Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

doddo2012

Tešil som sa na pokračovanie tohto moderného hororu.....avšak oproti jednotke to bol slabší odvar...taký priemer. Skupina neshopných vojakov, ktorý sa dostávajú do boja s kanibalmi...no aj tak stále klasický buranský horor. ()

LukyNike

Morbidní, nezáživné, hloupé pokračování jedničky. Pár lekaček, ale ne zas tak dobrých. Děsivá atmosféra jedničky je pryč! Už jde jenom o to, kdo přežije a kdo ne. Vlastně se mi na tom nelíbilo vůbec nic:D 2 hvězdy za to, že mě to na 86 minut zabavilo. ()

Hepy13

Malá exkurze do Koněpruských jeskyní, a atmosféra z jedničky je definitivně v tahu! Když už si ani vojáci s M4A1 nedokážou poradit s pár zombíky, tak to už fakt nevim. Koho na ně tedy poslat? Možná Godzillu, King Konga nebo si měli na pomoc zavolat Bin Ládina, ten má určitě bohaté zkušenosti s ukrýváním se ve skalách. V jedničce byly ty lidi "krásně" zmutovaný a tady? Škoda mluvit. ()

embecka

Občas mi vojaci pripadali primitívnejší ako tie nadržané zrúdičky. Masky, kostýmy a triky slabé. Miera desivosti priemerná. Oproti jednotke málo krvi a môjho súcitu... ()

lardko

Místo hororu mi to přišlo spíš jako komedie , ale bylo to celkem dobrej film. Podle ně o dost lepší než první díl. Ve filmu bylo dost dobře krvavých , ale i dost vtipných scén. U tohohle filmu jsem se vůbec nenudil. Dost mě zajímal od začátku , a až do konce byl podle mě skvělý. ()

Tunri

Víc střev, mozků, krve, nechutnosti, vychytralosti, zrůdnosti, jalovosti, víc blbosti! Jako jo, zrůdičky povedený, víc detailů než v prvním dílu, ale jinak je film vhodný, pokud se opravdu hodně nudíte. Ruce sekery palice nože vylézají z každé skulinky. Vojáci jsou v prostředí ve svých mundurech jak pěst na oko a mutanti jsou jako chameleoni, jejich mutantství je skvěle maskuje. A zatímco vojáci jsou vylízaní jak hrnec od svíčkový, dementní stvůry jsou mazaný. Trochu divný, ne? ()

Hernycztek

Rok poté, co světlo světa spatřil průkopnický Hixploiťák, vyšlo jeho očekávané pokračování a je až k neuvěření, jaký skok ve zdejším hodnocení to je. Pokud jde o brutalitu, tak hned první scéna na kterou tu narazíme, nám dá jasně najevo, že se přibrzďovat nebude, ba naopak, bude to ještě větší šílená gore jízda. Jestli má tohle pokračování něco horší, tak jednoznačně herce. Celkově nesympatické postavy, s naprosto stupidním scénářem.. až se nechce věřit, že se na něm podílela sama hororová legenda Wes Craven. Mutanti jsou tu ještě odpornější a drsnější ale problém je, že pro mnohé diváky je tenhle faktor nedostačující. Já, jakožto milovník Hixploitationů budu dělat, že jsem to stupidní chování amerických vojáků neviděl, zavřu obě oči a po hororové stránce tomu nechám plný počet. ()

joe777

Film pro mě představuje velké zklamání, nepřinesl nic nového, nic zajímavého, natož abych ho mohl ohodnotit lepe než 2*. Sice ve mě vyvolal určité napětí , ale to se taky dalo čekat u partičky zmutovanců uprostřed ničeho a s vojáky kteří mají tak maximálně prázdné zásobníky. ()

Martyr odpad!

Pre kristove oci...! Jednotka si zasluzila hviezdicku ani neviem preco ale tu nie je o com. Typicka tupost stvorena pre tupeho americkeho divaka bez naznaku nejakeho pribehu alebo logiky. Ak ma byt hororom v 21 storoci debilny pribeh najprimitivnejsich ludi, z ktorych sa casom stanu len rozsekane torza, tak dakujem pekne. A este jedna vec. Kde bola scena ktora je vlastne na obale dvd??? Spal som alebo tam naozaj nebola? 8% ()

Driscoll

40 % --- [DVD] --- Za 1. reakci na komentáře, které vyčítají filmu neschopnost vojenské jednotky: Ve filmu bylo několikrát zmíněno, že vojáci jsou rekruti jednotky Národní gardy, jejíž vojáci bývají nazývání také "Víkendovými vojáky". Tito "vojáci" mají zpravidla své civilní povolání a vojáky dělají jaksi navíc. Je to v podstatě taková army obdoba dobrovolných hasičů. Tím je docela dobře vysvětleno, proč jsou tak neschopní. Za 2.: To bohužel nic nemění na tom, že Hory mají oči 2 je prostě nudný horor, bez špetky invence či atmosféry a bez toho, co dělalo jedničku slušným survival hororem. Jedná se o bezduchou vybíječku, kde přesně dopředu víte, kdo umře, jak umře a jediné, čím vás může film uchvátit je hromada nechutností (ne že bych byl apriori zaměřen proti nechutnostem, ale tohle samoúčelné násilí mně přijde zbytečné). Proto * * ()

