Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013–2016, 32 h 36 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matt Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Josh Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi, John Redlinger, Ricky Russert, Alexis Raben, Özgür Teke, Mark Semos, Tania Mejia, Jason Michael Elliott, Suparna Thies, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla, Tamara Austin, Kelly Collins Lintz, Pete Burris, Melissa Eastwood, Kisha Barr, Richard Fullerton, Michael Tourek
  • Ratemus

Absolutně nedotaženej seriál s kolapsy velkých jak svině, ukázkový příklad toho, jak se dá hovno natáhnout na deset dílů. Bože kdyby celý seriál byl jako první díl, tak je to ten nejlepší seriál, ale bohužel, seberete všechna klišé, všechnu absurditu a kýč a tuctové záležitosti, co jste viděli už tisíc krát v těch nejbéčkovějších filmech a dáte je dohromady. Ani jedna postava není sympatická, Lucas je absolutně o ničem, nezajímavý, nesympatický a otravný, největší hrdina který vše vyřeší, všechny zmlátí, všechny ukecá. Anna se chová jako maximální blbka a ostatní postavy na tom nejsou o nic lépe. Místo abychom se koukali na nějakej děj a příběh, sledujeme pětinu dílu předlouhou šukačku a opravdu se nechci téměř pětinu dílu koukat, jak si to Anna dělá ve vaně, když začne nějaký souboj, je tak dlouhý, že už vás ani nezajímá, jak to skončí. Navíc hlavní zápletka jde tak nějak stranou protože každý díl má jasnou a průhlednou strukturu, a co se bude dít, poznáte takřka hned po pár minutách začátku dílu, jelikož jednou přijede násilný boxer, víte že to bude o něm, potom motorkáři, pak bývalý trestanec, pak dva zloději mají rukojmý ve škole, jen čekám, kdy přijede cirkus. Poslední díly přechází ještě do větších romantických sraček a stává se z toho spíše seriál Velmi křehké vztahy. Takže první řada hotovo a dál s tím končím.(11.6.2016)

K seriálu jsem se dostal až po jeho skončení, ovšem o to rychleji jsem jej komplet sjel. S tvorbou od Cinemaxu moc zkušeností nemám, ovšem po pár dílech mi bylo úplně jasné, v jakých kolejích Banshee pojede. Skvěle napsané postavy, brilantní akce, správně neuvěřitelné příběhy jednoho zapadlého maloměsta a prostě Lucas Hood. Hodně kvituji, že má seriál jen 4. řady, protože nejlepší je skončit na vrcholu a zbytečně nenatahovat, jak je zvykem u jiných produkcí a ačkoliv ani tak druhé dvě řady nejsou tak našláplé, jako ty první, příběh snadno udrží pozornost diváka a fandí postavám po celou dobu. Hustý bylo, že v seriálu představili postupně snad všechny minority, na které lze v US narazit. Tohle se zkrátka povedlo po všech směrech a vzpomínky zůstanou. Byla to fajn jízda.(4.9.2016)

Dlouho mě nepotěšil nějaký nový seriál jako právě Banshee. Co naplat, že hlavní hrdina na konci snad každého dílu vypadá jak zombie rozmlácený kovovou tyčí a s načatým novým dílem je z něj opět ten správně načesaný alfa samec, jako na začátku seriálu. Tenhle seriál je prostě pecka z města, ve kterém se snoubí temno snad ze všech koutů světa. Na tak malé město je tu až nezvykle velká koncentrace mafiánů, kde ke každému si divák vytvoří nějaký vztah. A to je na tomhle seriálu tak úžasné. Každá postava má v tomhle seriálu smysl. Ke každé se příběh vrací a každá se do celkového dění nějak promítne. To, že je Antony Starr prakticky nesmrtelný absolutně neřeším. Tady kromě toho funguje skoro všecko. Dialogy, kamera, atmosféra, vztahy na place. První série slušně překvapila.(28.7.2013)

