Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

petero

To kladné hodnotenie je skôr za originalitu ako za strhujúcu podívanú. Keď Christopher nie je scenárom podperený od brášku Jonathana, jeho filmy ma nijak zvlášť nezaujmú (Insomnia, Batman Begins, Inception). Keď je v tom namočený aj Jonathan Nolan, je to už iné kafé (Memento, The Prestige, The Dark Knight). ()

Mahalik

Nevím jak vy, filmofilové, ale já neviděl film. Viděl jsem omamnou vizi, kterou nelze uchopit. Inception jsem prožíval, souznil s ní a vložil do ní všchny mozkové závity. Chytal mne infarkt, ale to není na škodu, ba naopak. Použil jsem ji a ke konci explodoval. Obdivoval jsem ty kličky, úsměvy lidí poté, co film došel konce. Film, který dovede okouzlit diváka a donutí ho zamýšlet se nad ním při čištění zubů či při otáčení se na bok v nočních hodinách, není pro mě filmem. Pro obyčejnýho člověka, jako jsem já, je to spíš dar z nebe. Nekecám. Avatar byl pro mnohé revolucí, ale já mu nevěřil. Tohle je film roku. Hora, kterou asi nikdo nikdo nepřekoná. Takovej restart kinematografie. Její počátek. 100% ()

pepo

film, ktorý núti rozmýšľať, ale (rovnako ako TDK) zabúda pri tom na srdce. Každopádne ďalší nolanov majstrštyk. 9/10 ()

Amarcord_1

80% - Zábavný film se skělými hereckými výkony, námětem k přemýšlení, sugestivními efekty, solidní Zimmerovou hudbou (komu se líbila jeho Skála, bude zde samým blahem levitovat), se spoustou akce, a bez hluchých míst... Ještě jednu hvězdu bych ale dal, kdyby se nejednalo o recyklaci starých nápadů od Kubricka po bratry Wachowské, a kdyby byl čas věnovaný většinou naprosto zbytečným akčním scénam investován do přesvědčivější teorie "extrakce". ()

Xmilden

Mrazivě dokonalé! Silně zvažuju zda má smysl psát vůbec komentář. PS: Prakticky mě film nutí abych se minimálně týden na žádný jiný nepodíval. Protože je mi jasné že tohle hned tak něco nepřekoná. ()

FlyBoy

[Mountain Cinema, Whitefish, Montana] : „For all of its talk of dreams and guilt and sadness and undying love as both blessing and curse, "Inception" is also a very good espionage-action film - "The Freud Identity," or "The Jung Supremacy".______Čaro (ne)známeho kraja zahaleného hustou hmlou, ktorá sa postupne trhá a sprístupňuje ho zraku. Renesanční humanisti použili antiku na to, aby oprávnili svoje nároky, vyjadrili predstavu tým, že do nej premietli vopred skonštruovanú symboliku. Nolan sa činí takmer zhodným rozhodnutím, vďaka svojmu rokmi budovanému daru sugescie a novovybudovanému (silnému) produkčnému i technologickému zázemiu demonštruje novú podobizeň subžánru heist. Nepodkopne tlmočí ilustratívnu príbuznosť vonkajších znakov "Matrixu" do svojej 4(5)-úrovňovej R.E.M. architektúry, v ktorej identifikuje ireálnosť - vizuálny jazyk sna a zároveň tu rezolútne necháva koordinovať kauzalitu podľa kritérií „zvyčajnej reality“ do rámca pravdepodobnosti. Primárne sa nezaostruje len na epickú osudovosť ("The Dark Knight") alebo šachový twisting ("The Prestige"); prešpekulovanou gradáciou, nápaditým porušovaním všedných naratívnych štruktúr a prenikavým pôsobením zimmerových variácií sa zameriava predovšetkým na spochybňovanie reality a vytváranie snových alternatív; tlačí svojich hrdinov skrz stále viac a viac sa zužujúcim koridorom nevedomosti/neistôt tak sebaisto a dômyselne, že ono záverečné zneistenie nemožno nazvať inak ako elegantné; aj keď je zrejmé, že sa nejedná o zneistenie opodstatnené-scorseseovské, ale skôr efektné-nolanovské. Čo do profilácie postáv a hlavne z filozofického hľadiska predstavuje "Inception" banálny artefakt, ale svojím autorským (sebareflektujúcim) rukopisom a vypulírovanou formou sa zároveň stáva aj veľmi opojnou záležitosťou, ktorá si svoje vysoké kvality rozhodne dokáže obhájiť. ()

