Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 33 h 40 min (Minutáž: 38x50 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Joshua Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa

Pilot: Brácha Raye Stevensona (hehe) se jako jeden z nejtvrdších ex-conů mění v drsného šerifa městečka Banshee a vy mu to budete zobat z ruky. Cestou ke spravedlnosti a několika odcizeným diamantům navíc stíhá řešit "rodinné problémy" (i když vlastně ne jeho) a udobřovat se s bývalou milenkou. Proč ne, když to funguje. Hutné bitky, napětí a spousta sexu v zatím jasném seriálovém favoritu mid-seasonu roku 2013 - ta první hodina uteče jako nic. 1. sezóna: Až na jeden, dva slabší díly ve kterých se hl. postavy chovají tak trochu jako ťunťové z Ordinace v Růžové zahradě, je to nesmírná pecka. Finále je zdaleka nejnahláškovanějším seriálovým finišem za hodně dlouhou dobu. Ženám zůstanu věrný do konce svého života, do Lucase Hooda jsem se však přesto bezvýhradně zamiloval. 2. sezóna: Upřímně řečeno jsem indiány nikdy nemusel, takže v tomhle mi Cinemax kápnul do noty a jsem zvědavý na třetí rok s Hoodem. V tom druhém možná bylo více ukrajinců, než by se mi bývalo pozdávalo, a finále je v podstatě okopčená "jednička" v jiných kulisách, ale šlape to. Pořád to funguje, Banshee je v jádru zejména o drsnejch týpcích se vypasenýma svalama a ženách s těly TOP modelek, načež se oba tábory nebojí své přednosti použít ku vlastnímu prospěchu. Zdaleka nejšmakóznější choreografie akčních scén v bedně, teď navíc okořeněná snahou o artovou režii v souvislosti s nadupanou storyline, která z diváka vymačkává adrenalin po litrech. V potu a krvi.(16.1.2013)

Zo začiatku som mal problém, že čo si vlastne myslieť o tomto seriály, ale po prvej sérii som hodnotenie zatiaľ nechal na 5*. Najväčším prekvapením bol pre mňa výkon Ivany Milicevicovej. Sexi bojovníčka. Tento seriál pôsobí tak zvláštnym dojmom, že to je na tom to najlepšie. Postupné vykresľovanie postáv z diela na diel Vás núti pozerať ďalej a ďalej. A stále ešte poriadne neviete, kto vlastne čo skrýva, odkiaľ je, čo sa mu stalo. Ale nie je to tak rozťahané ako u iných seriálov, len aby natočili aspoň 10 dielov. Vždy nastane nejaký nečakaný zvrat a koniec. Ale takúto pochmúrnu drámu som už dlho nevidel. 90% - 5* ( po prvej sérii )(26.5.2013)

I přes absenci nějakých hereckých výkonů, či lépe vypilovaného scénáře, mi nezbývá nic jiného, než převážně pozitivní hodnocení. Hlavním pozitivem je určitě jasná, přímočará akce, která, i když je někdy trošku přehnaná, má prostě svoje kouzlo. Antony, jako hlavní hrdina, je typově vybrán velmi dobře, což nejedeno ženské oko ( a to i v seriálu) rozhodně musí ocenit. Ulrich zachraňuje tenhle seriál aspoň nějakým herectvím ( jeho postava se mi moc líbila), což se ale bohužel nedá říct o ostatních aktérech, což je pro mě na druhou stranu, jen zcela nepodstatný detail. I když můj rozum hlasitě protestuje, srdci neporučím, tak tam fláknu poctivou čtverku, s tím, že se snad dočkám nějakého pokračování do budoucna. PS. Takový servis jak měl Ulrich v prvním díle, ve svém domě, to bych chtěl taky, holt zlatá Pensylvánie! Po druhé sérii snižuju na horší tři a třetí, ta už nehrozí ani náhodou.(11.1.2015)

Konec třetího dílu je takovej náhul, že si to zaslouží každýho diváka.(9.2.2013)

Když jsem se začal dívat na tento seriál, nevěděl jsem do čeho jdu a moc jsem od něho nečekal. Ale opak je pravdou. Je to naprostá pecka! Velmi sympatičtí herci, absolutně parádní bitky, občas nějaký ten humor a hlavně super drama. Víc takových seriálů! Největší překvapení tohoto roku. 1.série 9/10 U druhé řady jsem se bál, že si to neudrží tu laťku z té první, ale jsem rád, že jsem se zmýlil. Druhá řada je neskutečný nářez a skoro bych si dovolil i tvrdit, že se ta pomyslná laťka ještě o kousek zvedla. Zvláště po posledním díle druhé řady, ten je neskutečně kule rvoucí! 2.série 10/10(17.3.2013)

• - Väčšina hercov má pevný tréningový plán a pravidelne chodia do posilňovne a trénujú bojové umenia. Tvorcovia chceli, aby akčné scény vyzerali dôveryhodne a tiež čiastočne zabránili zraneniam hercov. (ywo666)

• - V 5. epizodě 4. série "Trochu pozdě" pronese Job (Hoon Lee) ponaučení: "To, že jsi paranoidní ještě neznamená, že po tobě nejdou.". To je úryvek, který pochází od muzikanta Kurta Cobaina z Nirvany z jeho písně "Territorial Pissings". Připisuje se též Woody Allenovi a dalším autorům. (vyfuk)

• - Spoiler: V 9. epizodě 3. série "Každý ví, co jsi zač" kdy Kai Proctor (Ulrich Thomsen) zapaluje své oběti, je celý politý benzínem. Sám by tedy od zapalovače nebo šlehajících plamenů začal hořet. (honx)