Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

2-Xtreme

What's the most resilient parasite? An Idea. A single idea from the human mind can build cities. An idea can transform the world and rewrite all the rules. Which is why I have to steal it. [Videl v Kine] ()

Idaho

U kterého filmu se vám stane, že s dychtivostí očekáváte další záběr, co vám tvůrci předloží? Proto jasných, dech beroucích 100 %. ()

Javert

Stejně tak, jako většina dosavadních Nolanových počinů, je i Inception velmi těžce uchopitelný snímek. Ke stvárnění vcelku originálního nápadu používá režisér a spolupracovníci několik, ve filmové branži zaběhlých, šablon, což každému divákovi bez výjimky usnadňuje proniknout do na venek složitého světa snů, myšlenek, vědomí i podvědomí. Neříkám, že je to film dokonalý, to vůbec ne. Ale oceňuji, že někdo (Nolan) dokáže točit filmy, které jsou v zásadě pro masy, ale taktéž poskytují dostatek materiálu pro důkladnou analýzu filmových teoretiků, historiků, filosofů... ()

Vavča

Nolan nám opět navařil chutnou večeři, tak výživnou potravu pro mozek (na hollywoodské poměry) zde dlouho nebyla od dob Minority Report potažmo The Prestige:) Vynikající scénaristický nápad o více úrovních vědomí, snu ve snu. Podtržen vhodným hereckým obsazením (DiCaprio už mi nějaký čas jako hlavní hrdina sedí - tuším od filmu Letec), skvělý byl i Ken Watanabe a ostatní. Spousta promakaných akčních scén perfektně vygradovaných, napětí stoupá, burácivá hudba Zimmera zvyšuje svoje účinky, to nemá chybu. Začátek filmu mi nepřišel zabržděný ani zpomalený. Je zde spousta drobností a nuancí, na které se dá zaměřit, aby jste si finále interpretovali po svém. Nolanovi jeho trik zase vyšel, byť tam bylo pár lapsů a nedokonalostí. Tohle dám rád znova. ()

Goldbeater

Velkolepé, okouzluící, dokonalé. Christopher Nolan je jeden z mála moderních režisérů, o kterém mohu s jistotou říct, že se mi líbil každý jeho film. Počátek zatím nejvíc. Mám skvělý zážitek z kina, který by se dal přirovnat k jednomu z nejintenzivnějších, které jsem zažil. Tohle mě naprosto vzalo, tvůrci mají mou plnou podporu do dalších akcí. ()

liskam

Přišel jsem, viděl jsem, vyděl jsem ještě jednou a odcházel jsem naprosto nadšen a poblouzněn. Ta gradující několika vrstvá akce na konci filmu nemá obdoby!! Naprosto geniální režie a kamera! za mě 98% ()

mzss1

Hodnocení je fakt vysoké, což mě zaráží, ale nikomu ho rozhodně neberu. Každý má svůj názor, třebá já mám k tomuto filmu taky vlastní názor. Co se týče režie, technické stránky a i docela námětem, tak to dokážu pochopit, ale příběh mi přijde dost nedořešený, dost komplikovaný a moc jsem se ve filmu neorientoval. A to jsem film viděl 2x a bohužel naposled. I herecké obsazení není špatné. Leonardo DiCaprio celkem bavil, i Tom Hardy. Ale douhá délka filmu, nuda, divné scény, prostě novodobá slátanina. Odporoučím se fanouškům, podobné filmy v rámci žánru mě také baví, to jo. Tohle je když to shrnu s odř.ušima slabý průměr. Takže já film vidím na 44% = ** ()

Omnibus

(Dřív tady strašila moje celostránková, čtyřicetiřádková tapeta, ale smazal jsem ji a nechal jen torzo původního komentáře)   ...přemáhám ospalost, zapínám počítač a a začínám psát komentář k filmu Počátek. Jen doufám, že slova, co mi lezou z prstů přes klávesnici až na obrazovku (a tam si budou žít svým vlastním životem v hlavách lidí, co je budou číst), mi do mozku nevložil někdo cizí, kdo na objednávku pronikl do mého snu...   ...dopsal jsem, odeslal komentář do databáze a rozhlížím se udiveně kolem, jako bych se právě probudil... Jen na stole vedle mého notebooku se s tichounkým vrčením točí malá kovová káča... a já ji zvědavě sleduji. Točí se už docela dlouho, takže už by se měla brzy zastavit. I všichni ostatní lidé ve tmě kinosálu tu točící se káču hypnotizují očima. Je hrozné ticho. Nikdo ani nedýchá – špendlík bys slyšel spadnout. ()

