Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

kitagawa

problém tohoto filmu (a jemu podobným) je tendence dělat z potenciálních obětí pitomečky a z potenciálních násilníků/vrahů/příšerek nesmrtelné bytosti se zvláštní schopností být všude. Film je pak neskutečně předvídatelný a tudíž i nudný, páč zabíjí veškeré napětí a lekačky. ()

onlyK2

Malinko slabší než první díl, ale pořád se na to dá koukat. Dobrých filmů v této branži moc neznám, takže jsem rád za každý alespoň snažící se kousek. ()

lobo87

Nechutné podobne ako originál, len s mierne sympatickejšími postavami, ktorým som viac fandil. Jeden z lepších žánrových hororov... 60% ()

route60 odpad!

Jasně když je něco uspěšné příjdeme s dvojkou si říka Hollywood najmeme jiného režiséra samozdřejmě horšího a s celkem slušného hororu udělame pokračovaní a dokonalý odpad, 0 od 0 pojde. ()

Matared

Pokračování na jeden z nejnapínavějších a nejbrutálnějších hororů spočívá v přestřelce mezi mutanty a naprosto vymaštěnou armádní jednotkou. Hodně jsem přemýšlel o jedné hvězdě, ale jelikož mutanti vypadali vcelku dobře a některé momenty byly docela napínavé, tak si to ty dvě hvězdy zaslouží. 25% ()

Nikolas__

Tenhle film je naprosto mimózní. Nechápu jak to mohl někdo odklepnout jako pokračování úžasné jedničky. Hodnocení by mohlo jít výš, protože bych přežil nevýrazné postavy, ale film neskutečně sráží strašně moc nelogických píčovin, kterých je v první polovině v poušti požehnaně, v druhé polovině v dolech o něco míň ale pořád dost. Relativně v pohodě byla atmosféra, dost dobré prostředí, bohužel všechny killy jsou absolutně k smíchu a debilní, nejednou mají i špatné CGI efekty. A je to hrozná škoda, protože mutanti jsou zde vizuálně na jedničku, snad na stejné úrovni jako v prvním díle, a třeba hudba je super, i když je to hudba právě z Ajovy jedničky. Kamera je dost dobrá, se střihem už je to VÝRAZNĚ horší. Nějaké scény absolutně WTF, třeba u prvního pořádného útoku mutanta, jeho následném kotrmelci a poté zahučením s řevem do nějaké nory, jsme s bratrancem dostali regulérní záchvat smíchu. Mimochodem, spoiler, ten z nějakého důvodu hodný mutant u konce prostě z ničeho nic zmizí a není o něm ani zmínka. Konec je taky celkem debilní. Ale pár dobrých scén se tu najít dá, tedy v závěru. Taky nechápu co má znamenat mutant napůl porostlý kameny. Konec Spoileru. Klaustrofobické části v dolech nebyli dostatečně silné a intenzivní, předtím byl ten film ale ještě horší, plno věcí tam bylo k smíchu, atmosféra od minule taky utrpěla velký propad. První polovina filmu, když se nad tím tak zamyslím, měla dobré prostředí, v té druhé už se dalo dívat jen na ty vyhrocenější části. Prostě tenhle díl se nepovedl, docela bych si přál třetí, aby to sérii napravilo reputaci. 49% ()

Bossi123

Když jsem viděl první díl, měl jsem od druhého poměrně vysoké očekávání, které se nenaplnilo. V první řadě mi vadila ta brutalita, na které je však film vystavěn, takže je jeho podstatnou součástí. Respektive, nevadila mi veškerá brutalita, ale hned počáteční scéna s porodem či pitvání mozku mi skutečně nedělalo dobře. Ovšem atmosféra byla udělaná skvěle, herecké výkony nic moc, postavy, až na seržanta, Napoleona a dvě sexy vojačky (samozřejmě), mi přišly strašně nesympatické, dialogy nijak zvlášť dobré, obecně děj poměrně klišé v tom smyslu, že to bylo zfilmované již vícekrát a to, že nějaká vojenská jednotka je kdesi v poušti, kde jsou krvelačné příšery živící se lidským masem a které na vojáky útočí, jsem viděl již vícekrát a nepřijde mi zase tak ohromující. Proto hodnotím nějakými asi 60%. ()

