Banshee

(seriál)
  • USA Banshee
Trailer 10
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Trailer 10

hellstruck

Dá se říct, že v prvních dílech jsem byla ohledně Banshee velice cynická. Tak nesympatický ksicht, jako má hlavní hrdina, jsem už hodně dlouho neviděla - chvíli mi trvalo, než jsem si na jeho grimasy zvykla. Ale nakonec jsem to dokázala a musím říct, že se mu podařilo získat mé sympatie. Jistě, příběh vám může připadat jako z přihlouplé telenovely (trestanec šerifem?), ale pravdou je, že vývoj, osudy a motivace postav jsou neuvěřitelně zajímavě napsané, kamera geniální a zvraty jakbysmet. Takže je v závěru úplně jedno, jestli je děj uvěřitelný nebo ne. Tu malou díru jsem si tedy navzdory své počáteční nelibosti dokázala zamilovat. I přesto, že tak vysokou kriminalitu by Banshee nepochybně záviděli i v Midsomeru. Co na seriálu naprosto miluju je rozmanitost postav a přítomnost zajímavých menšin - Amišové, náckové (a mezi nimi jeden hodně sexy:D), Indiáni... Rozpačitá stále zůstávám snad jen ohledně šíleně nesympatické Ivany Milicevic, které tu drsňačku moc nevěřím. A jejích nahých scén by mohlo být výrazně méně :) Nejoblíbenější postava: "ex-nazi" Kurt Bunker ()

Fr

,,DVA TRESTANCI, TŘI MRTVOLY A JEDNA Z NICH JE POLDA. TY POČTY SE MI NELÍBÍ… “...... /// Přišel o holku, o prachy a těžko říct, jestli si takhle představoval den, o kterým snil 15 let… Nezačalo to špatně, ale ze všeho nejvíc potěší, že nešetřej prachama. Na seriál samozřejmě! Sexu ani bitek se nebojej – takže puberťáci budou spokojení. Já se celou sérii peru s tím, že mi nesedl Antony Starr. Ta role je fakt drsňácká (možná až moc), ale ten jeho ksicht mi k tomu neštymuje. (Taky chodí, jak kdyby měl pod pažema melouny, což by u někoho mohlo vyvolat záchvat – jakejkoliv.) To takovej Job… to je jinej frajer! Děj dlouho ujde – ženská si to dělá sprchou, bitka, silný kecy, sex, ale hlavně se chovaj celkem normálně. Až teda v pátým dílu přichází menší(?) zkrat, ale furt si říkám – 3* nebo 4*. Asi mně nikdo nevysvětlí, proč postupně z mamky (Carrie), která je jak Samantha Caine, nejdřív dělaj supermanku, a hned na to zase píču z lacinýho hororu. Serou mě kecy, šerif, ženská, mafián… prostě sme si chlape nesedli! Už dávno nevrhám láskyplnej pohled na člověka, jenž se protluče celým dílem. Nechcu dementní jedince (skupiny), nemíním se přizpůsobovat scénáristům, kterým došli nápady. Ty 3* nechám, ale jestli bude dvojka, tak beze mě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rodinnej typ. Z Ruska. 2.) Náš šerif je nějakej divnej. 3.) Thx za titule ,,Araziel, Chikitka, Miki226 a Timon111“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Tom Riddle

Po produkování ultrarealistického Six Feet Under ze života a ujeté guilty pleasure True Blood o upírech a dalších nadpřirozených menšinách se Alan Ball vydal cestou kompromisu mezi obojím, a výsledek působí prapodivně polovičatě. V příběhu o tom, jak to tak asi vypadá, když se po*ere velký heist a v patách vám jsou policajti, FBI i smrtelně nebezpečný gangster, je všechno podřízené drastické akci, drsní chlapi zbrocení potem a krví se rvou jako o život, zatímco spoře oděné ženské vystavují všechny svoje přednosti pěkně zblízka do kamery. Navzdory příšerně nelogickému jednání mnohých postav, rušivé nerealističnosti vnitřních pravidel, absurdní vyhrocenosti situací i nedostatku soustředění při vyprávění příběhu se na to z nějakého zvláštního důvodu strašně dobře kouká. Hlavní trio je jeden drsňák vedle druhého (Lucas Hood - Antony Starr, který by sice při takové míře pranic měl místo svého ksichtíku kaši, ale budiž, Carrie/Ana - Ivana Milicevic, osudovka, jak se patří, Kai Proctor - Ulrich Thomsen, který si svého padoucha očividně vychutnává), záporáci mají potřebné charisma, každý díl má potřebné tempo, a extravagantní počítačový expert Job (Hoon Lee) je jedním z nejzábavnějších sidekicků poslední doby. Po dvou letech stále vadí ty samé věci, které už se nejspíš nezmění (Banshee je opravdu plytká záležitost), ale je to tak zatraceně stylové a má to tolik šťávy, že si to pro sebe ty 4* nakonec urvalo. ()

Radek99

Alan Ball je skutečný seriálový mág, ale tady přestřelil a to hodně vysoko...ono to tak zprvu nevypadá, ale Banshee je pod tím vším rádobycool formálním balestem vlastně jenom samoúčelné akční béčko... Scenáristicky naprosto nezvládnuté, absurdní fikční svět, příběh postrádající zásady elementární logiky, rozpadající se navíc do jednotlivých dílů bez potřebné seriálové provázanosti (pochroumaný šerif po rvačce s profesionálním fighterem na konci 4. dílu, kdy se sotva drží na nohou a má evidentně zlámaná žebra a opuchlé oko, se na začátku 5. dílu nějakým nedopatřením zázračně vyléčí a je v naprosto dokonalé kondici, i když z logiky věci nemohlo uplynout příliš času atd.), necharismatický hlavní hrdina, podivně vykreslené charaktery postav, s nimiž se lze jen těžko ztotožnit... Série 1: 50% ()

MoiJe

S1: Slušné. Šerif, ktorý je zároveň vigilante a pravidelne končí celý zakrvavený, svojou či cudzou krvou. A do toho je ešte aj lovnou zverou pre ukrajinskú mafiu, ktorej bosa kedysi fakt poriadne nasral. Nie je to dokonalé, ale je pekné vidieť zase niekoho, kto sa s tým nekašle. :) // Pilot: Pozriem dalej. Trochu zarazila jedna z bitiek, viditelne zpomalena hercami. ()

• Prvé tri sezóny sa natáčalo hlavne v oblasti Mooresville v Severnej Karolíne. Pretože poslanci Severnej Karolíny sa rozhodli nepokračovať v daňových úľavách pre natáčanie filmov a televíznych seriálov, natáčanie sa následne presunulo do oblasti Pittsburghu v Pensylvánii, ktorá naďalej ponúkala daňové stimuly. (Arsenal83)
  • Natáčanie niektorých z mnohých bojových scén v seriáli trvalo niekedy až 25 hodín. (Arsenal83)

Související novinky

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Britský herec Julian Sands byl od 13. ledna tohoto roku veden jako nezvěstný poté, co se vypravil na turistickou trasu zasněženými horami v oblasti Baldy Bowl přibližně 45 mil na východ od města Los… (více)

Zemřel herec Ben Cross

Zemřel herec Ben Cross

19.08.2020

Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross, kterého mohli diváci znát například jako Spockova tátu ze Star Treku J. J. Abramse, případně atleta Harolda Abrahamse v Ohnivých vozech nebo ještě ze… (více)