Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

strelenaL

Po promítání velmi překvapená a nadšená. Kombinace Raveny coby zlé královny posedlé svou vizáží a krásné plaché sněhurky, která krásu života rozpoznává v jiných věcech než jen v pozlátku. Kdyby ve filmu neobsadili Charlize Theron film by ztratil atmosféru a ponurost. Charlize je hlavní tahoun celého filmu kde ukazuje jak bravurně zvládá zahrát chladnou a krutou Ravenu, která prahne po nevinné kráse a duši Sněhurky. Druhou důležitou ženou filmu je Sněhurka v podání blízkající se Kristen Stewart. Jasně ukazuje že její hvězda na hollywoodském nebi září jasněji... s každým novým filmovým počinem to dokazuje, že má velký potenciál stát se úspěšnou a dobrou herečkou. Lovec opravdu neměl dostatek prostoru kupodivu i přesto že to byla zajímavá postava. Svět ve kterém se Sněhurka nachází v přítomnosti trpaslíků, kteří jsou mimochodem rozkošní je magická a nádherná... Vrátím se zpět k příběhu ....první část utíká velmi rychle a je skvělá druhá polovina už je na tom trochu hůře, ale stále vás to baví a chcete konečně dospět k závěru filmu. Celou dobu koresponduje s filmem úžasná hudba v podání toho nejlepšího skladatele J.N.Howarda, který má už nespočet úžasných spoluprací na hudební tvorbě u jiných filmů. Nepřestává mě bavit jeho instrumentální hudbu poslouchat :-) je to láska na celý život. Celkově tedy hodnotím film plným počtem. Za mne rozhodně je Sněhurka a lovec pozoruhodným filmem roku 2012, který Vás vrací do magicko-fantastické atmosféry. ()

V.Silver

Bože, to bylo tak strašně blbý. Ale tak blbý. Pravda, na Chrise Hemsworthe se můžu dívat kdykoli a pořád, stejně tak Charlize Theron hrála skvěle, ale trpaslíci byli vyloženě divní, zlý bratr taky a Sněhurka... byla cokoli, jenom ne "the fairest of them all". Musím nechat, že některé scény byly vyloženě zajímavé a natočené to bylo skvěle, ale připadalo mi to jako 20 na sebe mírně navazujících videoklipů k písním Evanescence, což by mě, pravda, zajímalo nakonec možná víc. Kristen Stewartová byla otřesná, Bože, ta ženská neumí víc než jeden výraz pořád dokola ve všech filmech. A normálně bych si řekl - ok, kašlu na Stewartovou, je tam Theronová a Hemsworth... ale ono to prostě nestačilo. Chápu vysoké hodnocení za opravdu zajímavé scény i za skvělý výkon Theronové, u mě to ale Kristýnka naprosto pohřbila. A ruku v ruce s ní děkuji scénáristům za kravinu roku. Nebyla to ani pohádka, ani akčňák, ani fantasy, ani drama. Byl to paskvil. 15%. ()

J-o-k-e-r

Tady nemám nad čím přemýšlet. Sice z toho nebude kult jako například Pán prstenů, ale na podobné fantasy pohádky mám prostě slabost. K. Stewart je moc pěkná holka, přesto mi její herectví úplně nesedí, ten její neustálý výraz je pro mě záhadou. Ve výkonu i v kráse ji tady hravě strčí do kapsy Ch. Theron, pro mě ale stejně nejlepší postavou zůstane hrdina se sekerou Huntsman. Pohádkový příběh, vizuálně povedené akční scény, pěkné ztvárnění trpaslíků, hezká hudba. Škoda jen, že jsem to nestihl v kině, byl by to jistě větší zážitek. ()

Gerret

Překvapivě povedená předělávka Sněhurky v akčním stylu, nečekal jsem že by to mohlo být až tak vydařené i fantasy prvky se do filmu hodily. Role jsou výborně zvolené, Chris Hemsworth z Thora se do role lovce prostě skvěle hodí. Kristen Stewart překvapivě zahrála Sněhurku na výbornou. Příběh sice asi nikoho nepřekvapí, ale je plně dostačující. Nezbývá než dodat, že jsem zvědav na pokračování. Hodnocení 75%. ()

