Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 33 h 40 min (Minutáž: 38x50 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Joshua Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi

Na televizni show nepochybne misty hodne drsna podivana. Bohuzel to ponekud srazi scenaristicka bezradnost, v prvni sezone se objevi hodne veci, co nemaji logicke vysvetleni, k nicemu dalsimu nevedou, a v dalsich episodach vysumi. Navic obcas je minutaz prestrelek ala Call of Duty ponekud pretazena... Naštěstí v dalších řadách tvůrci správně poznali, v čem je hlavní síla jejich show, a Banshee tam postupně přerůstá v nekompromisní akční řežbu, kde nikdo nemá nic jistého. Ve třetí řadě umřelo snad víc postav než ve Hře o trůny (procentuálně určitě).(23.3.2013)

Banshee stojí a padá na Antonym Starrkovi. Buď se vám jeho ksicht líbí a oblíbíte si jeho grimasy a nebo ho od začátku nesnášíte a nevydržíte na seriál koukat dlouho. Ani se nedivím, že tenhle seriál nesnáší. Upřímně, tenhle seriál můžete nesnášet z tolika důvodů, že se mi nechce věřit, že má Bashee tolik procent. První důvod je, jak už jsem řikal Starr, další důvod jsou ženský role, který tam jsou jen od šukání a až potom je na řadě jejich herectví a třetí důvod je dost brutálních scén, které můžou někomu vadit, ale mě ani jedna tahle věc vůbec nevadí, ba naopak. Tonyho jsem si oblíbil už od začátku, má divnej ksicht, ale je sranda čumět na to, jak se jeho obličej deformuje. Ženský se mi v seriálu líbí snad všechny a dokonce i ty postavy který hrajou jsou příjemný a sympatický. No a krev? Ta mě tam těší nejvíc. Na seriálu se nešetří, hromada brutality, nějakej ten parádní počítačovej efekt a k tomu příběh, který zabaví. Bohužel to ke konci přestává být tolik akční a zajímavé, takže na 5* to nestačí, ale uvidíme co ukáže nová série. Oblíbené postavy: Job ( na toho jsem zapomněl, Job je ten největší borec z celýho seriálu!) a zbytek postav! :D(29.11.2013)

,,DVA TRESTANCI, TŘI MRTVOLY A JEDNA Z NICH JE POLDA. TY POČTY SE MI NELÍBÍ… “...... /// Přišel o holku, o prachy a těžko říct, jestli si takhle představoval den, o kterým snil 15 let… Nezačalo to špatně, ale ze všeho nejvíc potěší, že nešetřej prachama. Na seriál samozřejmě! Sexu ani bitek se nebojej – takže puberťáci budou spokojení. Já se celou sérii peru s tím, že mi nesedl Antony Starr. Ta role je fakt drsňácká (možná až moc), ale ten jeho ksicht mi k tomu neštymuje. (Taky chodí, jak kdyby měl pod pažema melouny, což by u někoho mohlo vyvolat záchvat – jakejkoliv.) To takovej Job… to je jinej frajer! Děj dlouho ujde – ženská si to dělá sprchou, bitka, silný kecy, sex, ale hlavně se chovaj celkem normálně. Až teda v pátým dílu přichází menší(?) zkrat, ale furt si říkám – 3* nebo 4*. Asi mně nikdo nevysvětlí, proč postupně z mamky (Carrie), která je jak Samantha Caine, nejdřív dělaj supermanku, a hned na to zase píču z lacinýho hororu. Serou mě kecy, šerif, ženská, mafián… prostě sme si chlape nesedli! Už dávno nevrhám láskyplnej pohled na člověka, jenž se protluče celým dílem. Nechcu dementní jedince (skupiny), nemíním se přizpůsobovat scénáristům, kterým došli nápady. Ty 3* nechám, ale jestli bude dvojka, tak beze mě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rodinnej typ. Z Ruska. 2.) Náš šerif je nějakej divnej. 3.) Thx za titule ,,Araziel, Chikitka, Miki226 a Timon111“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(14.5.2013)

Po zhlédnutí první série musím hodnotit pěti hvězdičkam. I přes většinou pomalé tempo jde o strhující podívanou, až po okraj nabitou atmosférou. Ano, je tu sex, ano, je tu násilí, ale nesází se jen na to, ale spíše na ponurý a mrazivý svět, zajímavé postavy a herecké obsazení, které možná není prvoplánovitě přitažlivé, ale je charistmatické a dobře vybrané. ŠKoda jen scenáře plného klišé. Druhá řada mi přišla o ždibet slabší, především recyklování tématu Rabbit vs Carrie a Hood a vztah Hooda a Carrie už mi přišel trošku otravný, Hood by se na to už měl vyprdnout, ale zase musím ocenit více prostoru pro vedlejší postavy a jejich vývoj zajímavým směrem.(27.1.2013)

Akcne becko so vsetkymi atributmi v novodobom serialovom sate. Vsetci ackni veterani plesajte, pretoze Banshee a jeho obyvatelia predstavuju to najlepsie, co nam 80-te a zaciatok 90-tych rokov minuleho storocia priniesol...1.seria - 4,5/5*. 2.seria-zostavam na 4,5/5* 3.seria-esencialna beckova dokonalost...666/5* 4.seria-5/5*(17.12.2014)

• - Spoiler: Počas štyroch sérií ani raz nezaznelo pravé meno Lucasa Hooda (Antony Starr). Počas finále už fanúšikovia seriálu predpokladali, že tvorcovia prezradia jeho pravé meno. Avšak agentka Veronica Dawson (Eliza Dushku) mu iba položila na posteľ zložku FBI, v ktorej bolo jeho ďalšie falošné meno John Smith. (Chochi)

• - Antony Starr o sobě i přes velké množství sexuálních scén, v nichž se v seriálu objevil, prohlásil, že je prudérní, respektive stydlivý. (Ouwen)

• - Předlohou filmového města Banshee se stala severokarolínská metropole Charlotte. (Conspi)