Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Meridius

Stejně jako jednička nenáročná pohodová bádačka po pokladu se sympatickým Cagem a Rabinovou hudbou. Stále 100x lepší než Šifra. 60%! ()

HappySmile

Ben Gates hledá další poklad, s lehkostí nachází jednu indicii za druhou - a tady je ten kámen úrazu: možná až moc s lehkostí. Tvůrci vměstnali do 2 hodin velkou spoustu scén a to byla chyba. Takže když Ben najde nějaké vodítko, hned ho vyřeší a ani trochu se na ním nemusí zamyslet a už je někde jinde a má v ruce další indicii... až se tak člověk ptá: "Jakto, že to sakra nenašel už někdo před ním?" ()

rakovnik

Mayská pyramida pod Mount Rushmore v Jižní Dakotě je jeden z mnoha úletů scénáristy, nicméně se jedná o oddychovku se sympatickým obsazením. Sice jsou dvě třetiny filmu nesmírně ukecané, ale sem tam se něco děje. ()

SallyZen

Ještě zábavnější, přehnanější a celkově povedenější než první díl. Mnoho lidí si řekne - vloupat se do Buckinghamského paláce a do Bílého domu, najít v nejmenované Americké památce rozuzlení celého problému a unést jednu významnou osobu. Absolutní blbost, která může vzniknout jen ve filmu. S tím souhlasím, ale opravdu mě to pobavilo. Cage mi tu nebyl tak nesympatickej jako v prvním díle a samozřejmě skvělá Kruger a vhodně vybraný vtípkař Bartha tvořili výbornou partu(+důchodci v akci). Konec se mi líbil více v jedničce. Šifry a hádanky a šifry a přesmyčky a hádanky a všechno dohromady. No bylo toho sice moc, ale celkově se dvojka Turteltaubovi povedla. 75% ()

Martin741

Po kultovom Indiana Jonesovi vznikli aj dalsie dve /obe hlupejsie/ kopirky. Jedna sa volala Flynn Carsen a druha sa vola Lovci Pokladu. Dvojku menom Lovci Pokladu - Kniha Tajemstvi reziroval Jon Turteltaub /Instinkt, Fenomen/ a velmi sa teda nepretrhol. Rezia je amaterska, casto vidno len lacne kulisy a exteriery a zacinam si mysliet, ze Turteltaub sa uz asi nikdy nezaradi k velikanom kinematografie /Bergman, Truffaut, popripade Welles/: Teda takymito filmami urcite nie. Zvasty okolo ocistenia mena rodiny dokonale nudili a potom sa sice rozbehol akysi dej, ale bez strhujucejsieho kuska a s kopou logickych kyxov. Rozne skryte rebusy, piktogramy, hadanky su az samoucelne rovnako ako samoucelna bola aj ta akcna scena /autonahanacka v Londyne/. Nicolas Cage /The Rock, Lord of war/ me to najlepsie uz asi za sebou a Diane Kruger /Troy, Neznamy/ sa teda nijako nepredviedla, hoci ide o krasnu samicu. Dalej herecke posily ako Jon Voight /Nepritel statu, Anakonda/, Ed Harris a Helen Mirren /kultovy Boormanov Excalibur/ nepredviedli dohromady nic. Do priemeru film potiahli jednak rutinerska rezia, blbe dialogy a nezmyselny dej. Skoda : 30 % ()

Figu

Nick Cage alias novodobej moderní Indiana Jones se nám podruhé ukazuje ve své lehce nadprůměrné formě a zve nás opět do svýho velkýho světa záhad a tajemství! Stejně jako u předchozího dílu, i zde film graduje až k velkýmu finále a tak by to určitě mělo být. Prostě pohodovej dobrodružňák pro pohodovej večír... 60% ()

marcek

Lovci pokladů jsou charakterističtí svou originalitou :o). No řekněte - koho napadne unést prezidenta :o) Nakonec ale proč ne. Nevím jestli to bylo lepší než jednička, ale bylo to hodně povedený. Nějaké scény fakt perfektní, některé nudné. Nemůžu dát 5 hvězd když jsem to v pulce zastavil a dodival se na to dalsi den. Ale na pokračování se samozřejmě těším ()

