83. Annual Academy Awards

Rozhovor 17
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkují:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (více)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

stiewe

Jediné co mě naplnilo uspokojením bylo drtivé vítězství mých favoritů. Jinak nudné komentování a filmové koláže nedokázali upoutat mou pozornost, nemluvě o reklamním bloku každých 10 minut! ()

Nešpi

Musím říct, že toto bylo moje první sledování 83.prédávání oscarů.Nebylo to špatné, ale nato,že jsem kvůli tomu musel vstávat ve 2 ráno to nebylo nic extra, avšak je to lepší než české předávvání Týtý a pdobně.Doufám, že příští rok to bude lepší! ()

JK77

jeden z najslabsich ceremonii, ktory mal svoje svetle stranky, hlavne uvodna predstavovacka filmov. Inak nic okazale, ziadne funny resp. sladke dakovacky. A ceny, skoro nic prekvapive, ale clovek aspon zisti ake filmy si ma pozriet, hlavne v tych menej ziarivych kategoriach! ()

RyanRainheart

Show nebyla až tak špatná, že by mě to vyloženě štvalo a nudilo. Je sice fakt, že James i Anne zatím neumí bavit tak, jak to dělával Crystal, ale dívatelné to bylo. Potěšil mě výstup Zacharyho Leviho, kterého znám jen jako Chucka ze seriálu a on kupodivu umí i dobře zpívat, stejně tak i překvapila Gwyneth Paltrow v roli zpěvačky. Ohledně cen to dopadlo tak, jak byly rozdány Zlaté Glóby. Trochu mě mrzelo, že Oskara za nejlepší soundtrack nevyhrál John Powell, protože jeho hudbu k Jak vycvičit draka mám moc ráda. ()

DoubleJo

Po minulorocnej vtipnej uvodnej scenke Aleca Baldwina a Steva Martina (ako aj celom vecere) som cakal, ze producenti to budu chciet potiahnut vyssie. To by si ale nemohli vybrat za moderatorov "obycajnych" hercov, ktori naozajstnym komikom mozu len zavidiet ich zmysel a cit pre humor (ano je mi jasne, ze tie fory pisu scenaristi) James Franco bol nudny a nezaujimavy, Anne sa snazila troska viac. No vtipov a zabavy som sa od nich nedockal. To musel prist na scenu az Billy Crystal. Moj zazitok z prvej polhodiny pokazilo aj amaterske tlmocenie ceskych komentatorov, ked som si povedal dost, odisiel z kina a dopozeral to pekne doma a bez ich kecov. Vysledky naopak potesili velmi, najma The kings speech ako najlepsi film namiesto precenovaneho Facebooku. ()

oasismanik

Show ako taká...dosť o ničom, moderovanie na priemernej úrovni, aj keď zopár ksichtov potešilo /Mila Kunis, Kirk Douglas, Justin Timberlake, Kevin Specey/. K oceneniam: žiadne prekvapenie, aj keď réžiu mohol dostať podľa môjho názoru Fincher...snáď nabudúce konečne. ()

Dashiella

Pozerám Oscary už od toho ročníka, ako Návrat Kráľa pobral 11 ocenení, a musím konštatovať, že toto bol doteraz asi najslabší ročník. Nezvaľujem to ale na moderátorov, teda "len" na moderátorov... Oscary sú udalosť, ktorej možno klesá sledovanosť, stále sú však veľmi očakávané a ja neverím, že v Hollywoode nemajú také scenáristické hlavy, ktoré by nedokázali vymyslieť skvelú dramaturgiu, a takých "hostov", ktorí by to celé neutiahli do zdarného konca... ľudia sa chcú baviť a keď vás celý program vyslovene nudí a zdvihne vás zo stoličky akurát James v ženských šatách (čo je vec, ktorá je pasé snáď už aj na stužkových...), tak si ani poriadne neužijete, že ste 100%ne spokojní s víťazmi ()

