Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013–2016, 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matt Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abby Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Josh Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi, John Redlinger, Ricky Russert, Alexis Raben, Özgür Teke, Mark Semos, Tania Mejia, Jason Michael Elliott, Suparna Thies, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla, Tamara Austin, Kelly Collins Lintz, Pete Burris, Melissa Eastwood, Kisha Barr, Richard Fullerton, Michael Tourek, Drew Leary, Bob Boudreaux, Susan Williams, Stephanie McIntyre

Příjemně braková seriálová pecka, kterou jsem chtěl po zaslechnutí odpudivého hudebního podkresu pilotního dílu nastrouhat do salátu a předhodit divokým králíkům, naštěstí bylo po deseti minutách jasné, kdo si tu neláme hlavu nad obhroublým jazýčkem, ukazováním nahotinek a zejména soundtrack se vysápal na stupínek snesitelnosti a do konce série se ho už nepustil. Ale hezky popořadě, hlavní hrdina je pořádný kus bezskrupulózního sympaťáka s chvályhodným tvarem lebky a rozvinutým morálním cítěním, na zloděje a vraha samozřejmě, jeho zasouvačka je milá plochá panovačná čubka s gangsterským tatíkem a jeho nejlepší kamarád je jakýsi zvrácený exemplář americko-rejžožroutské transky, zkrátka naprosto brilantní rozdělení charakterů na ty zajímavě ujeté a ty, co si sem odskočily z natáčení Žhavých výstříků 4, nikdo nemůže být zklamán. Téměř každá postava navíc ovládá svůj specifický druh kung-fu a na nesmírně propracovaných bitkách také Banshee staví. V každé epizodě různící se počet mužů a žen zákonitě skončí s rozmlácenou držkou, což jde ruku v ruce s velmi odhaleným prcáním, tvrdými slovními přestřelkami a nakonec i otravnou romantickou limonádou, která se naštěstí vždy zvrtne v soft porno, dříve než si divák začne vkládat do úst hlaveň brokovnice. Můj oblíbenec je každopádně dánský veterán Ulrich Thomsen a další sérii si nenechám ujít. UPDATE: Další série si drží laťku. Nemůžu sice říct, že bych v nových sérií našel tak neskutečně kulervoucí akcičku jako tu v první sérii - hlavní hrdina vs. MMA Negr - přesto můžu s čistým svědomím říct, že se k tomu spousta akciček přiblížilo. Rovněž by bylo třeba zmínit, že mláticí akce v druhé a třetí sérii mírně ustupuje do pozadí a nahrazuje ji střílecí akce. Co ještě dodat? Snad jen, že tak svérázný a beskrupulózní televizní náser tu ještě nebyl... A jsem zvědavej, jak ta čtvrtá dopadne.(4.5.2013)

Alan Ball umí, diváci čumí. Nekompromisní, brutální nářez, jenž si nebere servítky a ve kterém každá výtečně natočená bitka opravdu bolí.I tak ovšem Ball nezapomněl ani na svoji porci nadsázky, na realitu se tady kašle a pro kulervoucí hlášku se nejde daleko. Největším kladem jsou ovšem stejnak výtečně napsané postavy, které jsou v tomhle krvavém městečku opravdu na každém kroku, Lucasem Hoodem počínaje (jedna z nejlepších seriálových postav za hodně dlouhou dobu) a krásnou policistkou konče. Hlavně díky nim ten příběh tak výtečně funguje. Grandiózní finále je pak už takovým šťavnatým dárkem pro fanoušky a zakončení v opravdu velkém stylu, za které by se nemuseli stydět ani režiséři některých akčních filmů. Druhou sérii chci hned a ne až za rok!(21.3.2013)

