neházejte to na MacFarlanea aneb jak zpívání pohřbilo Oscary.. chápu, že Sethův nekorektní humor (sexismus, Židé apod.) nesedí každému, ale já se při jeho výstupech bavil výborně - zejména píseň "We Saw Your Boobs" (tohle gesto Jennifer Lawrence nedostanu ještě nějakou chvíli z hlavy) a maňásková parodie na Flight byly co do vtipnosti jednoznačně vrcholy večera... problém nastal ve chvíli, kdy začalo samotné předávání, během kterého se krom děkovaček de facto už jen zpívalo, zpívalo a zpívalo, čímž celý galavečer naprosto ztratil spád a tempo.. Adele beru (i když na song "Skyfall" a mánii okolo něj jsem alergický), ale proč proboha Goldfinger, Barbra Streisand nebo Chicago? ... loňské Oscary zdaleka netáhl Billy Crystal, ale naopak svěží a vtipné výstupy jednotlivých osobností, které letos chyběly (nebo nebyly tak povedené) ve prospěch všudypřítomného (a nezáživného!) zpěvu.. jednoznačně ovšem musím vyzdvihnout muzikálové vystoupení kompletní sestavy z Bídníků, to byla opravdu paráda.. celkově tedy letos žádná sláva, moderátora bych z toho ale rozhodně nevinil.. P.S.: Michelle Obama? seriously?(26.2.2013)

Moje první schlédnutí Oscarů...Vysoké hodnocení asi kvůli Českým lvům, které jsem schlédl těsně před tím...Jiná atmosféra, možná na mně moc těch muzikálů, písní a kabaretových estrád...Emoce zúčastněných a výherců byly, věřím, upřímné...Uvidíme co přinese příští rok...Snad se tam někdy podívám osobně (sedíc třeba i úplně nahoře u stropu)...(5.3.2013)

podarený program. nepozerám to live a ďakovačky pretáčam, takže mi to ušlo celkom rýchlo. mám rada hudbu, takže všetky tie hudobné čísla ma veľmi potešili. až na Jennifer Hudson, tú som pretočila. Channing a Charlize boli krásni a Dan a JGL ma dosť prekvapili. najviac sa mi páčili Adele a Les Miz. a Seth bol tiež veľkým prekvapením. bol vtipný a netušila som, že vie tak dobre spievať a tancovať. pokojne môže moderovať aj budúci rok(26.2.2013)

Opening celé show mi přišel slabí. Snažilo se to za každou cenu vypadat vtipně ale bylo to spíš naopak. Ze Setha jsem měl pocit jako by se snažil zalíbit starým klišé a lezením do země do které slunce nesvítí. Nejvíce se mi líbilo vystoupení filmové skupiny Les Miserable - opravdu fantastické. Anne Hathaway - velká gratulace. A velká radost za 4 oscary pro Life Of Pi. 4*(25.2.2013)

• Jossie

Tak to byl jeden z nejnudnějších Oscarů, jaké jsem kdy viděla a nemluvím o cenách, ty mě v drtivé většině potěšily. Seth MacFarlane byl prostě hrozný. Adele zpívala tak nijak, že jsem ten úžasný song sotva poznala, ale všechny z Les Miserables musím pochválit a také dvě taneční čísla (Charlize a Harry Potter).(26.3.2013)

• - Mezi předáváním vystupovali se zpěvem všichni herci z muzikálu Bídníci (2012). (karlik4801)

• - Již počtvrté a poprvé od roku 2006 si všech 6 ocenění v kategoriích nejlepší film, hlavní herec, vedlejší herec, hlavní herečka, vedlejší herečka, scénář, režisér odneslo 6 různých filmů. (jezurka42)

• - Film Láska (2012) je prvním filmem od snímku Tygr a drak (2000), jenž byl nominován jak v kategorii nejlepší film, tak i nejlepší cizojazyčný film. (jezurka42)