liborek_

Filmoví teoretici si na špecích jako Inception, The Dark Knight nebo Avatar zjevně mlaskavě pochutnávají. Rozvíjejí své úvahy o fikčních světech, tetelí se slastí nad dokonalou logikou narace, nad vtipnými odkazy na všelico a vůbec chválí revolučnost celku... Inception mi však potvrzuje, že kinematografie se v těchto filmech zvrhává v pouhé sofistikované inženýrství, v projektování "dokonalých" konstukčních celků, a to tak, aby teoretik jásal nad logikou a strukturou FILMU a laik se opájel "vizuálem". Za největší přednost je vydáváno umné spojení starých myšlenek a nápadů v nový celek, který svým megalomanstvím prostě nedokáže neohromit. Emocionálně však tyto filmy - a dále se soustředím jen na Inception - nedokáží dle mého mínění nabídnout nic hlubšího a výjimečného. I žánrový film by měl vzbudit nějaké emoce a ne jen úžas nad tím, že všecko do sebe tak zapadá...___ K tomuto filmu je v dialozích nejprve podán návod k použití (tj. k pochopení struktury a metod - vstupování do snů, pravidla bytí ve snech atd.), jsou poodhaleni démoni dlící v mysli hlavní postavy (pocit viny), je načrtnuta hlavní dějová linie (vnuknutí myšlenky oběti, resp. cesta k němu) a konečně jsou divákovi dány k úvaze myšlenky např. o vztahu snu a reality... Jakoby se divákovi pořád něco vysvětlovalo. V jednotlivostech je Inception až zoufale nepůvodní (může být jednou z hříček hádat filmy, ve kterých bylo to a to už k vidění). Jednoduchost a přehlednost dějové struktury - pět celkem zřetelně ohraničených úrovní, byť s různým časovým tokem - jsou průhledným trikem, tj. závratným tempem a přemrštěnou akčností, proměněny v komplikovaný příběh, jehož "pochopení" může vést k až nedůstojnému divákovu sebeuspokojení.___ Zajímavé je, jak jsou různá klišé poslední dobou kritiky vydávána za funkční prvek žánrového filmu. Klišé už není scénáristická chyba, nýbrž vtipný doplněk... A v Inception je těch klišé také více než dost, zejména v psychologii postav a ve vztazích mezi postavami. Filmu ale nelze upřít, že je inteligentní. Není to bezduchá zábava. Výjimečná je hudba. Avšak navzdory všem proklamacím je to pro mě stále jen film na jedno podívání. Při vícenásobném zhlédnutí snad uvidím víc šroubků a matiček, možná si všimnu dříve neviděných ozubených kol soukolí mechanismu vyprávění (což může být pro někoho zábavné a dostačující) ale pokud mechanismus běží jen proto, aby běžel, tak mě osobně moc neuspokojuje... ()

