Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 32 h 36 min (Minutáž: 38x44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Josh Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi, John Redlinger, Ricky Russert, Alexis Raben, Özgür Teke, Mark Semos, Tania Mejia, Jason Michael Elliott, Suparna Thies, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla

Alan Ball je skutečný seriálový mág, ale tady přestřelil a to hodně vysoko...ono to tak zprvu nevypadá, ale Banshee je pod tím vším rádobycool formálním balestem vlastně jenom samoúčelné akční béčko... Scenáristicky naprosto nezvládnuté, absurdní fikční svět, příběh postrádající zásady elementární logiky, rozpadající se navíc do jednotlivých dílů bez potřebné seriálové provázanosti (pochroumaný šerif po rvačce s profesionálním fighterem na konci 4. dílu, kdy se sotva drží na nohou a má evidentně zlámaná žebra a opuchlé oko, se na začátku 5. dílu nějakým nedopatřením zázračně vyléčí a je v naprosto dokonalé kondici, i když z logiky věci nemohlo uplynout příliš času atd.), necharismatický hlavní hrdina, podivně vykreslené charaktery postav, s nimiž se lze jen těžko ztotožnit... Série 1: 50%(3.7.2015)

Zo začiatku som mal problém, že čo si vlastne myslieť o tomto seriály, ale po prvej sérii som hodnotenie zatiaľ nechal na 5*. Najväčším prekvapením bol pre mňa výkon Ivany Milicevicovej. Sexi bojovníčka. Tento seriál pôsobí tak zvláštnym dojmom, že to je na tom to najlepšie. Postupné vykresľovanie postáv z diela na diel Vás núti pozerať ďalej a ďalej. A stále ešte poriadne neviete, kto vlastne čo skrýva, odkiaľ je, čo sa mu stalo. Ale nie je to tak rozťahané ako u iných seriálov, len aby natočili aspoň 10 dielov. Vždy nastane nejaký nečakaný zvrat a koniec. Ale takúto pochmúrnu drámu som už dlho nevidel. 90% - 5* ( po prvej sérii )(26.5.2013)

Není to borec co každého zkosí, je to jen borec co tomu dodává říz. Banshee jako takové je maloměsto, ve kterém se děje vše, a to, že se tam připletli 2 občané, co prchají před minulostí a rány byly znovu otevřeny je tou nejvýraznější pointou. Směs situací a momentů libých i nelibých, divák si najde vždy něco (většinu) co ho bude bavit a na co se těší v průběhu každého dílu nejvíc. Mě baví Proctor a jeho drsňácký pohled na Banshee jako takové. Druhá série? Jednoznačně 5 hvězd!(26.7.2013)

1.řada No pilot mě zaujal, ačkoli sem vůbec nečekal jakým směrem se to může vydat, ale postupně si to drželo pro mě průměrnou laťku. Hlavní hrdina s tím jeho přístupem samozřejmě potěšil asi každýho, herečky až moc útlý, na to, že v každým díle byly nahý, ale fajn a zbytek jeho kámošů se taky dal oblíbit. Celkově každodenní řešení problémů v Banshee ušlo, do tý doby než se do toho zapojil i Rabbit. Flashbacky, jedno velký plus, to je něco, co v každým seriálu udělá svoje, i přesto, že jich nebylo tolik. Lepší díly střídaly horší. Pár otázek se zodpovědělo, par věcí vyřešilo. A poslední díl dokázal navodit na další řadu, ale bojím se, že už toho asi nemá tolik co nabídnout... 2.řada Tak druhá sérka mírně ulítlá. Člověk by čekal, že se závět bude týkat Proctorova, ale s ním to není v žádným případě není hotový. O Rabbitovi tam byly maximálně dva díly a přece se honili jenom za ním. A nakonec konečně po dvou řadách na to došlo, ale co překvapilo o to víc, že to s těma smrtma nebylo všechno. Emmet a Longshadow jako bonus? To jako fakt? Neuvěřitelnej závěr, Rebecca se nám pěkně vybarvila, Deva už zná otce...zajímá mě co se může kromě Proctora a novýho agenta FBI dál dít...?(3.2.2014)

1. série: Ta přiznaná béčkovost mě ohromně baví, ale scenáristické zvratky v rámci posledních dílů první série jsou fakt na přesdržku. Přesně ten typ seriálu, kde se hov*o uměle natahuje, aby se doplazilo aspoň na deset dílů, a dělá z diváka tupce bez mozku. To je i na béčko trochu moc. Ale ty postavy jsou strašně super a závěrečná akce hodně guilty. 70%. 2. série - každý díl opravdový originál, skvělá akce a dobře rozvíjející se příběh. Akorát ten záporák a všechny ty flashbacky jsou zase vytažené z hlubin scenáristkých střev, chjo. Obrovská škoda. Epizoda s Kurýrem geniální. 70%. 3. série - 100%. Wow. Spolehlivě nejodvážnější televizní projekt současnosti, který kašle na konvence a veškeré mantinely "televizní zábavy". Sofistikovanost odkazů (Přepadení 13. okrsku), bezbřehá láska k 80s béčkovým momentům a totální fuck-off diváckým očekáváním, je kombo, které jsem v takové míře mimo plátno ještě neviděl. Klobouk dolů.(2.4.2013)

• - Ivana Milicevic, trénovala kvôli úlohe Jeet Kune Do, MMA a filipínske bojové umenie (Kali). Sama priznala, že hlavne Kali si skutočne zamilovala. (ywo666)

• -To je najväčší, akého sme našli.“ Touto vetou predstavili Antonymu Starrovi Gena Segersa, ktorý si zahral jedného z oponentov Lucasa Hooda. Antony neskôr žartoval, že kým on je stále rovnaký, jeho protivníci sú stále väčší a väčší. (ywo666)

• - Spoiler: Brock (Matt Servitto) měl původně umřít již v první sérii. Původně se zamýšlelo, že jakmile by objevil tajemství Hooda (Antony Starr) během finální přestřelky na konci první série, měl být zastřelen ukrajinskou mafií dříve, než by stihl někomu říci pravdu o Lucasovi. Tvůrcům se však líbilo, o jaké prvky Servitto obohatil postavu, a tak jí ponechali v seriálu nadále. (Ouwen)