Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

Ducky odpad!

Mutanti, ktorí vraždia ľudí? Nie veľmi dobrý nápad. Dej a veci čo sa odohrávajú mi pripadajú nelogické: Ako mohli tí muatnti prežiť na púšti? Lebo žiadne zásoby jedla som tam nevidela a vodu už vôbec nie. Ale absurdnejsšie bolo: ako ta tehoná žena na začiatku filmu prežila 9 mesiacov tehotenstva bez jedla a vody(predpokladám, že mrtvoly by ju jesť neprinútili a neviem, čo iné sa dá na púšti zohnať)? Prečo by niekto dával človeka do latríny? Aké potešenie by z toho mal? Ako to, že ten 2 krát postrelený muž tam najskôr preskakoval jamy a podobne a vôbec mu nevadilo, že je postrelený a odrazu si na to spomenul a zomrel? A nejakú hlbšiu myšlienku a pointu filmu okrem tej, že nemáme chodiť sami na púšť a skúšať jadrové bobmy na púšti na ktorej ešte žijú ľudia som však nenašla. ()

guri

Podobnych vyvrazdovacich hororov je coraz viac. Stoja relativne malo, co-to zarobia v kinach a nasledne na dvd, tak sa zvycajne ocitnu v plusovych cislach. Napriek absolutnemu nedostatku logiky (najma logiky vojakov, ktori okrem ineho nechavaju svoje zbrane volne polozene pri skalach, pri stole, pri latrine) som sa aj vdaka kratkej stopazi vcelku prijemne odreagoval. ()

bif

Tak tohle je fakt škoda ze začátku až do půlky se to zdálo jako slušný Thriller (nikoliv horor), ale ten konec byl opravdu tak špatný, že to vypadalo jako by si režisér na konci vzpomněl na to, že tam musí naházet všechny klišé hororu, aby to bylo dokonalé, ale tím jinak celkem dobrou pecku zničil a udělal z ní další tuctové béčko. ()

helraiser

Naprosto zbytečné pokračování výborného Ajova remaku. V porovnání s předchozím dílem nic neobstojí, ani mutanti, ani drastické scény a hlavní postavy už vůbec ne. Nic nového pod sluncem a docela nuda. Škoda, docela jsem se na to těšil a abych pravdu řekl tak mě to opravdu zklamalo, tak snad někdy příště. ()

Al44...

Film se sice snaží hrát na sadisticky hororovou notu, ovšem výsledný efekt je nakonec úplně jiný. Díky velmi špatnému scénaři a hereckému obsazení je film místy vnímán spíše jako hororová parodie. Je to hlavně díky snad nejneschopnější americké vojenské jednotce, která zde má navíc hrát ústřední roli v boji s degenerovanými mutanty. Jejich hloupé chování má za následek to, že velmi krátce po začátku filmu začíná divák fandit spíše záporné straně. Toto se opravdu moc nepovedlo. ()

Naki

Přála bych si říct, že tenhle díl byl lepší než jednička, ale bohužel se tak nestane. Z pohledu akce, krve, vražd, končetin, hnusu... a podobně, by to předčilo více krváků, dokonce i humor byl lepší než v prvním díle, ale napětí!! Kam se poděla ta nervy drásající nejistota, kdy divák neví co se stane, kdo odkud vyskočí a je napnutý jak špagát?! To mi zde hodně chybělo a také prostředí. Více než polovina děje někde v dírách ve skalách? Před nedávnem jsem se dívala na Pád do tmy (+2) a tam jsem viděla podzemních chodeb na 2 měsíce dopředu. Z tohoto hlediska jsem docela zklamaná. Jde na tom hodně cítit ruka jiného režiséra, ovšem jiné herecké obsazení mi naprosto vyhovovalo. :) ()

S.Robie

Miluju tyhle filmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vždy, když v hororu chtějí někoho zabít v domě a honí ho, tak oběť utíká do schodů, místo, aby utíkala ke dveřím a ven. Nebo když má voják kulomet, tak namísto toho, aby nepřítele zneškodnil jednou, max dvěma ranami mezi oči, tak si ho někde zapomene, nebo si ho přehodí přes záda, když zvedá ze země panenku nebo cokoli jiného... LOL :D ()

Ondr@932

Určitě slabší než skvělá jednička která neměla chybu. Tak přibližně do 50 minuty to bylo skvělé napínavé a krásná příroda, ale poté vojáci zalezli do jejich doupat a už to byl jen nesmyslný krvák. Dávám 5/10 ()

anitae

Nejlepší krmivo pro zmutovance - americká armáda:) celkem provedená parodie na horor ... jo, aha ona to parodie není, tak nic... ()

Kadas97

Tam, kde sa niekto chcel podobať a čo i len priblížiť k Ajovmu dielu sa niekto pekne zhovadil. Film je len vata vyplnená obstojnými vraždami. 4 z 10 ()

emdvojka

Špička vojenskej "elity" je konfrontovaná zberbou zmutovaných amerických občanov žijúcich kdesi v kamenistých horách. No a ako to už poväčšine býva dočkáte sa krvi, násilia, ale aj hlúposti, deravého scenára a nudných scén. Hory majú oči sú len ďalšou béčkovou vyvraždovačkou, čo jej nepridáva na sympatiách. Takže zapadne prachom čo vlastne ani nieje extra na škodu. ()

E lan

Tak brutální a přitom nesmyslný horor už tady dlouho nebyl. Nechutných scén je tolik, že se na to nedá dívat, hereckých výkonů je zde po skrovnu. Prostě celkově tragédie... ()

Sosak odpad!

V podstatě jednička, akorátže rodinu vystřídala o poznání neschopnější armáda, kterou by porazili i oddíly mladších skautů v čele s Matkou vlčicí a švýcarskými nožíky po kapsách. Horor to rozhodně není, pouze je tam násilí a krev, se strachem to nemá nic společného. Zábavu to vidělo tak možná z rychlíku a tak se u filmu dá s přehldem nerušeně usnout. Hodina a půl života nenávratně pryč sledováním neustále se zraňujících bandou vojáků a mutantů. ()

messi@h

Ve skutečnosti si zaslouží tak 65%, ale je mi prostě líto, jak tady dostává tenhle film na frak. Přitom je podle mě jednoznačně lepší, než opěvovaná, ale IMHO nudná jednička. Především nechápu ten všeobecný křik, že se vojáci chovají nesmyslně, nelogicky, neschopně atd. Zaprvé to nejsou žádní profíci, ale zelenáči ve výcviku! Takže jim lze klidně odpustit, že jim párkrát rupnou nervy. Prostě mě se tenhle film líbil, je zábavný, možná jenom té brutality mohlo být místy méně (to je ale samozřejmě věc názoru). ()