85. Annual Academy Awards (TV pořad)

The 85th Annual Academy Awards

The Oscars

Publicistický

USA, 2013, 173 min

Don Mischer

Leslie Dixon, Jon Macks

Účinkují:

Seth MacFarlane (mod.), Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Renner, Anne Hathaway, Channing Tatum, Hugh Jackman, Amanda Seyfried, Mark Wahlberg, Robert Downey Jr., Eddie Redmayne, Russell Crowe, Samuel L. Jackson, Helena Bonham Carter, Chris Evans, Charlize Theron, Samantha Barks, Sacha Baron Cohen, Meryl Streep, Aaron Tveit, Daniel Radcliffe, Catherine Zeta-Jones, Mark Ruffalo, Richard Gere, Renée Zellweger, Christopher Plummer, Barbra Streisand, Jean Dujardin, Octavia Spencer, Adele, Norah Jones, Jane Fonda, Michael Douglas, Jack Nicholson, Christoph Waltz, John Kahrs, Mark Andrews, Brenda Chapman, Claudio Miranda, Halle Berry, Shawn Christensen, Sean Fine, Andrea Nix, Malik Bendjelloul, Michael Haneke, Mychael Danna, Chris Terrio, Quentin Tarantino, Ang Lee, Jennifer Lawrence, Daniel Day-Lewis, Ben Affleck, George Clooney, Queen Latifah, Jennifer Hudson, Jamie Foxx, Tim Burton, Michelle Obama, Kristin Chenoweth, Rick Carter, Debra Hayward, David Womark, Michael Katz, Jeffrey Katzenberg, George Stevens Jr., Stuart Wilson, William Shatner, Naomi Watts, Sally Field, Alan Arkin, Robert De Niro, Philip Seymour Hoffman, Tommy Lee Jones, Paul Rudd, Melissa McCarthy, Minkyu Lee, Timothy Reckart, Fodhla Cronin O'Reilly, David Silverman, Sam Fell, Chris Butler, Peter Lord, Rich Moore, Reese Witherspoon, Seamus McGarvey, Robert Richardson, Janusz Kamiński, Roger Deakins, Kerry Washington, Bryan Buckley, Tom Van Avermaet, Ellen De Waele, Yan England, Sari Gilman, Cynthia Wade, Kief Davidson, Matthew O'Neill, Liam Neeson, Emad Burnat, Guy Davidi, Dror Moreh, Philippa Kowarsky, Estelle Fialon, David France, Howard Gertler, Kirby Dick, Amy Ziering, Simon Chinn, Jessica Chastain, Jennifer Garner, Joachim Rønning, Espen Sandberg, Pablo Larraín, Nikolaj Arcel, Kim Nguyen, John Travolta, Chris Pine, Zoe Saldana, Ron Judkins, Amy Adams, Helen Hunt, Jacki Weaver, Hawk Koch, AJ Young, Sandra Bullock, William Goldenberg, Tim Squyres, Michael Kahn, Jay Cassidy, Crispin Struthers, Dylan Tichenor, Nicole Kidman, Kristen Stewart, Sarah Greenwood, Ra Vincent, Dan Hennah, Salma Hayek, D.A. Pennebaker, Michael Moore (a.z.), Sidney Poitier (a.z.), Hal Needham, Dario Marianelli, Alexandre Desplat, Thomas Newman, John Williams, Claude-Michel Schönberg, Alain Boublil, J. Ralph, Walter Murphy, Dustin Hoffman, Lucy Alibar, Benh Zeitlin, David Magee, Tony Kushner, David O. Russell, John Gatins, Wes Anderson, Roman Coppola, Mark Boal, Steven Spielberg, Annette Bening (a.z.), Will Smith (a.z.), Tom Hanks (a.z.), Ernest Borgnine (a.z.), Jack Klugman (a.z.), Celeste Holm (a.z.), Adam Yauch (a.z.), Michael Clarke Duncan (a.z.), Charles Durning (a.z.), Erland Josephson (a.z.), Richard Robbins (a.z.), Harris Savides (a.z.), Tonino Guerra (a.z.), J. Michael Riva (a.z.), Ulu Grosbard (a.z.), Herbert Lom (a.z.), Bruce Surtees (a.z.), George Bowers (a.z.), Tony Scott (a.z.), Lois Smith (a.z.), Neil Travis (a.z.), Mike Hopkins (a.z.), Nora Ephron (a.z.), Charles Rosen (a.z.), Jake Eberts (a.z.), Frank Pierson (a.z.), Chris Marker (a.z.), Ray Bradbury (a.z.), Richard Rodney Bennett (a.z.), Robert B. Sherman (a.z.), Richard D. Zanuck (a.z.), Marvin Hamlisch (a.z.), Joshua Bell (a.z.), Emmanuelle Riva, Quvenzhané Wallis, Bradley Cooper, Joaquin Phoenix, Denzel Washington, Margaret Ménégoz, Stefan Arndt, Veit Heiduschka, Grant Heslov, Dan Janvey, Josh Penn, Michael Gottwald, Stacey Sher, Reginald Hudlin, Pilar Savone, Tim Bevan, Eric Fellner, Cameron Mackintosh, Gil Netter, Kathleen Kennedy, Donna Gigliotti, Bruce Cohen, Jonathan Gordon, Kathryn Bigelow, Megan Ellison