Season 1: 85%. Nejdrsnější seriálová novinka sezóny, aneb když se bývalý kriminálník, který se právě vrátil z vězení rozhodne vydat hledat svoji bývalou lásku a skončí v zapadlém měste s Amišskou komunitou jako nový šerif, tak sled horkých momentů na sebe nenechá dlouho čekat, hlavně, když mu jde po krku jeho bývalý mafiánský zaměstnavatel, který s ním má nevyřízené účty. Čekejte nahotu a brutální velmi drsné násilí (právě svojí reálností je ještě drsnější, než právě stylizovaně přehnané jako třeba v případě Spartaca). Na konci se skoro vyřešila jedna věc, aby se už zadělalo na nový problém. Další sezóna rozhodne, jestli tohle nebylo jen štěstí počáteční sezóny. Season 2: 90% I druhá sezóna dostála reputace a opět tu máme situace, kdy náš hlavní hrdina trpí a rozdává rány při nichž teče krev. Se svojí bývalou sice spolupracuje, ale svoje city přesunul k jiné a asi nejpěknější ženské v seriálu :-) Finále bylo vynikající a uzavřela se jedna hlavní linka, tak jsem zvědav, co bude následovat v příští sezóně. Season 3: 80% První 5 dílů absolutné nářezových. 3. díl skrývá jednu z nejlépe natočených a choreograficky naplánovaných bitek nejen na poli seriálů. Jak poznamenal kámoš, ta bitka by se neztratila ani v The Raid 1 nebo 2. Pátý díl je zas velká pocta Carpenterovu Assault On Precinct 13, takže se celý díl obléhá policejní stanice. Bohužel druhá půlka pat mírně ztratí tempo a scénář přichystá občas nelogický zvrat nebo rozhodnutí. Finální epizoda, ale zas má akce dostatek. Končí ale spíše cliffhangery, kdy se ne všechny linie uzavřou. Další série má mít jen 8 dílů, což většinou značí, že se jedná o sérii poslední, což by i šlo, jelikož prostředí Banshee je už vytěženo na maximum a postavy se musí přesunout dál. Season 4: 55% Co to do pr.. bylo? Máme jen 8 dílů, ale 4 díly před koncem představíme novou postavu, přidáme satanistický kult, který je tam úplně zbytečný a do toho ještě neonácky. Akční scény jsou jako kde a někdo se z béčkového výplachu snaží udělat True Detective. Největší natěšení se přehouplo do asi největšího zklamání roku. Linky z předchozích řad jsou tu vyřešeny odbytě. Poslední episoda se sice snaží něco zachránit, ale na to už je pozdě. A pak už jen sentimentální konec. Ještě, že tato řada je poslední, jelikož být tohle regulérní řada a s plánem na pokračování, tak s tím seknu.(17.3.2013)

Přiznám se, že když mě báječné ČSFD dvakrát odhlásí během nahazování komentáře, že už se mi to po třetí psát nechce. No, bylo to nějak takhle: Nejdřív jsem psal, že je to skvělej seriál. Něco v tom smyslu, že v hromadě sraček současných rádoby dramatických kůl sérošů tohle vypadá konečně dobře. Pak jsem se zamyslel nad tím, že to stejně asi půjde taky do sraček, protože už v pilotu jsem mezi řádky vyčetl, jak si hlavní antihrdina, drsňák až na půdu, začne zase myslet na tu ploštici, která mu před patnácti lety frnkla a jak se z něj nakonec stane dobrák. Pak jsem měl nějakou vtipnou hlášku, na kterou si za boha nevzpomenu a celý koment jsem pak ukončil nějakým amišským pozdravem, který se mi už znovu googlit nechce. Jediný, co si pamatuju je, že jsem ten pilot doporučoval všem, kteří si chtějí trochu spravit chuť u současného dramatického seriálu.(2.4.2013)

• - Spoiler: Počas štyroch sérií ani raz nezaznelo pravé meno Lucasa Hooda (Antony Starr). Počas finále už fanúšikovia seriálu predpokladali, že tvorcovia prezradia jeho pravé meno. Avšak agentka Veronica Dawson (Eliza Dushku) mu iba položila na posteľ zložku FBI, v ktorej bolo jeho ďalšie falošné meno John Smith. (Chochi)

• -To je najväčší, akého sme našli.“ Touto vetou predstavili Antonymu Starrovi Gena Segersa, ktorý si zahral jedného z oponentov Lucasa Hooda. Antony neskôr žartoval, že kým on je stále rovnaký, jeho protivníci sú stále väčší a väčší. (ywo666)

• - Na internetu se objevilo 15 miniwebepizod, tzv. "Banshee Origins". (Brody01)