Arbiter

Neviděl jsi film - nečti. Oživit vlastní sny. Říkáte krásná představa. Pro mě rozhodně ne - Jsem jedním z těch, kterým vlastní já ve snu hází klacky pod nohy, ve spánku nic nevychází, všechno je děsivé, pistole nestřílí, tělo pomalu utíká.. Dost opruz. Co ale mít možnost uvést v realitu sny, které člověk sní s otevřenýma očima? To už zní lépe. Někdo poskytne paletu, jiný dodá barvy a ochotný umělec dokončí dílo. Otevírá se nám svět, vesmír, nekonečných možností. Jak já bych si zablbnul!____ Drogy. Po celou dobu jsem viděl stejnou touhu a podobnou cestu, kterou drogy nabízí. Dokonce i podobný pád, který na takto zvolené cestě za sny hrozí. Vyměnit realitu za sen. Bez toho se cítit prázdný. Možnosti, které nabízí a které člověka pomalu připravují o potěchu z toho, co opravdu existuje a o schopnost být si jistý tím, co existuje. ____Proč možnosti Nolanem nastavené ale nejsou ukázány v plné míře? Putovali jsme ve snovém světě. Proč pár vteřinek věnovaných repetitivně záběrům na padající dodávku-výtah-pevnost nenahradil ukázkou práce uvolněné fantazie někoho tak v imaginaci nadaného, jako byli hlavní hrdinové. Škoda nastavených mantinelů tak, aby vše bylo ,,nechutně'' reálné. Byl bych rád i jen za pohled na to, jak reálně jevící se snová realita pokulhává při zpětné vzpomínce.____Koncept byl opravdu jak se často zmiňuje krásně jednoduchý. Chytrý film pro průměrnou masu lidí. Nutno ale podotknout, že svůj materiál na přemýšlení dostanou i ti do větší hloubky se nořící. Pan režisér jednoduše naservíroval porce přehledně pro všechny možné sorty diváků a to neuvěřitelně celistvě. Neměl jsem pocit, že film útočí základním tématem nějak silně na mou inteligenci. Aby se člověk ztratil, chce to notnou dávku nepozornosti._____Provedení na můj vkus překombinované a nesloužilo účelu. Vím, že jsem se měl cítit ztracený, nejistý, kde je realita. Vím, že jsem měl být napjatý a do poslední chvíle nevědět, jestli se dočkají splnění jejich cíle. Způsob ale, který byl zvolen, ve mně ten efekt nevyvolal.___ Proč museli být zase všichni super střelci. Mám si to vysvětlit snovou realitou? Mám si za ní schovat všechna ale? Mělo silnější smysl náhlé střihnutí a rychlá návaznost na dění v letadle při Cobbově cestě z pustiny nebo odlišnosti první a záverečné verze scény z Limba? Film vyvolává krásné množství otázek a minimálně u poloviny bych na ně hledal odpověď v nedotaženosti, kdyby Nolan nebyl tím, kým je. ___Poslední vadu na kráse vidím v neustálém omílání vztahu Cobba a Mal. Po pár flashbacích a příliš okatých vysvětlovačkách pro mě ztratil většinu tragického kouzla.___ Vím, že převážně vyčítám a polemizuji. Jde ale o tak komplexní téma, které nabízí tak silný zážitek, že se cítím výsledkem trošku podvedený. Opravdu jen trošku. Proto hodnotím i přes remcání na 4.4*. Edit: Film musím vidět znovu. Několikrát.. Čím víc se mi usazuje v hlavě, tím silnější mám pocit, že né všechno chápu. A že mi toho uniklo víc, než bych si přál :-) ()

