Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 32 h 36 min (Minutáž: 38x44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Josh Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi, John Redlinger, Ricky Russert, Alexis Raben, Özgür Teke, Mark Semos, Tania Mejia, Jason Michael Elliott

Alan Ball umí, diváci čumí. Nekompromisní, brutální nářez, jenž si nebere servítky a ve kterém každá výtečně natočená bitka opravdu bolí.I tak ovšem Ball nezapomněl ani na svoji porci nadsázky, na realitu se tady kašle a pro kulervoucí hlášku se nejde daleko. Největším kladem jsou ovšem stejnak výtečně napsané postavy, které jsou v tomhle krvavém městečku opravdu na každém kroku, Lucasem Hoodem počínaje (jedna z nejlepších seriálových postav za hodně dlouhou dobu) a krásnou policistkou konče. Hlavně díky nim ten příběh tak výtečně funguje. Grandiózní finále je pak už takovým šťavnatým dárkem pro fanoušky a zakončení v opravdu velkém stylu, za které by se nemuseli stydět ani režiséři některých akčních filmů. Druhou sérii chci hned a ne až za rok!(21.3.2013)

Lucas Hood je televizní sympaťák roku. Dlouho jsem tenhle bonbónek odkládal, chodil jsem kolem něj s nedůvěrou (upíři z vidlákova mě dávno omrzeli), až uzrál čas a já jej nakonec zhltnul jako marcipánovou malinu namočenou do Nutelly (jo, jsem tak trochu na sladké). Prvotřídní bitky, prvotřídní šukačky, prvotřídní nářez na první dobrou. Skvěle rozepsané postavy (Kai Proctor!), slušně rozehraný děj. Epizoda s albínem THE BEST! Těšinger na druhou sérii. /// 2. sezóna /// Jo, šerif Hood je pořád sympaťák. Nekompromisní akce zabalená do úhledného balíčku vysoce šmakózní televizní zábavy. K maximálnímu hodnocení chybí už jen krůček (nebo nějaká nová obnažená bradavka)… takže nashle u třetí sezóny. /// 4. sezóna /// Šmakózní finále se vším všudy. Tenhleten béčkovej maglajz mi bude setsakra chybět. Poslední dvě sezóny to byl takovej náhul, že to zatřáslo i žebříčkem mých nejoblíbenějších TV seriálů. A to se zas tak často nestává.(27.1.2014)

Alan Ball je skutečný seriálový mág, ale tady přestřelil a to hodně vysoko...ono to tak zprvu nevypadá, ale Banshee je pod tím vším rádobycool formálním balestem vlastně jenom samoúčelné akční béčko... Scenáristicky naprosto nezvládnuté, absurdní fikční svět, příběh postrádající zásady elementární logiky, rozpadající se navíc do jednotlivých dílů bez potřebné seriálové provázanosti (pochroumaný šerif po rvačce s profesionálním fighterem na konci 4. dílu, kdy se sotva drží na nohou a má evidentně zlámaná žebra a opuchlé oko, se na začátku 5. dílu nějakým nedopatřením zázračně vyléčí a je v naprosto dokonalé kondici, i když z logiky věci nemohlo uplynout příliš času atd.), necharismatický hlavní hrdina, podivně vykreslené charaktery postav, s nimiž se lze jen těžko ztotožnit... Série 1: 50%(3.7.2015)

Tak mám za sebou první sérii a musím říct, že je to peckový seriál a hodně mě překvapil. Je zde spousta syrových rvaček, přestřelek, sexu. Každý díl je nabytý a konec každého dílu nutí diváka těšit se na další (Pozor po titulcích je vždy ještě kousek seriálu, o čemž jsem při prvotním sledování bohužel nevěděl). Herecké obsazení je parádní. Hlavní hrdina, no spíš antihrdina, je dobrá mašina na zabíjení, která se s nikým nepárá. Šerif v tomto podání mě hodně překvapil. Bývalá přítelkyně je plná překvapení....... a tak by se dalo popisovat všechny, jak dobráky tak i záporáky. Prostě hodně zajímavý, svižný seriál, který mě hodně pohltil. Za mě 1. série 100% :) Druhá série taky pecka a přijde mi, že se ještě víc přitvrdilo hlavně v krvavém násilí. 2. série 100% :) 3. série 100% :) 4.série 100% :)(19.1.2014)

Začátek třetí série mi připomínal mix vrcholnýho akčního drama mixlý kvalitním pornem ... Woow!!! Kurevskej nářez ..!! :))) /// Ano, tak fight ve třetím díle indiánk versus Proktorův psychopatickej "sluha" mi totálně vyrazil dech !!! Jednoznačně jeden z nejlíp udělanejch fightů ve filmu, co jsem zatím za tento rok viděl a na to, že se jedná pouze o TV "scénu" je to ještě výš ... tohle byl fakt LUXUS!!!(10.2.2015)

• - Na internetu se objevilo 15 miniwebepizod, tzv. "Banshee Origins". (Brody01)

• - Spoiler: Brock (Matt Servitto) měl původně umřít již v první sérii. Původně se zamýšlelo, že jakmile by objevil tajemství Hooda (Antony Starr) během finální přestřelky na konci první série, měl být zastřelen ukrajinskou mafií dříve, než by stihl někomu říci pravdu o Lucasovi. Tvůrcům se však líbilo, o jaké prvky Servitto obohatil postavu, a tak jí ponechali v seriálu nadále. (Ouwen)

• - V posledním díle druhé série Job (Hoon Lee) pronese po přestřelce v kostele s nádechem ironie větu „This could be a start of a beautiful friendship", v překladu "To by mohl být začátek krásného přátelství“, což je narážka na slavnou poslední scénu filmu Casablanca (1942), kterou ve filmu pronesla postava Humphreyho Bogarta. (Aere)