85. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 85th Annual Academy Awards (více)
Publicistický
USA, 2013, 173 min

Don Mischer

Účinkují:

Seth MacFarlane (moderátor), Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Renner, Anne Hathaway, Channing Tatum, Hugh Jackman, Amanda Seyfried, Mark Wahlberg (více)

Na začátku každého roku se pozornost společenství zábavního průmyslu a filmových fanoušků upře na nadcházející udílení Oscarů. Všeobecné očekávání vrcholí v únoru přímým přenosem ze slavnostního galavečera, kde se ceny Americké filmové Akademie udílejí. Milióny milovníků filmu netrpělivě sledují okouzlující ceremoniál, při kterém se rozdělují nejprestižnější ocenění ve světě kinematografie. Každoroční předávání Oscarů se stalo nejslavnější aktivitou Akademie filmových umění a věd. V pořadí již 85. ročník bude moderovat Seth MacFarlane a bude to jeho Oscarová premiéra. Nenechte si ujít přímý přenos z divadla Dolby Theatre v Hollywoodu, v pondělí 25. února od jedné hodiny ráno na HBO. (oficiální text distributora)

Enšpígl

Za hudební čísla, taneční vystoupení CZJ, Charlize Theron, za nádherný živáč Skyfallu, za dobrý mix humoru a nadhledu, za in memory, za nekompromisní proslov medvídka a Benovu děkovačku říkám bravo, leč. Ke konci i vinou šíleně nahuštěných reklamních bloků ztrácel přenos tempo, James Bond si zasloužil větší poctu, i když Goldfinger živě a bez playbacku byl na aplaus, ono vůbec paní Lucie Bílá se nám loni na Českým lvu chlubila kolik má zlatých slavíků, ale zazpívat na živo ? Cha cha. Za to tady do toho šel i celý ansábl z Bídníků. Minule jsem zprdnul české moderátory, protože to se fakt nedalo, byl to z jejich strany naprosto neprofesiální výkon, letos je musím mírně pochválit, celou dobu především překládali a zbytek věnovali zajímavostem a zprávičkám z filmového světa, ano tudy vede cesta. Jen ještě jedna věc, prosím odpusťte si mě cpát co je vaším favoritem a komu fandíte, já se na ten přenos skutečně nedívám, kvůli vám a vašim názorům. Například narážky na Trošku od pánů kritiků, sem absolutně vůbec neptařily. Fakt neskutečně ubohý tahat tuhle válku kritici vs Troška i sem a otravovat tím ostatní diváky. ()

KevSpa

Fail obřích rozměrů. Takhle opravdu ne, senilní páni Akademici. Aspoň, že ta Adele to trochu zachránila. A oscarové drobky pro Skyfall. A Christoph Waltz. A Tarantino. A Argo! OK, zas tak strašný to nebylo, ale teď budu mít tak rok alergii na muzikály a mladými hochy obdivovaného Setha MacFarlanea po tomhle už nechci nikdy vidět. ()

Pepinec

Lidi se mě často ptají, z jakého důvodu trávím půlku svého času v kině. A já jim na to odpovídám, že mimo jiné pro tu sváteční noc na konci února, kdy se v Los Angeles utvoří pupek Světa a film se stane tím jediným, co jím hýbe. To se mi pak těžko může někdo divit, že bych si nejradši jednu nablýskanou sošku vypůjčil a podstavcem skrytým v pravém háku pohladil po tváři kolegyně sedící za mnou, které měly víc blbých keců, než Fuka s Baldýnským a jejichž projevená alterovaná superega mě nutí ptát se, kam zmizely ty kecy o tom, že kdo bude během přenosu dělat bordel, potáhne zpátky do postele? Jinak sama o sobě to byla noc kouzelná. MacFarlane se ukázal jako vtipný, stylový a noblesní fešák, kterému nedělá problém utáhnout pětihodinovou show. Zaměřením na hudbu získal ceremoniál zpět jiskru, kterou v posledních ročnících malinko postrádal a ke cti budiž celé té slávě i to, že akademie se v rámci možností vyjádřila ke spokojenosti. Nepochopené pro mě zůstávají jen kategorie hudby a ženských výkonů. Jasně, Pí měl moc hezkou písničku, ale ta jedna písnička byla také polovičkou celé hudby ve filmu, takže... U ocenění Anne Hathaway mě pro změnu napadá, jak je zvláštní, že akademii unikly filmy jako Looper, Atlas mraků, Temný rytíř nebo Hotel Transylvánie, ale čtyřminutové epizodní mihnutí Anne v Bídnících považovala za tolik zásadní, až pro ni našla sošku... No a Jennifer Lawrence? Terapie asi musela něco získat, ale v tomhle případě by bohatě stačila turistická známka divadla Dolby Theatre. Sečteno podtrženo - příjemný večer ve Světozoru s dýkou v zádech. ()

golfista

Poslední roky se na ceny BAFTA těším a z předávání OSCARů mám obavy, jak velký to zase bude průšvih .... Letos oba programy moje očekávání naplnily :) .... Jak velký vliv na úspěch těchto slavnostních večerů má výber moderátora jsme se mohli letos přesvědčit v plné míře (a to vůbec neberu do úvahy výsledky, se kterými jsem btw spokojenej - ARGO, Ang Lee, Jennifer ... ) ()

kaposlav odpad!

O udelení cien rozhoduje reklama, ména tvorcov, krajina pôvodu a kopu ďalších vecí, len nie samotná kvalita. O dobré filmy ani neškrknu a tlačenkami tlačenými hŕbou peňazí a inými záujmami to len srší. Udelovanie oskarov je komerčná propagácia predražených sračiek....a každým ďalším rokom to je horšie a horšie. ()

• Quvenzhané Wallis ve věku 9 let a Emamanuelle Riva ve věku 85 let se staly nejmladšími a nejstaršími nominovanými v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. Zároveň to bylo také poprvé, co se tak stalo v jedné kategorii. Vyhrála však 22letá Jennifer Lawrence, která se stala druhou nejmladší vítězkou. (jezurka42)
  • Slavnostní večer se konal v den, kdy slavila Emannuelle Riva, nominovaná v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli, své 86. narozeniny. A i když nevyhrála, Jennifer Lawrence, která cenu získala, ji v děkovné řeči popřála všechno nejlepší k narozeninám. (jezurka42)
  • Vystoupení zpěvačky a herečky Barbry Streisand na 85. předávání sošek je prvním vystoupením v té době sedmdesátileté Streisandové na Oscarech od roku 1977. Tehdy zpívala evergreen ze snímku Zrodila se hvězda (1976), za kterou dostala Oscara za původní filmovou píseň. [Zdroj: Právo] (hippyman)