poster

V čísle 9 (TV seriál)

 • Velká Británie

  Inside No. 9

Komedie

Velká Británie, 2014–2020, 14 h 45 min (Minutáž: 28–30 min)

Hrají:

Steve Pemberton, Reece Shearsmith, Gemma Arterton, Anna Chancellor, Adam Deacon, Tamsin Greig, Conleth Hill, Katherine Parkinson, Anne Reid, Sophie Thompson, Marc Wootton, Julian Rhind-Tutt, Luke Pasqualino, Ophelia Lovibond, Timothy West, Ben Willbond, Tim Key, Oona Chaplin, Denis Lawson, Kayvan Novak, Joyce Veheary, Lucy Hutchinson, David Bedella, Rosie Cavaliero, Julia Davis, Lyndsey Marshal, Helen McCrory, Julie Hesmondhalgh, Jessica Ellerby, Sean Buckley, Di Botcher, Trevor Cooper, Vicky Hall, Lorraine Ashbourne, Jim Howick, Cariad Llyod, Jessica Raine, Rula Lenska, Derek Jacobi, Dan Starkey, Aimee-Ffion Edwards, Tony Way, Alice Lowe, Naz Osmanoglu, Philip Glenister, Jason Watkins, Sarah Hadland, Tamzin Outhwaite, Javone Prince, Roger Sloman, Jessica Gunning, Jack Whitehall, Paul Copley, Tom Riley, Sheridan Smith, Paul Kaye, Sinead Matthews, Ruth Sheen, David Warner, Nikki Amuka-Bird, Jane Horrocks, Claire Skinner, Sophie McShera, Alison Steadman, Alexandra Roach, Richard Cordery, Michele Dotrice, Bruce Mackinnon, Mathew Baynton, Keeley Hawes, Cavan Clerkin, Chris Wilson, Kevin Eldon, Tanya Franks, Rory Kinnear, Hattie Morahan, Bill Paterson, Marcia Warren, Sian Gibson, Monica Dolan, Nick Moran, David Calder, Emilia Fox, Nicola Walker, Kenneth Cranham, Noel Clarke, Zoë Wanamaker, Fenella Woolgar, Phoebe Sparrow, Nigel Planer, Weruche Opia, Helen Monks, Mark Benton, Rufus Jones, Caden Ellis Wall, Stacy Liu, Eve Austin, Jenna Coleman, Kadiff Kirwan, Sarah Solemani, David Bamber, David Morrissey, Steve Speirs, Ralf Little, Bobby Schofield, Fionn Whitehead, Tom Goodman-Hill, Jill Halfpenny, Maxine Peake, Phil Davis, Sara Kestelman, Rebecca Callard

Producenti:

Adam Tandy

Střih:

Alan Levy

Zvuk:

Keith Nixon

Scénografie:

Tom Sayer

Kostýmy:

June Nevin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Splasher
  ****

  Postprodukce se nám nějak protahuje a nakonec seriál poběží asi až začátkem roku 2014. Potenciál v tom vidím veliký. Námět mi lehce připomíná 15 Storeys High (Radio version). U tohoto však počítám s ještě více ujetějšími příběhy. ___ Tak po prvním díle je jasné, že to bude více na způsob Tales of the Unexpected. Ovšem co si pánové střihli v 2. díle, to klobouk dolů. Třetí epizoda je naprostou klasikou v tomto žánru. Zajímavé, že 4. a 6. díl (oba bez ústředního dua) z mého pohledu lehce zaostávají za zbytkem jinak výborné první série. 2. sezóna: si drží standard té první. Vybočuje z něj jen druhý díl. Naštěstí pro diváka je to směrem nahoru. Důkaz, že Pemberton a Shearsmith umí psát i pro jiné, ne jen sobě na tělo. No, BBC to asi vidí jinak a na základě nelogického přesunu posledního dílu z obvyklého času to vypadá, že další díly nebudou. ___ Nakonec jsme se 3. sezóny dočkali a retro speciál "z Rakouska" se hodně povedl. U tohohle se herci (i dabéři) museli neskutečně bavit. Po posledním dílu můžu říct, že je to velmi povedená řada. Nemá vyloženě slabé místo, na které bych si za pár hodin ani nevzpomněl.(26.8.2013)