Šmoula

Tak u dvojky šlo prostě jen o holé a čisté zabíjení, bez většího děje. Už to nebylo ono, člověku se spíš chtělo zvracet, než aby byl napnut jestli z poza rohu nevyskočí nějaký ten zombíček s kusem sekáčku. JEstli natočí i trojku takto potěš, to se tam asi vojáci budou jen procházet v kalužích krve s kouskem krve na každý zdi a možečkem na stropě... 45% ()

Ramone11

Naprosto otresne pokracovani vyborneho horroru, aneb co vsechno muze podelat debilni scenar, rezie, herecke vykony a kdo vi co jeste. Jednu hvezdicku davam za USA Army, ktera mne vskutku velice pobavila:) Zhovadilost na n-tou, ruce pryc od toho!!! ()

TaanStari

"Americký mámy jsou kurvy!" - "Di doprdele, Amerika je nejlepší hajzle aaAAAA!!!" Parta mariňáků, chovající se jako přitroublí teenageři mi ani tak nevadila. A taky nepopírám, že jsem se chvílemi nebavil. Jenomže ten scénář je prostě strašnej a všechny nechutný scény působí strašně samoúčelně... Jo a taky chybí atmosféra jedičky. ()

Aurus

Pro mě jednoznačně lepší než dle mého názoru čisté nadprůměrná jednička. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféra tu je solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Tento horor musím pochválit protože má fakt skvělou akci, atmosféru a i napětí. Za mě 7/10. ()

FilmWave

Děs běs v tom negativním slova smyslu. Po skvělé jedničce (i přesto, že i tentokrát byl vybrán zajímavý režisér) je toto hořké zklamání. Zhoršení kvality je ještě propastnější než u Texaského masakru a jeho Počátku. ()

Vodny

První díl nebyl vůbec špatným remakem klasiky Wese Cravena z roku 1977, ale přesto nešlo o bůhvíjakou podívanou. Ztracená rodina byla v jedničce ohrožována a zabíjena zmutovanými horníky - slušná atmosféra, krvavé cákance a boj o holý život. V druhém díle se na místo Sektoru 16 vydává skupina amerických vojáků, kteří jsou napadeni opět zmutovanými horníky - bídná atmosféra, krvavé cákance, střeva a "boj" o holý život? A pak si řeknete: Tohle už jsem někde viděl - ano,přece v prvním díle. Zde je akorát namísto rodiny skupina vojáků - takže čekáte pořádnou akci, střílení, výbuchy atd. Nic z toho se však nekoná. Nudné pobíhání vojáčků po kopcích, kteří jsou likvidováni v trapných a nudných soubojích - přece jenom od vycvičených vojáků bych očekával trošku tvrdší náturu, drsné souboje a hlavně odvahu. Vojáčci jsou však podělaní už při prvním kontaktu s mutanty a téměř rezignují na jakýkoliv druh odporu (o útoku nemluvě) a snaží se prostě utéct - jak ubohé. Navíc se nechovají jako sehraný tým profesionálů, ale spíše jako parta jednou ročně hrajících paintballistů. Rozpočet 15 milionů dolarů - tedy stejný jako u prvního dílu, rozdíl je však v tom, jak s ním ve dvojce naložili. Nejlepší částí filmu je tak úvodní scéna, kdy vojáci nacvičují souboje ve městě - ta asi spolkla značnou část rozpočtu a na další a důležitější scény již museli šetřit. Dvojka je také oproti jedničce o celých 16 minut kratší ! Takže režisér Martin Weisz si evidentně s tímto pokračováním velkou hlavu nedělal - a já vlastně taky ne. 20% této patlanině bude určitě slušet. ()

crha

* nebo odpad! , vždyť je to nakonec jedno, v každém případě se jedná o strašný shit. Nějaký ten klad by se možná našel. Podobné masky a gore už ale byly v prvním díle a tohle je už jen parazitování na jménu. Filmu se chopili nýmandi, kteří do rolí obsadili další nýmandy. Po skvělé jedničce je to velké zklamání. ()

paolito

Boha jeho, to byla chujovina!!! Že vojáci USA arma nemají zrovna pod čepicí (vlastně pod přilbou), to jsem věděl, ale že by to byli až takový dementi... I když mutanti si s nima v blbosti nijak nezadají. Ale u těch je to vlastně pochopitelné, neboť jsou to mutanti zmutovaní ;) Každopádně členové obou skupin se předhánějí v tom, kdo z nich chcípne hloupější smrtí, jenže to hodinu a půl dlouhý film neutáhne... Ruce pryč ()

Tom44zKA

Pro tenhle film by se spíše hodil název "Kdo přežije?" :) Od příjezdu vojáků do tábora je jasné jak se bude celý děj odvíjet... film sice postráda logiku, herecké výkony... a vůbec všechno... ale většinu filmu se na to celkem dalo koukat, jen ten konec se trochu táhnul... raději upřednostním tuhle bezmyšlenkovitou kravinu u které sem se celkem bavil, než nějaký promyšlený a dobře hodnocený film, u kterého sem se nudil... ()

BathoryMan

Obával som sa strašnej nudy..ale obavy sa pri sledovaní potvrdili ako neopodstatnené.Celkom slušný masaker a potešilo ma ,že hrdinovia ,ktorým som ja osobne držal palce to živý dotiahli až dokonca! ()