Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013–2016, 32 h 36 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matt Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Josh Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi, John Redlinger, Ricky Russert, Alexis Raben, Özgür Teke, Mark Semos, Tania Mejia, Jason Michael Elliott, Suparna Thies, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla, Tamara Austin, Kelly Collins Lintz, Pete Burris, Melissa Eastwood, Kisha Barr

Jsem přikován. Plný počet nedávám jen z důvodu, že je tady spousta věcí jen pro efekt a je to celé trochu vyumělkované. Ale drsná škola mě baví a Antony Starr a jeho přísné vrásky kolem očí mě asi neomrzí. (.....) Osmý díl a kvalita jde dolů... škoda. (.....) Devátý díl a snižuji na tři... Scénáristické peklo...(27.2.2013)

Na televizni show nepochybne misty hodne drsna podivana. Bohuzel to ponekud srazi scenaristicka bezradnost, v prvni sezone se objevi hodne veci, co nemaji logicke vysvetleni, k nicemu dalsimu nevedou, a v dalsich episodach vysumi. Navic obcas je minutaz prestrelek ala Call of Duty ponekud pretazena... Naštěstí v dalších řadách tvůrci správně poznali, v čem je hlavní síla jejich show, a Banshee tam postupně přerůstá v nekompromisní akční řežbu, kde nikdo nemá nic jistého. Ve třetí řadě umřelo snad víc postav než ve Hře o trůny (procentuálně určitě).(23.3.2013)

1. série:Nenápaditý seriál, který mají za bombu leda tak jednoduchý lidi. Průměr. Roztahaný děj. Postavy mění svoje chování a motivace, jak se zrovna zamane. Hlavního hrdinu - smrtícího rváče hraje herec s vizáží nesmělého melancholického zajdy, který předsunuje dolní čelist a nosí ruce od těla jako to dělají před zrcadlem puberťáci ve fitku. V každém díle je nějaká divoká erotická scéna šerifa s náhodně vybranou (ženskou) postavou a seriál loví lidi svou krvavou pověstí, ve skutečnosti jste ale řadu mnohem lepších rvaček viděli v původních okopírovaných filmech. Jediná zábavná postava je asijský transvetita a jeho cynické poznámky - tráví asi tak tři minuty v každém díle. Tohle napsali opravdu neschopní scénáristi na zakázku, pokud hledáte dobrý seriál na zabití času, jděte jinam.(7.4.2013)

Alan Ball a pulpová drsně drsná (až nejdrsnější) škola à la Jim Thompson o bývalém muklovi, toho času amorálním šerifovi, který ctí jen a pouze své zájmy. A do značné míry nepřiznaná, ale o to "duchem věrnější" adaptace komiksové série Skalpy. Hlavní (anti)hrdina si servítky nebere a kam vejde, tam nikdo nechce mít problém. Sympatické rovněž je i to, že to samo sebe nebere nikterak vážně. Navíc právě Ball je zárukou, že i přes veškerý ten „badass“ háv plný porn… Ehm, sexu, explicitního násilí i testosteronové nekompromisnosti to není samoúčelné (to platí pouze o první sérii). Nejde ovšem ani o žádné nastavování zrcadel; a to ani těch hodně zakrvácených. Pokud je něco problémem, tak hlavní dějová linie, která je blbá i na přiznané sofistikované béčko a tak zatímco každá epizoda sama o sobě je výtečná, tak to jak jsou k sobě napasované do jednoho celku je na pováženou. Vše je tu prostě poplatné nevídaným nekompromisním nápaditým bitkám a postavám, nikoli však ději (což se mění, byť neznatelně, až v průběhu druhé série). S trochou nadsázky lze říci, že každý pohled i dialog je záminkou pro několikaminutovou nekompromisní šukačku či několikaminutovou nekompromisní bitku/přestřelku. A od třetí série to již platí bez jakékoli nadsázky, tam se na nějakou "dějovost" zvysoka kašle zcela a jede se prostě jen na to "pokleslé". Ovšem v jakém provedení, to je to, oč tu běží! Neskrývaně se tu vzdává hold všemu od Zatahů po Carpentera. Pokud na tato svébytná pravidla přistoupíte tak... What´s not to love? | S1: 4/5 | S2: 4/5 | S3: 4/5 | (5.2.2013)

Hodnotím prozatím uprostřed druhé série. Neskutečně luxusně natočený scénáristický béčko s úžasným titulkovým intrem. (Mnohem) brutálnější a o dost sexuálně vypjatější než Hra o trůny. Mraky rvaček jednoho proti jednomu, popírajících výdrží aktérů všechny biologické zákonitosti (soubor mezi Carrie a bráchou byl opravdu nekonečný). Sprchy krve jednou dvakrát za epizodu. Perfektní casting, včetně výběru sexy rváček, porážejícího s přehledem první pětku České miss, čas od času perfektně zvládnutá bouračka. A taky trochu přehnaně rychlá hra na city a příliš ploché charaktery a přehrávání některých hrdinů. S věrohodnou psychologií se zkrátka tenhle seriál moc nemaže, protože mu na to nezbývá čas, i když pár hodně dobře zvládnutých konzistentních charakterů tady najdete (čínský travestita). Zkrátka brutálnější, ale výrazově prostší verze Ray Donovana, kterého bych doporučil více. Dodatek: Musím konstatovat, že během druhé a třetí série se ze mne stal totální závislák. Kašlu na psychologii postav, protože o tu tady skutečně nejde. Výrazové prostředky se rozšířily, moc se mi líbí podprahové vsuvky a takové ty krátké časové smyčky, u kterých nevím, zda je to "co kdyby" anebo "opravdu". A úvodní titulky, postupně aktualizované a zčásti přetrvávající, jsou možná ty nejlepší, jaké jste kdy viděli...(1.2.2015)

• - Ivana Milicevic, trénovala kvôli úlohe Jeet Kune Do, MMA a filipínske bojové umenie (Kali). Sama priznala, že hlavne Kali si skutočne zamilovala. (ywo666)

• - Předlohou filmového města Banshee se stala severokarolínská metropole Charlotte. (Conspi)

• - Na internetu se objevilo 15 miniwebepizod, tzv. "Banshee Origins". (Brody01)