Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

spikey1

na mě tenhle film nefunguje... snaha být americkou skrytou agitkou a šťourat se v historii načež si Cage hraje na novodobého Indiho... mi prostě nejde pod fousy ()

NDroo

Ne, fakt ne! Malem jsem utrpel vazne mozkove trauma...a to, ze jsem mel chut si behem sledovani radsi necim rozbit hlavu v tom nehralo nijak vyznamnou roli... ()

ZinedineCR7

Keďže ma takéto filmy vždy fascinovali, tak mi absolútne nevadí, že je to vlastne rozprávka, že Ben si v pohode unesie prezidenta a prechádza sa po jeho pracovni aj po sídle kráľovnej :) ()

Looser

Dobrá reklama na nový mercedes C a jeho parkovací systém, jinak dost velká pí****, kde už se ani zloduši nechovají normálně. Dialogy Voigtha a Mirren mně ve své naivitě už jen dodělali. Jako zábava je cca první hodina ok, druhá už je jen nutný dojezd. ()

Soweek

Na tyhle filmy se budu těšit vždycky. Angelina Jolie už Laru Croft bohužel netočí a když pominu jedno žhavé želízko v ohni-návrat Indyho, tak už tu není nikdo kromě Benjamina Gatese, kdo by nám luštil kódy, otevíral hrobky a nalézal chrámy (Robert Langdon si může nechat zdát). Jon Turteltaub už podruhé sází spíše na exotičnost hádankových míst než na jejich složité řešení a ono to diváka drží velmi dobře u filmu, ale prostě se nemůžete zbavit dojmu dětinskosti (chápu, smlouva je podepsaná pod Waltem Disneym, ono to musí vypadat jako jedna velká pohádka). Na film samotný se tedy kouká velmi dobře, ale pokud už máte něco za sebou, poznáte, že režijně se z těch dobrých nápadů dalo vytřískat mnohem více a toho klišé je tam taky nadbytek. ()

ArdathBay

Je to zbytečné, zbytečně dlouhé a hloupé. Cage pokračuje ve svém snad 5 letém hereckém standardu (mizerném) a je tak ženiální, že i Holmes by se musel hanbou propadnout až do západního Německa. Ale bohudík, nebo bohužel se na to (zatím) dobře dívá. Kdo má rád TombRaidera si může přidat hvězdičku. Ta dávka patriotizmu potažmo vlajek bylo snad až příliš. ()

made1

Musím říct, že jsem se doopravdy bavila. Téměř nejlepší volné pokračování dobrodružného filmu. ()

ZkuKol

Rutinní rodinná bruckenheimrovka. Kdyby byl za kamerou lepší režisér, neplatil (tím pádem neovlivňoval) Disney a bylo to víc akční než ukecané, daly by se tomu odpustit všechny žánrové neduhy a klasická holywoodská schématičnost. Taklhle to sotva urve průměrných 50%. ()

fabuloz

Škoda, že Turteltaub pokračoval v daném tempu a nevyšvihnul pomyslnou laťku výš. Místy zábavné Rileyho hlášky mě bavily, nepřebily však někdy nesmylné počiny hlavních hrdinů. Příjemný oddechový filmek.. 3* ()

lskala

Na tomhle jsem byl v kině a byl jsem hodně zklamanej, resp. znuděnej. Nezachránil to ani můj oblíbenec Ed Harris. 50% - 3*** ()

Cejny

Druhý díl je prakticky stejný jako ten první, znovu plnývcelku i zajímavých teorií, ale jen průměrný. ()

Šakalík

Když jsem o jedničce psal, že „to je tak americké, až to hezké není“, říkal jsem si, že tomu chybí už jenom ten prezident. No a vida, ve dvojce ho máme. Druhý díl je vlastně jen o něco nafouknutější jednička v bledě modrém, akorát Seana Beana vystřídal Ed Harris a přibyla postava Gatesovy matky Emily. Jinak to je zase o hledání bájného pokladu ukrytého kdesi v americké divočině, ovšem tentokráte si filmaři už vůbec nelámali hlavu s věrohodností scénáře a předhodili nám trapně vyumělkovaný kýč. Veškeré osazenstvo navíc vypouští na kameru tak neskutečně patetické repliky (třeba: „Měl jsi pravdu, chlapče!“ – „Ne, to ty jsi měl pravdu, tati!“), že jejich poslech opravdu fyzicky bolí. Zkrátka to je film pouze na jedno podívání, pač každá další projekce by hraničila s masochismem. ()