-bad-mad-wolf-

Produkce, pod níž se podepisoval Christopher Nolan, mi dosud většinou přišla jako strojově precizní, chladná a emocí zbavená vlna filmů s prakticky nezpochybnitelným technickým konceptem. Vizionář tenhle chlap rozhodně je, jen jsem se s ním nekmital na stejné frekvenci - i proto jsem se na Inception těšil (hodně), ale rozhodně jsem netrpělivostí nepotil krev. Nakonec koketuju s myšlenkou, že nejde o film roku, ale spíše o film dekády, či ještě lépe řečeno - o film nového tisíciletí. Chytře si to Nolan vymyslel. Složitá premisa snových realit a ne zrovna jednoduchý scénář by kdekoho vyzývaly k natočení nepřehledného spektáklu, v Inception však vše šlape dle zadaných pravidel, jejichž odhalování má přesné načasování a divák nemusí v paměti skákat z jednoho konce filmu na druhý, aby mu docvaklo, co se vlastně na plátně děje. Dokonce i občasná logická skřípnutí do zdejší hry zapadají a nemají šanci narušit celek. Audiovizuální masáž vyjímečně není kapitolou sama pro sebe, což Inception bezpečně odtrhává od standartních blockbusterů; megalomanské efekty zde vyjadřují bezbřehé schopnosti lidské mysli a nezahlcují obraz v touze bombardovat první signální. Divák tak ze strohého interiéru může přejít na úplně obyčejnou ulici, aby mohl sledovat mrazivý a dechberoucí výjev rolujícího se města. S dokonalým hudebním podkreslením made in Hans Zimmer některé momenty zastavují krev v žilách, paradoxně nejvíce asi ty, které se bez trikové ultrakolosálnosti obejdou (několikeré záběry poletujících spáčů jsou úchvatné). Věci, kterých jsem se bál, byly stopáž a samotný příběh. To první rozdrtil bezchybný a našlapaný scénář. A to druhé... to druhé je geniální ve své schopnosti z některých schémat těžit a jiná zcela obcházet. Traumatický problém titulní postavy neslouží jen k předvádění standartních osobních rozhřešení, poukazuje i na nebezpečnost myšlenkového podhoubí člověka, se kterým bychom si moc rádi hráli, ale kterému pořád příliš nerozumíme. Ve svém hlubším sdělení Inception probírá témata, jakými jsou lidská mysl, fantazie a vzpomínky, včetně faktu, že jedno bez druhého nemůže dost dobře existovat. Pracují i emoce, což se mi zprvu zdálo téměř nemožné, ale pokud vám zrovna nezrychlují tep snové výstřelky, Cobbova minulost dokáže tvrdě kousnout do citových zakončení. Ona totiž JE uvěřitelná, pochopitelná a především smysluplná. Veliká výhra. Vážný tón se několikrát podařilo nabourat povedeným vtipem (za ten nejpovedenější považuju drobnou provokaci, jíž je poslední záběr filmu) a samozřejmě úchvatnými akčními sekvencemi. Herecké obsazení nemá chybu, a i když oscarové to tentokrát asi nebude, moc rád jsem viděl Kena Watanabeho, Josepha Gordon-Levitta a Cilliana Murphyho, o Leonardu DiCapriovi a Ellen Page nemluvě. Mimochodem, když už jsem u oscarů - pokud tenhle film nezíská nominace v kategoriích nejlepší film, scénář, režie, výprava, kamera, střih a pravděpodobně i hudba, může se jít akademie zahrabat. Inception je dokonalým prototypem moderního vysokorozpočtového filmu, kterému nikdo nesebral mozek. Jestliže Memento, Matrix nebo třeba Avatar přinášely drobné dílčí revoluce v různých ohledech, můžou se směle vydávat za předky tohohle technického skvostu. Ten sám o sobě možná revolucí není. Je však komplexním a vizionářským výsledkem mnoha revolucí dřívějších. POST SCRIPTUM: Po druhém vidění bych to shrnul asi tak: Ten, kdo dokázal vymyslet a zprovoznit tenhle komplikovaný systém a ještě na něm postavit natolik sugestivní thrillerovou řež se spoustou nápadité akce, by zasloužil aspoň deset oscarů v kategorii "zabiják stupidních blockbusterů". () (méně) (více)

sepp

No do p*dele! Nepamatuju si od dob detstvi (a prvniho shlednuti Temneho Rytire), kdy bych nedokazal odtrhnout oci od platna. Ale rozhodne jsem si jist, ze jsem nikdy nemel zrychlenej tep, pri finalnich scenach jsem se nepotil jak pri 40° horku a z kina jsem odchazel rozklepanej a s neskutecne silnou touhou videt dotycnej film okamzite znovu. A to nikoli kvuli specialnim efektum, ale kvuli hudbe, zaberum a hlavne genialnimu reziserskemu vypraveni pribehu. Ten sice neni nijak hluboky, ale jeho romanticka linka, stejne jako linka o jednom slibu mezi rovnyma chlapama, me naprosto dostala. Tohle proste umi jen Nolan, ten clovek si muze opravnene rikat pan mistr. P.S. Po druhém shlédnutí v kině po 2 dnech stále stejné pocity, nadšení a tudíž i hodnocení. ()

lesumir

Viděl jsem to tříkát za poslední tři dny. Tohle se mi stalo naposledy u TDK. Nolane, ty šuldo, jak to děláš? :-) __ Lidé tady ten film kritizují, ale stejně dají čtyři hvězdičky. Můžete v něm najít spoustu chyb, ale stejně vás dostane. ___ Jenom koní hlava tomu dokáže dát dvě hvězdy! Nereálné! ()

