Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu (TV seriál)

• Česko

Gangy z Birminghamu

Peaky Blinders

Krimi / Drama

Velká Británie, 2013 - 2019, 55–60 min

Tvůrci:

Steven Knight

Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory, Iddo Goldberg, Annabelle Wallis, Andy Nyman, Paul Anderson, Joe Cole, Natasha O'Keeffe, Hugh O'Brien, Benjamin Zephaniah, Tom Hardy, Tommy Flanagan, Charlotte Riley, Branwell Donaghey, Martin Askew, Lobo Chan, Harrison Vaughan, Henry Garrett, Kunjue Li, David Dawson, Finn Cole, Josh O'Connor, Sam Hazeldine, Tony Pitts, Guy Williams, Charlie Anson, Richard McCabe, Ned Dennehy, Charlie Creed-Miles, Simone Kirby, Rory Keenan, Rory Gallagher, Noah Taylor, Jason Redshaw, Patricia Winker, Jassa Ahluwalia, Richard Dillane, Richard Brake, Stephanie Hyam, Alexander Siddig, Gaite Jansen, Ralph Ineson, Paddy Considine, Jan Bijvoet, Kenneth Colley, Dina Korzun, Alex MacQueen, Brid Brennan, Frances Tomelty, Sean Buckley, Josef Altin, Paul Cawley, Nick Owenford, Sophie Rundle, Brian Woodward, Neil Bell, Dorian Lough, Peter Bankolé, Dustin Demri-Burns, Kate Phillips, Jordan Bolger, Ian Peck, Richard Price, Grant Crookes, Graham Parrington, Nicola-Jayne Wells, Tom Vaughan-Lawlor, Adrien Brody, Aidan Gillen, Joseph Long, Charlie Murphy, Aaron Neil, Rupert Procter, Aimee-Ffion Edwards, Graeme Hawley, Craig Thomas Lambert, Nigel Hastings, Kamil Lemieszewski, Jane Wood, Tom Mothersdale, Tim Delap, Dominic Coleman, Andreas Muñoz, Donald Sumpter, Adam Collins

Komentáře uživatele Radek99 k tomuto TV seriálu

Anglická odpověď na Martyho skvostné Boardwalk Empire a vlastně i Gangy New Yorku je dokonalá a má snad ještě lepší hudební podkres, než jsme doufali...Američan Jack White se prolnul s Nickem Caveem, no není to nádhera? Love is Blindness ... Skvělá atmosféra industrializované Anglie 20. let minulého století je umocněná tím nejlepším ze současného alternativního rocku. A jako třešnička na dortu ta jejich anglická angličtina, bloody hell! Tvůrci také použili velmi chytrý tah k tomu, aby se divákovi snáze vytvářelo pouto s hlavními gangsterskými hrdiny - všichni jsou příslušníky ztracené generace proživší peklo zákopů první světové války, jejich vyhoření a existenciální odstup od skutečnosti tak v očích vnímavého diváka ospravedlní mnohé... Druhá věc je pak skvělý casting...Cilliana Murphyho v téhle roli nelze nemilovat... 2. serie: Poté, co se do hudební party přidala PJ Harvey, začínám prožívat orgastické pocity a už teď je jasné, že Peaky Blinders jsou seriál s nejlepším hudebním doprovodem vůbec. A jak Blindeři expandují od Birminghamu směrem dolů, jde kvalita série nahoru. Šesté epizoda naprosto excelentní... 3. serie: Kvalitativní sestup je bohužel očividný, přijde mi, že scénáristé neví, kam přesně mají osudy Shelbyovic gangu vést a trochu vaří z vody. A ještě jeden dojem - na tomhle seriálu mne mimo hudby nejvíc bavila ta špinavá ulice, to industriálno tak přesně odrážející dělnickou podstatu průmyslové Anglie, přenesením děje do vyšších společenských vrstev a světa společenské smetánky a aristokratických paláců přichází tenhle seriál o kouzlo... Thommy Fucking Shelby!!! Série 1: 90%, Série 2: 95%, Série 3: 70%(4.9.2014)