na druhej strane som čakal väčšiu sračku a herecké výkony celkom ušli. Ak by ale nebolo skladby "Shark" od Johna Williamsa, znížil by som moje hodnotenie o jednu hviezdu. ()