Seriál žánru „krev a sperma“ kombinuje obojí v různých dávkách. Poučné je, že zatímco první řada byla spíš o spermatu, postupně ho začalo ubývat, kdežto krve tekly stále hlubší a hlubší potoky. K zamyšlení, ne? Šerif se musel snad každé ráno sprchovat feromony, protože ženský na něj letěly bez ohledu na okolnosti. Později asi feromony vyměnil za mýdlo, takže už se po něm nevrhala úplně každá, které přešel přes cestu. Ty už pak lákal jen na své štėněcí pohledy (skvěle vybraný dabérLukáš Vaculík, který disponuje úplně stejnými pohledy)._____ Je to přiznaný brak s ultradrsnými způsoby, jak zlikvidovat protivníky, s cool hláškami i pod kulometnou palbou, s lehce padlými ženami, které se ničeho nebojí. A s lidmi, kteří jsou ilustrativně potetovaní, takže by policii stačilo – kdyby ji to napadlo - jen svléknout obyvatele městečka, kouknout se, jakou má kdo kérku a poslat ho rovnou za katr. Četné flashbacky se časem ještě víc zhutňují, přidávají se k nim i sny nebo vize v mrákotách či po omámení, takže seriál působí dojmem, že je celý sjetý. Přbývá zbytečně natahovaných scén, které slouží jen k prodloužení na požadovanou stopáž. Ještě mě pobavilo, že i když se tu vraždí na tucty, tak nejvíc odsuzovaným prohřeškem je, když někdo lže. _____ Příběh samozřejmě není podstatný. Tady jde o sex a vraždění. Myslím, že moc hezkou vizitku Pensylvánii, kde se údajně odehrává, seriál neudělal.(3.7.2018)

Musím říct, že sem viděl hodně násilí ve filmech, potažmo v seriálech...ale to co se děje tady? to je teda sakra nářez. Tady se na pravidla nehraje. Všichni berou "spravedlnost" do svých rukou a mě to sakra baví. Cítím zadostiučinění když z těch šmejdů někdo vymlátí duši. A Ulrich Thomsen to je taky pěknej parchant:)(4.3.2014)

1. série: Ta přiznaná béčkovost mě ohromně baví, ale scenáristické zvratky v rámci posledních dílů první série jsou fakt na přesdržku. Přesně ten typ seriálu, kde se hov*o uměle natahuje, aby se doplazilo aspoň na deset dílů, a dělá z diváka tupce bez mozku. To je i na béčko trochu moc. Ale ty postavy jsou strašně super a závěrečná akce hodně guilty. 70%. 2. série - každý díl opravdový originál, skvělá akce a dobře rozvíjející se příběh. Akorát ten záporák a všechny ty flashbacky jsou zase vytažené z hlubin scenáristkých střev, chjo. Obrovská škoda. Epizoda s Kurýrem geniální. 70%. 3. série - 100%. Wow. Spolehlivě nejodvážnější televizní projekt současnosti, který kašle na konvence a veškeré mantinely "televizní zábavy". Sofistikovanost odkazů (Přepadení 13. okrsku), bezbřehá láska k 80s béčkovým momentům a totální fuck-off diváckým očekáváním, je kombo, které jsem v takové míře mimo plátno ještě neviděl. Klobouk dolů.(2.4.2013)

• -To je najväčší, akého sme našli.“ Touto vetou predstavili Antonymu Starrovi Gena Segersa, ktorý si zahral jedného z oponentov Lucasa Hooda. Antony neskôr žartoval, že kým on je stále rovnaký, jeho protivníci sú stále väčší a väčší. (ywo666)

• - Spoiler: Původně měl mít Burton (Matthew Rauch) hlavní roli ve čtvrté sérii a měla se zcela odkrýt jeho minulost. Z původních plánů však sešlo. Jedným z důvodů byl nedostatek financí, které rovněž zapříčinily omezení počtu epizod z deseti na osm pro poslední sérii. (Ouwen)

• - Spoiler: Lucas Hood není pravé jméno postavy, kterou ztvárňuje Antony Starr. Hood bylo jméno policisty z první série, které hlavní postava vzala za své. Skutečná identita však zůstává nadále neznámá. (Linkyc)