Pražák

"She is life itself." Kdo je v tomhle filmu nejkrásnější? Já bych řekl, že Sam Spruell alias bratr Královny, který si odskočil zřejmě z natáčení Iron Sky 2. ()

Puyi

Tak toto je naprostá bomba! Doufal jsem, že to bude skvělé, očekával jsem to, ale i tak mě to dostalo!!! Opravdu nechápu, proč se film v součastnosti pohybuje v modrých barvách. Předpokládal jsem, že bude pohádka převedena do trochu drsnější podoby, ale nenapadlo mě, že to bude až tak skvěle udělané... A stala se také jedna úžasná věc (tedy alespoň pro mě), co se týče herců - to, že Charlize Theron a Chris Hemsworth zahrají své postavy skvěle a oba si oblíbím o další velký kus více, jsem už tak nějak doufal a ani mě to tak nepřekvapuje, ale to, že Kristen Stewart (ona byla ta jediná věc co mě od shlédnutí filmu odrazovala) zahrála na výbornou a teď jí mám v nemalé, skutečně nemalé oblibě, z toho jsem, na mou duši, ve velkém šoku. Při sledování některých scén, zejména těch v temném lese (nesmím zapomenout, že i vílí les a trpaslíci byli super), jsem si připomněl Burtnovu Ospalou díru - Johnnyho Deppa a Christinu Ricci a musím říct, že tento film s Kristen a Chrisem se mi zalíbil i o něco více. :) K dokonalosti by podle mě stačilo už jen vypustiit pár slabších scén k závěru, ale co se dá dělat... Ještě jsem také nezmínil hudbu, která je jako celý film skvělá. Takže závěrem, zhruba do 80. minuty to pro mě byl jeden z nejlepších (ne-li ten nejlepší) filmů, co jsem viděl, potom ale přišlo těch pár hluchých míst, ale i tak, film je to nadmíru zdařilý a řadí se mezi moje TOP. :) ()

ghatos

Docela dobrý (hlavně královna), ale Stewart byla hrůzostrašná. Dívat se na ten emoksicht bez náznaku emoce...ble a Hemsworth jí statečně sekundoval. 57%. ()

Dreadd

Za sedmero horami a sedmero řekami leží jedna pohádková země, kde do hradů zatloukají hřebíky a v té zemi žije dívka jménem Sněhurka, která se čas od času vyplíží stokou, aby si mohla zaplavat v rozbouřeném moři. Vládne tam zlá královna se svým teple střiženým bratrem Ogarem a čichání k provazu funguje skoro stejně dobře jako GPS navigace. Ve snaze naplnit kina pubertálními fanynkami Stmívání, kterým konečně tahle kravina bude končit, obsadili do hlavní role zubatou bleduli, která se tváří, jako by zrovna žvejkala citron. Ne že by byla úplně hnusná, ale ať nějaký zrcadlo netvrdí, že je ze všech nejkrásnější, protože o patnáct let starší Charlize vypadá pořád mnohem líp. A hlavně ať už se nesnaží o žádný velký projevy, mě by ani nepřesvědčila, abych si dal místo kroket hranolky, natož abych s ní jel dobýt hrad. Kromě toho, že armáda kyselýho ksichtu neubývá, všichni poddaní při spontánním křiku vytvoří dokonalý souzvuk. Ze Sněhurky toho příliš nezůstalo, dokonce ani princ nelíbá a natočení temné fantasy s přístupností všem dopadlo přesně podle očekávání. ()

