Skupinka kamarádek společně slaví Vánoce. Bohužel v domě, kde před patnácti lety došlo k tragédii. Legenda vypráví, že malého Billyho zneužívala vlastní matka. Zamykala ho ve tmě na půdě a dolů směl jen o Vánocích. Když zjistil, že Santa Claus není, brutálně zabil svého otčíma, sestru i nenáviděnou matku. Znuděná děvčata vytrhne z vánoční pohody nejprve několik obscénních telefonátů. Později začne jedna po druhé mizet. Mrazivý sváteční večer a nezvaný host, který si přišel splnit své nejtemnější sny... (Intersonic)

rolly

ako vyplnenie času počas čakania na letisku to splnilo účel, inak nič moc... keby tam nevystupovali fešné herečky, bolo by to hádam o hviezdičku menej, a to nehovoriac o tom, že postava vyvražďovača Billyho neprináša žiadnu originalitu, v podstate tak ako celý film. ()

djbarrel

Klasická vyvražďovačka v čase vánočním. Postavy jako vždy blbé až to bolí a umíraj jak na běžícím pásu. Naštěstí vše zachraňuje přiměřená délka 84 minut. Průměr 45 % ()

tremors

1. vánoční slasher, který jsem viděl a musím říct, že jsem se nenudil. Gore bylo na úrovni a ženský celkem pěkný. Jediný, co mě dost zklamalo byli vrahové. ()

Bateman

...čekal jsem nudu a nedočkal se jí.A to je,myslím,dobrá vizitka pro film.Když jsem si pročítal zdejší komentáře,dost mě udivilo,kolik uživatelů o filmu hovoří jako o remaku(bohužel i oficiální upoutávka).Objevil jsem pouze 3 pozorné,zřejmě horrorové fanoušky(Liuk,Solom a Corpsy),kteří se to snaží uvést na pravou míru.Jako zásadní argument pro to,že nelze mluvit o remaku uvedu,že co je v originálu pointou,je zde diváku servírováno jako zásadní linka příběhu.Navíc postavy jsou vesměs jiné,chybí důležitý prvek těhotenství,celé pojetí je nesrovnatelné.Spíše se dá hovořit o pokračování,já měl však ze snímku dojem,že se autor snažil vytvořit jakousi vlastní variaci původně komorního atmosférického horroru pro diváka 21.století a já musím uznat,že co se týče mě,tak zabodoval.Opravdu nemá cenu snímky srovnávat,oba jsou skvělé,každý však jiným způsobem.Originál je spíše drsnější detektivkou.SPOILER:já osobně čekal,že vrahem bude otec Clair,o to větší hrůzu jsem však cítil při závěrečném vyzvánění telefonu.Černé vánoce 2006 však téměř od prvního záběru jdou svou vlastní cestou-je znát,že autor pracuje s nadsázkou,o to více(když na to přistoupíme) se můžeme bavit.Je to dynamické,místy velmi vtipné("..a co Santa Claus,ten vtíravej tlusťoch,co Tě celej rok sleduje,jestli dodržuješ zásady slušnosti,než se Ti vloupá do baráku?"),ale co je důležité pro fanoušky horroru-je to krvavé a brutální.Motiv očí vinoucí se příběhem je skvělý ve všech formách a nesmím zapomenout na vánoční stromeček.Místy možná přehnané,ale pokud nejsi hnidopich,doporučuji.Agnes a Billy rules a komu se to nelíbí,ať si vydloubne oči.... ()

Cechyno4

Průměr ! Ve všech ohledech. Slaboduché dialogy hlavních postav (arogantních a znechucených hlavních hrdinek) se opravdu nedaly poslouchat ! Jedna nápaditá vražda matky + originální výroba vánočního cukroví. Vražedný blázen pochutnávající si na lidských očních bulvách nebyl nikterak děsivý. Čistý průměr. ()

Psychotic17

Celé je to taková nenápaditá kopie Halloweenu. Až na to, že postavy nejenzže volně mizí a znovu se objevují, ale také jsou naprosto tupé. Důvod, proč ve většině vyvražďovaček jsou i mužské postavy je to, že dokáží dělat něco jiného než ječet. Tady se ze strany "hrdinek" ničeho jiného nedočkáte. Naprosto trapné finále jen podtrhuje marnost a zklamání, kterým tento film byl. 15%. ()