maruji

Pár slušný a velmi originálních nápadů - zachování rodu mutantů :) - není dostatek ingrediencí k sestavení filmu jakožto funkčního celku. Opět jsme slyšeli plno slibů, ale jen zlomek z nich se opravdu vyplnil. Nečekala jsem vůbec nic, první díl držel nad vodou jen Aja, kterýžto ví jak si udržet divákovu pozornost, zato Weisz se zatím ukazoval jako druhořadý břídil. Sequel nám nabízí jak rozličné brutální scény, tak i mnohem více nechutností, které mají jednu chybu - nejsou nechutné. Abych snaživým autorům jen nekřivdila, několik odporných záběrů tam opravdu je, ale lidičky, vy to znáte, zakrývat oči si v dnešní době nebudete, vždyť odporné scény nabízela i Pobřežní hlídka nebo Kriminálka Las Vegas, pochybuji, že byste na to co vám HHE2 přinesou nebyli připraveni. Z čeho jsem měla radost byla absence scén kopírovaných z prvního dílu, dobrá hnidopich by něco našel... Aby se tvůrci vyvarovali přílišného nařčení z kopírování odsunuli velkou část děje přímo do podzemních dolů, kde se také dočkáme zajímavého porodu a dalších několika ďábelských vražd. Z předchozího dílu se vrací Michael Bailey Smith, jehož kostým se sice změnil, ale přeci jen je podoba Hadese s Plutem více než zjevná. K srovnání s původními HHE (resp. Ajovým remakem) také vybízí vizuální stránka, Weisz si sice také libuje v různých filtrech, ale obrazová stránka snímku se změnila opravdu hodně, zejména abychom si mohli vychutnat naturální nechutnosti, ve kterých se režisér přímo úchylně vyžívá. HHE2 si celkově zasluhují slabší hodnocení - okolo 40%, ale trošku přidám za příjemnou délku, která se dnes již tak často nevidí a díky ní snímek uteče - přestože se několikrát tuze vleče - poměrně rychle. ()

Stanford

Weisz to teda pěkně zkazil. Úplná nuda. Slabé herecké obsazení. Špatný děj. Zbytečně moc krve. Scénář napsali Wes a Jonathan Craven. Od nich bych čekal větší horor. Jednička byla skvělá a originální. Dvojka - totální nuda. ()

Sh'inaere

Tak hloupe vojaky uz jsem dlouho nevidela. Mrtvola v latrine me sice pobavila, ale to bylo tak vsechno. Taky si nemohli odpustit ty chutovky v lednicce. Jenom by me zajimalo, kdyz uz tu jednu vojandu znasilnil, proc ji zase obleknul? (a nevsimla jsem si, ze by mela nejake jine obleceni roztrzene nez tricko) ()

Mozenrat

Děj je předvídatelný, plný nelogického chování postav ("někdo tady toho chudáka nelidsky utýral k smrti ... hm príma, tak se tu budeme ještě chvilku poflakovat a po půl hodině začneme hledat zbraně, které jsme někam odložili"). Jediné, co diváka tu hodinu a půl při sledování postupně se ztenčující skupinky vojáků čeká, je pár (ani ne moc lekavých) lekaček a dvě tři nechutnosti. Zív. Jednu * za to, že jsem to dokoukal do konce. ()

Abalzo

No kdyby všichni členové americké armády měli IQ jako tahle jednotka, možná by bylo lepší všechny je vymýtit podobně jako v tomto hororu. Nechutné to bylo dost, občas jsem se i lekl, na druhou stranu i zasmál. Ale to je tak všechno. Za druhé zhlédnutí mi to rozhodně nestojí. ()

Hookins86

O chlup horší než jednička, ale pořad si tak nějak drží svojí drsnou linii. Vůbec bych se nezlobil, kdyby natočili trojku, když to končilo a vypadalo to tak... ()

DansteR

Celkem příšerné pokračování, sice se člověk občas lekne, ale jinak je to skoro až nechutné a o inteligenci aktérů bych taky radši pomlčel. Obsazení takřka žádné, triky taky nic moc, ale atmosféru ty Hory udělat jakš takš umí. Podtrženo sečteno 50% a to s odřenýma ušima. ()