Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 33 h 40 min (Minutáž: 38x50 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Josh Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi, John Redlinger, Ricky Russert

PRO: Akce, zábava, humor, emoce, herci, námět, choreografie bitek, choreografie přestřelek, režie, píchání, filozofické debaty mezi barmanem a šerifem, jedinečné, bez konkurence, atmosféra, dávkování informací, postavy, závěr seriálu, atd atd atd.... // PROTI: Pouze nedopečená čtvrtá série skoro po všech stránkách.(2.6.2016)

1. série - 80% - Čistokrevná, sexuálním napětím nabitá a na nic si nehrající akce se vším, co k tomu patří. Jak tím dobrým, tedy s diamantově nerozbitnou čelistí hlavního hrdiny, odhalovanými přednostmi přítomných krásek i tvrďáckými hláškami, drsně proceděnými skrz ústa místních gaunerů - tak tím horším, kdy v mnohých vyhrocených situacích dostane ránu na solar nejen šerif Hood, ale i nejzákladnější logika a chování jindy rozvážných až geniálních charakterů. Přesto se do zapadákova, kde je každý druhý chlapík zločinec nebo rváč, vracím moc rád. Každá rvačka, přestřelka, honička nebo vloupačka je totiž audiovizuální bombou, při které na výtky nezbývá čas. A v neposlední řadě mi už dlouho hlavní seriálová postava nepřišla tak sympatická, jako když z vězení vykráčel Antony Starr. Tahle jasně rozvržená hra na hodné a zlé možná stojí na vratkých nohách, ale nedá se jí nefandit. 2. série - 85% - Větší, dospělejší a pokud to ještě jde, tak i akčnější. Co fungovalo minule, šlape ještě lépe, koho jsem měl rád, toho teď vítám na obrazovce s ještě širším úsměvem (Siobhan, Job) a naopak neoblíbeného Gordona definitivně nemůžu vystát. Onen pověstný fous, o který je druhá sezóna lepší, spočívá v sotva znatelných chvílích odpočinku, kdy se šerif zamyslí, odkud přišel a kam směřuje a každá taková sklenička nebo pohled do zpětného zrcátka mě k němu dostává zase o něco blíž. Škoda jen, že chování hlavních charakterů v nejklíčovějších okamžicích stále překvapuje uspěchaností a nelogičností. Na uvěřitelnosti si naštěstí seriál chce zakládat až na posledním místě. 3. série - 80% - Pořádný akční kolos. Sousta, která se tvůrci snaží přežvýkat v akční rovině, jsou čím dál vydatnější a třeba pořádně dlouhá first person akce nebo přepadení stanice jsou tak dokonale vysoustružené okamžiky, že nestačím mrkat na drát a jen si říkám, že by si inferno z Banshee zasloužilo několikanásobně víc diváků. Jenže pak opět dorazí momenty buď zbytečně vychtěné nebo dokonce zarážejícím způsobem směšné (teenagerovská verze Klubu rváčů a hlavně terminátoří vlastnosti už tak dostatečně děsivého Chaytona). Esence zábavy to ale stále je, protože pozitiva jsou ve svých silných momentech až nerozdýchatelně brilantní. Rozhodnutí o tom, že příští sezóna bude sezónou poslední, je ale spásou, protože počet důvodů, kvůli kterým Hood zas a znova zůstane v pekelném městě, nemůže být neomezený. 4. série - 70% - Když hlavní tvůrce Jonathan Tropper začal pokorně oznamovat, že vymýšlet neustále se vyvíjející akční seriál je taková dřina, že raději všichni odejdou na vrcholu a darují divákům nejnabitější sezónu, poslouchalo se to krásně. Vzhledem k tomu, jak přímočaře a nápaditě dosud všechny série mířily ke svému cíli, se zdálo, že se touhle cestou nemůže sáhnout vedle. Jenže se ubralo na akci, mnohonásobně přidalo na detektivním vyšetřování a hlavně se ze scénářů vytratili naši oblíbenci. Místo toho, abychom si vychutnali poslední epizody s Sugarem, Devou, Proctorem nebo Jobem, dostává velký čas na obrazovce Calvin Bunker, pravděpodobně nejhorší záporák celého seriálu. Na nadprůměrné hodnocení tak dostává bansheeskou labutí píseň účast mojí milované Elizy Dushku a dokonale westernové finále. Takové množství stylových odchodů, srdceryvných doznání a chlapských slz mi z paměti dlouho nevymizí.(2.9.2015)