Rudovous

Davam ctyri, ale pres veskere nadseni a Nolanovsky hyper perfekcionizsmus musim poznamenat stejne jako u Temneho rytire, ze tomuto filmu skodi hlavne jedna vec - zbytecne precenovani. Je to opravdu skvela mentalni gymnastika, pruzna, esteticky skvele zvladnuta, ale o moc vic by teto latce slusel format serialu. To by bylo samozrejme financne neutahnutelne, hlavne z hlediska hvezdneho obsazeni, ale divak by se jeste o mnoho vice pripoutal k jednotlivym vrstvam pribehu a hlavne postavam. Herecky me potesil civilni vykon Cilliana Murphyho. Skvela akcni podivana v pseudofilosofickym podtextem koncenzu zapadniho logickeho mysleni a vychodni filosofie. V cem je to jine nez snad psychologicteji pojaty Proklety ostrov? - To neni ironicka otazka... . 80% ()

kingik

Na film jsem se odhodlal poté, až už mánie po něm trochu opadla. Je to nebetyčná blbost, ale natočená zábavnou formou. Fakt ještě nemám tak vymatlaný mozek, abych se zamýšlel nad kravinami typu "architekti snů" nebo "sen ve snu". Je to podle mě dost přeceněný film s celou řadou nesmyslů, bizarností a zvláštních postupů, jak zaujmout diváka. K dobru mu lze přičíst hlavně to, že 148. minut uteče docela rychle, ale velkou radost nebo extra dobrý pocit po zhlédnutí filmu, jsem neměl. Problém jsem měl především s dějem, který se mně ani trochu nelíbil. Tvářil se, že má složitou až překombinovanou strukturu, ale uvnitř to byl poměrně prázdný film s bombastickým rozpočtem, který je na filmu vidět jen z části a znám spoustu levnějších filmů, které vypadají vizuálně lépe a jsou i chytlavěji natočeny. Film je založen na bázi snu, ale pracuje se snem dost neefektivně. Možnosti snu jsou naprosto neomezené, ale Nolan se prakticky zmůže jen na překlopení baráku na ulici, bitku ve stavu beztíže a přestřelku na sněhu, a to je podle mě málo, když si představím, jaké neomezené až bizarní možnosti sen skýtá a Nolan se zuby nehty drží tak při zdi. Stejně zarážející je, proč tolik prostoru věnuje snovým sekvencím s DiCapriovou mrtvou manželkou (Marion Cotillard), které děj dost brzdily a ve výsledku byly zbytečné a děj moc nevylepšily. Akční scény jsem také viděl v jiných filmech mnohem lepší, ale Nolan už alespoň umí natočit přestřelku a náraz auta, ačkoliv napětí bylo po celý film nulové. Herci také hráli dost průměrně. DiCaprio se herecky dost opakuje a opět jsem se těšil na jeho hrozivě vztyčený ukazovák s ječícím výrazem (tentokrát se ale u něho nešklíbil a netekly mu slzy jak hrachy) a opravdu jsem se jeho tradičního gesta, neboli trademarku, dočkal. A hlavně, bylo to první scifi, ve kterém hrál (Critters nepočítám). Ellen Page má asi poruchu ve vývinu, protože vypadala, že si spletla film a měla podle vzhledu usednout do školních lavic základní školy. Levitt, Murphy, Watanabe nebo Haas nic nezkazili a do filmu v pohodě zapadli. Asi si nikdy nepotykám dostatečně s Nolanovými filmy a emoční prožitek u jeho "Počátku" nebyl ani tentokrát nijak vysoký, ale filmu nelze upřít originálně zábavnou formu. A postavit proti sobě reálný svět se snovým světem, má něco do sebe. Nejvíc jsem ale vděčný za to, že to nebylo natočeno podle skutečné události. To by bylo na odpad. 40% ()