Zagi20

Klasická pohádka převedená na plátno ve velkém Hollywoodském stylu. Bohužel značně nevyrovnaná. Tam kde Charlize exceluje, tam Kristen po celý film zklamává. Neskutečný vizuální a trikový opus se snaží zakrýt levný příběh, který by se dal shrnout do tří vět. Trpaslíci jsou ... prostě praví trpaslíci :), soundtrack je taky boží, akční scény snad kromě závěrečného dobývání hradu jsou taky vydařené. A nasrali mě že na konci nebyla svatba. Každopádně pozitiva převažují, ale nebýt toho dokonalého vizuálního zpracování, byly by to hvězdy jen tři. ()

zigíš

a cenu tyflotik roka získava .. počkajte si .. ZRKADLO, ktorému -nekdo- v jeho slepote nakukal, že je Kristen Stewart krajšia než Charlize Theron (!) a ono tomu uverilo :) ()

Ev.D.

Já to vidím na takové 3,4***. Mě to nijak neoslovilo. Kristen Stewart vážně nemusím ,ale Charlize Theron je v tomto filmu nejlepší, roli královny zahrála excelentně. ()

JohnSmith

Klasická Sněhurka se mi líbila mnohem víc. Velkolepá novodobá adaptace zaujme sice pěknou výpravou, sympatickým Hemsworthem a čarodějnicí Theronovou, ale jinak ničím. ()

mkubalikova

Mirror, mirror on the wall... Dvě americké Sněhurky během jednoho roku. Jedna barevná a zábavná, druhá temná a akční. Královny jsou v obou případech skvělé: Julia vtipná, Charlize mrazivě děsivá. U Sněhurek je už rozhodování jednodušší, Kristen je totiž hezká a celkem i hraje, takže druhou Sněhurku válcuje. A co se týče prince, tak tady není o čem mluvit. Chris je strašně sexy ;-) Bohužel oproti Sněhurce je Sněhurka a lovec nerozhodnutá, zda chce být plnohodnotnou fantasy pro dospělé, nebo pohádkou pro děti. Takže skóre srovnávám, abych neměla černé svědomí. 70% ()

KarKulA

Tak toto zpracování Sněhurky se pro mě neslo v duchu velkých protipólů. Výborný temný rozjezd unikající do vizuálně perfektních surrealistických obrazů, který se po polovině filmu nenávratně vytratil a byl vystřídán barevnými kýčovými scenériemi, pokulhávajícím scénářem a vyčpělým finále - to vše pak ještě podtrženo ne příliš závratnými hereckými výkony ústředního dua, které tu moc velkou výrazovou škálu nepředvedlo, což naštěstí vyvážila čarodějnice Ravena v podání výborné Charlize Theron. Ale abych tomu nekřivdila - i když se nejedná o nijak oslnivý počin, jde i přes určité slabší stránky pořád ještě o koukatelný kousek, na jehož počátku byl určitě dobrý nápad, který dal této grimmovské klasice prostě "koule". ()

Autogram

Táto rozprávka ma veľmi neoslovila, viem si predstaviť aj lepšie prevedenie. U mňa zavážilo len hviezdne obsadenie, hlavne Charlize Theron a jej neskutočné premeny. Niektoré postavy mi pripadali celkom zbytočné, napríklad škriatkovia, aj keď do rozprávky určite patria, išli mi skôr na nervy. Fantasy mám všeobecne rád, ale toto som si vôbec nevychutnal. ()

Dagoussek

Kristen není pro mě herečka, kterou bych obdivovala a dala roli Sněhurky, ale tady jsem přimhouřila oči. Zato Lovec celý film oživil, ráda se na něj dívám. Královna excelovala. Celkově děj byl zajímavý a bavil mě. Fantasy, efekty a hudba byla skvělá. Dabing příšerný. ()

faraon

absolútny výkrik do prázdna..., zábery i lokácie super (resp. vykradnuté z iných fantasy filmov, či HBO seriálov), efekty ako tak ušli, ale často boli dialógy zbytočné a dokonca i dosť nudné..čakal som viac temnoty, dostal som akúsi pohádku s jemnými prvkami zla a temna, ale neuveril som tomu... ani Charlize som moc neveril, čo hraje.. škoda, tešil som sa..50% ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)