KateW

Letošní oscaři byli první,které jsem shlédla. Miluji filmy a ceny akademie jsou jedním z nejdůležitějších ne-li dokonce nejdůležitějším filmovým oceněním. Bavila jsem se a byla jsem nadšená. Podle hodnocení, které jsem tu četla, zjišťuji, že minulé ročníky byly mnohem lepší a zábavnější a proto říkám,že se velmi těším na příští rok. Oscars byli a budou vždy velmi sledovaní a nažehlené obleky a drahé róby přitáhnou pozornost i těch,kteří filmy nesledují a jen remcají. Navíc v porovnání s například Českým slavíkem a prací Leoše Mareše, nechápu jak můžete dávat 2* a nadávat na Franca a Hathaway ()

dud

Franco a Hatthaway byli opravdu slabí, nudní a nepřirození. Prvně jmenovaný se snad před zahájením něčím sjel a své komentování "na půl huby" osvětlil pouze narážkou na Charlieho Sheena a jeho šlapky, jeho nepřítomnost by tedy ničemu nevadila. Mladý pár naprosto zastínili Sandra Bullock, The Dude, Billy Crystal a hlavně Kirk Douglas, u něhož celý sál očekával, že "You know..." bude jeho poslední větou před smrtí, a jehož věk udávaný na Wikipedii byl okamžitě změněn na 1795 let. Cenu za největší trapas si tento rok odnáší Colleen Atwood, která předvedla otřesný pětiminutový proslov čtený z papírku, rychlé střihnutí vzpomínky na zemřelé osobnosti reklamním blokem se scénáristům Oscarů taky příliš nepovedlo a působilo na mě neuctivě. Jinak jsem s udělenými cenami spokojen jen napůl - je mi líto Finchera, Nolana, Zimmera, (nepochopil jsem, že nebyli nominováni Daft Punk za skvělý soundtrack k Tronovi), největší WTF má ode mne akademie za cenu pro snímek The Wolfman...nejlepší make-up...CGI... WTF, Academy, WTF. ()

Goodmen

Výsledkově žádné překvapení (snad jen to, že nevyhrál Fincher a za hudbu mohl vyhrát Zimmer - ale neprostestuji) a co se týče moderátorů, tak to bylo hodně slabé. Hathaway se alespoň trošku snažila, ale Franco byl úplně mimo (jako kdyby si dal Pineapple express). ()

Gtados

Předávání Oscarů jsem sledoval poprvé, koukal jsem doma na HBO s našimi "profesionálními" komentátory... Atmosféra byla skvělá, vidět všechny ty herce trošku jinak než jen na plátně ve filmu je super... Ovšem ústřední dvojice a celkové tempo večera trochu pokulhávalo... Letošní Oscary (2013) byli o třídu výše... ()

MiniMer

Anne mám ráda, ale...ale tady se jedná o výjimku..A James už vůbec, pořád na mě působil takovým otráveným dojmem, jako by se zde ocitnul náhodou. ()

Dixieboy

James Franco??? Jako Vážně??? Jak řekla Tina Fay... Anne nikdy nevypadala tak osaměle, jako při uvádění Oscarů... ()

jirka.maso

Moderátoři byli vážně horší, špatný pocit z nich ale nahradila výborná, technicky promakaná scéna. Za zmínku stojí jen úvodní klip parodující filmy uplynulého roku, kde se mihla Anne Hathaway jako hnědá kachna. Vrcholem večera ovšem bylo vystoupení Kirka Douglase, které mě povzbudilo, abych vydržel bdít až do královského konce… Naštěstí mě výsledek potěšil. ()

Ifcik

James Franco pokazil nielen moderovanie ale aj môj celkový pohľad na tohoto herca. Klesol mi v očiach kvoli teho trápnym poznámkam a tak isto je nechutným pohladom a postojom. Inak celkovo ma odovzdávanie cien dost nudilo. Celý program som sa zabával jedine tým, že som pozeral, aké známe osobnosti sedia v publiku. ()

FunTomCZ

81st - s Jackmanem - 84%, 82nd Martin a Baldwin - 73%, 83rd - Franco a Hathaway - 60%... no, snad to takhle nepůjde dál... ale tak tragicky bych to neviděl, i když to trochu dolu jde ()