Anarvin

Nolan opět dokazuje svůj talent. Svět snů dokáže zapůsobit vizuálně (sugestivní kamera, ohýbání světa, hrátky s gravitací, elegantní akční scény...), příběhem i emocionálně. Protože i když lze DiCapriovo snažení nahlížet z mnoha různých úhlů pohledu (můžete v něm hledat metafory, šťourat se v nejednoznačném vyprávění, podobně jako v Lostu, nebo jen tiše sedět a nechat se unášet vybroušeným audiovizuálním zážitkem), stejně vám vám po odstranění všech vrstev zůstává v ruce příběh nezlomné vůle tvrdě zkoušené mysli. Zkrátka ideální filmový zážitek, který naplní všechny vaše smysly. ()

Snorlax odpad!

Vezmeme ohromný kouřící kravinec, pečlivě ho napudrujeme, nalíčíme ho, oblékneme mu večerní úbor a představíme ho ve společnosti. Pokud budeme mít stejné štěstí, jako Nolan, všichni tyto císařovy nové šaty budou obdivovat a nikdo se nepozastaví nad jejich totální vyprázdněností, dokonce se ani nikdo neodváží říci, že smrdí. Hlásím, že já ano. Tento film zapáchá jako hadry deset let nemytého bezdomovce. Zapáchá nahromaděnými klišé včetně rádobyšokujícího konce. Nollan umí akční a především trikové scény, ale už není studentík, aby cvičení na tato dvě témata mohlo okouzlit jeho publikum. Doufala jsem, že Interstellar je jeho jediný exces, není, tohle trpí všemi neduhy Interstellaru a navíc je to značně nudné. Kravinec ve večerní róbě zůstane stále kravincem. ()

Payushka

Kdyz jsem vysla z kina, mela jsem pocit, ze se mirne trese zeme. Vsichni lidi se na me ale divali, a tak jsem se radeji uklidnila. ()

InJo

Pro naratology (a zájemce o teorie fikčních světů) jistojistě absolutní slast. A i běžný divák si bezpochyby přijde na své... Vážně si nemohu pořádně vzpomenout, kdy naposled jsem v kině viděl film s natolik fascinující výstavbou děje a který od diváka vyžaduje tak velkou míru pozornosti (na pět minut si odskočíte a přijdete o tucet důležitých informací). Snad každá scéna má čím zaujmout a tempo a spád jsou vyloženě vražedné (vůbec mi nepřišlo, že to trvá přes 140 minut). INCEPTION je úchvatným příkladem hutného a nevídaně promakaného blockbusteru, v němž se v druhé polovině prolíná několik (vždy atraktivních) dějových rovin, které spolu vcelku logicky korespondují a hlavně skvěle gradují (mimo jiné i zásluhou výtečné Zimmerovy hudby). Nolan je fenomenální a obdivuhodný zejména v tom, že zatím pokaždé dokázal chytrou, netriviální a nápaditou látku opatřit funkčním a lahodným pozlátkem (jinak řečeno: mistrně propojuje obsah s formou, a to tak, že jedno v podstatě nemůže fungovat bez druhého, s čímž souvisí, že obří rozpočty jsou u některých jeho projektů potřebné a následně jsou i plně využity). Spolu s KICK-ASS je INCEPTION zatím asi nejlepší a nejopojnější (z bitky ve stavu bez tíže běhá mráz po zádech) letošní film, který bude konkurenci hledat velice těžce (a s největší pravděpodobností ji nenajde). Další projekce jsou naprosto nezbytné, protože mít ve všem úplně jasno hned napoprvé je asi nemožné. 90 % ()

gilmore_girl

Tohle se musi videt! Je to tak genialne napsane a zrezirovane, az mi zustava rozum stat. Par malych musek by se tam naslo, ale stejne jsem dve a pul hodiny koukala s otevrenou pusou. A ta hudba! No proste nepopsatelny zazitek. Herecka sestava je skvela, zvlast dobre se mi koukalo na Josepha a Ellen. Jeste druhy den jsem plna dojmu a myslim, ze tenhle film z piedestalu dlouho nesundam. ()

