Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013–2016, 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matt Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abby Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Josh Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi, John Redlinger, Ricky Russert, Alexis Raben, Özgür Teke, Mark Semos, Tania Mejia, Jason Michael Elliott, Suparna Thies, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla, Tamara Austin, Kelly Collins Lintz, Pete Burris, Melissa Eastwood, Kisha Barr, Richard Fullerton, Michael Tourek, Drew Leary, Bob Boudreaux, Susan Williams, Stephanie McIntyre

Jsem přikován. Plný počet nedávám jen z důvodu, že je tady spousta věcí jen pro efekt a je to celé trochu vyumělkované. Ale drsná škola mě baví a Antony Starr a jeho přísné vrásky kolem očí mě asi neomrzí. (.....) Osmý díl a kvalita jde dolů... škoda. (.....) Devátý díl a snižuji na tři... Scénáristické peklo...(27.2.2013)

1st SEASON - Když jsem se v mid-season rozhodoval na co nového se podívat, Banshee byla jasná volba. Nasilí,sex,život! Je třeba vyzdvihnout pár kunek - 1) hned tu první co šerif Hood ojebal, jakmile ho pustili z vězení, 2) Rebeccu, krásnou amišku a 3) tu slečnu, kterou jebkal ten černý boxer. Ale jak ji zmlátil, tak se mi už nelíbila s těma bebinama. Ještě byla pěkná aj ta psychiatrička v posledním díle, která skrz černé spodní prádlo, respektive podprsenku, dávala najevo svou sexualitu. Škoda, že nebyla nahá hihihihi. Jinak seriál skvělej. Postavy jako Job či fuckin' Albino z vězení sou uplně v hajzlu. Škoda, že Albíno tam už asi nebude. I přesto, že byl teplý jak letní slunce, byl frajer a vypadal jak démon z pekla. Závěrečný díl s epic přestřelkou byl super a posledních 10 minut, jež skvěle navnadili na další sérii, si ještě parkrát pustím, jelikož jsou ověnčeny super hudbou. 90 % jak lusk pejčo! 2ND SEASON - "There are things I regret. You can forgive, You can't forget....." aneb stále ve mně pulzuje ten song, jež ujebával cestou zpět do Banshee. Nemyslím si, že jsem ani kapku bláhový, když povím, že druhá série byla snad ještě větší peklo než první. Zezačátku jsem se nemohl chytnout, tak jsem chytře sečkal až bude takzvaně po všem a nyní jsem to sjel za 2 dny a jsem otřesen a unešen ještě více než před rokem. Podmanivými, hypnotickými, surovými, extrémními, labužnickými, sexy momenty se to zde jen hemžilo, div s nimi nepřetekla láhev Jamesona. Fuckin LOVELY!!!! 95 %. P.S. : Speciální shot-out Methodic Doubt za soundtrack!!!!(16.4.2013)

I přes absenci nějakých hereckých výkonů, či lépe vypilovaného scénáře, mi nezbývá nic jiného, než převážně pozitivní hodnocení. Hlavním pozitivem je určitě jasná, přímočará akce, která, i když je někdy trošku přehnaná, má prostě svoje kouzlo. Antony, jako hlavní hrdina, je typově vybrán velmi dobře, což nejedeno ženské oko ( a to i v seriálu) rozhodně musí ocenit. Ulrich zachraňuje tenhle seriál aspoň nějakým herectvím ( jeho postava se mi moc líbila), což se ale bohužel nedá říct o ostatních aktérech, což je pro mě na druhou stranu, jen zcela nepodstatný detail. I když můj rozum hlasitě protestuje, srdci neporučím, tak tam fláknu poctivou čtverku, s tím, že se snad dočkám nějakého pokračování do budoucna. PS. Takový servis jak měl Ulrich v prvním díle, ve svém domě, to bych chtěl taky, holt zlatá Pensylvánie! Po druhé sérii snižuju na horší tři a třetí, ta už nehrozí ani náhodou.(11.1.2015)

Alan Ball a pulpová drsně drsná (až nejdrsnější) škola à la Jim Thompson o bývalém muklovi, toho času amorálním šerifovi, který ctí jen a pouze své zájmy. A do značné míry nepřiznaná, ale o to "duchem věrnější" adaptace komiksové série Skalpy. Hlavní (anti)hrdina si servítky nebere a kam vejde, tam nikdo nechce mít problém. Sympatické rovněž je i to, že to samo sebe nebere nikterak vážně. Navíc právě Ball je zárukou, že i přes veškerý ten „badass“ háv plný porn… Ehm, sexu, explicitního násilí i testosteronové nekompromisnosti to není samoúčelné (to platí pouze o první sérii). Nejde ovšem ani o žádné nastavování zrcadel; a to ani těch hodně zakrvácených. Pokud je něco problémem, tak hlavní dějová linie, která je blbá i na přiznané sofistikované béčko a tak zatímco každá epizoda sama o sobě je výtečná, tak to jak jsou k sobě napasované do jednoho celku je na pováženou. Vše je tu prostě poplatné nevídaným nekompromisním nápaditým bitkám a postavám, nikoli však ději (což se mění, byť neznatelně, až v průběhu druhé série). S trochou nadsázky lze říci, že každý pohled i dialog je záminkou pro několikaminutovou nekompromisní šukačku či několikaminutovou nekompromisní bitku/přestřelku. A od třetí série to již platí bez jakékoli nadsázky, tam se na nějakou "dějovost" zvysoka kašle zcela a jede se prostě jen na to "pokleslé". Ovšem v jakém provedení, to je to, oč tu běží! Neskrývaně se tu vzdává hold všemu od Zatahů po Carpentera. Pokud na tato svébytná pravidla přistoupíte tak... What´s not to love? | S1: 4/5 | S2: 4/5 | S3: 4/5 | (5.2.2013)

Další seriál který má úplně vše ke spokojenosti, příběh dokonalé zamotaný a suprový od prvních minut kde mě i žere že seriál je krátký, herecky je seriál strašně dobře vybraný a šerif se nenudí ani v přítomnosti žen no nejvíc jsem stejně žral herce Hoon Lee byl nejlepší zábavný prostě super. Prostředí málo města je bombové a zavede nás hodně hluboko, celkový seriál je super se vším co nabízí a patří mezi ty co ohromily během sekundy a proto TOP, jen říkám že bych si ho přál i delší hrozně to uteklo ale místo ve sbírce má právem. Každá postava je důležitá a skvělá, hudba je v pohodě prostě chválím chtěl bych ještě víc dílu.(30.9.2018)

• - Předlohou filmového města Banshee se stala severokarolínská metropole Charlotte. (Conspi)

• - Antony Starr sa zranil hneď v prvý deň natáčania a odniesol si 6 stehov. (ywo666)

• - Spoiler: Lucas Hood není pravé jméno postavy, kterou ztvárňuje Antony Starr. Hood bylo jméno policisty z první série, které hlavní postava vzala za své. Skutečná identita však zůstává nadále neznámá. (Linkyc)