A_FISH

Hned z počátku musím Nolanovi zatleskat. Vnuknout tolika lidem, že viděli něco úžasného a výjimečného. Klobouk dolů. Když pominu absurdní důvod capriova útěku z ameriky (s tím by si snad bez problémů poradila i alymekbílová), tak první vysvětlovací část je peklo. I ta nejprostčí myšlenka je na stříbrném podnosu předložena tak, aby ji dokázal porozumět i poslední zoufalec ztracený v nolanově pustině. Potom i on má pocit výjimečnosti a logicky i chuť se o ni podělit. A návštěvnost je na prvním místě. Tak všechno dokonale vysvětleno, stačilo na to slabých 70-80 minut a hurá na druhou polovinu plnou akce a originálních myšlenek. Teď! Tak teď! Tak kdy? Tak bohužel. Nejspíš jsem nepozřel správný lektvar. Ani pani architektka Juno si moc záležet nedala. Málo létání, spousta hloupého střílení a bourání, sem tam nějaká mrtvá manželka. To celé prošpikované dalším vysvětlovácím očistcem - tentokrát řešíme Leovu rozervanost. V podstatě klišé na klišé a zase jen další složitě se tvářící hovno... A já porád čekal, že něco příde. Já porád čekal, nepřišlo vůbec nic. ...pusťte si radši ExistenZ. No to se mi snad zdá, takhle se rozepsat. Aha. Už je všechno v pořádku, z dálky slyším hlas Edith Piaf. Kočka Záběhlic! ()

Hrabka

Film jednoho z nejlepších režisérů, který točí filmy v mysteriózním žánru, jenž je mým oblíbeným, jsem si nemohl nechat v kině ujít. (Memento a Dokonalý trik patří mezi mé nejoblíbenější filmy). První plus vidím už v období před vstupem filmu do kin, kdy se o něm nijak zvlášť nemluvilo, takže z toho nejsou všichni vyjukaní půl roku předem jako z Avatara, což je samozřejmě jen a jen k dobru. K samotnému filmu můžu říct, že je to opravdová mysteriózní bomba, velkolepý film se skvělými efekty. Samotné téma se sny se mi velmi líbilo. Všechno se to rozjelo naprosto perfektně, skvělé zavedení do děje, několik parádních akčních momentů a seznámí se s hlavními, dobře vybranými herci a s tím o co že tu hlavně půjde. V tom vidím trochu problém, protože důvod proč celá ta velkolepá mise proběhla, nebyl až tak poutavý, jak bych si představoval. Možná v tom je něco víc, já osobně nedokážu říct po prvním zhlédnutí, ale prostě ten úkol byl docela laciný a nedokázal jsem se úplně na plno dostat do děje a fandit našim hrdinům. Podle mě měli tvůrci vymyslet něco víc chytlavého. Také mohlo být méně akce a učitě bych uvítal větší propracovanost postav a ne jenom "Mám skvělou architektku, to je ona" a nazdar, toť vše. Musím ale říct, že zpracování bylo úchvatné a dechberoucí! Na můj vkus se to ke konci možná až moc zamotalo, ale tenhle film si rozhodně zaslouží nejvyšší možné hodnocení, protože to je originální, fantastické a velmi napínavé dílo Pro mně ovšem zůstává Nolanovou jedničkou Memento. PS: Matrix se může jít bodnout a jeho zastánci se můžou jít bodnou spolu s ním. PPS: Název "Počátek" je úplně mimo mísu, jak to mohl někdo takhle přeložit? Jasný, když zadám inception do slovníku, tak vyjede počátek, ale názvy filmů bych vymýšlel až potom, co film vůbec uvidím!!! Tohle je jedině a pouze "Vnuknutí". 95% ()

cheyene

Počátek se mi jeví jako snímek, u kterého je potřeba dávat pozor hned od začátku, jelikož jinak se poté divák velmi těžko orientuje v ději, jenž je poměrně složitý. Sledoval jsem plátno se zaujetím, nevěděl jsem, jak vše skončí (nepředvídatelný děj), což je samozřejmě velké plus. Zaujala mě i samotná myšlenka a její zpracování, které je dekorováno famózním výkonem DiCapria a velmi solidním představením jeho hereckých kolegů. Pro dokonalé pochopení a orientaci v příběhu bych uvítal ještě jedno zhlédnutí. Za normálních okolností bych po prvním promítnutí snímku dal 4*, ale do celkového hodnocení se nyní promítá i zážitek, kterým bylo sledování filmu v kině, geniální hudba (nevyčnívá nějakou kantilénou či líbivostí, ale neskutečně dokonale dotváří dojem z obrazu na plátně) a již zmíněný DiCaprio, který mi opět ukázal, jak dobrým hercem je. Objektivní procentuální hodnocení filmu: max. 89%. A nyní se uchýlím ke spánku a budu se snažit dostat alespoň do druhé úrovně. :) [v kině; 29.8.10; 19:30] ()