sedm.1

První dobrodružství Nicolase Cage alias Benjamina Gatese si už příliš nepamatuji,ale vím,že ohromen jsem nebyl,každopádně jeho druhé dobrodružství mě ohromilo dokonale.Nikdy bych totiž nevěřil,že jde natočit vysokorozpočtový film tak nehorázně NUDNĚ!!! a nevýrazně a vůbec celkově špatně.V Knize tajemství se prakticky nestřídá nic jiného než scény nudné se scénami trapnými.Na to,že mělo jít o akčně dobrodružnou podívanou,tak tolik upovídaných dialogů o hovně jsem neviděl snad ještě ani v žádném konverzačním dramatu.Postavy zde jen melou,melou a melou,občas se přesunou z místa na místo,ale to jen proto,aby zas jen mohli mlít o něčem jiném.A když pak přeci jen na nějakou tu menší akci ke konci filmu dojde,je stejně naprosto bez šťávy a energie a ani po efektní stránce vůbec ani na moment nevynikne.V souladu z tunou keců pak samozřejmě souvisí nulový spád a zábavnost filmu,takže nemohu jinak,než dvojku Lovců pokladů označit za krále nudy,čemuž přispívají i veškeré postavy a jejich herečtí představitelé,vyskytující se v této bezvýznamnosti!P.S.dialog a následnou společnou scénu Cage a Greenwooda(prezident USA) jsem okamžitě zařadil do svého fondu nejděsivějších filmových scén vůbec. ()

kenkaku

Neřešte proč Cage hádanky řeší jak je řeší a nechte se vtáhnout na horskou dráhu v Disney Parku. Potom vám tříjsou tři hvězdy zcela akorát sledování filmu vás mrzet rozhodně nebude. Nic víc. Nic míň. pozn.: jestli nebude třetí film kde se dozvím víc o té debilní knize a co bylo na stránce 47 tak tohle hodnocení srazím o dvě hvězdičky! ()

OughJay

Tohle honění se za poklady mě vždycky bavilo a i když to neni buhvíjak inteligentní zábava, nedělá mi problémy u takovejch filmů vydržet. Z těch, co se začly objevovat po roce 2000, vyčnívá snad jen Šifra mistra Leonarda s Tomem Hanksem, jinak je to všechno dá se říct na jedno brdo. Každej díl má svoje hrdiny a záporáky, 'nečekaný' zvraty a samozřejmě nějakou tu femme fatale... Neurazí, ani neoslní. Riley Poole: "We have thirty seconds to disable the alarm." Ben Gates: "Go." [Ben and Riley break into a house and Riley disables the alarm] Ben Gates: "You did that in twenty-five seconds." Riley Poole: "That's why I tell people to get a dog." ()

Maynard.

Dvojka kráčí naprosto ve stejných šlépějích jako jednička. Čili - dá se na to dívat, ale hlubší divácký zážitek v tom nehledej. A při tom je tak málo dobrudružnejch filmů, kde se hledá poklad. Indy z této řady bohužel zatím jediný vybočuje. Ostatní filmy jsou průměr. Tak třeba tady. Děj by ještě šel, ale proč proboha ten poklad muselo jít hledat tolik lidí a navíc i dva důchodci? Proč s sebou Cage má toho svýho podržtašku? Konec v zatopeném měste je hezký, to se jako povedlo, ale proč do toho filmu zase musejí dát takovou absurdnost jako "únos prezidenta USA"? Irenko, proč? :o) POzitivní na tomhle pokračování je, že oproti jedničce nešla kvalita dolů, je to vlastně na vlas stejný film. A co že je to negativní? Je to prostě béčková záležitost, která už by neměla mít pokračování. ()

herr_carter

Lovci anomálií 2: obličejová obrna není prdel.....Nick to zase nedokázal už asi po 148...navíc ještě prohrál sázku se svým vlasovým specialistou ( už asi po 147) ...kde se pořád na tyhle hovna berou peníze, to ví Bůh............. moje hodnocení = 2 z 10. ()

uzzi

Kočka není pes, město není ves a Gates ani omylem Jones. Všechno v tomto filmu se tak nějak líně sune, jsou tu pěkné záběry, občas i jakžtakž solidní akce, ale nekřísne tu jiskra. Bylo mě jedno za čím se Gates v podání ospalého Cage honí. Ony ty dedukce a cucání všemožných mouder a spojitostí z prstu nejsou zábavné. Balancovat na hraně kýče je mnohdy zábavné, ale spadnout do něj snadné. Bohužel Lovci pokladu jsou hloupou limonádou a to hraní si na něco "víc" je trapné. Ostatně trapné je i vylívat si žluč nad úplně zbytečným filmem - takže 40% ()

rozbris

Velmi dobré dobrodružství lovců pokladů. Při filmu se pobavíte, přiučíte z historie, shlédnete dobrý efekt a hooodně zlata:-) Bavil jsem se rozhodně na víc než 70%. Doporučuji. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)