Šakal

Drtivá většina z vás píše.....formálně DOKONALÉ, precizně zrežírované, vynikající herecké výkony jímž vévodí ( již nadobro dokazující, že to dávno není jen hezká tvářička ) Leonardo DiCaprio, působivý hudební doprovod H. Zimmera.....já říkám ANO, nicméně je tu jedno velké ALE. Chybí tomu ( a tímto se připojuji k té malé hrstce z vás ) EMOCE. Co naplat, že po technické stránce je to vypiplanost sama, když si po celou dobu nemůžu k hlavním hrdinům najít cestu. A to zejména v případě podrobnějšího (ne) vykreslení vztahu DiCaprio - Marion Cotillard zamrzí dvojnásob a nedokážu a ( nechci ) tuto skutečnost pominout a přejít bez povšimnutí. Ten snímek vám před očima uběhne zatraceně rychle ( nuda tu nehrozí ), nicméně nějaké větší uchování si v paměti, přehrávání si snímku do druhého dne ( alespoň v mém případě ) nehrozí. p.s. Jedno se ale Nolanovi musí nechat. Ač by se se mohlo na první pohled zdát, že si bere příliš velké sousto a rozehrává příliš příběhů uvnitř příběhů( sen versus realita ), tak to zvládá bez jediného zaškobrtnutí a pro diváka je to ( překvapivě ) naprosto přehledné. Zda-li je to tím, že samotný příběh je banálnější než by se na první pohled mohlo zdát nebo Nolanovým nesporným umem, čí kombinací obojího ponechám na každém z vás. A že si rád pohrává s divákem a bere ho jako rovnoceného partnera a nikoliv pouze jako konzumenta dokazuje jednoznačně již v mnohými zmiňovaném ZÁVĚRU. O to více zamrzí, že se zapomělo na již jednou zmiňované EMOCE.... ()

