Toto bylo mé páté předávání Oscarů, které jsem sledoval v přímém přenosu na HBO. A zároveň toto bylo mé první předávání Oscarů, které jsem nedokoukal až do konce a někdy kolem půl páté ráno (tedy zhruba hodinu a půl před skončením ceremoniálu) jsem to vzdal a šel spát, protože jsem cítil, že už dlouho neudržím své oči otevřené a během některé z následujích reklamních pauz bych asi definitivně odpadl. Asi už začínám být na tohle ponocování moc starý, nebo už jsem Oscarů zkrátka nabažený a postupně se vracím k tomu, že mi stačí si druhý den přečíst výsledky. Nicméně samotný ceremoniál jsem si vlastně docela užíval, Seth MacFarlane (kterého jsem do této doby vůbec neznal) příjemně překvapil, dokázal mě i pobavit, a zkrátka jsem si jeho moderátorský výstup užíval. Potěšil mě i šot s maňásky na motivy filmu Let, u kterého jsem se fakt pobavil. Co se týče výsledků, tak tam u mě taky panuje vesměs spokojenost, žádný z nominovaných filmů jsem sice před samotným ceremoniálem neviděl, ale už nyní vím, že Argo i Lincoln půjdou asi díky svému žánrovému zařazení mimo mě, ale hodně se těším na filmy Terapie láskou nebo Pí a jeho život. Jinak zbytek ceremoniálu jsem skouknul dnes ze záznamu a hodně pobavil Daniel Day-Lewis se svou děkovnou řečí. Co se týče českého komentáře, tak ten mi nijak nevadil, pánové se letos se svými subjektivními názory snažili krotit a bylo to dle mého názoru v normě. Celkově tenhle oscarový ceremoniál hodnotím jako jeden z těch povedenějších a uděluji čtyři hvězdy.(26.2.2013)

Seth MacFarlane zvládl svojí roli se ctí a myslím, že i humor, který použi,l byl až na We saw your boobs, příjemně stravitelným. Spíš mě letos zklamali předávající, kteří nebyli vtipní ani originální. Zasvěcení ceremoniálu filmovým melodiím mě potěšilo a celý večer jsem si nádherně užil. Nicméně, jak už tu někdo zmínil, BAFTA se Stephene Fryem letos Oscary jednoznačně předčila.(26.2.2013)

Vrcholně vzrušující a fascinující podívaná, u níž mé srdíčko cinefila více než pookřálo. Opíjet se v nočním Světozoru a sledovat při tom udílení Oscarů pro mě letos bylo něčím jako satisfakcí za všechny ty nekonečné večery strávené sledováním filmů - považuji za otázku soukromé prestiže, že jsem obeznámen nejen s většinou oceněných i nominovaných děl a tvůrců, ale i většinou filmových celebrit, které se v této impozantní show objevily. Samotné výsledky jsou zde podle mě tak trochu vedlejší, ty si může každý přečíst v ranních zprávách a na (ne)oprávněnost jejich udělení vlastně sere pes. U téhle show je na prvním místě defilé všech těch krásných íbrmenšů z Hollywoodu a skládání holdu světu stříbrného plátna, což se letos realizovalo s odzbrojující mírou nápaditosti a zábavnosti. Show v tomto měřítku si nelze představit jinde než v Americe a díkybohu za to - nic velkolepějšího než udílení Oscarů jednoduše neznám. Když jsem vycházel z kina, maje dosud v hlavě čerstvé dojmy z tohoto výjimečného večera, vzpomněl jsem si na každoroční nesnesitelnou trapnost spojenou s udílením Českých lvů - toto srovnání je vážně k pláči.(25.2.2013)

Nejprve hodnotím ceny: Tarantino a Waltz, Lewis, Adele a Rebelka - super! A zbytek už se rozdalo snad po větším lobingu. Ang Lee mě svým filmem neoslovil a Argo je jen patriotická věc. Tolik k těm cenám. Samotný večer se nesl ve znamení bilancování hudby ve filmu. Během večera zněly památné melodie z Indiana Jonese, E.T. , Forresta Gumpa a dalších. Vedle této oslavy se hlavně zaměřilo na muzikály. Proč se vzpomíná na Chicago neustále, tak to netuším? Seth MacFarlane byl skvělý a vtipný. Jeho začátek je možná nejlepší za poslední dobu. Kapitán Kirk byl galaktický! Rozhodně si nemyslím, že by vyčerpal vtipy v začátku. Skvělá píseň Boobs totálně pobavila. Mimo této věci se vzpomnělo na 50 let Jamese Bonda, ale čekal jsem více než pár minut záběrů a dvou filmových skladeb. Ovšem Shirley Bassey zazpívala Goldfingera naživo skvostně a to samé bych řekl o Adele při Skyfall. Pokud se člověk podívá na Oscars a uvidí České lvy, tak si zkazí chuť. Zkuste po lahodném steaku dát prošlou konzervu plnou éček a soji. To by se pozvracel každý! Hodnocení OST: Skyfall, Goldfinger a zbylé písně stály za to. Hudební i komediální vložky skvělé. 9/10(3.3.2013)

• Jossie

Tak to byl jeden z nejnudnějších Oscarů, jaké jsem kdy viděla a nemluvím o cenách, ty mě v drtivé většině potěšily. Seth MacFarlane byl prostě hrozný. Adele zpívala tak nijak, že jsem ten úžasný song sotva poznala, ale všechny z Les Miserables musím pochválit a také dvě taneční čísla (Charlize a Harry Potter).(26.3.2013)

• - Slavnostní večer se konal v den, kdy slavila Emannuelle Riva, nominovaná v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli, své 86. narozeniny. A i když nevyhrála, Jennifer Lawrence, která cenu získala, ji v děkovné řeči popřála všechno nejlepší k narozeninám. (jezurka42)

• - Film Láska (2012) je prvním filmem od snímku Tygr a drak (2000), jenž byl nominován jak v kategorii nejlepší film, tak i nejlepší cizojazyčný film. (jezurka42)

• - Quvenzhané Wallis ve věku 9 let a Emamanuelle Riva ve věku 85 let se staly nejmladšími a nejstaršími nominovanými v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. Zároveň to bylo také poprvé, co se tak stalo v jedné kategorii. Vyhrála však 22letá Jennifer Lawrence, která se stala druhou nejmladší vítězkou. (jezurka42)