cariada

Abych řekl pravdu tohle pokračování mě docela zklamalo. Když si vezmu že dnes jsou čtyři serie filmů o hledačích pokladů a legend. Indiana Jones,Mumie ty se ještě k tomu odehrávají v minulosti a Flynn Carsen a Lovci pokladů jsou ze současnosti tak tohle pokračování je asi nejslabší ze všech těch nových dílů již zmíněných serií. Nák mě to přišlo strašně přehnané v době kdy je ostraha jak blázen si klidně Gates klidně unese prezidenta jako by se nechumelilo a stejně tak se dostane do jeho pracovny. A když mu prezident dá klidně knihu kde jsou státní tajemství a nikdo mimo prezidentů o ní neví a ani jí neviděl. Tak už to zavání fraškou. Jinak to samo osobě je koukatelný ,ale některý věci prostě bijou do očí. Ed Harris jako záporák je dobrý. ()

shyster

U téhle série je jedno, který díl je první a který ten další. Oba jsou si podobný jako vejce vejci a mají stejné chyby a mají i stejné ohodnocení. Možná by to bylo lepší, kdyby se spojili do jednoho dílu, prošli by pořádnou střihařskou dietou a mohl tu být důstojný nástupce Indiana Jonese. Film je to zdlouhavý, moc se tu povídá o historii, málo akce, často řada nelogičností a herci, kteří to vzali jen kvůli penězům a legraci, kterou při natáčení zažijou. ()

Rodriguez

Mé obavy se naštěstí u druhého dílu nevyplnili, že bude na světě další slátanina. Vše je nabušeno tak rychlou akcí pod rouškou tajemství, že dvě hodiny trvající film uteče jako voda. Bohužel hříčky osudů už nejsou tak dobře vykreslené a tajemství je odhaleno brzy, což filmu hodně sráží. Je to prostě další takový indiana jones. ()

DruidKarel

Nějak mě tyhle filmy, které kopírují Indyho, prostě sedí a i když jeho kvalit nikdy nedosáhnou, tak mě fakt hodně baví. Třeba jako tenhle... Možná by roli Cage dokázali zahrát i jiní herci a možná, že i lépe, ale on má asi charisma, kterým si dost pomáhá. Dobrý příběh, dobré herecké výkony, skvělá akce a fajn muzika jsou pro mě víc, než bych čekal. Vím, že 4* jsou přehnané, ale já dám dokonce 5*, protože mě to dost chytlo. Nevím, čím to je, asi tím mým krátkodobým výpadkem ve sledování (nesledování) filmů, ale tohle je další film s 5*, který hodnotím. Takže, 5*... ()

wohna

O něco vtipnější a o něco mín záživnější než první díl. Ale Cage zase předvedl že je to PAN herec. Krásná Diane Kruger. A co víc? Finální scéna! Už se nemůžu dočkat třetího dílu! ()

carly

bolo to akčné, napínavé, zábavné. a ak si odmyslím niekoľko pateticky-patriotických príhovorov podfarbených náladovou hudbou, tak to bol veľmi príjemný zážitok. najviac sa mi páčilo obsadenie. Justin Bartha bol najlepší už v prvom filme a prírastok do teamu v podobe Helen Mirren bol mimoriadne vyderený. nemôžem samozrejme nespomenúť Eda Harrisa, ktorého noble semi-bad guy bol jednoducho skvelý. len jednu otázku: kedy presne Aztékovia obývali Južnú Dakotu? ()

Wormboy

Dvojhodinova oddychovkabezduchovka, ktorej dej, jeho zvraty, odhalovanie jednotlivych tajomstiev, sifier a pod. je vycucane z utrob mne neznamych. Klasicky priklad bezduchej hypersablonovitej hollywoodskej mainstreemovej produkcie, ktora vsak na rozdiel od takych Transformerov nie je ani velmi zabavna. Velmi som zvedavy na noveho Indyho, pretoze toto je varenie z ix krat prevarenej vody, ktoru nam pred davnymi rokmi dal hriat Spielberg a spol. ()

pakobylka

Hra na Indiana Jonese je pořád v kurzu - ale málo platné, musí se to umět. Děj uháněl překotně a bez rozmyslu kupředu a bleskurychlé dedukce Benjamina Gatese byly k smíchu - leč překážky mohly být za běhu zdolávány, aniž by se účinkující nějak přehnaně unavili: Podle všech předpokladů je čekalo velké finále, tudíž museli být ve formě. Solidně a dostatečně věrohodně vyhlížející exteriéry i interiéry tak zůstaly tím jediným, k čemu nemám žádné kritické připomínky. Škoda, že nebyly použité pro jiný příběh. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)