Sobis87

Počátek je především reflexí tvorby samotného Christophera Nolana…a jen tak mimochodem je zároveň i jedním z nejlepších filmů posledních let, rájem pro všechny nadšené naratology a spásným dílem pro ty, kteří už přestali věřit v originalitu za zdmi hollywoodských studií, která infikují kina zbytečnými sequely a neinvenčními remaky. Sláva skromnému géniovi v saku! Pokud chceme v tomto filmu objevit onu v úvodu textu proklamovanou „reflexi Nolanovy tvorby“, je nezbytně nutné, abychom zpětně zhodnotili tvorbu Počátku předcházející…a nezapomínejme, že když se řekne „Christopher, musí se jedním dechem zároveň dodat i „Jonathan“, tedy jméno režisérova bratra, který napsal scénáře k vypravěčsky nejvýraznějším z jeho filmů…nyní tedy už s výjimkou Počátku, ten je totiž čistě Christopherovým autorským dílem.Veškerá tvorba bratří Nolanových staví především na samotném vyprávění, a to nikoliv příběhu, nýbrž na vyprávění jakožto procesu směřování divákovy pozornosti, poskytování, propírání a zatajovaní informací, na jejichž základě si divák utváří vlastní představu o fabuli. V tomto ohledu nepochybně exceluje Dokonalý trik, který umně udává směr divákových hypotéz, aby je pak elegantně (nikoliv však drze a útočně vůči divákově intelektu) vyvrátil, diváka překvapil a dodatečně ohromil neomylnou funkčností a promyšleností celého vyprávění. Na stejném principu pak stojí i Memento, které vypráví celý příběh pozpátku – divák je obeznámen s rozuzlením hned v úvodu a dodatečně mu jsou osvětlovány přecházející události, následkem čehož neustále přetváří vlastní vizi fabule. Filmy Insomnia a Batman začíná nejsou autorským dílem ani jednoho z bratrů, avšak na Temném rytíři se Jonathan Nolan jako scénárista už podílel a v něm je opět v centru zájmu tvůrců výrazný efekt na divákovo vnímání – pro vyprávění v tomto epickém filmu je příznačná neustálá gradace a fakt, že tvůrci jsou vždy o několik kroků před divákem…stejně jako postava má Jokera neustále navrch před strážci zákona. Samotné příběhy ne že by nebyly ve své podstatě atraktivní a promyšlené, avšak až samotný přístup k jejich interpretaci dělá z Nolanových filmů nezapomenutelné zážitky. Rutinní odvyprávění by ze všeho nejvíce uškodilo samotnému Mementu a dovedu si představit, že laxnější přístup k Počátku by výrazně utlumil jeho výslednou působivost. _____ Počátek mimo jiné vypráví příběh o partě lidí vnikajících do snů, načež tato parta cizí sny přizpůsobuje, formuje a manipuluje v nich s informacemi, aby dosáhli kýženého efektu u toho, komu sny patří. Tento koncept prakticky nastavuje zrcadlo samotnému přístupu bratří Nolanových k nám divákům,když sledujeme jejich filmy – ohýbají naše vnímání, podávají nám návnady (a my se zvláště na ty jejich tak rádi chytáme!) a s jistou rukou nás vždy postaví do takové pozice, ve které nás chtějí mít, aby dosáhli svého – aby nás strhli, dojali, ohromili, přelstili, jednoduše inteligentně pobavili. Počátek je ve své podstatě obdobou heist-movies (jestliže Temný rytíř svým megalomanstvím připomínal opus Michaela Manna Nelítostný souboj, pak Počátek jeho vzorec bezmála naplňuje), v nichž parta lidí plánuje nějakou velkou loupežnickou akci, přičemž její provedení (nebo vypořádání se s nečekanými komplikacemi) je pak vrcholem celé podívané. Počátek je originální v tom hledisku, že samotný zločin se má uskutečnit v mysli oběti a místo loupeže je cílem mise vštípení myšlenky. V návaznosti na tento námět se pak Nolanovi podařilo stvořit úchvatný svět s vlastními pravidly odvozenými od známých faktů a snových zkušeností, který je do detailu promyšlený a v rámci tématu logický. Film zároveň ctí pravidlo klasického hollywoodského filmu o romantické sub-linii, přičemž i tato část příběhu je ozvláštněna tak, že jeden z partnerů je již po smrti a jejich společná linie tak žije pouze ze snů a vzpomínek. _____ Nolan se zde projevuje jakožto rodilý vypravěč, neboť nesklouzává k samoúčelné vizuální onanii, pro kterou svět snů představuje ohromně výživnou půdu, ale místo toho sny pro něho představují záminku pro stvoření originálního vypravěčského procesu. Dočkáme se tu snů ve snech (několikanásobně!), přičemž vnější činitelé dopadající na snícího ovlivňují i sen samotný (nápad za všechny prachy!), což ozvláštňuje i samotnou akci – např. postavy snící ve volném pádu se pak ve snech musejí potýkat se stavem beztíže, což ve filmu vyústí ve famózní akční scénu na chodbě hotelu, která se nepochybně zařadí do zlatého fondu kinematografie. Jestliže byla Nolanovi (především) v prvním Batmanovi vyčítána neschopnost natočit strhující a přehlednou akci, zde v akčních scénách přímo exceluje, vše má potřebnou dynamiku a spád, velká pozornost je věnována detailům a fakt, že v Počátku spolu koexistuje famózní vyprávění se skvělou akcí, považuji za nepřehlédnutelný triumf. V úvodu se dočkáme elegantní akce, poté následuje roztěkaná honička ulicemi, dále dravá přestřelka v deštivém počasí na ulici následovaná zmíněným baletem ve stavu beztíže, aby vše bylo zakončeno explozivní sněžnou bitvou ve stylu Jamese Bonda (ano, dočkáme se i střílení na lyžích…). Všem těmto scénám (a nejen jim) pak dodává na dynamice/osudovosti/emocích výtečná hudba z pera Hanse Zimmera, která skvěle funguje i na samostatný poslech. Vrcholem celého filmu je však závěrečné provedení složitého plánu, kdy se Nolanovi podařilo něco fascinujícího a obdivuhodného – sny ve snech se postupně větví a ve finále divák musí pracovat hned se čtyřmi rovinami vyprávění a, světe div se, celé to dokonale koexistuje. Nolan přítomnosti tolika rovin pak využil, jak nejlépe mohl – stvořil až do krajnosti gradující podívanou překrývajících se akci, přičemž každá z nich by velmi dobře obstála i samostatně, která nenechá diváka ani na moment vydechnout a tempem a osudovostí si tak Počátek v ničem nezadá s Temným rytířem. ___ Poslední záběr z celého filmu je pak oním pověstným „nolanovským“ dokonalým trikem, který divákovi před závěrečnými titulky ještě solidně zamotá hlavu a zaručí, že o filmu bude přemýšlet ještě dlouho po jeho skončení. P.S.: Ve zkratce: DiCaprio, Gordon-Levitt, Hardy, Murphy, Page, Cotillard, Watanabe,Caine,…všichni skvělí. () (méně) (více)