kinej

Zde asi není moc co řešit. Inception je ryzí filmový zážitek. Diskuse jestli je lepší či horší než jiné filmy je bezpředmětná, protože tento film má všechno co má kvalitní a chytrý biják mít. Jen smekám před scénářem a před jeho převedením do filmové podoby, protože nakládat divákům takových informací, v takovém brutálním tempu a aby film zůstal vždy srozumitelný, je nelehký úkol. A Nolanovi se to povedlo na výbornou. Navíc ve velice nepodbízivé formě. Nolanův vizuální styl rozhodně nelze nazvat jako velkolepý. Místo okázalých záběrů vypráví vše pomocí minimalistických obrazů. Jeho filmové světy působí sterilně a anonymě. Výbornou práci zde odvedl také Hans Zimmer, který vytvořil působivou hudební kulisu bez okázalých gest a ozdob, něco co by se dalo nazvat hudební masou bez nadbytečných ozdobných melodií. Kvalitní mainstreamová zábava. ()

LiVentura

Megalomanské, Nolanovské, své.. Scénář musel být velmi přehuštěný, stejně jako příběh. Velmi originální námět, který ještě před deseti-patnácti lety by bylo dost těžké vizuálně uvést na trh. Snímek v konkurenci akčních thrillerů obstál a u mě dobrá, leč má to své nedostatky. Překvapil Hardy a mladička talentovaná dívka Ellen Page.. ()

balone

Asi sem napíši pár věcí, které my nebyly jasné a nebo nedávaly smysl, a tudíž nemůžu dát za 5. Možná budu i trochu spojlovat, tak nečíst dál, pokud jste ještě neviděli. Za 1. Robert Fisher Jr. zemřel dříve, jak Saito, tudíž měl být ještě starší než on, když ho Dom Cobb našel. Za další, Saito nebzl ani připojen k tomu přístroji, aby se mohl dostat do jeho hlavy. 2. Když ve 2. světě byl stav beztíže vyvolán pádem auta z 1. světa, neměl být i ve světě třetím? A to se týká i nárazů atp. Protože jsme si mohli všimnout, že každý náraz, pohnutí se vyvolán ve světě prvním se odehrál do světa 2. tzn. že by se měl objevit i ve světě 3. ba i 4. Za 3. buzení hlavně tedy Doma bylo opravdu prazvláštní, ale to nebudu komentovat tolik, na to bych potřeboval další promítání. Jinak tedy ty klady jsou hlavně DiCaprio, který se zde ve své roli opravdu vyznamenal. Vtipné hlášky gesta atp. nebyly ty klišé, jak z každého akčního filmu, kdy se režisér snaží film odlehčit a spíše to otrlého diváka provokuje. Tady to skvěle zapadlo. Ostatní aspekty filmu, ať už ostatní herci (Joseph Gordon-Levitt by si zasloužil své vlastní hodnocení, jako DiCaprio za 5), hudba, efekty, příběh atd. mi opravdu za ty 4 hvězdy na 80% stojí. ()

nunka

Nolan pospájal všetko pútavé v jeden celok a dal tomu názov Inception. Šiel cestou totálne zjednodušenej psychológie, aby bola myšlienka uchopiteľná, zvolil racionálne a polopatistickejšie objasnenie, ktoré v zápätí prekombinoval v štyroch časopriestoroch, čím zamestnal pozornosť od začiatku až do konca. Práve fenomén "ako na chvíľu popliesť divákovi hlavu" sa mi na Nolanovi páči najviac. Statočne som si to užila, audio-vizuo-kognitívne, výborný spád bez jediného hluchého miesta, ilúzie na plátne boli výborné. Jediná výtka snáď k tomu, že proces snívania podal príliš zjednodušene, kde všetko funguje príliš logicky. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)