Reklama

Reklama

Banshee

(seriál)
Trailer 8
Krimi / Drama / Akční
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Hrají:

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

(více)

Videa (167)

Trailer 8

Recenze (403)

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

1. série: Ta přiznaná béčkovost mě ohromně baví, ale scenáristické zvratky v rámci posledních dílů první série jsou fakt na přesdržku. Přesně ten typ seriálu, kde se hov*o uměle natahuje, aby se doplazilo aspoň na deset dílů, a dělá z diváka tupce bez mozku. To je i na béčko trochu moc. Ale ty postavy jsou strašně super a závěrečná akce hodně guilty. 70%. 2. série - každý díl opravdový originál, skvělá akce a dobře rozvíjející se příběh. Akorát ten záporák a všechny ty flashbacky jsou zase vytažené z hlubin scenáristkých střev, chjo. Obrovská škoda. Epizoda s Kurýrem geniální. 70%. 3. série - 100%. Wow. Spolehlivě nejodvážnější televizní projekt současnosti, který kašle na konvence a veškeré mantinely "televizní zábavy". Sofistikovanost odkazů (Přepadení 13. okrsku), bezbřehá láska k 80s béčkovým momentům a totální fuck-off diváckým očekáváním, je kombo, které jsem v takové míře mimo plátno ještě neviděl. Klobouk dolů. ()

T2 

všechny recenze uživatele

no zo začiatku som nevedel čo si o tom myslieť, kam to chcú vôbec smerovať ale ani tretí diel nestráca nič na razancii má to grády, spokojnosť__videl všetky 4.série a ide o dosť kvalitný seriál, aj keď miestami dosť banálne, či aj zbytočné nezmyselné konania hlavných postáv ale prevažne to má svoju výživnú dravosť, je na čo pozerať, dokonca nechýbajú aj emócie, záverečný diel delikátny - dojal__ /80%/ ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dlouho mě nepotěšil nějaký nový seriál jako právě Banshee. Co naplat, že hlavní hrdina na konci snad každého dílu vypadá jak zombie rozmlácený kovovou tyčí a s načatým novým dílem je z něj opět ten správně načesaný alfa samec, jako na začátku seriálu. Tenhle seriál je prostě pecka z města, ve kterém se snoubí temno snad ze všech koutů světa. Na tak malé město je tu až nezvykle velká koncentrace mafiánů, kde ke každému si divák vytvoří nějaký vztah. A to je na tomhle seriálu tak úžasné. Každá postava má v tomhle seriálu smysl. Ke každé se příběh vrací a každá se do celkového dění nějak promítne. To, že je Antony Starr prakticky nesmrtelný absolutně neřeším. Tady kromě toho funguje skoro všecko. Dialogy, kamera, atmosféra, vztahy na place. První série slušně překvapila. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Alan Ball je BŮH! Ano, vím, že to píšu už od roku 1999, ale od té doby se nic nezměnilo. Ba naopak, on stále přitvrzuje.1. série - 100% Tvůrčí tým v druhé sérii dokazuje, že má o svém seriálu jasnou představu a žádný pokles kvality se nekoná. Všechny dějové linky jsou dále rozvíjeny, šerif Hood dál nakopává grázlům zadky a zas a znovu se dostává do prekérních situací. A my si tuhle parádní seriálovou jízdu můžeme užívat a užívat. 2. série - 100% Je až neuvěřitelné, že Banshee má i ve třetí sérii stále co nabídnout. Tvůrci rozjíždějí další dějové linie, které se jako obvykle v průběhu řady propojují, a baví diváka stále většími dávkami akce, ale přitvrzují i po té emocionální stránce. Finále pak předčilo všechna má očekávání. Vskutku pekelná jízda. A pro čtvrtou sezónu to mají rozehrané víc než dobře. 3. série - 100% Závěrečná řada nenabídla nonstop akci, kterou od ní někteří konzumenti nejspíš čekali, nicméně já jsem s ní nadmíru spokojená. Bylo na čase, abychom se mnohem více zaměřili na postavy a jejich vnitřní děsy. Navíc jsme ani tak nebyli ochuzeni o spoustu skvělých akčních scén a samotné finále seriálu nabídlo vše, co na Banshee tak milujeme, a vše korunovalo nostalgickým rozloučením. Sbohem, Banshee. Budeš mi chybět. 4. série - 100% ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Alan Ball je skutečný seriálový mág, ale tady přestřelil a to hodně vysoko...ono to tak zprvu nevypadá, ale Banshee je pod tím vším rádobycool formálním balestem vlastně jenom samoúčelné akční béčko... Scenáristicky naprosto nezvládnuté, absurdní fikční svět, příběh postrádající zásady elementární logiky, rozpadající se navíc do jednotlivých dílů bez potřebné seriálové provázanosti (pochroumaný šerif po rvačce s profesionálním fighterem na konci 4. dílu, kdy se sotva drží na nohou a má evidentně zlámaná žebra a opuchlé oko, se na začátku 5. dílu nějakým nedopatřením zázračně vyléčí a je v naprosto dokonalé kondici, i když z logiky věci nemohlo uplynout příliš času atd.), necharismatický hlavní hrdina, podivně vykreslené charaktery postav, s nimiž se lze jen těžko ztotožnit... Série 1: 50% ()

Galerie (638)

Zajímavosti (30)

  • To je najväčší, akého sme našli.“ Touto vetou predstavili Antonymu Starrovi Gena Segersa, ktorý si zahral jedného z oponentov Lucasa Hooda. Antony neskôr žartoval, že kým on je stále rovnaký, jeho protivníci sú stále väčší a väčší. (ywo666)
  • Kai Proctor (Ulrich Thomsen) prezentuje při osobních soubojích kung-fu. Jeho bodyguard Clay Burton (Matthew Rauch) ve 3. epizodě 3. série při bitce s indiánkou Lolou předváděl mix prvků Escrimy a MMA. (Ouwen)

Související novinky

Zemřel herec Ben Cross

Zemřel herec Ben Cross

19.08.2020

Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross, kterého mohli diváci znát například jako Spockova tátu ze Star Treku J. J. Abramse, případně atleta Harolda Abrahamse v Ohnivých vozech nebo ještě ze… (více)

Reklama

Reklama