 • Rex Mundi
  *****

  Som nadšená od prvého dielu, zamilovala som sa skôr, než skončil. A potom znova a znova a znova... Nejde ani tak o to, že dokonale vypointovaná zmes dahlovského čierneho humoru, absurdity a bizarnosti má relatívne predvídateľný vzorec (avšak stále napínavý a prekvapivý), ale je to tak bravúrne zahraté a naštylizované, až je to čistá rozkoš pozerať. Pre mňa je to proste perfektný zážitok! League of Gentlemen zrejú ako víno :-)(13.1.2019)

 • Thomick
  ****

  Velice originální, velice různorodý. Povětšinou mistrně vrstvený i pointovaný, v několika výjimečných případech až zarážejícím způsobem nevzrušivý. Druhá epizoda druhý série je absolutnim skvostem, uplně mě smetla. Hodnocení jednotlivých dílů: Sardines 95 %; A Quiet Night In 85 %; Tom & Gerri 90 %; Last Gasp 60 %; The Understudy 70 %; The Harrowing 65 % ||| La Couchette 80 %; The 12 Days of Christine 100 % (a jedno BLOODY HELL extra).(10.7.2014)

 • D.Moore
  *****

  Viděl jsem zatím jen první sérii, tedy šest skvělých půlhodinových povídek. Každá byla jiná, ale všechny byly neuvěřitelně nápadité. K srdci mi asi nejvíce přirostla druhá epizoda, úžasná zlodějská groteska, ale jde to opravdu těžko poměřovat. Obzvlášť se mi líbí, jak jsou tvůrci mazaní, jak například ve třetí epizodě dobře vědí, že divák ví nebo alespoň tuší, a přesto (nebo právě proto) se rozhodnou ho něčím překvapit a vyvést z míry... A povede se jim to. Jen tak dál!____Druhá řada laťku udržela přesně v té výšce, ve které byla, tedy velmi, velmi, velmi nahoře. Výborný byl už první díl v lůžkovém voze, ale obzvlášť rád bych vypíchl ten druhý, dokonale krásný.____A ani po třetí řadě nemám důvod snižovat hodnocení. Originalita pánů Pembertona a Shearsmithe asi nezná mezí, mají jedinečný talent spojovat humor a napětí a překvapovat. Epizoda s účtem v restauraci byla z téhle řady asi nejlepší.____Čtvrtá řada potvrzuje vše, co jsem napsal už dříve. Obzvlášť první dva tři epizody jsou něco nevídaného a nestačím se divit, co Pemberton a Shearsmith dokážou vymyslet. Mistři nápadů, zvratů a point, jinak to napsat nelze.(30.5.2017)

 • erased
  ****

  Dvojka Pemberton/Shearsmith se prakticky přes noc stala v britské televizi autorským úkazem. Už tak často nekonvenční ostrovní tvorba totiž vznikem Inside No. 9 dosáhla další mety. Hned úvodní Sardinky svou vyváženou kombinací humoru, dramatu a rafinovanosti dokázaly, že má temná komedie v jejich rukou skvěle nakročeno. A vskutku, přestože některé z doposud vzniklých dvanáctI epizod se zákonitě zaryjí do paměti hlouběji, série nestihla ani na chvíli slevit na tempu. A nic na tom nemění ani fakt, že jsou všechny do jedné vystaveny prakticky totožně - díky rozličným prostředím, postavám i náladám jednotlivých medailonků dokážou všechny tyto téměř hitchcockovské příběhy od začátku do konce pohltit. Jen jeden z nich vybočuje, naštěstí pozitivně. Závěrečný twist The 12 Days of Christine triumfnul všechny předchozí i následující, a oba autoři si s ní možná trochu začali řezat větev pod vlastníma nohama, očekávání před každou epizodou jsou totiž po tomto dokonalém kousku až příliš vysoká.(23.5.2015)