S1: Slušné. Šerif, ktorý je zároveň vigilante a pravidelne končí celý zakrvavený, svojou či cudzou krvou. A do toho je ešte aj lovnou zverou pre ukrajinskú mafiu, ktorej bosa kedysi fakt poriadne nasral. Nie je to dokonalé, ale je pekné vidieť zase niekoho, kto sa s tým nekašle. :) // Pilot: Pozriem dalej. Trochu zarazila jedna z bitiek, viditelne zpomalena hercami.(28.1.2013)

1st SEASON - Když jsem se v mid-season rozhodoval na co nového se podívat, Banshee byla jasná volba. Nasilí,sex,život! Je třeba vyzdvihnout pár kunek - 1) hned tu první co šerif Hood ojebal, jakmile ho pustili z vězení, 2) Rebeccu, krásnou amišku a 3) tu slečnu, kterou jebkal ten černý boxer. Ale jak ji zmlátil, tak se mi už nelíbila s těma bebinama. Ještě byla pěkná aj ta psychiatrička v posledním díle, která skrz černé spodní prádlo, respektive podprsenku, dávala najevo svou sexualitu. Škoda, že nebyla nahá hihihihi. Jinak seriál skvělej. Postavy jako Job či fuckin' Albino z vězení sou uplně v hajzlu. Škoda, že Albíno tam už asi nebude. I přesto, že byl teplý jak letní slunce, byl frajer a vypadal jak démon z pekla. Závěrečný díl s epic přestřelkou byl super a posledních 10 minut, jež skvěle navnadili na další sérii, si ještě parkrát pustím, jelikož jsou ověnčeny super hudbou. 90 % jak lusk pejčo! 2ND SEASON - "There are things I regret. You can forgive, You can't forget....." aneb stále ve mně pulzuje ten song, jež ujebával cestou zpět do Banshee. Nemyslím si, že jsem ani kapku bláhový, když povím, že druhá série byla snad ještě větší peklo než první. Zezačátku jsem se nemohl chytnout, tak jsem chytře sečkal až bude takzvaně po všem a nyní jsem to sjel za 2 dny a jsem otřesen a unešen ještě více než před rokem. Podmanivými, hypnotickými, surovými, extrémními, labužnickými, sexy momenty se to zde jen hemžilo, div s nimi nepřetekla láhev Jamesona. Fuckin LOVELY!!!! 95 %. P.S. : Speciální shot-out Methodic Doubt za soundtrack!!!!(16.4.2013)

1 série 95%, druhá série 100% a třetí série definitivně 200%. Banshee je králem akčních seriálů, má perfektní postavy, skvělé hlášky, spousta sexu ( v seriálu není ženská, která se nesvlékla), perfektní gore, solidní fighty, velmi zdařilou akci, fungují i emoce, poněvadž postav zde umře opravdu spousta. Nejlepší postavy: Hood- definitivně, charismatický sympaťák, sebevědomý, nebojácný, odvážný a vše řeší svou cestou. JOB: Byť je to transvestita, dodal seriálu neuvěřitelnou šťávu, nebyla věta, ve které by nezmínil motherfucker a vždy mi vykouzlil úsměv na tváři. Proctor: je zvláštní postava, nevíte zda mu fandit nebo jej nesnášet, je univerzální ale jako mob boss slušný. Rebecca: Ženská snů, za soulož s ní bych investoval i 20 tisíc. Od třetí série se z ní však stala typická a rázná bitch. Brock: Je sympaťák, příliš ze seriálu nevyčnívá, ale je férový a správný polda. Sugar: je taktéž velmi sympatická postava, sice příliš nehláškuje, v akci se příliš nepředvede, na pivo bych s ním však zašel. Bunker: nácek a posila třetí série, který jí nepochybně přišlápl na plyn, je frajer, baví mě. Chayton: Největší bad ass všech bad assů, vůbec. Chladnokrevný indiánský vrah, který nemá s nikým slitování a přejete mu smrt. Lola: Správná tvrdá číča, trochu Michel Rodriguez. Gordon,Deva,Carrie: Ti tři mě ze seriálu bavili asi nejméně, nepřirostl mi k srdci ani jeden. Rabbit: Slabší záporák, příliš mě nebavil. Stow: perfektní záporák! Ten chlap by si zasloužil sérii pro sebe, tvrdý a nekompromisní soldier s neuvěřitelnou kuráží. Podtrženo sečteno, byly to krásně strávené dva týdny. Mucq(20.5.2015)

• - Fotografie v úvodní sekvenci se mění v každém díle. (filmsim)

• - Spoiler: Lucas Hood není pravé jméno postavy, kterou ztvárňuje Antony Starr. Hood bylo jméno policisty z první série, které hlavní postava vzala za své. Skutečná identita však zůstává nadále neznámá. (Linkyc)

• - Banshee v keltské mytologii oznamuje kvílením smrt člena rodiny. (Ouwen)