Webb

Inception je mimořádně povedený film, který mě uzemnil svými vypravěčskými postupy, příběhem, vrstvením dějových linií a hlavně naprostou přehledností jak režiséra/scénáristy nad svým mnohovýznamově postaveným labyrintem, který podléhá naprosto přísným pravidlům a jehož kořeny sahají hluboko pod povrch, tak i divácké orientace v něm. [9/10]9/10 ()

Ajantis

Inception má solidní kostru. Základní myšlenka kradení a vnukávání myšlenek je dobrá, systém se sny spjatý je promyšlený a přehledný. Inception se nesnaží tvářit komplikovaně (je problémem dotyčných diváků, jestliže tvrdí, že je jej nezbytné vidět vícekrát), což je mi na něm sympatické. Co mi naopak vadí, je podbízivost masovému diváku, jíž je tato kostra ohnuta a do značné míry degradována. Desítky minut nepřehledné a nevěrohodné akce (vizte nepřesnost střelby pronásledovatelů) postrádají adekvátní příběhovou oporu, film rozmělňují a působí vyloženě nadbytečně; stejně jako v Temném rytíři jsou nadto odlehčovány „přesně odměřenými dávkami humoru“. Jakkoli jsou motivace postav ve své jednoduchosti (a onošenosti) funkční, předkládaná sdělení jsou spíše truismy či připomínají reklamní slogany („Můžeme si být jisti, že je 'naše' realita skutečná“? „Je ospravedlnitelné manipulovat druhými [i pro jejich dobro]?”), což nejlépe dokumentuje extrémně laciný závěr. Snaha, aby byl i ten poslední divák v – na poměry hollywoodského blockbusteru poměrně komplikovaném – obraze, se projevuje nejen v důkladném vysvětlování pravidel, nýbrž i v zoufalé dořečenosti ve scénách, kdy musí aspoň trochu použít představivost, aby pochopil význam právě viděného. Samotný plán vnuknutí i jeho konkrétní provedení v mysli R. Fischera se mi zamlouvá, avšak výše zmíněné působí, že jsem na Inception zpětně spíše naštvaný. Velmi silné **. ()

IQ Tiqe

Přílišná chvála a vysoké očekávání mě nutily oddalovat zhlédnutí Inception, čekal jsem, až na to budu mít náladu, abych si nezkazil zážitek. A nakonec jsem se díval jednou večer, unavan po probděné noci a mám velice slušné dojmy. Film nebyl nadhodnocený, jak jsem se obával a jak tomu mnohdy u rádobyuměleckých kousků ověnčených cenami bývá. Byl to neskutečný mix - skvěle vymyšlený svět, a na měm postavený příběh, pomalé dramatické scény a současně to od začátku do konce smršť akcí, nedá se s ničím srovnávat, tohle je unikát, protože vyniká v několika kategoriích. Ale budu si ho muset pustit aspoň ještě jednou, protože napoprvé jsem vše nepobral (na začátku jsem byl úplně mimo, ale to se člověk chytí, a pak někdy od půlky), byl to opravdu záhul na mozek a představivost. # Na druhé zhlédnutí jsem to pobral, zbyly jen malé otazníčky, jestli pár věcí bylo logicky možných. # příběh 9 | hudba 9 | humor 1 | akce 8 | napětí 7 | podíval bych se znovu 8 ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)