83. Annual Academy Awards

Rozhovor 7
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkují:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (více)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

Deywid

Spokojnosť s výsledkami preveľká....avšak tu hodnotím samotný ceremoniál a ten bol proste nudný a zabudnuteľný....Franco a Hathaway ako moderátori sklamali, naopak potešil Billy Crystal, Sandra Bullock a hlavne Kirk "You know" Douglas :) ()

TonyM

Neviem prečo tie nízke hodnotenia, ale ja som sa tento rok skutočne dobre bavil, aj keď skôr na skvelých ďakovných rečiach a pár vydarených scénkach a prekvapeniach, ako na moderátorskej dvojici. James Franco sa na toto proste nehodí. Kirk Douglas je stále king, ktorý dokázal spraviť z menej dôležitého ocenenia jedno z najnapätejších celkovo. Výsledky ma veľmi potešili, až na zopár sklamaní. Veľmi dobrý rozjazd a takisto posledné tri najdôležitejšie kategórie a veľa ďalších momentov spravili z tohto ročníka odovzdávania cien akadémie jedno z najnapätejších, a byť lepšieho výberu moderátorov večera, aj jedno z najzábavnejších za posledné roky. Veľká škoda, že som nemohol oscarovú noc sledovať priamo z Prahy s ostatnými filmovými fanúšikmi (aj keď najväčšiu filmovú udalosť roka sledovať s prekladom veľmi nie je môj štýl), bol by som veľmi rád, keby takéto akcie CSFD niekedy pripravila aj na Slovensku. ()

sedlo03

Je pravda, že asi nejvtipnější částí tohoto předávání cen byl jeho úvodní scénka parodující různé nominované filmy, ale nebýt toho neustálého sekání se obrazu ne všech netových stránkách, pravděpodobně bych hodnotil ještě výš. Oscaři nenudili, nenadchli, nepřekvapily, ale né všechno se dalo předpovědět. Zlatý střed ()

Janko666

Začátek jako vystřiženej z blbejch MTV DMNC Awards, mi dostatečně zkazil chuť. A neříkejte mi, že Franco nebyl po většinu doby zkouřenej nebo jinak pod vlivem! ()

Rekpet

Poprvé co sem sledoval předávání Oscarů, takže nemůžu srovnávat s předchozími ročníky. Ale tak jako líbilo se mi to a za celých 6 hodin sem nezamhouřil oko, což pokládám za úspěch, jelikož sem už nespal víc jak den. Z toho vyvozuji celkové 4*. Každopádně se nemůžu dočkat dalšího předávání Oscarů.... ()

HouseMK

Děkuji ČSFD za mou první Oscarovou noc . Byla dlouhá a ne vždy strhující, ale naštěstí situaci zachraňovali vtipní komentátoři HBO a některé hollywoodské hvězdy. Hlavní moderátorský pár byl trochu na vedlejší koleji, je vidět, že proti stálicím typu Billa Crystala nebo Aleca Baldwina, jim ještě chybí zkušenosti. Některým výhercům bych odstřihl mikrofon už po půl minutě, podrobný rodinný seznam a seznam spolupracovníků pak můžou dát do titulků. Už se těším na České lvy. Minimálně proto, že nebudou každých pět minut přerušovány reklamní pauzou... "Celine Dion písní vzdává poctu těm, kteří letos showbyznys navždy opustili... a umřeli." ()

Rokle

Čekal jsem od mladé dvojky trochu víc. Otázkou je, co jim předepisoval scénář a jak mohli improvizovat či nikoliv. Každopádně James Franco podal znuděný výkon, Anne Hathaway se pokoušela o vtipné momenty (třeba s tou nahotou ve filmu a následným oceněním u Akademie - velice fajn). Králem večera byl však Kirk Douglas... jeho vstup byl bombastickej :) ()

Olík

Když se k mým uším dostalo, kdo že bude provázet tímto slavnostním večerem, trochu jsem se orosil na čele. Bohužel znuděný James Franco brzy potvrdil moje obavy a jeho neoriginální výstup v dámských šatem jenom potrhl fakt, že tím nejpovedenějším s čím přišel někdo z jeho rodu byla jeho babička s hláškou „právě jsem viděla Marky Marka“. Světlejším bodem byla snaživá Anne Hathaway, která si večer očividně užívala a dodávala mu alespoň trocha vtipu, jehož nedostatek se oproti např. předávání Zlatých Globů táhl celým večerem. Ani jí se však nepodařilo zapomenout na legendární awards v režii Billy Cristala nebo Davida Lettermana díky čemuž se nekorunovaným králem 83 ročníku stal téměř stoletý Kirk Douglas, který snad přežije i svého s rakovinou bojujícího syna. On, jehož nastup na podium u mne způsobil nefalšovanou husí kůži a momentky Leslie Nielsena, Pete Postlethwaita, Jill Clayburgh nebo Dennise Hoppera při tradičním vzpomínkové pasáži na ty, jenž nás navždy opustili byli jediné dva faktory z tohoto večera bez nápadu, které u mne vyvolali nějaké emoce. ()