Domas88

Katie to vyhrála, to kvůli ní jsem se díval. No a ostatní "známé" kočky byly taky dívatelné, jinak trapas.. Nevadí já se pobavil. ()

blondboss

Ako guilty slasher pleasure v rámci žánru je tento snímok fajn. Ako remake to pôsobí tiež celkom zaujímavo, nakoľko je tu lepšie vykreslená psychológia záporných postáv, avšak stupídne chovanie tých hlavných ostáva nezmenené. Na druhej strane ale príjemnejšie herecké obsadenie a trošku hutnejšia atmosféra ako v prípade originálu tento snímok stavia do jemného nadpriemeru. 60 % ()

Vitex26

Hezké ksichtíky, jedna slušná lekačka a místy i obstojný gore je v dnešní době už hodně málo na to, abych tomuhle srandahororu mohl dát více než 1*. ()

uncle

Kterému děvčátku fandit, coby hlavní hrdince jsem se dozvěděl v úplném závěru....ale to zas není tak důležité....Opět klasická vyvražďovačka s hejnem křičících holek a vyšinutým psychopatem (vlastně dvěma) se od svého stejnojmenného předchůdce z roku 1974 liší hlavně, že je zde o dost více brutality, protože hororový divak se stal během let patřičně otrlým a hned tak něco ho nevyvede z míry....Takže některá místa mimořádně brutalní, některá lehce nechutná, jinak vše v klasických kolejích......Muzika mě zaujala...asi nejlepší z celého filmu....ale proč ne, nenudil jsem se :-) ()

Scenixia

Ten vánoční čas pohody, klidu a míru byl tak trochu vyrušen... Billy byl chlapeček, kterého matka neměla ráda a zavírala ho na půdě. Aby se již neptal, jestli dostane nějaký dáreček, matka mu řekla, že Santu sestřelili Rusáci, když letěl na saních a Santa chcípnul. Uteče pár let a začíná brutální vyvražďovačka s nechutnostmi, jako pojídání očí.. Vcelku dobře natočené. Herecké výkony ucházející, herečkám se jekot a strach dal opravdu uvěřit. Ale jinak mě ta pointa nebavila. Dávám 3 hvězdy. Už jsem viděla horší braky... Tenhle má alespoň kouzlo Vánoc :-D ()

veverysiak

Na začiatku trochu neprehľadné, ale kde je dom plný roztomilých dievčat a pár úchylov, tam idú detaily bokom, tu je obzvlášť potešujúce, že tých dievčat je viac ako v iných podobných domoch, len keby aj to vyhladzovanie bolo o niečo nápaditejšie a rôznorodejšie, je škoda, že autori nemali väčšie ambície, mohlo to byť zapamätateľnejšie, takže 65%. ()

Jason13

Celkem slušná hororová jednohubka. Holky pěkný, dloubání očí stylový. Možná by tomu ale slušelo o jednu dvě prsatky míň a o pár minut z Billyho minulosti víc... ()

vooddoo

Váhala jsem mezi dvěmi a třemi hvězdičkami, ale byla jsem při sledování snímku dobře svátečně naladěná, takže je to za ***. Jinak jde o docela typickou vyvraždovačku ( ale scéna s pojídáním očí nemá chybu). Snímek neurazí, nepřekvapí a myslím, že raději zůstanu u jednoho shlédnutí. ()

st4nford

Nebýt toho sexy ženského obsazení, tak na ten film asi nekouknu. Ikdyž Glen Morgan na mě svou scenáristickou prací velice dobře zapůsobil u Akt X, Milénia i Nezvratného osudu. Katie Cassidy, Mary Elizabeth Winstead a Crystal Lowe jsou prostě krásky dobré jako víno, radost na ně jen koukat. Originální film jsem neviděl, takže na tento remake jsem koukal s čistou hlavou a děj taky není úplně špatný. Je to napínavé. místy i zábavné a ty krásky, co ve filmu hrají jsou prostě úžasné. Minimálně za ně si zaslouží 5 hvězd! ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)