Neil Meron, Craig Zadan

neházejte to na MacFarlanea aneb jak zpívání pohřbilo Oscary.. chápu, že Sethův nekorektní humor (sexismus, Židé apod.) nesedí každému, ale já se při jeho výstupech bavil výborně - zejména píseň "We Saw Your Boobs" (tohle gesto Jennifer Lawrence nedostanu ještě nějakou chvíli z hlavy) a maňásková parodie na Flight byly co do vtipnosti jednoznačně vrcholy večera... problém nastal ve chvíli, kdy začalo samotné předávání, během kterého se krom děkovaček de facto už jen zpívalo, zpívalo a zpívalo, čímž celý galavečer naprosto ztratil spád a tempo.. Adele beru (i když na song "Skyfall" a mánii okolo něj jsem alergický), ale proč proboha Goldfinger, Barbra Streisand nebo Chicago? ... loňské Oscary zdaleka netáhl Billy Crystal, ale naopak svěží a vtipné výstupy jednotlivých osobností, které letos chyběly (nebo nebyly tak povedené) ve prospěch všudypřítomného (a nezáživného!) zpěvu.. jednoznačně ovšem musím vyzdvihnout muzikálové vystoupení kompletní sestavy z Bídníků, to byla opravdu paráda.. celkově tedy letos žádná sláva, moderátora bych z toho ale rozhodně nevinil.. P.S.: Michelle Obama? seriously?(26.2.2013)

Opening celé show mi přišel slabí. Snažilo se to za každou cenu vypadat vtipně ale bylo to spíš naopak. Ze Setha jsem měl pocit jako by se snažil zalíbit starým klišé a lezením do země do které slunce nesvítí. Nejvíce se mi líbilo vystoupení filmové skupiny Les Miserable - opravdu fantastické. Anne Hathaway - velká gratulace. A velká radost za 4 oscary pro Life Of Pi. 4*(25.2.2013)

Seth MacFarlane byl milej a zvládl to (tím se vymezuju poprvé), dost se mi líbily hudebně-taneční čísla v úvodu, ostudu neudělaly ani scénky Let a boobs, ale proboha koho napadlo nahnat na pódium (jinak dobré herce) skvadru z Bídníků? Byla bídná (rozuměj žebravě dojímavá), ostatně jako film celý (rozuměj bídný k uzoufání, tím se vymezuju podruhé). Když pominu, že pokud by Riva dostala zaslouženou sošku na úkor nádherný Jennifer, kterou jsem hltal v tom sladkobolným škváru (ale za výkon si zasloužila Oscara za WInter´s Bone a ne za tohle), byl bych na tiketech plus minus na nule a docela spokojenost. Možná bych nezval na vyhlašování každé kategorie víc než dva lidi, protože čtyřka tam vypadá komicky a to jak si skáčou uprostředka věty do řeči, protože to mají ve scénáři, je dost trapas. Jediná Meryl Streep porušila napětí a vybafla vítěze rovnou. Nejvíc jsem jásal při vítězství Tarantinově, protože konečně vyhrál scénář k filmu, který jsem si z nominované devítky opravdu nejvíc užil (a Quentin zahlásil, že to je dobrá soutěž :-))). Reklamy nebyly otravné, viděl jsem streamovaný přenos na ABC (bez tlumočení těch tří expertů!) a tam místo reklam hrála instrumentální hudba, skladby se sice opakovaly a pauza vinou reklam byla moc často, ale provedení pěkné. Překvapilo mě, jak silnou akustickou podporu měl Benh Zeitlin a jeho Divoká stvoření jižních krajin, kdykoliv v nějaké nominaci bylo zmíněno - nic proti, z letošních Oscarových u mě bronzový stupínek (když nepočítám Love, které jsem neviděl a vidět nechci).(25.2.2013)

To teda fakt netušim, kde toho moderátora vyhrabali. Očividně veškerý svůj humor vyčerpal na úvodním vtipu, že se pokusí rozesmát Tommy Lee Jonese, pak už to bylo pořád horší a horší. A až na vyjímky mi ani předávající cen nepřišli oslnivě vtipní. Ale aspoň, že jsem se dočkala sošek pro Christopha, Anne, Jennifer a Tarantina, 3*(25.2.2013)

Moje první schlédnutí Oscarů...Vysoké hodnocení asi kvůli Českým lvům, které jsem schlédl těsně před tím...Jiná atmosféra, možná na mně moc těch muzikálů, písní a kabaretových estrád...Emoce zúčastněných a výherců byly, věřím, upřímné...Uvidíme co přinese příští rok...Snad se tam někdy podívám osobně (sedíc třeba i úplně nahoře u stropu)...(5.3.2013)

• - Quvenzhané Wallis ve věku 9 let a Emamanuelle Riva ve věku 85 let se staly nejmladšími a nejstaršími nominovanými v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. Zároveň to bylo také poprvé, co se tak stalo v jedné kategorii. Vyhrála však 22letá Jennifer Lawrence, která se stala druhou nejmladší vítězkou. (jezurka42)

• - Robert De Niro byl nominován na Oscara po 21 letech. (karlik4801)

• - Již počtvrté a poprvé od roku 2006 si všech 6 ocenění v kategoriích nejlepší film, hlavní herec, vedlejší herec, hlavní herečka, vedlejší herečka, scénář, režisér odneslo 6 různých filmů. (jezurka42)