FeiNike

Podľa môjho názoru veľmi vydarená show..Oproti minulým ročníkom sa mi to nezdalo až tak extrémne naťahované [ak samozrejme nerátam reklamy každých 5 minút], malo to svižný spád, s Francom a Hathaway v úlohách hostiteľov na ktorých som bol veľmi zvedavý som spokojný, možno ani nie tak kvôli vtipom [na široký úsmev áno, na hysterický záchvat smiechu nie] ako skôr tým že sú mi jednoducho sympatickí..Ďalej veľmi oceňujem výber "presenterov", konečne žiadne otravné celebrity typu Hanna Montana či polonahý model z Twilightu, ale skutočne talentovaní umelci ktorých účasť na Oscaroch je úplne oprávnená..Najväčší dojem spravili Kirk Douglas [aj napriek tomu že som mu nerozumel polovicu z toho čo hovoril], Billy Crystal, Sandra Bullock, Downey jr.&Law, ďakovná reč Colina Firtha a toho vlasatého týpka čo vyhral za najlepší krátkometrážny film [a ktorý sa mal asi ostrihať]..Som rád že došlo k "návratu k tradícii" t.j. že pri prezentovaní nominovaných hercov sa ukazovali klipy z filmov namiesto toho aby ich tam ich hereckí kolegovia pol hodinu pateticky ospevovali..V tomto bode sa mi veľmi páčil výber klipu zo 127 hodín pre Jamesa Franca kde do kamery pôsobivo adresuje svojich rodičov [a v tom momente som si bol na 110 percent istý že to dostane Colin]..K ďalším vydareným a zábavným častiam show zaraďujem úvodné intro, kde moderátori prechádzajú viacerými úrovňami nominovaných filmov a muzikálovú paródiu [hlavne "He is shirtless":D] Inak škoda že žiadny Oscar pre Finchera, bol som v tom [a myslím že nielen ja] že za réžiu to má isté..Tak teda nabudúce! ()

Kaucuk

Je pravda, že oba moderátorři nebyli zrovna žhaví, ale za to že vyhráli moji favoriti, za dojatou Natalii a za úžasného Kirka Douglasa musim dát minimálně ty tři...ale kupodivu jsem vydržel až do konce, i když to nebylo nic lehkého. A James Franco v dámskejch šatech je pořádnej očistec. PS: jednalo se o moje první předávání oscarů, tudíž nemohu porovnávat předchozí ročníky, ale je mi jasné že museli být mnohonásobně lepší, jinak by to snad ani nemohlo mít takovou sledovanost. ()

groman

Pořád nechápu a nikdy nepochopim proč oskara za hudbu nedostal Zimmer. Stejně tak nedokážu pochopit proč na režii nebyl nominován Christopher Nolan. ()

bolf!k

Franco si to teda těžce nedával, horšího moderátora snad nemohli vybrat. Naopak Hathaway nebyla tak špatná, ale ten dřevák všechno pohřbil :D Jinak celkově ten přůběh byla pěkná nuda, a několikrát jsem si říkal, jestli by opravdu nebylo rozumnější jít spát a přečíst si výsledky ráno. Nakonec jsem vydržel, ale nemůžu říct, že by to stálo za to. Na post moderátora by to přístě chtělo lépe vybírat, třeba tady už zmíněného Gervaise, jehož osobitý styl udělal ze Zlatých Glóbů parádní show. 50% ()

the_bitch

Po minulé roky bolo odovzdávanie Oscarov jednoducho zábavné, čarovné. Tento rok však nič z toho, navyše mne tam absolútne nesedel Franco, ktorý mi pripadal ako z nemého filmu. ()

Pasifae

Pokud šou cíleně zaměřenou na mladé publikum (pokud tedy ksichtoknížkovou a tvítující omladinu něco jako vyhlašování Oscarů vůbec zajímá a tvůrci 83. předávání plešatců nešlápli vedle či přímo do fekálie) musí zachraňovat dva chlapi, kterým je dohromady 160 let, tak se někde něco podělalo. Nevtipné, nudné a nezajímavé, i když jsem mnoha oceněným upřímně aplaudovala, a někteří lidé by si měli jednou provždy uvědomit, že herec nerovná se moderátor. Anne se aspoň snažila, ale Franco, dávající jasně najevo, u které části těla má všechny a všechno přítomné, by svým buranstvím hravě zapadl mezi jisté uživatele ČSFD. ()

Mr.FreeZer

Mne narozdíl od jiných se Oskaři líbili, moderátoři mi vůbec nevadili, stejně na place netrávili tolik času. Vizuální stránka a schopnost udělat show, to v Americe umí perfektně. Ceny uděleny do správných rukou - King´s speech si to zasloužil bezesporu. Víc takových filmů, které byly vidět na letošním ceremoniálu. ()

Gezi94

Byla jsem mile překvapená. Moderátoři mě celkem pobavili (teda hlavně Anne Hathaway, James Franco byl spíše křoví) a celý večer (vlastně celá noc) byl celkem zábavný. Pokud jde o ceny, byla jsem navýsost spokojená. Ale proč tam nasekali tolik reklam? To bylo horší než na TV Nova. ()

Lovedeath

No jako nic moc... Mám Annie ráda, ale ten její úsměv mi po chvilce začal lést trošičku na nervy. Jamese Franca sem opravdu moc neregistrovala, až na ty ženské šaty.. jako.. ehe? A ten konec.. Spielberg? Again? Naštěstí výsledky mě potěšily, tak aspon něco :) ()

Bounded

I když mají Oscaři určitě povedenější historické kousky, tak v mezích slušnosti mě to vůbec nezklamalo. Nebylo to bez humoru a ani to nebylo nudné. Kdyby to alespoň takhle vtipně a decentně vypadalo u nás na Lvech... Nejlepší momenty si ukradl úvodní filmeček, Randy Newman, Kirk Douglas a Billy Crystal, To že se tentokrát starali o zábavu více lidé, a méně nějaké nacvičené kejkle mi vůbec nevadilo. S udíleným cen jsem snad neměl nějaký zásadnější problém. Za Sorkina a Reznora s Rossem mám opravdovou radost. ()